Schalke 04 – Augsburg 1:1 (koniec) | Borussia M. – Bayer 2:1 (koniec) | Hamburg – Wolfsburg 0:1 (koniec)
Stuttgart – Mainz 1:3 (koniec) | Eintracht – Borussia D. 1:0 (koniec) | FC Koln – Werder 0:0 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 1:2 (koniec) | Ingolstadt – Bayern 1:2 (koniec)
Borussia Monchengladbach
2:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 07.05.2016, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Europejskie ligi nieubłaganie zmierzają ku końcowi! W ramach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Mönchengladbach podejmie u siebie Bayer 04 Leverkusen! Jest o co grać!

O ile sytuacja Bayeru Leverkusen wygląda na stabilną, to Borussia ma z kim rywalizować! "Aptekarze" plasują się na 3. pozycji z dorobkiem 57 punktów. Do drugiej Borussii Dortmund tracą aż 20 "oczek", więc podium jest chyba już rozstrzygnięte.
    Borussia Mönchengladbach aktualnie jest na 4. miejscu i ma na swoim koncie 49 punktów, a więc tyle samo co piąta Hertha Berlin!
    Szykuje się zacięta rywalizacja!
    Na tego zawodnika ostatnio muszą uważać wszyscy! Kiedy Brandt się zatrzyma?

W poprzedniej kolejce również było ciekawie.
    Bayer zwyciężył przed własną publicznością 2:1 właśnie z Herthą Berlin.
    Ekipa z Moguncji miała ciężkie zadanie, bowiem stawiała czoła liderowi! W dodatku mecz rozgrywał się w delegacji, ale zawodnicy Borussii przywieźli z Monachium jakże cenny punkt (1:1)!

Forma zawodników z Leverkusen jest ostatnimi czasy wręcz niebywała. "Aptekarze" pokonują rywala za rywalem i mają za sobą już 7 zwycięstw pod rząd! Czy taka seria utrzyma się do samego końca rozgrywek? Byłby to wspaniały wstęp do przyszłorocznej Ligi Mistrzów!
    Czy Borussia powtórzy dobry mecz z Monachium?

Zapowiada się naprawdę świetna rywalizacja! Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i naprawdę można spodziewać się wszystkiego! Liczymy na sporo bramek na Borussia-Park.
    Bądźcie z lajfy.com! sobotniego popołudnia!
    Skład gospodarzy:

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit – Traoré, Dahoud, Xhaka (C), Wendt – Hahn, Stindl – Raffael.
    Rezerwowi: Sippel – Brouwers, Herrmann, Hazard, M. Schulz, J. Hofmann, Stranzl.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Bender (C), Ramalho, Toprak, Henrichs – Kruse, Aránguiz, Kramer, Çalhanoğlu – Kießling, J. Hernández.
    Rezerwowi: Krešić – Mehmedi, Jedvaj, Frey.

Sędziowie: Bastian Dankert.
    Ustawienie Bayeru na grafice:

Rozgrzewka trwa!

Obie jedenastki wychodzą na płytę boiska w Mönchengladbach! Przed nami przywitanie drużyn oraz losowanie stron.

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają dziś w białych strojach! Leverkusen na czerwono, liczymy na kapitalne widowisko z obu stron!

1
    30. sekunda spotkania i już mamy ogromne emocje w polu karnym Bayeru! Wendt popędził lewą stroną szesnastki, a po minięciu obrońcy odpalił strzał! Słupek broni przyjezdnych przed stratą gola!

2
    Chyba nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego startu! Obie drużyny zaczynają ofensywnie, ale to Borussia ma przewagę w pierwszych momentach!

3
    Przesuwają się do ofensywy również "Aptekarze", ale ich akcja zakończyła się po niecelnym podaniu wgłąb pola karnego. Sommer rozpoczyna akcję Borussii.

5
    Wciąż to miejscowi posiadają inicjatywę i to oni wymieniają kluczowe podania na połowie przeciwników. Nie unikają jednak niedokładności, jak było i tym razem.

6
    Coraz więcej przewinień po obu stronach, co niestety zwalnia rywalizację. Arbiter musi używać gwizdka, ale na szczęście nie są to groźne faule.

8
    Xhaka rozszerza grę na prawe skrzydło do Traore. Ten decyduje się na płaskie podanie w pole karne, ale Leno panuje nad sytuacją! W dodatku brakowało tam partnerów gospodarzy.

9
    Kolejna świetna okazja gospodarzy! Długie podanie do uciekającego Wendta, a ten próbował z pierwszej piłki szukać kolegi! Zbyt mocne było drugie podanie i gospodarze opanowali piłkę dopiero przy linii bocznej!

