Stal S. W. – Siarka T. 1:0 (koniec) | ROW Rybnik – Radomiak 1:1 (koniec) | Legionovia – Puszcza 1:2 (koniec)
Gryf – Rozwój 0:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Błękitni 0:2 (koniec) | Warta – Olimpia Z. 2:2 (koniec)
Olimpia E. – Kotwica 1:1 (koniec) | Polonia W. – Raków 1:2 (koniec) | Odra O. – Polonia B. 3:0 (koniec)
Gryf Wejherowo
0:1 (0:1)
Rozwój Katowice
Sobota 03.06.2017, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • Runda 34

Koniec tego meczu. ROZWÓJ UTRZYMAŁ SIĘ W DRUGIEJ LIDZE!!! Gospodarze mieli mnóstwo okazji aby zdobyć bramkę w tym meczu. Jak to się jednak mówi zwycięzców się sądzi. Oba zespoły utrzymały się w drugiej lidze w przyszłym sezonie będą ponownie ze sobą rywalizować. Na dziś to już wszystko z Wejherowa, do zobaczenia w nowym sezonie. (18:56:30)

90+3

90+3
    Czerwona kartka dla Chwastek (Gryf Wejherowo).

90+3
    Nie ma jeszcze końca na murawie leży Przezak.

90+2
    Jeszcze Chwastek próbuję ale obrońcy gości wybijają już gdzie popadnie.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (Gryf Wejherowo).

90+1
    Kolejne dośrodkowanie Kołca w pole ale i tym razem bez efektu.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Jaroszek (Rozwój Katowice).

88
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. Standardowo już Kołc podchodzi do piłki. Wrzutka w szesnastkę robi się zamieszanie przez chwilę nie wiadomo gdzie jest piłka. Wybija ją jednak Czekaj.

87
    Sezon zbliża się do końca i wszystko wskazuję na to że Gryf przegra. Zagranie w pole karne do Tomczaka ten upadł ale o karnym nie ma mowy.

86
    Doping dla Gryfa nie ustaje ale wynik się nie zmienia.

85
    Od własnej bramki Gocyk. Czas leci a utrzymanie staję się coraz bardziej realne.

84
    W polu karnym Tomczak odgrywa do Mońki. Ten ma nieco miejsca uderza po krótkim słupku i jest GOOOLLL!!! Nie nie ma tylko boczna siatka.

83
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Marszalik, na boisku pojawia się Tabiś.

82
    Bardzo dobre podanie od Płonki do Marchewki ten drugi nie zbyt dobrze przyjął sobie piłkę i powracający Kamiński zdołał mu ją wybić.

81
    Gryf gra tak jakby walczył o utrzymanie akcja za akcją sunie na bramkę gości.

80
    Wolny z 25 metrów. Uderza Kołc ale piłka o metr poszybowała ponad poprzeczką.

79
    Kolejna wspaniała okazja na bramkę . Marczak zamiast uderzyć mocno i spytać się bramkarza w który róg strzela lekko a wręcz podaje tą piłkę.

78
    Chyba siedmiu zawodników Gryfa czekało w polu karnym na podanie od Tomczaka a ten zagrał wprost do obrońców.

76
    Wyskoczył w powietrzu Wicki i uderzył pod poprzeczkę jak to wybronił Gocyk tylko on sam wie. To było kapitalna parada bramkarska będzie tylko rzut rożny.

75
    Nerwowe oczekiwanie w Katowicach i na ławce trenerskiej Rozwoju. Kwadrans do końca meczu a wynik na tablicy wciąż na korzyść gości.

74
    Gryf stara się jak może ale albo zawodnicy gospodarzy nie mają szczęścia albo marnują dobre okazje na doprowadzenie do remisu.

73
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Marchewka.

72
    Co to było ????????? Pudło sezonu. Tomczak z lewej strony zagrał do Marczaka a ten z dwóch metrów do pustej bramki nie trafia!!!

70
    Dwadzieścia minut do końca meczu.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

68
    Marszalik z wolnego miękko w pole ale nikt nie może trącić tej piłki która obok lewego słupka opuszcza plac gry.

67
    Faulowany jest Łysiak. Będzie strzał?? Do piłki podchodzi Piotr Kołc wiec chyba dośrodkowanie. A jednak nie Kamiński uderzył mocno po ziemi ale piłka została zatrzymana przez obrońców.

