Świt Skolwin – Jarota 3:4 (koniec)
Świt Skolwin
3:4 (0:3)
Jarota Jarocin
Niedziela 11.09.2016, 16:00 • Stadion MOSRiR przy Stołczyńskiej, Szczecin • 3 liga, grupa II

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje. (19:25:34)

Jarota Jarocin wygrał dramatyczny mecz na północy Szczecina 4:3. Drużyna z Wielkopolski zabrała na przerwę trzy gole zaliczki i tak jak relacjonowaliśmy, trudno było spodziewać się jakiegoś zwrotu akcji. A jednak Świt Skolwin potrafił doprowadzić do remisu, by w ostatniej minucie doliczonego czasu stracić decydującego gola. Widowisko z siedmioma golami dostarczyło mnóstwo emocji i jak to się mawia – w sporcie bilans szczęścia i pecha wychodzi na zero. W poprzednich meczach ekipa ze Skolwina strzelała gola rzutem na taśmę, a tym razem straciła. Jarota umocnił się na górze tabeli, a Świt balansuje niebezpiecznie na granicy strefy spadkowej.

90+4

90+4
    Gol dla Jaroty!
    Strzelcem bramki HUBERT ANTKOWIAK.

Nieprawdopodobna dramaturgia! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padła dość przypadkowa, ale decydująca bramka dla Jaroty Jarocin!

90+3
    Żółta kartka dla Kronkowskiego za faul taktyczny przy linii bocznej boiska. To będzie ostatnia szansa dla Jaroty Jarocin na zdobycie gola.

90+2
    Ostatnie, doliczone minuty. Sędzia nie krzyknął dostatecznie głośno, byśmy wiedzieli ile dorzucił, ale pewnie około 4-5 minut.

90
    Strzał z dystansu Grzegorza Szczepanika nad poprzeczką bramki Zolecha. Bramkarzowi Świtu Skolwin spieszy się w tym fragmencie spotkania, by wznowić grę dalekim wykopem.

88
    Szybują dośrodkowania w pole karne Jaroty Jarocin. Zolech i obrońcy w żółto-czerwonych pasiakach uwijają się jak w ukropie.

86
    Potężne uderzenie Krawca z rzutu wolnego tuż obok okienka bramki Jaroty Jarocin. To mogło być zabójcze uderzenie dla gości, ale tym razem mogli odetchnąć z ulgą.

85
    Żółta kartka dla Maksymiwa za przewinienie tuż przed własnym polem karnym. Szansa dla Świtu Skolwin na zdobycie gola ze stałego fragmentu.

84
    Po przyjezdnych widać trudy podróży z Jarocina, na którą zdecydowali się w upalnym dniu meczu. Jechali do Szczecina przez sześć godzin.

82
    Gol dla Świtu!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ SZCZEPANIK.

Fenomenalny powrót Świtu Skolwin w drugiej połowie. Uderzenie zza pola karnego Grzegorza Szczepanika wpadło prawie w samo okienko i gospodarze mają remis, choć wydawało się to nierealne!

81
    Stolarczyk pojawił się na boisku zamiast Molewskiego. Trener Jaroty Jarocin wzmacnia środek pola.

77
    Dobrze ustawili się gospodarze wobec dośrodkowania z rzutu rożnego. Nie udało im się jednak błyskawicznie przenieść piłki na połowę zespołu z Jarocina.

75
    Strzelcem bramki JAROSŁAW JÓŹWIAK.

Końcówka spotkania będzie interesująca, ponieważ Jóźwiak zdobył gola płaskim strzałem z półdystansu! Świt potrzebuje już tylko i aż jednej bramki, by zapunktować. Zmiennik dał drużynie dużo pozytywnej energii w drugiej połowie!

73
    Każda dobra interwencja przyjezdnych przybliża ich do zwycięstwa. Obecnie gra przeniosła się do centrum boiska, gdzie trwa zażarta walka przerywana od czasu do czasu faulami.

71
    Ostatnia zmiana w zespole z północy Szczecina. Kronkowski jest na boisku, natomiast Wyganowski na ławce. W tej sytuacji Kołodziejski wędruje do przodu.