10
    Bayer popełnia coraz większe błędy w defensywie! Nie można zostawiać samego Traore, który rozpędza się z akcją sam na sam z Leno! Uderzenie Gwinejczyka leci tuż nad poprzeczką!

11
    Niemal natychmiastowa odpowiedź przyjezdnych! Cóż wyprawiał w tej akcji Sommer! Najpierw przeniósł futbolówkę na poprzeczkę, a następnie wybronił stuprocentową okazję Kießlinga! Ale mecz!!!

13
    To jest Bundesliga w najlepszym wydaniu! W dodatku mamy starcie trzeciej z czwartą drużyną w tabeli! Na razie nie możemy narzekać na nic!

14
    Obie drużyny starają się znaleźć sposób na zdobycie gola za wszelką cenę. Jak dochodzi już do świetnej okazji, to górą są bramkarze!

16
    Pierwszy kwadrans gry już za nami i do pełni szczęścia brakuje już tylko bramek. Która z drużyn otworzy worek z golami? A może to będzie zacięty mecz do samego końca?

17
    Ależ zawalił teraz Hahn! Dostał on idealne podanie za linię obrońców i przed sobą miał już tylko Leno! Niestety Hahn wypuścił sobie zbyt mocno futbolówkę i zgarnął ją golkiper!

18
    Bayer miał dziś tylko jedną sytuację, za to Borussia atakowała już kilkukrotnie! Czy gospodarze potwierdzą dobrą formę?

20
    Gol dla Bayeru!

A jednak to przyjezdni wychodzą na prowadzenie jako pierwsi! CHARLES ARÁNGUIZ dostał fajną piłkę w polu karnym i pozostało mu już tylko pokonać Sommera! Pierwszy gol tego zawodnika w sezonie, jak i w Bayerze!
    20. Charles Aránguiz (LEV) - 0:1

21
    Jak zareagują na to miejscowi, którzy chyba nie byli przygotowani na taki obrót spraw? Leverkusen zdecydowanie poczuło wiatr w żaglach!

22
    Na gole zanosiło się już od pierwszych minut! Na ten moment Borussia traci 4. pozycję w lidze i wyprzedza ją Hertha Berlin! Przypomnijmy, że miejsce tuż za podium daje walkę o Ligę Mistrzów!

24
    Na boisku położył się jeden z zawodników Borussii, który narzeka chyba na problemy z oddychaniem. Potrzebna jest chwila przerwy dla Elvediego.

25
    Wszystko w porządku z obrońcą z Gladbach i powracamy do gry. Od własnego pola karnego wznawiają miejscowi, którzy przechodzą do ataku pozycyjnego.

26
    Xhaka dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale jego próba została zablokowana! Będzie rzut rożny dla ekipy z Moguncji.
    Ważny mecz dla Aránguiza!

28
    Javi Hernández zbyt ochoczo wyskoczył za linię defensywną, co szybko zauważył boczny sędzia. Chorągiewka w powietrzu – spalony!

29
    Niestety trochę spadło nam kapitalne tempo z pierwszych minut spotkania. Drużyny skupiają się już bardziej na defensywie, chcąc uniknąć poważnych błędów.

30
    Akcja Borussii, którą w nieprzepisowy sposób zatrzymuje Lars Bender. Dotykał on piłki ręką, a w dodatku kłócił się z arbitrem. Mamy pierwszą żółtą kartkę w tych zawodach.

32
    Z rzutu wolnego niewiele wynikło, a Leverkusen wyprowadziło kontratak! Źle zagrywał Chicharito, który traci futbolówkę na rzecz rywala.

33
    Będzie jeszcze rzut rożny dla "Aptekarzy", którzy na dłużej zadomowili się na połowie Borussii! Czy zanosi się na kolejnego gola? Niestety dawno nie mieliśmy akcji podbramkowej.
    Czy Gladbach doprowadzi do wyrównania?

35
    Przenosimy się na drugą stronę boiska i teraz to drużyna z Moguncji wywalczyła stały fragment gry z narożnika boiska. Nie widzimy dobrych dośrodkowań, wszystko jest niedokładne.

36
    Miejmy nadzieję, że ten mecz nie będzie słabł z biegiem minut. Na razie wygląda na to, że ekipy wyszumiały się w pierwszym kwadransie i to koniec na ten moment.

37
    Borussia nie przestaje dążyć do gola! Podanie dochodzi do Raffaela, który rozpędza się z piłką! W polu karnym zabrakło mu już pomysłu na rozegranie akcji i w konsekwencji wszystko się zakończyło!

39
    Brakuje skuteczności obu ekipom! Co prawda Bayer strzelił już gola i w zasadzie niczego nie musi robić, ale jakoś nie widzimy dużej ilości uderzeń, nawet tych z dystansu.

