Norwich – Man Utd 0:1 (koniec) | Sunderland – Chelsea 3:2 (koniec) | Aston Villa – Newcastle 0:0 (koniec)
Crystal Palace – Stoke 2:1 (koniec) | West Ham – Swansea 1:4 (koniec) | Bournemouth – West Bromwich 1:1 (koniec)
Leicester – Everton 3:1 (koniec)
Norwich City
0:1 (0:0)
Manchester United
Sobota 07.05.2016, 13:45 • Carrow Road, Norwich • Angielska Premier League • Runda 37

To już wszystko na dziś z Carrow Road, zapraszam serdecznie na pozostałe spotkania w dniu dzisiejszym na Lajfy.com! (15:42:44)
    Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Juan Mata. Hiszpan niemal postawił pieczęć na degradacji Norwich do Championship. Jest jeszcze nadzieja, ale iskra tli się coraz słabiej.

Norwich przegrywa z Manchesterem United i pogarsza swoją sytuację w tabeli. Dużo będzie zależało od postawy Sunderlandu i Newcastle w ich spotkaniach. A United zbliżył się na 1 punkt do rywala zza miedzy i także będzie liczył na potknięcie Citizens w starciu z Arsenalem.

90+6

90+6
    Herrera do Maty, ten wycofuje do Herrery! Ponad bramką. Zmarnowana kontra United. Ale to już koniec spotkania.

90+4
    Rozpaczliwie atakują jeszcze gracze Norwich. Piłka od razu w pole karne, na walkę do Mbokaniego i Bamforda. Bronią się spokojnie goście.

90+3
    Depay! Minimalnie piłka przelatuje obok słupka bramki Ruddy'ego!

90+2
    Brzydki faul Garego O'Neila. Ucierpiał Mata, żółta kartka dla pomocnika Norwich. Także szansa na bezpośrednie uderzenie dla Rooney lub Depaya.

90+1
    Czas goni, czas ucieka. Arbiter dolicza aż 5 minut do drugiej połowy gry. Jeszcze mają trochę czasu Kanarki!

90
    Jeszcze próbują zmienić wydarzenia na boisku gracze Norwich. Fauluje jeden z zawodników Kanarków tuż przed polem karnym Manchesteru. Długo będą wznawiać grę goście.

87
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Michael Carrick, na boisku pojawia się Timothy Fosu-Mensah.

87
    Szykuje jeszcze jedną zmianę Louis van Gaal. Wrócił na ławkę Adnan Januzaj.
    A Wayne Rooney poprawia osobiste osiągnięcia i jest teraz trzecim najlepszym asystentem w historii Premier League wspólnie z Cescem Fabregasem, a za Frankiem Lampardem i Ryan'em Giggs'em.

82
    Depay pokazał się po raz pierwszy w drugiej połowie. Sprint lewą flanką, centra w pole karne. Daleko od dokładności.

80
    Wszystko na jedną kartę postawił już Alex Neil. Wykorzystane wszystkie zmiany, ostatnie 10 minut na zmianę wyniku. Każda upływająca sekunda odbiera nadzieje kibicom i zawodnikom Kanarków.
    A Juan Mata bardzo lubi grać przeciw Norwich. Żaden inny zespół ekstraklasy angielskiej nie cierpiał tak często od Hiszpana jak Norwich.

78
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Cameron Jerome, na boisku pojawia się Patrick Bamford.

78
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Jesse Lingard, na boisku pojawia się Morgan Schneiderlin.

77
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Jonathan Howson, na boisku pojawia się Graham Dorrans.
    Dopiero DRUGI strzał celny zawodników Manchesteru w całym spotkaniu. Nie przystoi zespołowi aspirującemu do gry w Lidze Mistrzów tak grać z potencjalnym spadkowiczem.

74
    Próbują szybko odpowiedzieć Kanarki. Faul w środku pola, centruje z rzutu wolnego Olsson. Uderza Jerome! Nad bramką.
    72. Juan Manuel Mata (MAN) - 0:1

72
    Gol dla United!
    Strzelcem bramki JUAN MATA.

No i Kanarki znajdują się w fatalnej sytuacji! Dalekie podanie od strefy obronnej, mija się z piłką Sebastien Bassong. Rooney przekłada dwóch zawodników Norwich i wystawia piłkę do Maty, który pewnym strzałem niemal do pustej bramki wyprowadza Czerwone Diabły na prowadzenie!

71
    Próbuje wyprowadzić kontrę Mbokani. Przegrywa pojedynek biegowy z Borthwick-Jackson'em. A w drużynie Manchesteru szykuje się do wejścia Adnan Januzaj.

69
    W końcu dobra akcja Norwich. Podanie na prawą flankę, dobra centra ze skrzydła. Uderza Dieumerci Mbokani! Źle złożył się do uderzenia. Łapie de Gea!

67
    Jeszcze kontynuują akcję gracze Norwich. Ponownie centra w pole karne, O'Neil strzela z woleja! Ponad bramką.

66
    Przechwyt w środku pola, podanie na ewo. Redmond strzela! Wzdłuż bramki przelatuje futbolówka, nie ma nikogo na zamknięciu akcji.

