Banik – Górnik Z. 3:1 (koniec) | Garbarnia – Rozwój 2:1 (koniec) | Odra O. – Ruch 1:5 (koniec)
Korona – Stal M. 1:1 (koniec) | Pogoń – Jeziorak Załom 2:0 (koniec) | Lech P. – Ufa 0:0 (koniec)
Orkan – Gryf 0:9 (koniec) | Olimpia E. – Przodkowo 1:0 (koniec) | Jagiellonia – Łudogorec 1:1 (koniec)
Odra Opole
1:5 (0:2)
Ruch Chorzów
Sobota 21.01.2017, 11:00Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy. Mecz rozpocznie się o 11:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Po dosyć marnej pierwszej części sezonu w wykonaniu chorzowian, działacze i kibice Ruchu liczą na zdecydowanie lepszą rundę wiosenną.

Na początek podopieczni Fornalika muszą dobrze przejść przez okres przygotowawczy. Tym razem po drugiej stronie barykady Odra Opole.

Pojedynek z Odrą będzie ostatnim spotkaniem przed wylotem do Hiszpani. Tam chorzowianie mają poprawić grę i wrócić z formą na rundę wiosenną.

W zeszłym tygodniu Ruch przegrał pierwszy sparing. Podopieczni Fornalika przegrali z MFK Karvina 0:1.

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Na transmisję zapraszamy od 11:00.

Odra Opole: Kowalczyk – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło, Peroński, M. Gancarczyk, W.Gancarczyk, Wodecki, Niemczyk, Stasiowski

Ruch Chorzów: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Dinjar – Mazek, Urbańczyk, Lipski, Moneta – Visnakovs, Niezgoda.

Czekamy na rozpoczęcie tego spotkania.

1

1
    Gol dla Ruchu!
    Ależ otwarcie chorzowian! Kamil Mazek podaje do ŁUKASZA MONETY, który pewnym uderzeniem wyprowadza Ruch na prowadzenie.

3
    Kolejna akcja podopiecznych Fornalika, jednak tym razem Niezgoda przegrywa bezpośredni pojedynek z Kowalczykiem.

6
    Kolejny raz na uderzenie decydują się chorzowianie. Moneta z dystansu, ale trafia wprost w jednego z kolegów.

10
    Opolanie mają rzut wolny, centra przed bramkę, jednak czujnie w defensywie chorzowianie.

14
    Kolejna akcja Ruchu, jednak tym razem strzał Lipskiego zablokowany.

16
    Chorzowianie zdecydowanie dominują. To oni prowadzą grę i to oni są bardzo często pod polem karnym rywala.

18
    Dośrodkowanie przed bramkę Dijnara, wykorzystuje to EDUARDS VISNAKOV, który podwyższa prowadzenie.

20
    Kolejny raz w natarciu Ruch. Dijnar widząc wysuniętego bramkarza rywali decyduje się na lob, jednak Kowalczyk czujny.

24
    Dijnar dostrzega wychodzącego na pozycję Visnakovsa, jednak ten uprzedzony przez rywala.

29
    Chorwat jest naprawdę w gazie. Tym razem centra przed bramkę, ale nieco za mocna.

33
    Jak na razie ciągle w natarciu widzimy chorzowian. Odra nie ma zbyt dużo do powiedzenia.

39
    Korner dla chorzowian. Dośrodkowanie i uderzenie głową Kowalczyka, jednak wprost w ręce golkipera Odry.

41
    I pierwsza tak groźna akcja opolan, jednak Niemczyk z bliska strzela nad bramką!

45

Ruch zdecydowanie dominuje. To chorzowianie są częściej pod bramką rywala i potrafią wykorzystać każdą szansę. Co rusz stwarzają zagrożenie i zasłużenie prowadzą 2:0!

Jedenastka chorzowian na II połowę: Miszczuk – Komarnicki, Cichocki, Oleksy, Pazio – Walski, Surma – Przybecki, Nowak, Słoma – Arak

46

47
    I od razu Odra rozpoczyna akcją, jednak uderzenie niecelne.

49
    W odpowiedzi dobra akcja chorzowian. Centra przed bramkę wprost na głowę Araka, który zmusza do interwencji golkipera opolan.

51
    I jeszcze jedno uderzenie Araka! Tym razem trafia do bramki, ale w opinii arbitra był na pozycji spalonej!

54
    Jeden z graczy z Opola otrzymuje podanie w polu karnym i uderza z bliska, jednak fantastyczną interwencją popisuje się Miszczuk!

57
    I mamy rzut karny dla Ruchu!

58
    Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podchodzi ŁUKASZ SURMA i pewnym uderzeniem pokonuje Ziarko!

61
    Przybecki zagrywa do wychodzącego na pozycję KAMILA SŁOMY, który pewnym uderzeniem podwyższa prowadzenie!

65
    Walski decyduje się na uderzenie z dystansu z rzutu wolnego, ale to jest niecelne.

69
    Uderzenie Marka Gancarczyka z dystansu bardzo niecelne.

73
    Chorzowianie zdecydowanie dominują. Kolejna akcja zakończona uderzeniem, jednak Pazio strzela nad bramką.

82
    Gol dla Odry!
    Indywidualna akcja BARTOSZA SOBCZYŃSKIEGO zakończona celnym uderzeniem!

85
    Walski centruje przed bramkę rywala, gdzie świetnie ustawiony jest JAKUB ARAK, który kieruje futbolówkę do bramki!

90

Chorzowianie pewnie wygrywają spotkanie sparingowe. Zagrali świetnie zarówno w ataku jak i obronie. Strzelili pięć bramek, ale i tak to najniższy wymiar kary dla opolan! (12:44:25)

Piotr Grabowski

Gole: 82. Sobczyński – 1. Moneta, 18. Visnakovs, 58. Surma (kar.), 61. Słoma, 85. Arak

Odra Opole: I połowa: Kowalczyk – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło, Peroński, M. Gancarczyk, W.Gancarczyk, Wodecki, Niemczyk, Stasiowski
    Zmiany: II połowa: Ziarko – Sobczyński, Grądowski, Przystalski, Winiarczyk – Wrzesień, Sypek, Nowak, Bryłka, Marek Gancarczyk – Wolny.

Ruch Chorzów: I połowa: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Dinjar – Mazek, Urbańczyk, Lipski, Moneta – Visnakovs, Niezgoda
    Zmiany: II połowa: Miszczuk – Komarnicki, Cichocki, Oleksy, Pazio – Walski, Surma – Przybecki, Nowak, Słoma – Arak