Bayern – Hannover 3:1 (koniec) | Borussia D. – FC Koln 2:2 (koniec) | Bayer – Ingolstadt 3:2 (koniec)
Wolfsburg – Stuttgart 3:1 (koniec) | Augsburg – Hamburg 1:3 (koniec) | Werder – Eintracht 1:0 (koniec)
Hoffenheim – Schalke 04 1:4 (koniec) | Mainz – Hertha 0:0 (koniec) | Darmstadt – Borussia M. 0:2 (koniec)
Borussia Dortmund
2:2 (1:2)
1. FC Koln
Sobota 14.05.2016, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 34
    Końcowa tabela w Niemczech.

Przyjemne zawody kończą sezon 2015/16 niemieckiej Bundesligi!
    Borussia Dortmund remisuje 2:2 z FC Köln, lecz to spotkanie nie miało większego znaczenia jeśli chodzi o ligowe roszady.
    Borussia zdobywa wicemistrzostwo Niemiec i w przyszłym roku powalczy o najwyższe cele w Lidze Mistrzów! (17:38:44)
    Podział punktów na koniec sezonu!

90

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry i Borussia chce dziś po prostu wygrać! Kolejne zamieszanie w szesnastce Kolonii, ale obrońcy oddalają zagrożenie!

89
    Teraz to Mats Hummels mógł wyjaśnić sprawę wyniku w dzisiejszym spotkaniu! Uderzenie kapitana Borussii mija się jednak z bramką Kesslera! Brawami nagrodzony Niemiec.
    Coś pięknego.

87
    Niewiele już się dzieje na murawie. Trybuny świętują i to tam toczy się główna impreza. Na boisku jest po prostu niemrawo, chociaż trzeba się cieszyć z tych 4 goli.

86
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Paweł Olkowski, na boisku pojawia się Yūya Ōsako.

85
    To nie jest mecz Aubameyanga, który ma problem z wpisaniem się na listę strzelców! Tym razem również zabrakło precyzji w finalizacji ataku Gabończyka!

84
    Borussia ma inicjatywę, stara się atakować, ale defensywa Kolonii wciąż gra bardzo konsekwentnie! Prawdopodobnie niedługo opuści boisko Olkowski.

83
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Julian Weigl, na boisku pojawia się Erik Durm.

81
    Ostatnie 10 minut spotkania przed nami! Trenerzy mają do wykorzystania jeszcze po jednej zmianie.

80
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Leonardo Bittencourt, na boisku pojawia się Simon Zoller.

78
    Mamy chwilę przerwy, bowiem jeden z zawodników Kolonii trzyma się za nogę. Arbiter przerywa grę.

76
    Czas rozstrzygnąć wynik tego spotkania i wyłonić zwycięzcę! Chyba najbardziej sprawiedliwy byłby jednak remis. Borussia z wiatrem w żaglach po golu.
    75. Marco Reus (DOR) - 2:2

75
    Gol dla Borussii!

MARCO REUS podchodzi do rzutu wolnego i decyduje się na bezpośrednie uderzenie! Świetny strzał mija się z murem, a następnie zaskakuje bezradnego Kesslera! Mamy remis na Signal Iduna Park!

74
    Ramos faulowany zaraz przed polem karnym gości! To może być idealna okazja do wyrównania, dla któregoś z piłkarzy Borussii!

72
    Risse dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale po raz kolejny niewiele wynika ze stałego fragmentu gry. Do przodu wychodzą piłkarze Thomasa Tuchela.
    71. Okazja Modeste i interwencja Bürkiego!

71
    Kolonia jest dzisiaj zdecydowanie lepszą drużyną! To kolejna akcja bramkowa Modeste, który zdecydowanie powinien lepiej ją zakończyć! Bürki rozgrywa dzisiaj niesamowite zawody i wyciąga kolejną "setkę"!

69
    Schmelzer ładnie podłącza się dzisiaj na lewym skrzydle! Kolejna szarża Niemca zakończona jest dośrodkowaniem, jednak zabrakło w polu karnym któregoś z jego klubowych partnerów.
    Może Polak wpisze się na listę strzelców na koniec sezonu?

67
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Milos Jojic, na boisku pojawia się Yannik Gerhardt.

66
    Powinno być 1:3 na Signal Iduna Park i przed taką szansą stanął teraz Paweł Olkowski, który podłączył się do ataku! Fantastyczna interwencja Bürkiego, który stoi na wysokości zadania!

