Stal B. – Jastrzębie 4:3 (koniec) | Ślęza Wrocław – BKS Stal 0:1 (koniec) | Pawłowice Śl. – Polkowice 2:1 (koniec)
Skra – Unia T. 1:1 (koniec) | Górnik W. – Dzierżoniów 0:1 (koniec) | Ruch Z. – Śląsk II 2:0 (koniec)
Górnik Wałbrzych
0:1 (0:1)
Lechia Dzierżoniów
Sobota 03.06.2017, 17:00 • Stadion 1000-lecia, Wałbrzych • 3 liga, grupa III • Runda 31

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wałbrzyszanie w ostatniej serii gier nie grali, ponieważ mecz z Olimpią Kowary został przełożony z 31 maja na 7 czerwca. Oprócz tego, że zmieniono termin, zmieniono także… obiekt, na którym ma być rozgrywana rywalizacja! Mecz odbędzie się na Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu, choć gospodarzem będzie Olimpia.

Za to w ostatnim rozegranym meczu biało-niebiescy przegrali w zaległym spotkaniu we Wrocławiu ze Ślęzą 1:3, a jedyną bramkę dla wałbrzyszan zdobył Damian Bogacz. Nikt z drużyny wałbrzyszan nie będzie pauzować za kartki, jednak nie jest pewny występ Damiana Jaroszewskiego, który w ostatnich dniach narzekał na uraz.

Lechia w ostatniej kolejce przegrała na własnym boisku z Falubazem Zielona Góra 0:2 i była to druga porażka z rzędu. Mimo tego nadal jest na 14. lokacie w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów, mając aż 5 oczek przewagi więcej nad Górnikiem.

Warto jednak przypomnieć, że 14. pozycja nie daje gwarancji utrzymania się w lidze przez sytuację w II lidze. Ostatnia rywalizacja między tymi ekipami zakończyła się w Dzierżoniowie remisem 0:0, ale to Górnik był wówczas bliższy zwycięstwa.

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski – Tobiasz, Michalak, Rytko, Surmaj – Sadowski, Popowicz, Morawski, Bronisławski, Krzymiński – Migalski.

Rezerwowi: Ziobro – Sobiesierski, Młodziński, Bogacz, Brzeziński, Tyktor.

Lechia Dzierżoniów: Spaleniak – Borowy, Paszkowski, Buryło, Niedojad – Pietkieiwcz, Barski, Korkuś, Słonecki, Tomkiewicz – Tomaszewski.

Rezerwowi: Michalski – Rzepski, Szydziak, Bolisęga, Kowalczyk, Makarevych, Januszewicz.

Na murawie Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu pojawiły się już obie ekipy. Górnik zagra w biało-niebieskich strojach, a Lechia zagra w żółto-niebiesko-żółtych strojach.

Nad stadionem jest bardzo słonecznie, jest ciepło i wieje lekki wiaterek. Nie ma co ukrywać – są to świetne warunki do gry dla obu ekip.

1

1
    Od środka boiska rozpoczęli grę gospodarze.

2
    Grzegorz Borowy faulował na połowie rywala Marcina Morawskiego i grę od rzutu wolnego rozpocznie Damian Jaroszewski.

4
    Na razie bardzo senny początek spotkania.

6
    Można odnieść wrażenie, że Górnik nie ma pomysłu na grę – posyła długie podania, które skutecznie przechwytują zawodnicy Lechii.

7
    Kamil Sadowski faulował w środku boiska Piotra Pietkiewicza i od rzutu wolnego szybko wznowili grę dzierżoniowianie, ale pewnie złapał futbolówkę Damian Jaroszewski.

9
    Po podaniu od Dominika Bronisławskiego z prawej strony mógł dojść do piłki Damian Migalski, lecz nie doszedł do niej i przejęli ją goście.

11
    Po kontrze z prawej strony w pole karne dośrodkował Kamil Sadowski, jednak zrobił to źle i pewnie złapał futbolówkę Dominik Spaleniak.

12
    Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Marcina Morawskiego trafiło w mur piłkarzy Lechii.

13
    Zdaniem sędziego Jan Rytko nieprzepisowo przerwał kontrę przyjezdnych i od rzutu wolnego zacznie grę Damian Niedojad.

13
    Tym razem bezpośredni strzał z rzutu wolnego Damiana Niedojada trafił w mur piłkarzy Górnika.

15
    Faulowany na własnej połowie był Sebastian Surmaj i od rzutu wolnego wznowił grę Damian Jaroszewski.

16
    Po niezłym podaniu od Patryka Paszkowskiego do niezłej sytuacji mógł dojść Damian Niedojad, jednak asekurował go Sebastian Surmaj i złapał piłkę Damian Jaroszewski.

