Sandecja – Stomil 1:4 (koniec) | Chrobry – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Korona – Termalica 0:3 (koniec)
Odra O. – Resovia 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – ŁKS 1:3 (koniec) | Radomiak – Miedź 0:2 (koniec)
Puszcza – Jastrzębie 2:1 (koniec)
Radomiak Radom
0:2 (0:1)
Miedź Legnica
Środa 30.09.2020, 19:00 • Pruszków • Fortuna 1 Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W środowy wieczór czeka nas kolejny mecz w ramach 6 kolejki Fortuna 1 Ligi. Zmierzą się w nim Radomiak Radom i Miedź Legnica. Kto okaże się górą? A może zespoły podzielą się punktami?

Radomianie jak na razie mają rozegrane cztery spotkania, w których pokazali całkiem niezłą dyspozycję. Udało się pokonać Widzewa Łódź (4:1), GKS Jastrzębie (1:0) i Chrobrego Głogów (2:1). Wpadka nastąpiła dopiero w minionej kolejce, kiedy to w wyjazdowym starciu z Górnikiem Łęczna Radomiak przegrał 1:2. Takie dotychczasowe wyniki dają zespołowi Dariusza Banasika siódme miejsce. Celem dla nich jest z pewnością awans, który był blisko w minionym sezonie.

Legniczanie na starcie rozgrywek 2020/2021 wyraźnie nie potrafią utrzymać dobrej dyspozycji, gdyż udane występy przeplatają znacznie gorszymi. Do tej pory z pięciu występów dwa zakończyły się zwycięstwem, a miało to miejsce nad Sandecją Nowy Sącz (3:1) i Resovią Rzeszów (4:0). Poza tym przytrafił się remis ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Koroną Kielce (1:1). Dwie klęski z kolei miały miejsce na wyjazdach. Najpierw lepszy okazał się GKS Bełchatów (0:1), a następnie Miedź została rozgromiona przez Arkę Gdynia (0:4). Ekipa Jarosława Skrobacza zapewne też ma ambicje na awans, ale na razie zupełnie tego nie widać.
    Miedź sięga po hiszpański zaciąg by poprawić grę obronną.

Co ciekawe obie ekipy spotkały się ze sobą w przeciągu nieco ponad dwóch miesięcy aż trzykrotnie. Najpierw w rundzie rewanżowej rozgrywek ligowych (zwycięstwo Radomiaka 3:0), następnie w barażach o awans do Ekstraklasy (zwycięstwo Radomiaka 3:1), a ostatnio w już w nowym sezonie w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Tutaj również górą był zespół z Radomia (4:0). Jak widać Miedź ma się za co rewanżować i liczymy, że dzięki temu będziemy mieli sporo emocji.
    Arbiter ze Zgierza głównym rozjemcą zapowiadanej potyczki.

Na relację z tego starcia zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w środowy wieczór. Pierwszy gwizdek arbitra powinien zabrzmieć o godzinie 19:00. Do usłyszenia na lajfach!

Wyjściowe składy:

Radomiak Radom:
    Kochalski – Bogusz, Świdzikowski, Cichocki, Banasiak – Leandro, Kaput, Karwot, Kozak – Angielski, Podliński

Miedź Legnica:
    Hewelt – Biernat, Matuszek, Garuch, Drzazga, Purzycki, Tupaj, Tront, Panka, Zieliński, Mijusković

1

2
    Spokojny początek z obu stron. Częściej piłkę jak na razie mają gospodarze, którzy starają się narzucić własne warunki gry.

4
    Ładny rajd Leandro z prawego skrzydła do środka na lewą nogę. W pewnym momencie zagubił się on i zacznie od bramki Hewelt.

5
    Ostra walka na prawym skrzydle pomiędzy Garuchem, a Leandro. Zdaniem sędziego żaden z zawodników nie przekroczył tutaj przepisów.

6
    Dobre dośrodkowanie w wykonaniu Bogusza. Poszukał on w polu karnym Podlińskiego, który przegrał pojedynek z Mijuskoviciem.