40
    Zaczynają się nieśmiałe gwizdy po kolejnej zaprzepaszczonej sytuacji gospodarzy! Traore mógł zakończyć to lepiej, skoro był już w szesnastce, mając piłkę przy nodze! Kolejna strata i niecelne podanie.

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony. Czy któryś z zespołów postara się jeszcze o większe emocje przed zejściem do szatni?

43
    Gol dla Borussii M.!

Jak na zawołanie punktują gospodarze, którzy wracają do gry! Traore próbował pokonać Leno, ale ten odbił futbolówkę przed siebie! Piłka spada pod nogi ANDRÉ HAHNA, który wykorzystuje dobitkę!
    43. André Hahn (MNC) - 1:1

45
    Borussia idzie za ciosem i próbuje zaatakować po raz kolejny! Znów to Hahn popędził z piłką, ale postanowił uderzyć z granicy pola karnego! Tuż obok słupka bramki Leno!

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Ekipy starają się zabezpieczyć tyły i chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tej części gry. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+1
    Pierwsza odsłona remisowa!

Bardzo ciekawe 45 minut już za nami! Widzieliśmy już 2 trafienia, a mogło być ich znacznie więcej, bo dodatkowo widzieliśmy słupek ze strony Borussii, a także poprzeczkę przy akcji Bayeru!
    Akcji było co nie miara i miejmy nadzieję, że po przerwie mecz utrzyma swój poziom!
    Zostańcie z nami!

Piłkarze powoli wracają na murawę. Jesteśmy gotowi na dalsze granie!
    Hahn ostatnio w dobrej formie!

46

46
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Christoph Kramer, na boisku pojawia się Tin Jedvaj.

46
    Piłkę do gry wprowadzają gracze Leverkusen, którzy dodatkowo przeprowadzają pierwszą zmianę. Jedvaj już notuje pierwsze przewinienie, po tym jak potknął się na piłce.

48
    Bronią się "Aptekarze" po tym, jak Borussia znów narzuciła tempo! Od wrzutu z autu rozpoczynają miejscowi, którzy nie schodzą z połowy rywali!

49
    Kießling wymyślił to bardzo dobrze, ale nie porozumiał się z Hernandezem! Gdyby Chicharito wybiegł za obrońców, to prawdopodobnie mielibyśmy gola! Futbolówka w rękach Sommera.

51
    Widzimy dziś bardzo wyrównane widowisko. Raz jedni, raz drudzy mają inicjatywę i faworyta wskazać niezwykle trudno! Przypomnijmy jednak, że Bayer zwyciężył w 7 ostatnich meczach!

52
    Dośrodkowanie Kruse z prawej flanki! Wrzutka leciała całkiem obiecująco, ale to Sommer wychodzi na przedpole i wszystko wyjaśnia!

52
    Natychmiastowa odpowiedź drużyny z Moguncji, która znów zagrywa zbyt mocno! Dahoud nie zdołał sięgnąć futbolówki będąc na równi z obrońcami!

53
    Świetna interwencja Topraka, który wślizgiem oddala grę poza linię boczną boiska! To mogło zakończyć się rzeczywiście groźnie dla Bayeru!

54
    Nie zaprzestają swoich akcji miejscowi! Po raz kolejny to Traore występuje w roli głównej! Przełożenie piłki na lewą stopę, a następnie atomowe uderzenie! Leno przenosi piłkę nad poprzeczkę!

55
    Rzut rożny dla Gladbach, a futbolówka dociera do Raffaela ustawionego przed polem karnym! Mocne uderzenie po ziemi znów musi bronić Leno! Ponownie mamy świetne widowisko!

56
    I odpowiedź "Aptekarzy", którzy nie pozostają dłużni! Javier Hernandez posyła podobne uderzenie do poprzednika i futbolówkę przy ziemi wyłapuje Sommer!

57
    Dwójkowa akcja Traore i Stindla! Gospodarze zyskują kolejny rzut rożny w tym spotkaniu! Niestety z samego dośrodkowania już niewiele wynikło.

59
    Ależ akcja Bayeru Leverkusen! Çalhanoğlu jest zupełnie niepilnowany w polu karnym i postanowił zakończyć dośrodkowanie uderzeniem z woleja! Został zablokowany, ale piłka wróciła pod jego nogi! Kolejne uderzenie broni tym razem Sommer! To powinien być gol!

60
    Wendt przekracza przepisy i mamy kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu.

62
    Wendt poszukał wolnego Stindla! Niemiec próbuje sfinalizować atak technicznym uderzeniem, ale zabrakło kilkudziesięciu centymetrów, aby umieścić piłkę w siatce!

63
    Bardzo otwarta gra z obu stron! Jest niemal pewne, że zobaczymy dziś kolejne trafienia! Ataki przeprowadzane są z jednej strony boiska na drugą!

