Śląsk II – Motor 1:1 (koniec) | Garbarnia – Bytovia 2:2 (koniec) | Skra – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Błękitni – Stal Rz. 0:5 (koniec) | Pogoń Sdl. – Lech II P. 4:2 (koniec) | Olimpia G. – GKS K. 1:3 (koniec)
KKS – Wigry 0:3 (koniec)
Błękitni Stargard
0:5 (0:1)
Stal Rzeszów
Środa 30.09.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W poprzedniej kolejce rzeszowianie zremisowali bezbramkowo z Olimpią Elbląg na własnym stadionie. Konsekwentnie działający w defensywie rywale odparli wszystkie ataki podopiecznych Krzysztofa Łętochy. Stal postara się o lepszy wynik w Stargardzie.

Stal Rzeszów prezentuje się lepiej niż Błękitni i ma 10 punktów w tabeli. Komplet sześciu wywalczyła w dwóch spotkaniach wyjazdowych. Drużyna z Podkarpacia odniosła zwycięstwa po 2:0 na stadionach Pogoni Siedlce oraz Znicza Pruszków.

Stargardzianie wygrali dotychczas tylko jedno z pięciu spotkań. Za nimi dwie porażki z rzędu z Bytovią Bytów i z Chojniczanką. Błękitni wzmocnili się w poprzednim tygodniu znanym w regionie napastnikiem Przemysławem Brzeziańskim. Jego zadaniem jest pomoc w ofensywie.

Błękitni przegrali poprzednie spotkanie 0:2 z Chojniczanką. W konfrontacji na wyjeździe stracili gole w pierwszej połowie. Po przerwie drużyna prowadzona przez Tomasza Grzegorczyka miała możliwość zdobycia bramki z rzutu karnego, ale zmarnował go Dawid Polkowski.

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Stargardzie. Błękitni zmierzą się na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów. Początek rywalizacji w środę o godzinie 16.

Błękitni Stargard: Sasiak – Theus, Ostrowski, Kujawa, Sitkowski, Krawczun, Polkowski, Ryk, Cywiński, Bochnak, Brzeziański.

Rezerwowi: Rzepecki – Klimek, Sawczak, Bednarski, Grzeszczak, Starzycki, Konopski, Kaczmarek, Rajch.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Sylwestrzak, Góra, Głowacki, Kłos, Reiman, Kotwica, Szczepanek, Michalik, Pieczara.

Rezerwowi: Bieszczad – Sławek, Marczuk, Goncerz, Sadzawicki, Szeliga, Olejarka.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Słoneczna pogoda w Stargardzie i nie zanosi się na jakiekolwiek załamanie jej w trakcie spotkania. Dobiegła końca rozgrzewka drużyn na stadionie między ulicami Ceglaną oraz Bułgarską.

1

2
    Jako pierwsi do ataku próbowali zorganizować się gospodarze, ale czujni piłkarze Stali Rzeszów zareagowali faulem na własnej połowie boiska.

3
    Zrobił się kocioł w pobliżu bramki strzeżonej przez Dominika Sasiaka. Poradzili sobie gospodarze i nie dopuścili do oddania uderzenia.

4
    Akcja stargardzian z wykorzystaniem lewego skrzydła i ustawionego w tym sektorze boiska Mateusza Bochnaka. Próba zbiegnięcia przed pole karne i oddania uderzenia prawą stopą, jednak zablokowana.

6
    Pierwsza w meczu szansa zagrożenia z rzutu rożnego. Stal Rzeszów wywalczyła dla siebie taki stały fragment gry, ale zareagowali rozstawieni przez Dominika Sasiaka obrońcy.

7
    Cała seria stałych fragmentów gry wykonywanych przez przyjezdnych z Podkarpacia. Muszą uwijać się w defensywie podopieczni Tomasza Grzegorczyka.

10
    Otrząsnęli się piłkarze Błękitnych Stargard po wybronieniu pasma stałych fragmentów gry Stali Rzeszów. Gospodarze na razie głównie w szybkim ataku.

12
    Rzut wolny na połowie Stali Rzeszów. Stosunkowo daleko od bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. W polu karnym przepychali się i szukali sobie miejsca Przemysław Brzeziański oraz Krystian Kujawa.

14
    Atakowali stargardzianie, ale zgubili piłkę i po tej stracie oraz późniejszym faulu grę wznowi Wiktor Kaczorowski.