7
    Starają się też pokazać coś w ofensywie przyjezdni. Próby Tronta i Drzazgi nie przyniosły większego zagrożenia.

8
    Rozciągnięcie gry na lewo do Garucha okazało się wyraźnie za mocne. Ten nie był w stanie dopaść do futbolówki.

9
    Dwukrotnie dalekim zagraniem uruchomieni napastnicy Radomiaka. Nie byli oni jednak na tyle szybcy by dojść do tego.

10
    Leandro dobrze wypuszcza obiegającego go Bogusza. Jego centra wzdłuż bramki była za mocna i żaden z kolegów nie sięgnął jej.

11
    Prostopadłe podanie do rozpędzonego Drzazgi. Snajper z Legnicy okazał się być na spalonym, co dostrzegł sędzia liniowy.

12
    Tupaj spróbował swoich sił na prawej flance, gdzie na jego zwody nie dał nabrać się Bogusz. Dzięki temu akcja legniczan została powstrzymana.

13
    Centra w szesnastkę gości była zupełnie nieudana bowiem Banasiak nie popatrzył czy czeka tam ktoś z dwójki Angielski – Podliński.

15
    Ostrzej zrobiło się teraz na boisku bowiem nikt nie odstawia nogi szczególnie w środkowej części boiska. Na razie sędzia nie reaguje na to kartkami.

16
    Angielski cofnął się do środka by pomóc w rozegraniu Wziął na plecy Biernata, który popełnił przewinienie od tyłu na nim.

17
    Angielski wygrywa główkę w polu karnym, lecz co z tego skoro jego zgranie spadło wprost w rękawice Hewelta.

18
    Świetne podanie bez przyjęcia w wykonaniu Tupaja! Trafia ono do mającego więcej miejsca Drzazgi, lecz jego strzał szybuje nad poprzeczką.

19
    Kozak zgarnął bezpańską futbolówkę przed polem karnym rywali i bez wahania zdecydował się na strzał! Ta próba wyraźnie mija słupek.

20
    Drzazga brzydko zostawił nogę i tym samym mocno odczuł to Świdzikowski. Sędzia nie tolerował takiego zachowania i pokazał "żółtko".

21
    Tupaj totalnie nie zrozumiał się z Drzazgą i kolejny ofensywny wypad Miedzi nie przyniósł zamierzonych efektów.

22
    Kozak ładnie się zabrał z własnej połowy i próbował kombinacyjnie zagrać z Banasiakiem. Nic z tego bowiem zabrakło zrozumienia.

23
    Leandro przerzutem odnajduje przy chorągiewce Kozaka, a ten nie wiadomo dlaczego zagrał bez przyjęcia. To skończyło się na sporym niepowodzeniu.

24
    Po indywidualnej szarży pada na boisko Kozak. Udaje mu się tym samym wywalczyć stały fragment gry z ciekawej pozycji.

25
    Bardzo dokładna centra ze stojącej piłki spada na bliższy słupek, gdzie nabiegał Świdzikowski! Użył on za dużo siły przez co przestrzelił!

26
    Leandro ma wyraźne problemy z kontrolowaniem piłki w tej pierwszej fazie meczu. Za każdym razem gdy ma trochę miejsca daje sobie zabrać futbolówkę.

27
    Skuteczna interwencja Cichockiego blisko własnej szesnastki bowiem udało mu się przeciąć ciekawe podanie górą do Tupaja.

28
    Garuch kapitalnie rusza wzdłuż linii bocznej i dobrze zagrywa po ziemi do Drzazgi! Temu udaje się wyprzedzić Świdzikowskiego, który wycina go równo z trawą! Sędzia wskazuje na "wapno"!

29
    Gol dla Miedzi!

Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, a więc KRZYSZTOF DRZAZGA! Długo się nie zastanawiał i po pewnym rozbiegu przymierzył w lewą stronę! Kochalski był totalnie bez szans, gdyż rzucił się w przeciwny narożnik! 0:1!

30
    Trzeba szczerze przyznać, że jest to niemałe zaskoczenie, że to właśnie Miedź prowadzi. Lepiej bowiem na razie wyglądają radomianie, a to oni muszą teraz gonić wynik.