64
    Trzeba przyznać, że defensywa Borussii gra dzisiaj katastrofalnie! Czy to wina tego, że nominalnie trzech obrońców broni dostępu do bramki? Nie wiem, ale tyle błędów to już za dużo.

62
    Kolonia zdecydowanie wrzuciła drugi bieg! Tym razem to Bittencourt otrzymał dośrodkowanie w pole karne, a jego uderzenie kapitalnie wybronił Bürki! Co z tego, skoro jest kolejny spalony!

61
    Ależ piłka zagrana w stronę Modeste! Wybiegłby on sam na sam z bramkarzem, ale asystent sędziego podnosi chorągiewkę w powietrze! Minimalny spalony, który pewnie zaprzepaścił okazję do gola na 3:1!

60
    Godzina gry za nami, a my chcemy poczuć jeszcze więcej emocji w tym spotkaniu na sam koniec Bundesligi!

58
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Shinji Kagawa, na boisku pojawia się Moritz Leitner.

57
    Trzeba pochwalić gości, którzy grają dzisiaj bardzo konsekwentnie! Sokratis ponownie fauluje i jest to okazja do przeprowadzenia kolejnej roszady.

56
    Tym razem to Marco Reus wpada w pole karne rywali! Arbiter musi jednak użyć gwizdka, bowiem Niemiec spalił swoją szansę. Chyba piłkarze są nieco rozkojarzeni końcem sezonu.

54
    Aubameyang pędzi prawą flanką, skąd próbuje dośrodkować! Interwencja obrońcy i nie będzie nawet rzutu rożnego dla gospodarzy!

53
    Podobnie, jak w pierwszej połowie, teraz również nie dzieje się zbyt wiele na Signal Iduna Park. Dortmundczycy starają się sforsować szczelną defensywę Köln, ale nic z tego.

51
    Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych, ale ci wyprowadzają kontratak! Dobrze interweniuje jeden z defensorów, który psuje plany gości.

50
    Mamy sporo kontrowersji, bowiem zawodnicy domagają się żółtej kartki dla jednego z dortmundczyków! Borussia będzie jednak wznawiała grę od rzutu wolnego.

48
    Jak spiszą się podopieczni Thomasa Tuchela w drugiej połowie? Przed przerwą, wydawało się, że wszystko idzie po ich myśli! Jak już wspominaliśmy, Kolonia ma patent na BvB!

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Sven Bender, na boisku pojawia się Matthias Ginter.

46

Bardzo ciekawa pierwsza odsłona już za nami! Dortmundczycy dobrze weszli w ten mecz, strzelając pierwszego gola. Potem było już tylko gorzej i błędy w defensywie przyniosły dwie bramki przyjezdnym.
    Zanosi się na jeszcze większe emocje po przerwie! Przecież Borussia nie będzie chciała przegrać przed własną publicznością w ostatnim meczu sezonu.
    Zostańcie z nami!
    Kolonia odrabia straty, a następnie wychodzi na prowadzenie!

45+1

45
    Sokratis Papastathópoulos trochę zbyt ostro potraktował Modeste i mamy pierwszą kartkę na zakończenie pierwszej połowy.
    43. Milos Jojic (KLN) - 1:2

43
    Gol dla Köln!

Spore błędy popełnia dziś w defensywie Borussia! Zupełnie osamotniony wybiegł MILOS JOJIC, który przelobował bezradnego Bürkiego! Ładny gest strzelcy, który nie cieszy się po skarceniu swojej byłej ekipy!

43
    Cóż teraz wydarzyło się pod bramką Kesslera! Aubameyang wyskoczył za obrońców i mógł wpisać się na listę strzelców! Ostatecznie broni golkiper, ale było tam sporo zamieszania!

42
    Kolejne uderzenie, tym razem ze strony gości. Risse ładnie pokierował piłkę, ale broni Bürki przy samej ziemi! Znów jest coraz ciekawiej!

41
    Aubameyang jest dzisiaj nieco niewidoczny, ale teraz postanowił o sobie przypomnieć! Ładne uderzenie głową, ale sędzia i tak odgwizdał faul przy walce o piłkę!

40
    5 minut do końca tej odsłony! Praktycznie nie opuszczamy połowy Kolonii, gdzie dominuje Borussia.

39
    Marco Reus rozpędza się z futbolówką i mija chyba trzech rywali! Reprezentantowi Niemiec zabrakło już boiska i wybiegł z piłką poza linię końcową tuż przy bramce!