15
    Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska, ponieważ rozpędzony Błażej Szczepanek spowodował upadek Huberta Krawczuna. Od rzutu wolnego we własnej strefie obronnej Błękitni Stargard.

16
    Za zawodnikami kwadrans rywalizacji i ani gospodarzom, ani gościom nie powiodło się wczesne umieszczenie futbolówki w bramce przeciwnika. Konfrontacja rozkręca się.

17
    Futbolówka opuściła boisko. Sędzia asystent często spotykanego na stadionie w Stargardzie Szymona Lizaka przyznał wznowienie zza linii rzeszowianom.

18
    Pierwszy w meczu rzut rożny dla gospodarzy. Możliwość sprawienia problemu Wiktorowi Kaczorowskiemu oraz defensorom Stali Rzeszów, ale to towarzystwo jest odpowiednio skoncentrowane.

22
    Zdecydowanie więcej kornerów wykonuje drużyna z Rzeszowa. Efekt ten sam, ale czasami w futbolu działa efekt kropli, która drąży skałę.

23
    Łukasz Góra napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

24
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego blisko szesnastki Stali Rzeszów. Michał Cywiński oraz Dawid Polkowski nie wpadli na żadne kreatywne rozwiązanie.

25
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN PIECZARA.

Stalowcy na prowadzeniu w Stargardzie. Drużyna z Rzeszowa przeprowadziła składny atak i podsumowała go uderzeniem Krystiana Pieczary do bramki Dominika Sasiaka. Podanie do napastnika przyjezdnych wykonał z prawej strony boiska Błażej Szczepanek i to na jego konto można zapisać asystę.

27
    Krystian Pieczara reprezentował w swojej karierze kluby z kilku regionów Polski. Warto wspomnieć przy okazji jego wizyty oraz gola strzelonego w Stargardzie, że był zawodnikiem Floty Świnoujście. W tym zespole nie bił rekordów skuteczności.

27
    Damian Michalik starał się zagrozić gospodarzom po znalezieniu się w pobliżu bezpańskiej piłki, ale zablokowali go gospodarze.

28
    Groźniejsi są przyjezdni z południowego-wschodu Polski. Kolejna akcja przeprowadzona między kompletnie zdezorientowanymi stargardzianami. Uratował ich Dominik Sasiak w konfrontacji sam na sam nadciągającym Damianem Michalikiem.

29
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne podopiecznych Krzysztofa Łętochy. Została ona unieszkodliwiona.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami. Stal Rzeszów zarysowała swoją przewagę, a potwierdziła ją trafieniem Krystiana Pieczary. Na dodatek przyjezdni szukają swoich szans na powiększenie prowadzenia w pierwszej połowie.

32
    Korner dla zespołu z Pomorza Zachodniego. Przed kilkoma gospodarzami otworzyła się szansa na oddanie uderzenia, ale ostatecznie piłka uciekła poza boisko i od bramki Wiktor Kaczorowski.

33
    Wojciech Reiman wybiegł sam na sam z Dominikiem Sasiakiem i ponownie bramkarz poradził sobie w skomplikowanej dla siebie sytuacji. Mają czego żałować gracze z Rzeszowa, ponieważ nie wykorzystują swoich szans na podwojenie prowadzenia.

34
    Stal nie pozwala przeciwnikowi na podjęcie ryzyka, ponieważ raz po raz sunie z kontratakiem w kierunku bramki Błękitnych.

36
    Lądowanie piłki w bramce Błękitnych Stargard, ale nie ma gola. Szymon Lizak zdecydował się na odgwizdanie przewinienia Krystiana Pieczary w walce o dojście do futbolówki.

37
    Coraz bardziej zanosi się na drugiego gola zespołu z Rzeszowa. Publiczność denerwuje się na gospodarzy obecnych na boisku, ponieważ gotuje się w ich polu karnym.

38
    Nieudane rozegranie ataku pozycyjnego w wykonaniu podopiecznych Tomasza Grzegorczyka. Nie mają oni pomysłu na zagrożenie Wiktorowi Kaczorowskiemu.

39
    Ponownie faul atakującego zawodnika Stali Rzeszów, a to z kolei zaczyna powoli irytować przyjezdnych.

40
    Szansa dla Błękitnych na spożytkowanie stałego fragmentu gry, ale kolejne nieudane rozegranie rzutu wolnego i po lądowaniu futbolówki poza boiskiem wznowienie przyznane Wiktorowi Kaczorowskiemu.

41
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie, a następnie spotkanie ze szkoleniowcami w szatniach.