69
    Dunaj, który nie był już w stanie atakować dynamicznie na skrzydle, zwolnił miejsce rezerwowemu Łukaszykowi.

68
    Seria ataków Świtu Skolwin, ale uderzenia albo niecelne albo w zasięgu rąk Zolecha. Czas ucieka i w międzyczasie pracuje na korzyść Jaroty Jarocin.

66
    Szybki wypad Jaroty Jarocin i sytuację musiał ratować dalekim wyjściem na przedpole Kacper Rosa. Nie pomylił się młody bramkarz ze Skolwina.

64
    Żółtą kartką upomniany został Czapliński za faul na połowie przeciwnika. Nie omieszkał uciąć sobie krótkiej pogawędki z arbitrem.

63
    Chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę. Nie będzie więc pojedynku sam na sam Prokopowicza z Zolechem, ponieważ napastnik był na spalonym.

60
    Maksymiw nie spieszył się ze wznowieniem gry z autu. Zyskał pół minuty zanim wprowadził futbolówkę do gry zza linii bocznej boiska.

58
    W ostatnim momencie w polu karnym Jaroty został zablokowany Prokopowicz, pod którego nogi spadła odbita rykoszetem piłka. Zmiennik ma nosa do znajdowania się w szesnastce przeciwnika.

57
    Świetna interwencja ciałem Garbarka wobec rozpędzającego się na lewym skrzydle Krawca. Stoper Jaroty Jarocin imponuje pewnością w działaniach.

55
    Bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Świt Skolwin wymienił całe trio ofensywne, ale Jarota pokazał już w tym sezonie, że potrafi bronić twardo i skutecznie.

54
    Zmiana na boku pomocy w zespole z Jarocina. Czapliński dostał od trenera ponad pół godziny, a Pawlak zawołany do boksu.

52
    Dużo chaosu w środku pola. Jarota Jarocin próbuje przenosić grę na połowę przeciwnika, a może przy okazji uda się gościom zdobyć decydującego gola.

49
    Rosa poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Próbuje zmobilizować partnerów do ataku. Warunki nie są już tropikalne jak na początku meczu. Nadszedł przyjemny, wieczorny chłodek.

47

Krótko po przerwie bramka, na razie honorowa, dla Świtu Skolwin. Zmiennik i kapitan zarazem – Jarosław Jóźwiak wpakował do siatki piłkę odbitą od słupka po uderzeniu Krawca!

46
    Na boisku pojawili się w przerwie trzej nowi piłkarze Świtu Skolwin. Nowe ofensywne trio będą tworzyć od prawej strony Jarosław Jóźwiak, Sebastian Prokopowicz i Paweł Krawiec.

46

Jarota Jarocin prowadzi 3:0. Drużyna z Wielkopolski jest bardziej konsekwentna i skuteczna. Swoje szanse wykorzystała w stu procentach. Świt Skolwin bije głową w mur gości. Ataki gospodarzy są jałowe, praktycznie nie kończą się celnymi strzałami i trudno przypuszczać, że cokolwiek w tym meczu zmieni się.

45+2

45
    Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

44
    Sędzia postanowił utemperować żółtym kartonikiem Walkówa za faul na połowie rywala. Nie zgadzał się z taką decyzją napastnik Świtu Skolwin.

43
    Krystek zapolował na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Co prawda zdołał oddać strzał głową, ale po pierwsze za lekki, a po drugie obok bramki przyjezdnych.

41
    Najlepsza szansa na gola dla Świtu Skolwin! Kamil Walków przedzierał się z drugiej linii w pole karne, po czym strzelił tuż obok bramki z 16. metra. Zolech jest wściekły na własnych obrońców.

40
    Wymieniają podania gospodarze, ale bardzo konsekwentnie przesuwają się piłkarze Jaroty Jarocin i starają się przypilnować prowadzenia do przerwy.

38
    Kolejne nieporozumienie w szeregach skolwinian. Trzecia bramka odebrała gospodarzom resztę odwagi i pomysłu na grę. Być może potrzebują kwadransa w szatni, by ochłonąć.