17
    Do kapitalnej sytuacji po błędzie obrońców Górnika doszedł Damian Niedojad, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Jaroszewski delikatnie musnął piłkę, która wyszła na rzut rożny.

18
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki FILIP BARSKI.

Po centrze z kornera Piotra Pietkiewicza zupełnie niepilnowany był w polu karnym był Filip Barski, który uderzeniem głową otworzył wynik spotkania! 0:1!

20
    Po kontrze Górnika na spalonym znalazł się Damian Migalski.

21
    Okazję na dośrodkowanie z prawej strony w pole karne miał Kamil Sadowski, lecz jego próba została zablokowana i przy futbolówce są piłkarze Lechii.

23
    Nadal ma się wrażenie, że Górnik nawet mimo straty gola nie ma pomysłu na rozegranie akcji ofensywnej.

24
    Po podaniu od Jana Rytki mógł do sytuacji sam na sam z bramkarzem dojść Damian Migalski, lecz piłka była za mocna i złapał ją Dominik Spaleniak.

26
    Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymuje Sebastian Surmaj (Górnik Wałbrzych).

27
    Kolejne bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Damiana Niedojada trafiło w mur.

29
    Bardzo dobrą okazję po dośrodkowaniu z prawej strony Kamila Sadowskiego mógł do strzału dojść Damian Migalski, jednak ubiegł go Dominik Spaleniak.

31
    Dalej gra jest dość monotonna i senna, ale w sumie czego można było się spodziewać po rywalizacji 17. z 14. drużyną III grupy III ligi...

34
    W pole karne długie podanie zagrał Bartosz Tomkiewicz, lecz wprost w ręce Damiana Jaroszewskiego.

36
    Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego przez Marcina Morawskiego i Jana Rytkę przed polem karnym znalazł się Mateusz Krzymiński, który huknął na bramkę, jednak dobrze wypiąstkował Dominik Spaleniak.

37
    Na centrostrzał z prawej strony zdecydował się Jan Rytko i ledwo, ale skutecznie sparował piłkę nad poprzeczkę Dominik Spaleniak.

38
    Po centrze z kornera Marcina Morawskiego głową uderzał nadbiegający Dariusz Michalak, lecz piłką została wybita z linii bramkowej przez obrońców Lechii!

41
    Znów z bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Damian Niedojad, lecz po raz kolejny trafił w piłkarzy Górnika.

42
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Filipa Barskiego doszło do zamieszania w polu karnym Górnika, ale dobrze zachował się Dariusz Michalak, który wybił piłkę na rzut rożny.

43
    Po świetnym podaniu od Jana Rytki do sytuacji jeden na dwóch wyszedł Paweł Tobiasz, lecz za długo holował piłkę i oddał zbyt słaby strzał, by pokonać Dominika Spaleniaka.

45
    Co najmniej minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

45+1

Do przerwy Górnik przegrywa z Lechią Dzierżoniów 0:1. Wydaje się, że jest to zasłużony wynik, ponieważ gospodarze nie potrafią stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Była tylko taka jedna, kiedy to w polu karnym znalazł się Paweł Tobiasz, lecz źle sfinalizował okazję. Za to Lechia gra spokojnie i bramka ustawiła pierwszą połowę oraz est częściej przy piłce i na połowie rywala.

Druga połowa rozpocznie się ok. 15 minut.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi Patryk Paszkowski, na boisku pojawia się Damian Szydziak.

47
    Żółtą kartkę za odepchnięcie Jana Rytki otrzymuje Piotr Pietkiewicz (Lechia Dzierżoniów).

47
    Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymuje Jan Rytko (Górnik Wałbrzych).

49
    Po niezłej akcji Lechii uderzał Damian Szydziak, jednak bardzo dobrze interweniował Damian Jaroszewski!

50
    Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Marcin Morawski, dobrze interweniował Dominik Spaleniak, ale potem doszło od faulu i od bramki zaczął bramkarz z Dzierżoniowa.

51
    Żółtą kartkę za faul na połowie rywala otrzymuje Damian Niedojad (Lechia Dzierżoniów).

53
    Po akcji na lewej stronie okazję na dośrodkowanie miał Jan Rytko, lecz futbolówka została wybita na rzut rożny.

53
    Centrę z kornera Kamila Sadowskiego wybili poza własną szesnastkę obrońcy Lechii.

55
    Teraz częściej przy piłce są piłkarze Górnika, którzy częściej przebywają na połowie Lechii, jednak nadal mają problem z finalizacją akcji.