31
    Ciekawa kombinacja Podlińskiego z Angielskim, który miał pozycję strzelecką z szesnastki! Jego próba odbija się od nóg jednego z defensorów.

32
    Po rzucie rożnym dla gospodarzy znów udało się oddać strzał, jednak nawet nie musiał ruszyć się z miejsca golkiper zespołu Jarosława Skrobacza.

33
    Tront ciekawie odnajduje w szesnastce Tupaja, a ten dobrze się zabiera! Po jego upadku goście domagali się rzutu karnego, ale nic z tych rzeczy.

34
    Gorąco zrobiło się po chwili pod bramką Hewelta! Najpierw miejscowi chcieli odgwizdania "wapna" po faulu na Podlińskim, a chwilę później po rzekomej ręce Tronta. Arbiter pozostaje niewzruszony!

35
    Zieliński centruje w kierunku Drzazgi, choć ostatecznie okazało się to za słabe. Spokojnie zagrożenie głową oddalił Świdzikowski.

36
    Ciekawe dośrodkowanie Leandro z prawego skrzydła. Mógł je zamknąć Angielski, gdyby tylko był o sekundy szybciej na danej pozycji.

37
    Drzazga mimo tego, że był otoczony przez dwóch obrońców zdołał uderzyć z niewygodnej pozycji! Futbolówka wysokim lobem mija słupek.

38
    Karwot niepotrzebnie od tyłu wycina rozpędzonego Zielińskiego. Nie ma wątpliwości, co do tego, że należy mu się "żółtko" i tak czyni sędzia.

39
    Kozak ambitnie powalczył do końca przy linii bocznej za co zebrał brawa od kibiców na trybunach. Pomimo tego aut jest dla Miedzi.

40
    Jeszcze jedna wrzutka radomian pozostawia sporo do życzenia. Zazwyczaj nie trafiają one do kolegów, mimo tego, że są na dobrej wysokości.

41
    Drzazga znów wypuszczony na wolne pole, ale nie upilnował on swojej pozycji i wpadł w pułapkę ofsajdową i to dość wyraźną.

42
    W przeciągu minuty dwukrotnie sfaulowany został Leandro. Zdenerwował się skrzydłowy gospodarzy bowiem domaga się kartek dla rywali.

43
    Ależ było blisko wyrównania! Leandro świetnie dośrodkował ze stojącej piłki, a z pięciu metrów głową uderzył Kozak! Pomylił się o milimetry!

45
    Ekipa prowadzona przez Dariusza Banasika wyraźnie chce wyrównać jeszcze przed przerwą. Zobaczymy czy się to powiedzie bo na razie brakuje celności w końcowej fazie akcji.

45+1
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych czterdziestu pięciu.

45+2
    Niebezpieczna strata Kaputa na własnej połowie, jednak na jego szczęście przeciwnicy nie zdążyli wyprowadzić szybkiej akcji.

45+3

Za nami niezbyt porywająca pierwsza połowa, w której optyczną przewagę mieli gospodarze, jednak co ciekawe to oni przegrywają 0:1. Goście wykorzystali jedną z nielicznych swoich ofensywnych akcji, wywalczając rzut karny i zamieniając go na bramkę. Radomiak po tym trafieniu starał się szybko wyrównać, lecz wydaje się, że brakuje pomysłu na przebicie się przez linię obrony legniczan. Jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie? Tego dowiemy się już po drugiej połowie!
    Miedź bliżej trzech punktów.

46

46
    Po przerwie u gospodarzy doszło do dwóch zmian. Za Kozaka i Karwota pojawili się Lewandowski, a także Gąska.

47
    Kapitalna okazja na podwyższenie prowadzenia dla gości! Po udanym rajdzie Tupaja lewym skrzydłem zacentrował on idealnie na głowę Panki! Ten spudłował z trzech metrów!

48
    Leżą na murawie Matuszek i Banasiak. Obaj ucierpieli w niebezpiecznym starciu między sobą, ale całe szczęście są w stanie grać dalej.