36
    Cieszy się z trafienia HUBERT ANTKOWIAK

Gol za golem Jaroty na stadionie przy Stołczyńskiej. Płaskie uderzenie Antkowiaka z linii pola karnego wpadło nieoczekiwanie do siatki obok zdezorientowanego Rosy i jego obrońców. 3:0 to prawdziwy nokaut! Asystował w tej sytuacji Piotr Skokowski.

32
    Było małe zamieszanie związane z autorem gola, ale wszystko jest jasne, a już na pewno wynik – 2:0 dla Jaroty Jarocin po dwóch kwadransach.

30
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PIOTR SKOKOWSKI.

Pewna egzekucja z 11. metra. Kacper Rosa wylądował w przeciwnym narożniku niż piłka i Jarota Jarocin prowadzi już 2:0!

29
    Była jeszcze żółta kartka dla Kacpra Rosy za faul, po którym Jacek Leske wskazał na wapno.

29
    Kacper Rosa sfaulował we własnym polu karnym przeciwnika i sędzia wskazał na 11. metr. Wielka szansa dla Jaroty Jarocin na zdobycie drugiego gola w Skolwinie!

28
    Grzegorz Szczepanik układał sobie piłkę na nodze dwa, a może nawet trzy razy aż zdecydował się na strzał z dystansu. Zolech odprowadził futbolówkę wzrokiem poza boisko.

26
    Przerwa na uzupełnienie płynów przy okazji wejścia medyków na boisko. Wszyscy piłkarze są już gotowi do kontynuowania walki o ligowe punkty.

24
    Po efektownym dryblingu Grasia piłkarze z północy Szczecina mieli korner. Marne krótkie rozegranie i przeciągnięta wrzutka Ładziaka ułatwiła zadanie gościom.

23
    Po chwili Walków zbiegł do narożnika pola karnego przyjezdnych. Po krótkim dryblingu uderzył z krótkiej nogi, ale prosto w nogi defensora Jaroty.

22
    Walka w bocznym sektorze boiska. Wygrali ją skolwinianie, ale długa piłka "na walkę" w kierunku Krystka nie zrobiła wrażenia na Jarocie.

20
    Wyganowski dostał piłkę na 16. metrze i próbował strzelić płasko do siatki. Jak spod ziemi wyrósł obrońca i zatrzymał lot piłki. Tylko korner dla Świtu.

19
    Przesunęli formacje podopieczni trenera Niedźwiedzia. Pozwala to zabierać piłkę na połowie przeciwnika.

17
    Antkowiak przedzierał się z drugiej linii w pole karne Świtu Skolwin. Na 16. metrze znalazł się odważny obrońca i zatrzymał napastnika.

16
    Tempo spadło, na co próbuje zadziałać okrzykami trener Artur Maliński. Jarocie Jarocin to raczej nie przeszkadza.

14
    Nie ma na razie dopingu w Skolwinie. Większość kibiców Świtu jest obecnie w Poznaniu, a delegacja z Jarocina nie przyjechała.

12
    Molewski wrócił pod własne pole karne i oczekiwał od sędziego odgwizdania faulu. Jacek Leske kazał mu kontynuować grę.

11
    Mobilizują się do ataku gospodarze. Mecz rozpoczęli fatalnie, ale gra jest wyrównana i rodzą się małe szanse na wyrównanie.

10
    Stały fragment dla Świtu Skolwin. Wysocy obrońcy z Wielkopolski poradzili sobie z dośrodkowaniem Kołodziejskiego w gąszcz zawodników.

9
    Przebitka w polu karnym Jaroty Jarocin. Krystek mógł wyrównać przy odrobinie szczęścia, ale te sprzyjało ostatecznie Zolechowi.

7
    Jarota ma stały fragment na 25. metrze przed bramką Rosy. Ponownie mogło być niebezpiecznie, ale poradzili sobie Świtowcy.

6
    Nie mógł się ten mecz rozpocząć lepiej dla przyjezdnych. Świt Skolwin musi niemal od startu gonić wynik. Na razie robi to chaotycznie.

3
    Strzelcem bramki MATEUSZ MOLEWSKI.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego zaskoczyło kompletnie gospodarzy i Jarota Jarocin wyszedł na prowadzenie! Sytuację zakończył celnym strzałem z bliska Molewski.