64
    Toprak upada na murawę i potrzebna jest pomoc lekarska. Mamy dłuższą przerwę i chyba konieczna będzie roszada.
    Wendt nie zagra w kolejnym spotkaniu:

65
    Wracamy do gry! Toprak jeszcze pozostaje poza murawą, ale Mehmedi już się szykuje do zmiany. Bayer na połowie przeciwników.

66
    Niezbyt ładne wejście w Kießlinga i arbiter odgwizduje faul zaraz przy linii końcowej! Bayer szuka drugiego trafienia i niebawem to może stać się faktem!

68
    Borussia oddala zagrożenie z okolic własnego pola karnego i sama wywalczyła teraz rzut rożny. Bayer również wykopuje futbolówkę, jak daleko tylko się da.

70
    Zostaje 20 minut rywalizacji na Borussia-Park! Wciąż czekamy na kolejne trafienia, bowiem po przerwie jeszcze ich nie mieliśmy! Tymczasem z Toprakiem chyba wszystko w porządku, bowiem wciąż jest na murawie.

71
    Dahoud dość niepotrzebnie fauluje Kruse i będzie rzut wolny dla gości w dogodnej odległości od bramki Sommera!

72
    Çalhanoğlu podchodzi do stałego fragmentu gry, ale nie potrafił wykorzystać rzutu wolnego do dobrego dośrodkowania! Borussia na ten moment oddala grę.

73
    Hernández zdobywa drugiego gola, ale nie słyszał wcześniejszego gwizdka sędziego! Meksykanin był na spalonym, dlatego bramka nie zostaje uznana!
    Walka o Ligę Mistrzów trwa!

75
    Przed nami decydujący kwadrans, a multum gwizdów spływa teraz na Leno, który zwleka z rozpoczęciem kolejnej akcji Bayeru!

76
    Ibrahima Traoré jest kolejnym graczem, który zostaje wpisany do notesu sędziego. Trochę niepotrzebna kartka, tym bardziej, że Bayer wcale nie zagrażał.

77
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Mahmoud Dahoud, na boisku pojawia się Thorgan Hazard.

78
    Z kontratakiem wybiegają gospodarze! Hahn zgarnia akcję na prawym skrzydle, a następnie zagrywa do środka w stronę Raffaela! Czy nie powinno być rzutu karnego, po zagraniu ręką?

79

Gladbach dopina swego i wychodzi na prowadzenie w jakże ważnym spotkaniu! Piłka przeleciała przez całą długość szesnastki, a całą akcję zamknął nie kto inny, jak ANDRÉ HAHN! Olbrzymia bomba w stronę bramki Leno, który był bezradny! Hahn zdobywa 7. gola w tym sezonie!
    79. André Hahn (MNC) - 2:1

80
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Ibrahima Traoré, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

81
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Admir Mehmedi.

82
    Borussia powraca na 4. miejsce i na ten moment ma kwalifikacje do Ligi Mistrzów! Hertha Berlin przegrywa z Darmstadt!

83
    Rzut rożny dla "Aptekarzy", którzy nie zamierzają przerywać swojej kapitalnej serii zwycięstw. Dośrodkowanie Aránguiza z narożnika, ale nie dochodzi nawet do uderzenia!

84
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Ömer Toprak, na boisku pojawia się Marlon Frey.

85
    Coraz więcej piłkarzy narzeka na drobne urazy i na skurcze mięśni. Trzeba jednak dograć te ostatnie minuty, które będą jeszcze bardzo emocjonujące!

86
    Dwójkowa akcja Hahna i Raffaela! Wymieniali oni podania na granicy pola karnego, ale ostatecznie to Leno wyłapuje futbolówkę! Mogło być po zawodach!

87
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Raffael, na boisku pojawia się Martin Stranzl.

88
    Jedvaj doczekał się żółtej kartki po kilku przewinieniach. To jego piąta kartka w tym sezonie.
    Czy Leverkusen stać jeszcze na wyrównanie?

90
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+2
    Dosłownie ostatnie akcje dzisiejszego spotkania! Zanosi się na to, że zwycięska passa Bayeru Leverkusen zatrzyma się właśnie dziś!

90+2
    Niesamowicie ważne 3 punkty zostają w Mönchengladbach!

Bardzo fajne spotkanie przyszło nam oglądać na Borussia-Park!
    Fenomenalna passa Bayeru Leverkusen siedmiu zwycięstw z rzędu zostaje przerwana właśnie przez ekipę z Moguncji, która wygrywa dziś 2:1!
    Skutecznością popisał się dzisiaj Hahn, który poprowadził swój zespół do zasłużonego zwycięstwa! (17:32:00)