49
    Tront kiepsko dośrodkował z rzutu wolnego i żaden z jego kolegów nie mógł nawet powalczyć w powietrzu, gdyż przeciwnicy oddalili niebezpieczeństwo.

50
    Ciekawa próba Leandro, który złamał akcję do środka na lewą nogę po czym huknął z prostego podbicia! Futbolówka poszybowała nad bramką.

52
    Po stałym fragmencie gry dla gospodarzy Banasiak dobrze zgrał piłkę na dalszy słupek. Niestety dla niego będący tam kolega nie trafił w nią czysto.

53
    Tront pada w polu karnym po kontakcie ze Świdzikowski, lecz nie ma mowy o jedenastce. Po chwili sytuacyjna próba Purzyckiego nie zmusza Kochalskiego do interwencji.

54
    Drzazga znów wychodzi na czystą pozycję po zagraniu z głębi pola. Akcja zostaje przerwana, gdyż snajper Miedzi był na pozycji spalonej.

55
    Spore zamieszanie w polu karnym przyjezdnych po rzucie wolnym! Strzelać próbowało wielu graczy Radomiaka, lecz ostatecznie zagrożenie oddalił Purzycki.

56
    Podopieczni Dariusza Banasika wyraźnie przejęli inicjatywę na początku drugiej części, choć nie można się temu dziwić, gdyż potrzebują oni bramki wyrównującej. Goście natomiast czekają na rozwój wydarzeń.

58
    Faulowany przy linii bocznej aktywny Leandro i radomianie będą mieli jeszcze jeden stały fragment gry na połowie rywali.

59
    Seria dośrodkowań w wykonaniu wprowadzonego Lewandowskiego. Przy jednej z nich mija się z piłką wychodzący Hewelt, ale nie wykorzystują tego miejscowi.

60
    Lewandowski idealnie wykonał wrzutkę spod chorągiewki! Spadła ona na głowę Podlińskiego, który spudłował o centymetry!

61
    Lewandowski nakładką zaatakował w środku pola Matuszka i ustawiony blisko sędzia pokazuje rezerwowemu żółtą kartkę.

62
    Podliński udanie zastawiał się przed Biernatem i arbiter używa gwizdka, a obrońca Miedzi łapie się za głowę. Jeszcze jeden rzut wolny.

63
    Prawdziwe oblężenie bramki Miedzi! Seria dośrodkowań i strzałów kończy się próbą Podlińskiego, którą wybija z linii bramkowej jeden z rywali! Radomiak bliski wyrównania!

64
    Purzycki ewidentnie nieprzepisowo zatrzymał w środku pola kontrę wyprowadzaną przez gospodarzy. Sędzia pokazuje mu "żółtko".

66
    Drzazga zabrał się z piłką na dwudziestym metrze i poszukał jeszcze Tupaja. Ten go nie zrozumiał i akcja spaliła na panewce.

67
    Starają się budzić nieco legniczanie, którzy chcą w końcu oddalić pole gry z własnej połowy. Nie ma się co dziwić, gdyż taką grą prędzej czy później stracą bramkę.

69
    Lewandowski pograł na lewej stronie z Angielski i starał się wykonać wrzutkę. Przeczytał to Zieliński, który stanął mu na drodze.

70
    Jeszcze jeden korner dla radomian. Tym razem z trudnej pozycji strzelił Banasiak, ale nie musiał nawet ruszyć się Hewelt.

71
    Garuch wycina równo z trawą szarżującego Leandro. Absolutnie zasłużone to upomnienie dla lewego obrońcy Miedzi.

73
    Wyraźnie brakuje gospodarzom cierpliwości i dokładności pod bramką przeciwników. Podania nie są idealne, co utrudnia zadanie kolegom.

74
    Pierwsza roszada u przyjezdnych. W miejsce Panki melduje się Śliwa.

75
    Po bardzo mocnym wyrzucie z autu nie do końca udane piąstkowanie zaliczył Hewelt. Dzięki temu futbolówka spadła na nogę Banasiaka, który jednak przesadził z mocą uderzenia.