42
    Piotr Głowacki sam na sam z Dominikiem Sasiakiem i ponownie ogromne rozczarowanie po stronie Stali Rzeszów. Nie musiał interweniować bramkarz Błękitnych Stargard, ponieważ skrzydłowy przyjezdnych potwornie spudłował.

44
    W momencie dośrodkowania z rzutu rożnego Szymon Lizak odgwizdał przewinienie zawodnika Błękitnych i nie pozwolił przekonać się, jak rozwinie się ta sytuacja.

45
    Doliczona minuta do podstawowego czasu.

45+1

Pierwsza połowa meczu ze wskazaniem na Stal Rzeszów, co znalazło odzwierciedlenie w rezultacie 1:0. Do bramki Dominika Sasiaka przymierzył Krystian Pieczara po podaniu Błażeja Szczepanka. To przyjezdni mieli lepsze szanse na strzelenie drugiego gola niż gospodarze jakiegokolwiek. Dzięki nieskuteczności przeciwników oraz interwencjom Dominika Sasiaka rezultat pozostaje na styku.

46

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Theus, na boisku pojawia się Kaczmarek.

48
    Błażej Szczepanek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Dominiku Sasiaku.

50
    Po przechwyceniu futbolówki otworzyła się przestrzeń do przeprowadzenia kontrataku przed gospodarzami, ale pisząc wprost tak się rozpędzili, że zabrakło im miejsca na murawie.

51
    Szymon Lizak zareagował użyciem gwizdka na ostrą grę Krystiana Pieczary na połowie gospodarzy.

53
    Brakuje pomysłu Błękitnym Stargard, ale ze względu na wciąż w miarę stykowy wynik nie można powiedzieć, że sytuacja jest w stu procentach kontrolowana przez gości.

54
    Problem z wymienieniem kilku podań w okolicy koła środkowego i dotyczy on w takim samym stopniu gospodarzy, jak i przyjezdnych.

56
    Krystian Pieczara napomniany żółtą kartką za już całkiem długą serię przewinień na gospodarzach.

58
    Strzelcem bramki WIKTOR KŁOS.

Rośnie przewaga Stali Rzeszów na stadionie w Stargardzie. Również po przerwie znalazła ona sposób na umieszczenie piłki w bramce Dominika Sasiaka. Z trafienia cieszy się Wiktor Kłos i przyjezdni są coraz bliżej trzeciego w sezonie zwycięstwa na wyjeździe.

60
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Sitkowski, na boisku pojawia się Rajch.

60
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Ryk, na boisku pojawia się Starzycki.

61
    Strzelcem bramki DAMIAN MICHALIK.

Już chyba nie ma wątpliwości po trzecim trafieniu, że komplet punktów wyruszy w środę w drogę do Rzeszowa. Damian Michalik w pierwszej połowie nie wykorzystał swojej sytuacji podbramkowej, ale po przerwie już przymierzył po wrzutce Wojciecha Reimana z rzutu wolnego. 3:0 dla Stali. To nokaut.

63
    Znakomite przyspieszenie przyjezdnych, którzy po okresie chaosu na boisku wypunktowali ospałych gospodarzy. Niewiele pomagają zmiany personalne Błękitnym.

64
    Błękitni przeszli do ataku, ponieważ nic innego nie pozostało gospodarzom, którzy ponownie prezentują się źle w meczu na własnym stadionie.

65
    Damian Kostkowski skutecznie interweniował we własnym polu karnym i nie pozwolił gospodarzom na podsumowanie strzałem wrzutki z rzutu wolnego Michała Cywińskiego. Tylko korner dla stargardzian.

67
    Radosław Sylwestrzak napomniany żółtą kartką za ostre potraktowanie przeciwnika.

68
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Sławek.

68
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Kotwica, na boisku pojawia się Szeliga.

70
    Stal Rzeszów rozsądnie pozostaje z futbolówką na połowie przeciwnika. Ponownie zabrała się za wykonanie rzutu rożnego, a takich stałych fragmentów gry miała w tym spotkaniu ogrom.

71
    Zagubili się przy przeprowadzaniu kontrataku podopieczni Tomasza Grzegorczyka i futbolówka została przyznana rzeszowianom.

72
    Korner dla zespołu ze Stargardu. Ponownie Wiktor Kaczorowski mógł krzyknąć coś krzepiącego i bić brawo swoim obrońcom.

