Sandecja – Stal M. 2:1 (koniec) | GKS T. – Warta 0:2 (koniec) | ROW Rybnik – Odra O. 0:1 (koniec)
GKS Bełchatów – ŁKS 3:1 (koniec) | Siarka T. – Korona 1:3 (koniec) | Chojniczanka – Lechia 2:1 (koniec)
Rozwój – Zagłębie S. 0:1 (koniec) | Legionovia – Polonia W. 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Trzyniec 2:0 (koniec)
Zlín – Radomiak 4:1 (koniec) | Piast – Ołomuniec 2:1 (koniec) | Termalica – Wigry 2:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (1:0)
Sigma Ołomuniec
Środa 06.07.2016, 17:00Spotkania towarzyskie

Piast Gliwice zwyciężył 2:1 z Sigmą Ołomuniec na tydzień przed pojedynkiem w ramach Ligi Europy. Wicemistrz Polski stracił jedynego gola po uprzednim zdobyciu dwóch. Ich autorami byli Marcin Pietrowski i Tomasz Mokwa. (19:05:42)

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Skerle (Sigma Ołomuniec).

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Jemelka (Sigma Ołomuniec).

80
    Gol Sigmy Ołomuniec!
    Strzelcem bramki ALES SKERLE.

A jednak udało się! Sigma zdobyła gola kontaktowego i będzie jeszcze interesująco w końcówce sparingu. Autorem bramki Ales Skerle, czyli nominalny obrońca.

75
    Sigma Ołumuniec nie może zdobyć nawet jednego gola, choć statystycznie nie ustępuje mocno Piastunkom.

66
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki TOMASZ MOKWA.

Wicemistrz Polski podwoił swoją przewagę. Idealnie przymierzył Mokwa na 2:0 po interesującej akcji.

60
    Niezła akcja Sigmy Ołomuniec była ostrzeżeniem dla Piasta Gliwice. Czesi wywalczyli tylko i aż rzut rożny. To ich drugi korner.

50
    Sędzia musiał użyć gwizdka, ponieważ jeden z gliwiczan był na spalonym, a szybki atak zapowiadał się interesująco.

46

Po pierwszej połowie Piast Gliwice prowadzi skromnie po trafieniu Marcina Pietrowskiego. Po przerwie można spodziewać się, że drużyna z Ołomuńca przystąpi do ataku.

45

40
    Przy piłce Piast Gliwice. Podopieczni Radoslava Latala zastanawiają się, jak spożytkować tę sytuację i powiększyć swoje prowadzenie.

35
    Drużyny utrzymują się w posiadaniu piłki, ale długie rozegrania nie owocują sytuacjami podbramkowymi w ostatnich minutach.

30
    Dość wyrównany obraz sparingu. Dotychczas obie drużyny oddały po dwa strzały celne i dwa niecelne. Skuteczniejszy jest wicemistrz Polski, a Pietrowski zdobył gola po podaniu Barisicia.

20
    Strzelcem bramki MARCIN PIETROWSKI.

Pietrowski zapędził się pod bramkę Sigmy Ołomuniec i mocno się tam przydał swoim partnerom. Dobre uderzenie i Piast Gliwice prowadzi 1:0!

10
    W polsko-czeskim sparingu bezbramkowe 10 minut. Obie drużyny postarały się o pierwszą akcję ofensywną i biły premierowy korner, po którym nie było zagrożenia.

Gole: 20. Pietrowski, 66. Mokwa – 80. Skerle

Kartki:   82. Jemelka (OLO), 85. Skerle (OLO)

Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 8:0. Foule: 12:22.
    Piast Gliwice: Rusov (46' Szmatuła) – Szeliga (86' Budzik), Pietrowski, Hebert, Mraz (76' Flis) – Mak (46' Gardvainis), Murawski (78' Sapała), Bukata (46' Mokwa), Zivec (68' Moskwik) – Jankowski (65' Badia), Barisić (46' Korun).

Zmiany: Szmatuła – Budzik, Ipsa, Gardvainis, Mokwa, Moskwik, Badia, Korun, Sapała, Flis.

Sigma Ołomuniec: Buchta – Hala, Sindelar (46' Sterba), Skerle, Veprek (60' Jemelka) – Zahradnicek (61' Stepan), Petr, Habusta, Sladky, Falta (60' Buchvaldek) – Yunis (46' Park).

Zmiany: Sterba, Stepan, Jemelka, Buchvaldek, Spurny, Yi-Young Park.