66
    Uspokoił się nieco nam ten mecz. Fatalny strzał z dystansu Płonki.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Goerke (Gryf Wejherowo).

64
    Powstrzymany Tomczak na prawym skrzydle. Już tylko 25 minut dzieli gości od sukcesu jakim będzie utrzymanie.

63
    Seria zmian a szykuję się kolejna w zespole gości.

62
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Brzuzy, na boisku pojawia się Tomczak.

61
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Jaroszek.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Fonfara (Rozwój Katowice).

59
    W końcu pokazali się ofensywni gracze Rozwoju prawą stronę pociągnął akcję Gałęcki dobrze dośrodkował ale nie było zbyt dużo zawodników w białych strojach w polu karnym,.

58
    Faulowany jest Nadolski. Nakładką zagrał Kowalczyk. Jeśli to taktyka Rozwoju bronić się całą drugą połowę to jest to bardzo ryzykowne posunięcie, a tak wygląda druga połowa.

57
    Co za okazja Łysiak z przed pola karnego głową wbija w szesnastkę a stojący tyłem do bramki Wicki uderza. Na jego nieszczęście piłka trafia w słupek a dobitki nie ma !!!

56
    Stara się reagować trener Rozwoju na to co dzieje się na boisku a tam Gryf wciąż w ataku.

55
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Przezak.

54
    Na spalonym złapany Marczak, ale to był chyba minimalny offside.

53
    Mecz cały czas toczy się na połowie gości, w niektórych momentach bronią się oni wręcz desperacko.

52
    Gryf zamknął gości we własnym polu karnym. Raz po raz obrońcy wybijają piłkę z własnej szesnastki.

51
    Grzegorz Marszalik z lewej nogi starał się uderzać po długim rogu ale nie trafił w bramkę.

50
    Chyba padły mocne słowa w szatni gospodarzy bo Gryf wyszedł na drugą połowę o niebo lepiej niż rozpoczął ten mecz.

49
    Za 45 minut poznamy kolejnego spadkowicza z drugiej ligi. Marczak przejmuję piłkę źle jednak ją sobie wypuścił a mógł się znaleźć sam na sam z bramkarzem. Zwolnił jednak ta akcję i poczekał na kolegów z zespołu.

48
    Bardzo dobrze zastawia się Kowalczyk jedyną szansą żeby go powstrzymać jest faul.

47
    Pierwsza akcja gospodarzy i wywalczyli oni rzut rożny. Wrzutkę Kołca wybijają obrońcy piłkę poza własne pole karne.

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Wicon, na boisku pojawia się Łysiak.

46

Po pierwszej połowie prowadzą goście 1-0. Na pewno się nie nudzimy na tym meczu, sporo okazji pod obiema bramkami. Walka na całej szerokości boiska. Wynik w tym meczu jest sprawą otwartą. Za 15 minut wracamy na Wzgórze Wolności.

45+2

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Marczak (Gryf Wejherowo).

45+1
    Na spalonym złapany został Filip Kozłowski.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych 45.

44
    Przyjął sobie na klatkę piłkę Wicki ale stracił ją na rzecz Mielnika.

43
    Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Mońka i wyszedł z nią poza plac gry. Od bramki Gocyk.

42
    Walczy Gryf o bramkę wyrównującą do przerwy. Dośrodkowanie Kołca ręka obrońcy ale gramy dalej gospodarze nadal w posiadaniu piłki.

41
    Bardzo kontrowersyjna sytuacja !!!! Z bramki wychodzi Leleń kompletnie nie zrozumiał się ze swoim obrońcą piłka minęła ich obu a zza pleców wyszedł Kowalczyk który padł na ziemie. Faul ??? Sędzia nie użył gwizdka więc gramy dalej.

40
    Bardzo dużo fauli po stronie Rozwoju. Ale kolejne wrzutki nic nie przynoszą. A teraz Goerke z głowy podaję do Lelenia z tyłu czaił się Kowalczyk.