3
    Pierwsza odpowiedź skolwinian. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało zablokowane i Zolech nie musiał interweniować.

2
    Do przodu ruszył Jarota Jarocin. Zdaniem sędziego jeden z ofensywnych piłkarzy gości popełnił faul, więc piłka dla Świtu.

1

Świt Skolwin w mocno ofensywnym ustawieniu. Nie wiadomo jak będzie wyglądać w praktyce, ale trenerzy Maliński i Jabłonowski wystawili trzech nominalnych napastników.

Tropikalne warunki w Skolwinie. Parno i upalnie. Piłkarze nie prowadzili intensywnej rozgrzewki, a rozpaczliwie szukali kawałka cienia.

Świt Skolwin: Rosa – Wyganowski, Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, Graś – Ładziak, G. Szczepanik, O. Szczepanik – Walków, Filipowicz, Krystek.

Rezerwowi: Kaczmarek – Jóźwiak, Krawiec, Kronkowski, Kurczak, Ortel, Prokopowicz.

Jarota Jarocin: Zolech – Maksymiw, Piróg, Garbarek, Skokowski – Dunaj, Molewski, Pacyński, Grobelny, Pawlak – Antkowiak.

Rezerwowi: Kmiecik – Czapliński, Janowski, Łukaszyk, Stolarczyk.

Sędzia: Jacek Leske (Świdwin).

Zapraszamy na relację na żywo z przedostatniego pojedynku w 6. kolejce III ligi. Świt Skolwin podejmie wicelidera Jarotę Jarocin. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 16.

Świt Skolwin nie rozpoczął sezonu tak jak sobie wymarzył. Dotychczas drużyna prowadzona przez Artura Malińskiego i Rafała Jabłonowskiego jest królową remisów. Podzieliła się punktami z już trzema przeciwnikami.

Poza tym skolwinianie jedno spotkanie wygrali i jedno przegrali, co daje sześć punktów i miejsce tuż nad strefą spadkową. Świtowcy narzekają często na własną nieskuteczność. Napastnicy z północy Szczecina mają problem z regularnym trafianiem do bramki przeciwnika mimo szans.

Jarota Jarocin ma na koncie cztery punkty więcej od Świtu Skolwin, więc niezależnie od wyniku, pozostanie wyżej w tabeli. Drużyna z Wielkopolski nie wspomina dobrze poprzedniej kolejki, w której przegrała nieoczekiwanie 0:2 z KS Chwaszczyno. Do Szczecina przyjedzie, by nadrobić stracone oczka.

Piłkarze z Jarocina gościli już w tym sezonie w Szczecinie i rzutem na taśmę doprowadzili do remisu 1:1 z rezerwami Pogoni. Był to ich jedyny dotychczas kompromisowy wynik. Poza tym pokonali zaprzyjaźnioną ze Świtem – Vinetę Wolin aż 3:0.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 47. Jóźwiak, 75. Jóźwiak, 82. G. Szczepanik – 3. Molewski, 30. Skokowski (kar.), 36. Antkowiak, 90+4. Antkowiak

Kartki:   29. Rosa (SSK), 44. Walków (SSK), 90+3. Kronkowski (SSK) – 64. Czapliński (JAR), 85. Maksymiw (JAR)

Świt Skolwin: Rosa – Wyganowski (71. Kronkowski), Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, Graś – Ładziak, G. Szczepanik, O. Szczepanik – Walków (46. Krawiec), Filipowicz (46. Prokopowicz), Krystek (46. Jóźwiak).

Zmiany: Kaczmarek – Jóźwiak, Krawiec, Kronkowski, Kurczak, Ortel, Prokopowicz.

Jarota Jarocin: Zolech – Maksymiw, Piróg, Garbarek, Skokowski – Dunaj (69. Łukaszyk), Molewski (81. Stolarczyk), Pacyński, Grobelny, Pawlak (54. Czapliński) – Antkowiak.

Zmiany: Kmiecik – Czapliński, Janowski, Łukaszyk, Stolarczyk.

Sędziowie: Jacek Leske (Świdwin)