76
    Jeszcze jedno upomnienie w postaci żółtej kartki w tym spotkaniu. Tym razem ogląda ją obrońca Radomiaka – Bogusz.

77
    Rzut rożny dla legniczan nie przyniósł żadnego zagrożenia, gdyż Śliwa nie zdołał opanować futbolówki na dalszym słupku.

78
    Trzecie przemeblowanie u miejscowych. Za Kaputa wchodzi Kvocera.

80
    Prostopadłe podanie do rozpędzonego Śliwy zostaje przerwane, gdyż za szybko wystartował i znalazł się on na spalonym.

81
    Ataki miejscowych dalej nie przynoszą zamierzonych efektów. Dośrodkowania albo są przeciągnięte albo spokojnie wybijane przez rywali.

82
    Druga roszada w Miedzi. Swój występ kończy strzelec gola Drzazga, a kilkanaście minut otrzymuje Łukowski.

83
    Tupaj nieprzepisowo zastawiał się przed Świdzikowskim i dostrzegł to główny rozjemca. Nawet nie protestuje zbytnio skrzydłowy z Legnicy.

84
    Na potężny strzał z około trzydziestu metrów zdecydował się Banasiak! Była to bardzo groźna próba, ale poradził sobie Hewelt!

85

Zabójcza kontra legniczan i mamy 0:2! Niezbyt pewnie na własnej połowie zachował się ostatni zawodnik stojący na własnej połowie przez co zaskoczył kolegów! Wykorzystał to momentalnie Tront, który dograł do rozpędzonego JAKUBA ŁUKOWSKIEGO! Rezerwowy będąc sam na sam z bramkarzem ładnie go przelobował!

86
    Po tym trafieniu totalnie ucichły trybuny. Nie ma się co dziwić, gdyż gospodarze nie mają już praktycznie szans na zwycięstwo, a o remis też będzie trudno.

88
    W ostatnich minutach nie dzieje się już zbyt wiele. Miedź nie spieszy się z budowaniem kolejnych ataków, a Radomiak stracił już motywację.

89
    Łukowski efektownie dryblował w polu karnym i dobrze wystawił piłkę do nadbiegającego Śliwy! Jego uderzenie nieznacznie mija bramkę!

90
    Czwarta zmiana u miejscowych. Za Leandro pojawia się Ebwelle.

90+1
    Przemeblowanie także w ekipie Dariusza Banasika. W miejsce Tronta wchodzi Pleśnierowicz.

90+2
    Sędzia dolicza trzy dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+3
    Po kolejnym rzucie rożnym dla gospodarzy Miedź ruszyła z szybką kontrą! Przerwał ją jednak wracający na własną połowę Ebwelle.

90+3
    Kochalski miał sporo pretensji do sędziego za kolejną jego decyzję. Ten długo się nie zastanawiał i pokazał mu żółtą kartkę.

90+4

Miedź Legnica zwycięża na wyjeździe z Radomiakiem Radom mimo, że nie była dzisiaj faworytem. Pokazała ona wysoką skuteczność, a także solidnie zaprezentowała się w obronie. Gospodarze przeważali zarówno w pierwszej połowie jak i w drugiej, jednak nie potrafili udokumentować tego bramką. Legniczanie wykorzystali swoje okazje, dzięki czemu dosyć pewnie zatriumfowali.
    Legniczanie udanie rewanżują się Radomiakowi za poprzednie porażki.

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (20:53:19)

Mateusz Nyka

Gole: 29. Drzazga (kar.), 85. Łukowski

Kartki:   38. Karwot (RAM), 61. Lewandowski (RAM), 76. Bogusz (RAM), 90+3. Kochalski (RAM) – 20. Drzazga (MLE), 64. Purzycki (MLE), 71. Garuch (MLE)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 10:7. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 0:6. Foule: 19:22.
    Kochalski – Bogusz, Świdzikowski, Cichocki, Banasiak – Leandro (90. Ebwelle), Kaput (78. Kvocera), Karwot (46. Gąska), Kozak (46. Lewandowski) – Angielski, Podliński