65
    Mata z narożnika. Uderza Marcos Rojo, blisko jest Chris Smalling, ale nawet nie wyciągnął nogi by zmienić tor lotu piłki. Była szansa.

63
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Robbie Brady, na boisku pojawia się Dieumerci Mbokani.

61
    Coraz mniej czasu na zdobycie bramki. Coraz mniej sił mają zawodnicy. Szykuje się do wejścia na boisko najlepszy strzelec Norwich – Dieumerci Mbokani.

58
    Cierpi na murawie Gary O'Neil. Chwila przerwy na uzupełnienie płynów, czas dla menedżerów na instrukcje.

55
    Na jeden kontakt, nieco szybciej próbują grać goście. Rooney do Depaya, brak przyjęcia i Norwich odrzuca rywala od własnego pola karnego. W drugiej połowie Manchester kontroluje piłkę przez niemal 80% czasu gry.

52
    Olsson w pole karne. Wybija Smalling. Coraz słabiej wygląda to spotkanie. Potrzeba zmian!

51
    Próbują rozmontować defensywę Kanarków goście. Mata w pole karne, Valencia płasko próbuje odszukać Rooney'a. Wybija obrona Norwich.

48
    Dość powoli rozpoczyna się druga połowa. Od gwizdka niemal cały czas grają gracze United. Mata w pole karne, Herrera z woleja! Boczna siatka!
    Nadzieją na lepszą połowę jest to, że Manchester remisował 22 razy z 36 prób... do przerwy.

46
    Statystyki nie są imponujące... Po jednym strzale celnym, posiadanie piłki na korzyść Manchesteru, ale jak często bywa, nic z niego nie wynika.

Remis nie pomoże żadnej z drużyn. W drugiej połowie powinniśmy doczekać się bramek.

Pierwsza połowa zakończona, dość słabe spotkanie na Carrow Road. Na samym początku ruszyli do przodu podopieczni Alexa Neila, ale pod koniec przejęły inicjatywę Czerwone Diabły. Bez bramek do przerwy.

45+3

45+2
    Zabrakło teraz uderzenia ze strony Camerona Jeroma. Przechwycił de Gea.

45+1
    Mata w kierunku Rooneya! Mija się Anglik z piłką, niepewnie chwycił Ruddy. Nie zdołał też przeciąć Depay, poprawia się Ruddy.

45
    Doliczone trzy minuty do pierwszej połowy. Wszystko spowodowane urazem Matteo Darmiana.

44
    Odbija się gościom brak Anthonego Martiala i Marcusa Rashforda. Dawno w taki sposób nie grał Manchester.

43
    Kontra prowadzona przez Depaya. Holender wpada w pole karne, ale przegrywa walkę z O'Neilem. Uderza jeszcze Herrera, ale też jest blokowany.

41
    Dłużej utrzymują piłkę gracze Manchesteru. Próbują rozmontować defensywę Kanarków. Żadnych luk w obronie drużyny Alexa Neila.

39
    Ponownie próbują goście po rzucie rożnym. Tym razem centra Depaya, zamyka Smalling. Piłka w rękach Ruddy'ego.

37
    Depay! Uderzenie w mur.

35
    Kilka prób strzałów z dystansu! Potężne uderzenie Maty przyjmuje na klatkę O'Neil. Po chwili faulowany jeszcze Lingard. Będzie szansa na uderzenie z rzutu wolnego!

34
    Ponownie przechwyt w środku pola. Szybki przerzut na prawo, centra! Jerome przegrywa walkę w powietrzu z Valencią.

33
    Próbują od kilku minut atakować Czerwone Diabły. Raz z lewej, raz z prawej. Bezskutecznie.
    Bez bramek w 30 minut. Najlepszą okazję miał Cameron Jerome, ale zatrzymał go David de Gea.

30
    Lingard! Ma dużo miejsca w środku pola Anglik, przekłada piłkę na prawo! Strzał w środek bramki, broni John Ruddy!

29
    Kolejna dobra wrzutka Maty. Wygrywa walkę o pozycję Chris Smalling! Ponad bramką!

28
    Centra Juana Maty w pole karne. Uprzedza Wayne Rooney'a Sebastian Bassong. Korner.

27
    Mieli szansę gracze Norwich! Szybka kontra po nieudanym kornerze Manchesteru. Prowadzi piłkę Redmond, podaje na prawo do O'neila! Blokowany strzał pomocnika Norwich.
    Internet nie zapomina, Internet pamięta i nie może zrozumieć decyzji van Gaal'a o pozostawieniu Rashforda poza składem. Zwłaszcza w kontekście kontuzji Martiala.

23
    Przechwyt Nathana Redmonda w środku pola. Jednak zgubił nieco drybling i zmusił drużynę do przejścia w atak pozycyjny. Centra z lewej flanki w pole karne, ale brak strzału na bramkę de Gei.

20
    Poszarżował prawą stroną Antonio Valencia, dogranie do Maty, ten płasko w pole karne! Brakuje zawodników United do zamknięcia akcji.

18
    Hoolahan fauluje Herrere. Dość ostre spotkanie od samego początku, nikt nie zamierza się oszczędzać, a tym bardziej rywala.