38
    Niedługo będziemy wchodzić w decydującą fazę pierwszej połowy. Czy jeszcze któraś z drużyn postawi na większe ryzyko przed zejściem do szatni?

37
    Gonzalo Castro ma dzisiaj świetnie nastawiony celownik w bucie! Niemiec postanowił uderzyć praktycznie z tego samego miejsca, co zdobył bramkę! Tym razem broni Kessler, ale z największym trudem!

35
    Kolonia nie po raz pierwszy wyprowadza groźny kontratak! Ładna wymiana podań, lecz wszystko wyjaśnia Hummels w polu karnym, który oddala zagrożenie głową!

34
    Marco Reus także ma ochotę na gola! Niemiec nabiegł na piłkę i uderzył bez przyjęcia z woleja! Tuż nad poprzeczką bramki Kesslera!

33
    Może cieszyć, że piłkarze praktycznie się nie faulują i nie mamy zbyt wielu przerw w grze. Na kartki na razie się nie zanosi.

32
    Modeste wraca już spoza linii bocznej i Kolonia kontynuuje grę w komplecie. W ataku pozycyjnym niezmiennie gospodarze.

31
    Mamy chwilę przerwy, bowiem jakiegoś urazu nabawił się Modeste. Potrzebna jest pomoc lekarzy.

30
    Pół godziny gry za nami, a teraz to Borussia jest bliska kolejnego gola! Marco Reus uderza w słupek, ale akcja i tak zostaje przerwana, gdyż Niemiec był na spalonym!

28
    Właśnie takich emocji oczekiwaliśmy! Piłkarze coraz częściej goszczą pod bramkami, a do tego widzieliśmy już 2 trafienia – oby tak dalej!
    Kolonia ma Modeste!

27. Anthony Modeste (KLN) - 1:1

27

A jednak, przyjezdni doprowadzają do wyrównania i spotkanie rozpoczyna się od nowa! Wręcz idealne podanie od Risse z prawej strony do ANTHONY'EGO MODESTE, który bez najmniejszego problemu pokonuje Bürkiego! 15. gol w sezonie tego zawodnika!

25
    Wiele ataków miejscowych rozpoczyna się właśnie od Gonzalo Castro, który jest dzisiaj prawdziwym dyrygentem w środku pola. Tak było i tym razem, ale podanie było już niedokładne.

23
    Święto na trybunach wciąż trwa i trwać będzie także na mieście! Dortmundczycy mogą żałować w tym roku tylko przegranej z Liverpoolem w Lidze Europy!

22
    Widać, że podopieczni Thomasa Tuchela chcą podwyższyć prowadzenie, ale defensywa Kolonii spisuje się dzisiaj całkiem dobrze. Nie jest łatwo gospodarzom, którzy i tak już prowadzą.

20
    A Robert Lewandowski strzela 30. gola w tym sezonie Bundesligi! Polak pewnie zmierza po koronę króla strzelców!

19
    Nieporozumienie w szykach BvB, a ta akcja zapowiadała się naprawdę ciekawie! Gdyby tylko podanie Kagawy doszło do celu!

17
    Dzisiejsze spotkanie może podobać się coraz bardziej. Widzimy, że przyjezdni także mają chętkę na trafienia, tutaj jeszcze wszystko może się wydarzyć!

16
    Ależ zawalił teraz Bittencourt! Nie było spalonego i zawodnik Kolonii idealnie wyskoczył za obrońców! Miał przed sobą już tylko golkipera, ale i tak uderzył centymetry obok słupka!

14
    Dortmundczycy atakują coraz bardziej zaciekle! Na razie oddalają zagrożenie przyjezdni, ale jak długo to potrwa?
    Gonzalo Castro świetnie wkupił się w szyki Borussii!

12
    Może teraz na dobre wejdziemy w to spotkanie! Jak zareagują goście na stratę gola? Oni także mają ciepłą posadę w środku tabeli, więc można nieco bardziej zaryzykować!
    11. Gonzalo Castro (DOR) - 1:0

11

Chcieliśmy, to mamy pierwsze trafienie na Signal Iduna Park! GONZALO CASTRO otrzymuje futbolówkę parę metrów od pola karnego gości i postanawia uderzyć na bramkę Kesslera! Przepiękne, techniczne trafienie i mamy 1:0!