38
    Faulowany jest Kamiński. Szybkie zagranie w kierunku Marczaka ale obrońca który go kryje przejmuje piłkę. Szybko jednak gospodarze odzyskują piłkę i teraz nieco dłużej rozgrywają tą akcję.

37
    Tym razem z bocznej lini dośrodkowywać będzie Kołc. Nie udała się ta wrzutka Piotrkowi. Trzeba będzie szukać bramki w następnej akcji.

36
    Ponownie w posiadaniu piłki są zawodnicy Gryfa. Zagranie do Wickiego który jest faulowany. Wrzutka w pole karne i Czekaj wyskakuję najwyżej.

35
    Ponownie gościmy w polu karnym Rozwoju. Górną piłkę wygrywa Wicki a uderza Wicon niestety niecelnie.

34
    Między sobą podawali Wicki Marczak I Chwastek zabrakło tylko decyzji o oddaniu strzału.

33
    Kilka minut ostatnich to ponownie przewaga przyjezdnych. Przed chwilą wykonywali oni rzut rożny ale piłkę złapał Leleń.

31
    Podanie do Kowalczyka który jest na ewidentnym spalonym ale sędzia nie podnosi chorągiewki. Kowalczyk wpada w pole karne i minimalnie uderza obok słupka !! Bramkarz Gryfa tylko odprowadził wzrokiem piłkę.

30
    Mija pół godziny meczu. Goście mają rzut rożny. Zbyt mocne dośrodkowanie i Płonka zdołał oddać strzał ale z bardzo ostrego kąta.

29
    Nerwowo na boisku się robi, Sędzia stara się uspokajać piłkarzy. Z wolnego dośrodkowanie Kołca pada łupem obrońców Rozwoju.

28
    Wicki otrzymuje kartkę chyba za uderzenie bramkarza.

27
    Po rożnym poszła kontra Gryfa. Kilka szybkich podań zagranie w pole karne do Wickiego który jest uprzedzony przez bramkarza. Przy okazji Gocyk ucierpiał w tej akcji.

26
    Trzydzieści metrów do bramki Lelenia. Goście mają rzut wolny. Uderza Płonka po ziemi piłka odbija się od nogi Nadolskiego i będzie rożny.

25
    Dwukrotnie piłka była dośrodkowywana w pole karne Gocyka, ale strzału na bramkę kibice Gryfa się nie doczekali.

24
    Z przed pola karnego uderza Mońka, bramkarz wybija przed siebie a obrońca gości nie zastanawiając się długo wybija piłkę na rzut rożny.

23
    Przewrócił się Kowalski w pobliżu pola karmnego ale więcej tu było teatru niż złośliwego zagrania defensora Gryfa.

22
    Poradził sobie Kowalczyk z dwoma rywalami i wywalczył aut dla Rozwoju.

21
    Od autu zaczynają goście. Dla nich ten mecz o walka o być albo nie być i szczerze mówiąc to widać to na boisku że bardzo chcą ten mecz wygrać.

20
    Jak na razie mieliśmy trzy fazy tego meczu. Przewaga gości do 10 minuty potem kilka minut szturmowali bramkę Gocyka piłkarze Gryfa, a teraz gra się wyrównała.

18
    Zbyt krótkie to dośrodkowanie w pole karne gospodarzy bez problemu piłkę wybija Wicki.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Chwastek (Gryf Wejherowo).

16
    Przerwa w meczu serpentyny pojawiły się na boisku.

15
    Kolejna zmarnowana szansa Gryfa strzał Chwastka broni Gocyk to druga dobra okazja w ciągu kilku minut dla podopiecznych Jarosława Kotasa.

14
    Powinno być po jeden. Dobre podanie w pole karne otrzymał Marczak ale chyba nie czysto trafił w piłkę i bramkarz Gocyk złapał piłkę. Budzą się gospodarze ze snu.

13
    Pograli nieco piłką goście. Podanie na prawe skrzydło do Trąbki ale ten nie najlepiej dośrodkował tą piłkę. Od bramki Leleń.