73
    Błękitni Stargard przeszli do ataku pozycyjnego, co w ich wykonaniu wygląda niespecjalnie. Kolejne duże kroki w kierunku zwycięstwa wykonywane przez podopiecznych Krzysztofa Łętochy.

74
    Piotr Głowacki zorganizował się wspólnie z Błażejem Szczepankiem do ataku. Brakuje pierwszemu z nich dokładności i przed momentem oddał uderzenie głową poza lustro bramki Dominika Sasiaka. Nie ma drugiej w meczu asysty Szczepanka.

75
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Polkowski, na boisku pojawia się Klimek.

76
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Pieczara, na boisku pojawia się Goncerz.

76
    Strzelcem bramki BŁAŻEJ SZCZEPANEK.

Dla odmiany Błażej Szczepanek nie zdecydował się na podawanie, a sam sfinalizował swój atak. Zanosi się na pogrom w Stargardzie, ponieważ Stal Rzeszów prowadzi już 4:0. Efektowny rezultat i zasłużona w stu procentach wygrana gości!

78
    Nie ma czego zbierać z gospodarzy. Przy aktualnym wyniku podopiecznym Tomasza Grzegorczyka nie marzy się nic poza schowaniem do szatni.

80
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Reiman, na boisku pojawia się Olejarka.

80
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Sylwestrzak, na boisku pojawia się Marczuk.

81
    Wiktor Kaczorowski od bramki. Golkiperowi nie spieszy się z wprowadzeniem piłki do gry. Każda minuta przybliża go do zachowania czystego konta.

83
    Ostatnie minuty rywalizacji i nic przełomowego już nie wydarzy się w tym pojedynku. Stal Rzeszów jeszcze przyczajona, a nuż zrodzi się okazja do dobicia przeciwnika jeszcze jednym zabójczym kontratakiem.

86
    Uderzenie z ostrego kąta odbite przez Dominika Sasiaka, który w kilku sytuacjach uratował drużynę ze Stargardu przed absolutną kompromitacją.

87
    Tomasz Kaczmarek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Krawczun, na boisku pojawia się Bednarski.

90
    Doliczony czas.

90+1
    Szybki wypad przyjezdnych i sędzia Szymon Lizak przyznał im rzut karny w doliczonym czasie. Ogromna szansa na piątego gola!

90+2
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa GRZEGORZ GONCERZ.

Doświadczony napastnik wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego. Skuteczne uderzenie i w doliczonym czasie padła już piąta bramka dla bezkompromisowo lepszego zespołu!

90+3
    Michał Cywiński napomniany żółtą kartką za faul będący przejawem frustracji.

90+3

Bezkompromisowe zwycięstwo Stali Rzeszów z prezentującym się słabo na drugoligowych boiskach zespołem ze Stargardu. Przed przerwą przyjezdni wykorzystali jedną ze swoich licznych sytuacji podbramkowych. Po powrocie z szatni na boisko byli wyraźnie skuteczniejsi, a swoją wyższość nad przeciwnikiem udokumentowali efektownym rezultatem 5:0.

Posiadanie piłki: 58% : 42%.
    Strzały na bramkę: 1:10.
    Strzały niecelne: 7:4.
    Rzuty rożne: 11:7.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 16:24.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:54:14)

Gole: 25. Pieczara, 58. Kłos, 61. Michalik, 76. Szczepanek, 90+2. Goncerz (kar.)

Kartki:   87. Kaczmarek (BSS), 90+3. Cywiński (BSS) – 23. Góra (STL), 48. Szczepanek (STL), 56. Pieczara (STL), 67. Sylwestrzak (STL)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 1:10. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 11:7. Spalone: 2:2. Foule: 16:24.
    Błękitni Stargard: Sasiak – Theus (46. Kaczmarek), Ostrowski, Kujawa, Sitkowski (60. Rajch), Krawczun (90. Bednarski), Polkowski (75. Klimek), Ryk (60. Starzycki), Cywiński, Bochnak, Brzeziański.

Zmiany: Rzepecki – Klimek, Sawczak, Bednarski, Grzeszczak, Starzycki, Konopski, Kaczmarek, Rajch.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Sylwestrzak (80. Marczuk), Góra, Głowacki, Kłos, Reiman (80. Olejarka), Kotwica (68. Szeliga), Szczepanek, Michalik (68. Sławek), Pieczara (76. Goncerz).

Zmiany: Bieszczad – Sławek, Marczuk, Goncerz, Sadzawicki, Szeliga, Olejarka.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)