9
    Spodziewaliśmy się nieco lepszego początku z obu stron. Głównie to po Borussii można było się spodziewać nieco bardziej ofensywnej taktyki. Trzeba jednak zaznaczyć, że Borussia już o nic nie walczy.

7
    Przypomnijmy, że Aubameyang próbuje gonić Roberta Lewandowskiego w walce o koronę króla strzelców. To jednak nie będzie łatwe, bowiem Gabończyk traci w tym momencie 4 gole do Polaka.

6
    Weigl skutecznie dostawia nogę i przerywa akcję przeciwników na połowie Borussii. Od autu wznawiają przyjezdni, ale ten mecz jeszcze nie zaskoczył.

5
    Obraz gry w zasadzie się nie zmienia i goście skupieni są na zadaniach defensywnych. Jeszcze nie gościliśmy pod żadną z bramek, przydałyby się pierwsze uderzenia.

3
    Bardzo obiecujący kontratak przyjezdnych! Wszystko zaczęło się od piłki do Modeste, który oddał ją do partnerów. Hummels interweniuje i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Köln!

2
    Spokojny początek, przebiegający pod dyktando Borussii. Na razie jednak gra polega na dłuższej wymianie podań w środku pola.

1
    Rozpoczynają piłkarze z Dortmundu, którzy grają w żółto-czarnych strojach. Kolonia na biało. Przypomnijmy, że w dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty gra Paweł Olkowski!

1

Obie jedenastki są już na murawie Signal Iduna Park! Szykuje się niesamowite spotkanie na zakończenie sezonu Bundesligi! Coś pięknego.

Ależ atmosfera w Dortmundzie. Nie ma tu mistrzostwa, ale kibice potrafią docenić kapitalny sezon swojego zespołu!
    Goście mają sposób na BvB!

Ustawienie gości na grafice:

Borussia Dortmund: Bürki – Bender, Papastathópoulos, Hummels (C) – G. Castro, Kagawa, Weigl, Reus, Schmelzer – Aubameyang, Ramos

Rezerwowi: Weidenfeller – Leitner, Ginter, Durm, Stankovič, Şahin, Piszczek.

1. FC Köln: Kessler – Olkowski, Maroh, Mavraj, Heintz, Mladenović – Risse, Lehmann (C), Jojic, Bittencourt – Modeste

Rezerwowi: Horn – Zoller, Ōsako, Gerhardt, Švento, Hartel, Hosiner.

Sędziowie: M. Weiner.

Zapraszamy na wspólne zakończenie sezonu 2015/16 niemieckiej Bundesligi! Tylko u nas relacje ze spotkań, które zadecydują o ostatecznym rozrachunku!
    Bądźcie z lajfy.com!
    Kolonia gotowa na mecz!

Dortmund żyje ostatnio dwoma nowinkami transferowymi. Drużynę po pięknych ośmiu latach opuszcza Mats Hummels, który przenosi się do Bayernu Monachium.
    Jest też dobra wieść, bowiem nowym nabytkiem jest Ousmane Dembele ze Stade Rennais.

W poprzedniej kolejce żadna z drużyn nie mogła być w pełni zadowolona.
    Kolonia zremisowała bezbramkowo ze słabszym Werderem Brema, natomiast Borussii przydarzyła się wpadka z Eintrachtem Frankfurt (0:1).
    Czy ostatni mecz sezonu wzbudzi w piłkarzach jeszcze trochę chęci do walki?

Tegoroczny sezon dla drużyny Thomasa Tuchela był rewelacyjny. Ekipa BvB przegrała zaledwie czterokrotnie, a 5 razy nie wyłoniono zwycięzcy z ich spotkań. Dodatkowo przed Borussią jeszcze walka w finale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium. Odejście Kloppa zostało natychmiast zrekompensowane!
    Przewidywane składy na sobotę:

Będzie to spotkanie o przysłowiową pietruszkę.
    Dortmundczycy od dawien dawna znajdują się na pozycji wicelidera i ekipa Borussii zgarnie wicemistrzostwo Niemiec tego sezonu!
    W drużynie FC Köln jeszcze może dojść do małych przetasowań, ale aktualnie plasuje się ona na 9. miejscu. Czy goście na zakończenie ligi zdołają wyprzedzić Wolfsburg?

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Tak dzieje się również z tegorocznym sezonem Bundesligi! W jednym z meczów ostatniej kolejki Borussia Dortmund podejmie na własnym stadionie FC Köln!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.