16
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Matteo Darmian, na boisku pojawia się Cameron Borthwick-Jackson.

15
    Próbują wykorzystać grę w przewadze Kanarki. Nieskuteczne jednak są ataki. Borthwick-Jackson już odbiera instrukcje od asystenta LvG.

12
    Brzydkie starcie pod linią boczną. Ivo Pinto z Matteo Darmianem, ucierpiał włoski obrońca Manchesteru. Ruszył na rozgrzewkę Cameron Borthwick-Jackson. Nie wygląda to dobrze.

11
    Pierwsze minuty na korzyść Kanarków. Nie powinno to dziwić, bo im dłużej będzie utrzymywał się wynik remisowy, tym ciężej będzie grało się gospodarzom.
    Degradacja vs. Puchary. Alex Neil vs. Louis van Gaal!

8
    Darmian na skrzydle do Rooneya, kapitan MU w pola karne do Maty, nieco złe przyjęcie Hiszpana i wybija defensywa Norwich!

7
    Ciekawie wyglądają pierwsze minuty spotkania. Widać, że bardzo zależy obu jedenastkom na punktach. Ciekawe, czy zdołają wytrzymać tempo zawodnicy!

4
    Bardzo agresywnie atakują Kanarki! Centra z lewej, Cameron Jerome trzafia jednak tylko w nogi Davida de Gei! Nie bez powodu kibice Manchesteru wybrali bramkarza najlepszym piłkarzem zespołu w sezonie!

4
    Dobra centra, duże zamieszanie! Piłka zmierzała w kierunku bramki, ale wybija sprzed linii jeden z obrońców!

3
    Kontra Norwich! Pędzi przez całe boisko Robby Brady, podaje na prawą flankę, ale wstrzelenie wybijają powracający obrońcy MU.

2
    Ruszyli z duży animuszem gospodarze. Próbują wykorzystać wysoki pressing gracze United.

1
    Rozpoczęli od pierwszego kopnięcia gracze Alexa Neil'a. Przypominam, że Kanarki walczą o utrzymanie!

1
    Piłkarze wychodzą na murawę boiska przy Carrow Road. Ważną informacją jest kontuzja Anthonego Martiala, w jego miejsce desygnowan do gry Ander Herrera!

W drużynie Manchesteru kilka zmian, z pewnością kibice mogą zasmucić się brakiem Marcusa Rashforda, ostatnio będącego w świetnej formie.

Dziś na Carrow Road upał. Zobaczymy jak pogoda wpłynie na piłkarzy!

Kto okaże się lepszy w tym pojedynku dowiemy się w sobotnie popołudnie. Będzie to pierwsze ze spotkań rozgrywanych w ramach przedostatniej ligowej kolejki w Anglii.
    Zapraszam bardzo serdecznie na to spotkanie, spędźmy razem popołudnie na Lajfy.com!

Pierwszy mecz na Old Trafford zakończył się dość niespodziewanym tryumfem Kanarków. 1:2 wyrwane na Old Trafford to jedna z tych dwóch porażek Manchesteru na własnym stadionie.

Wcześniej jednak United byli bezlitośni, cztery wygrane z rzędu w tym trzy w stosunku 4:0.

Norwich nie radzi sobie najlepiej na własnym stadionie, Kanarki mają podobny bilans u siebie do tego, jaki prezentują Czerwone Diabły na wyjeździe.

Manchester United ma nieco inne cele, matematyka mówi, że Czerwone Diabły mają szansę nawet przegonić rywali zza miedzy i zająć miejsce uprawniające do gry w Lidze Mistrzów. Cztery oczka wydają się przepaścią na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, ale United mają jeszcze mecz zaległy przed sobą przeciw West Hamowi, a Obywatele będą grać przeciw Arsenalowi. Wszystko jest jeszcze możliwe.
    Podopieczni Louisa van Gaal'a raczej nie przegrywają... na własnym stadionie, tam mają najlepszą defensywę w całej stawce elity. Ale na wyjazdach nie wygląda to kolorowo, aż siedem porażek doznanych na boiskach rywali, w tym ostatnia wyjazdowa przeciw Tottenhamowi na White Hart Lane. Jest o co walczyć!

Norwich City zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w Premier League. Do utrzymania brak przynajmniej dwóch punktów, ale w dole tabeli trwa zażarta walka między Norwich, Sunderlandem, a Newcastle. Dwójka spośród wymienionych pożegna się przynajmniej na rok z najwyższą klasą rozgrywkową.
    Kanarki w ostatnich kolejkach nie zachwycają. Trzy porażki z rzędu w tym jedna bardzo bolesna, bo z Sunderlandem. Podopieczni Alexa Neila zostawią wszystkie swoje siły, by powalczyć przed własną publicznością.

Spotkanie otwierające 37 kolejkę Premier League zapowiada się niezwykle emocjonująco. Walczące o utrzymanie Norwich City zrobi wszystko by na własnym stadionie powstrzymać Manchester United! Drużyna chroniąca się przed spadkiem przeciw jednemu z najbardziej utytułowanych zespołów w Anglii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.