12
    Po rzucie rożnym strzelał Goerke z głowy ale nie trafił w światło bramki.

11
    Teraz pierwsza akcja Gryfa. Wolny z bocznej strefy boiska. Dośrodkował Kołc głową zgrał Wicki a uderzał Nadolski minimalnie obok słupka. Bardzo dobra okazja Gryfa.

10
    Od własnej bramki zaczynają goście. Posiadanie piłki na obecną chwilę to chyba 80 % na korzyść gości.

8
    Wolny dla Rozwoju. Marszalik wrzuca w pole karne, uderza Kowalczyk i fantastycznie broni Leleń !!

7
    Gospodarze nie istnieją w tym meczu jak na razie , są tylko tłem dla gości.

6
    Co za okazja dla gości Damian Kowalczyk mając przed sobą bramkarza nie trafia w bramkę. Byłoby po meczu.

5
    Ten karny był chyba trochę na wyrost ale jest już po fakcie. Goście prowadzą i gramy dalej.

4
    Gol dla Rozwoju!
    Pewnie z jedenastu metrów strzela GRZEGORZ FONFARA i goście obejmują prowadzenie.

4
    Karny dla Rozwoju.

3
    Kołc uprzedza Marszalika, od autu wznawiają goście.

2
    Goście od początku meczu grają bardzo agresywnie i Gryf nie może jak na razie wyjść z połowy.

1
    Zaczynamy żółto-czarne stroje ma tradycyjnie Gryf goście na biało. Pierwsza minuta i już groźnie zrobiło się pod bramką Gryfa. Małe nie porozumienie obrony ale nie zakończyli tego celnym strzałem piłkarze Rozwoju.

1

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Kołc, Kamiński, Goerke, Chwastek, Mońka, Wicon, Nadolski, Marczak, Wicki

Rezerwowi: Ferra, Klimczak, Dampc, Łysiak, Tomczak

Rozwój Katowice: Gocyk – Czekaj, Mielnik, Kowalczyk, Fonfara, Gałecki, Marszalik, Trąbka, Kozłowski, Płonka

Rezerwowi: Witek, Kopczyk, Tabiś, Przezak, Jaroszek, Sobotka, Marchewka

Sędziowie: Sebastian Tarnowski (Wrocław)`.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki rozpoczną się o godzinie 17 nie inaczej będzie też w Wejherowie. To będzie z pewnością ciekawy pojedynek na który już dziś serdecznie zapraszam.

Piłkarze Rozwoju muszą przypomnieć sobie jesienną potyczkę z Gryfem i powtórzyć ten wynik a powrót na Śląsk będzie w radosnych nastrojach. Jesienią Gryf przegrał z Rozwojem 1-3. Bramki dla gospodarzy strzelali Szatan, Wróbel i Wrzesień dla Gryfa z jedenastu metrów trafił Piotr Kołc. Jedni będą chcieli powtórzyć ten wynik drudzy zrewanżować się rywalowi.

Goście przed tygodniem w fatalnym stylu przegrali z GKS-em Bełchatów na własnym boisku 0-2. Ten wynik w obliczu walki o utrzymanie jest katastrofą. Rozwój mimo tej porażki zajmuję ostatnie bezpieczne miejsce ale ma tylko punkt przewagi nad Polonią i dwa nad Kotwicą. Ten mecz z Gryfem to spotkanie nie o 6 nie 9 punktów a o być albo nie być dla katowickiego teamu.

Gryf przed tygodniem zremisował w Niepołomicach 0:0 i dzięki temu wynikowi Puszcza awansowała do pierwszej ligi a Gryf z kolei utrzymał się w drugiej. Ten wynik sportowy jest lepszy niż przed rokiem kiedy to Gryf utrzymał się dzięki pozaboiskowym rozstrzygnięciom (między innymi wycofanie się z rozgrywek Zawiszy Bydgoszcz). Bardzo dobra postawa zawodników Gryfa zaowocowała powołaniem kilku z nich do jedenastki kolejki.

Przed nami pożegnalny mecz sezonu 2016/17 w Wejherowie. Gryf pewny już utrzymania podejmować będzie wciąż walczących o ligowy byt gości z Katowic. Pozostało jedno bezpieczne miejsce a chętnych obok Rozwoju jest jeszcze dwóch : Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.