56
    Kamil Sadowski faulował na połowie przeciwnika i od rzutu wolnego wznowi grę Filip Barski.

58
    Po podaniu od Mateusza Krzymińskiego błąd popełnił Marcin Buryło, piłkę przejął Kamil Sadowski, który zszedł z prawej strony do środka i oddał strzał, lecz daleko obok bramki.

59
    Po centrze z kornera Marcina Morawskiego Kamil Sadowski zgrał głową do Damiana Migalskiego, ten oddał strzał z najbliższej odległości, ale na tyle źle, że znów złapał Dominik Spaleniak! To powinno być 1:1!

60
    Żółtą kartkę za taktyczny faul otrzymuje Filip Barski (Lechia Dzierżoniów).

61
    Marcin Morawski po raz kolejny bezpośrednio z rzutu wolnego znów trafił w mur.

62
    Żółtą kartkę za faul wyprostowaną nogą na Damianie Szydziaku otrzymuje Damian Migalski (Górnik Wałbrzych).

64
    Bliski do dojścia w pole karne był Damian Migalski po indywidualnej akcji, lecz został na linii 16 metrów zablokowany przez obrońców gości.

67
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Damian Niedojad (Lechia Dzierżoniów).

68
    Po dośrodkowaniu z lewej strony Mateusza Krzymińskiego szczupakiem w polu karnym uderzał Kamil Sadowski, jednak kapitalnie interweniował Dominik Spaleniak!

69
    Kolejną dobrą okazję mieli Górnicy – tuż przy słupku okazję miał Damian Migalski, lecz uderzył wzdłuż linii bramkowej, jeszcze próbował uratować piłkę Kamil Sadowski, lecz nie udało mu się.

71
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi Damian Szydziak, na boisku pojawia się Jakub Bolisęga.

72
    Po indywidualnej akcji na lewej stronie Kamil Sadowski oddał uderzenie zza narożnika szesnastki, lecz po rykoszecie spokojnie złapał futbolówkę Dominik Spaleniak.

73
    Na strzał zdecydował się z lewej strony Marcin Buryło, ale strzelił wprost w ręce Damiana Jaroszewskiego.

75
    Co ciekawe, Damian Szydziak wszedł na boisko w 46 minucie spotkania... Zagrał tylko 26 minut i niezbyt chętnie schodził z murawy.

76
    W polu karnym po starciu z Mateuszem Krzymińskim przewrócił się Piotr Pietkiewicz, lecz sędzia słusznie nie odgwizdał rzutu karnego.

77
    Zmiana w drużynie Górnik Wałbrzych: z boiska schodzi Damian Migalski, na boisku pojawia się Kamil Młodziński.

78
    Po akcji na prawej stronie na spalonym znalazł się Kamil Młodziński.

80
    Bliski do dojścia sytuacji sam na sam z bramkarzem był Maciej Tomaszewski, lecz w ostatniej chwili świetnie mu odebrał piłkę Dariusz Michalak.

81
    Centrę z kornera Marcina Morawskiego po zamieszaniu w polu karnym skutecznie wypiąstkował Dominik Spaleniak.

82
    Żółtą kartkę za taktyczne przewinienie otrzymuje Grzegorz Borowy (Lechia Dzierżoniów).

83
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi Maciej Tomaszewski, na boisku pojawia się Adam Kowalczyk.

83
    Zmiana w drużynie Górnik Wałbrzych: z boiska schodzi Kamil Popowicz, na boisku pojawia się Damian Bogacz.

84
    Na spalonym tym razem znalazł się Dominik Bronisławski.

86
    Po dość przypadkowym podaniu na mocne huknięcie zza szesnastki zdecydował się Adam Kowalczyk, lecz futbolówka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką.

89
    Jan Rytko w ofensywnej akcji faulował w polu karnym rywala obrońcę Lechii i od rzutu wolnego zaczął grę Spaleniak.

90+1
    Co najmniej trzy minuty doliczone do drugiej części spotkania.

90+2
    Górnik nadal atakuje, lecz nie potrafi skutecznie zagrozić bramce Spaleniaka.

90+3
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jan Rytko (Górnik Wałbrzych).

90+5

Górnik Wałbrzych przegrywa z Lechią Dzierżoniów 0:1. Jest to już czwarta porażka z rzędu w lidze Górnika, a Lechia przerwała passę dwóch przegranych meczów. Pierwsza połowa była zdecydowanie dla Lechii, za to w drugiej połowie gra się wyrównała.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na stronie Lajfy.com! (18:56:00)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.