Monaco – Saint-Étienne 2:1 (koniec) | Guingamp – Rennes 2:0 (koniec) | Lille – Ajaccio 3:0 (koniec)
Nantes – Évian TG 3:0 (koniec) | Toulouse – Nice 1:0 (koniec) | Valenciennes – Reims 1:1 (koniec)
EA Guingamp
2:0 (0:0)
Stade Rennes
Sobota 05.10.2013, 20:00 • Stade du Roudourou (Guingamp) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Spotkanie między EA Guingamp a Stade Rennais FC to pojedynek drużyn z miejsc 15 i 8.

Beniaminek z Guingamp dzielnie walczy w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak dotąd udało mu się zgromadzić 8 punktów, a jego bilans bramkowy to 10:10. Przed sezonem klub pozyskał 9 graczy i... nie zapłacił za nich nawet 1 euro! Póki co wystarcza to na walkę o utrzymanie w lidze.

Philippe Montanier, trener Rennes, mógł mieć dobry nastrój po 3 kolejkach, jego drużyna miała na koncie 6 punktów. Niestety w kolejnych 5 meczach zdobyła identyczną liczbę punktów, co nie jest wynikiem na skalę ambicji zespołu. Zawodzi przede wszystkim atak – średnia zdobywanych bramek to jedna na mecz.

W starciu tych zespołów faworytów upatruje się mimo wszystko wśród gospodarzy, ale zespół Jocelyna Gourvenneca musi zagrać uważnie w defensywie, aby zdobyć cenne punkty.

Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania na lajfy.com! Pierwszy gwizdek sędziego na Stade du Roudourou o godzinie 20:00!

W zespole gospodarzy nie wystąpi ze względu na kontuzje Samassa, Martins-Pereira, Cerdan, Keitan. Natomiast ekipa gości zagra bez Moreira, Boye, Doucouré, Said, Pajot..

EA Guingamp: G. N'Dy Assembé – Lemaître, Sorbon, Kerbrat, Sankoh – Mathis, Atik, Sankhare – Beauvue, Yatabaré, Mandanne
    Rezerwowi: Guichard – Diallo, Lévêque, Langil, Fauré, Douniama, Giresse

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Armand, M'Bengue, Kana-Biyik – Makoun, Kadir, Féret, Bakayoko, Hunou – Nélson Oliveira
    Rezerwowi: Pitroipa – Diallo, Alessandrini, Romero, Konradsen, Hountondji, Emerson

Sędziowie: Jaffredo – Chevreux, Annonier.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    W ataku pozycyjnym zespół gości.

2
    Przejęli piłke gospodarze i teraz oni próbują konstruować składną akcje swojego zespołu.

3
    Rzut wolny dla gości, ale strzał z ponad 30 metrów przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy.

4
    Od bramki rozpoczął gre G. N'Dy Assembé.

5
    Rzut wolny dla gospodarzy, jednak strzał piąstkuje Costil po czym przy piłce ponownie Guingamp.

7
    Rzut rożny dla gospodarzy.

8
    Dalekim wybiciem wyjaśniają sytuacje defensorzy gości.

9
    Strzał z główki napastnika Guingamp przelatuje minimalnie nad poprzeczką Costila.

11
    Hunou ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska.

12
    Féret próbuje w polu karnym strzelić z przewrotki, ale nie trafia w piłke.

13
    Nélson Oliveira dostaje prostopadlą piłke w pole karne i ma przed sobą tylko bramkarza, jednak strzela prosto w niego.

14
    Wrzutka w pole karne gospodarzy, jednak nie ma tam żadnego z jego kolegów, który mógłby wykończyć sytuacje strzałem.

15
    Yatabaré wrzuca w pole karne gości, a tam defensor gości wybija jak najdalej swojego pola karnego.

16
    Nelson Oliveira utrzymuje się długo przy piłce i stracił ją podczas dryblingu.

17
    Szybka kontra gospodarzy i za pola karnego groźnie uderza Yatabarého. Strzał ląduje minimalnie nad poprzeczką Costila.

18
    Goście w ataku pozycyjnym.

19
    Gospodarze konstruują składną akcje od własnej połowy.

20
    Kadir swoim dryblingiem zmylił obrońce gospodarzy i zdołał wrzucić w pole karne, a tam Armand wybija na rzut rożny.

21
    Rzut rożny dla gości.

22
    Tym razem róg po drugiej stronie boiska.

23
    W ataku pozycyjnym zespół gospodarzy.

25
    Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Atiku.

26
    Przerzucenie na prawą stronę do Beauvue, jednak doskonale wszystko przeczytał obrońca gości, i przeciął podanie.

27
    Atik przejął piłke na połowie rywali zdołał z nią przebiec jeszcze kilkanaście metrów i uderzył na bramke, ale wysoko ponad bramka.

29
    Wrzutka z głębi pola, a najwyżej skacze Mandanne, jednak piłka wysoko nad poprzeczką.

30
    Próba podania do Nelsona Oliveiry, ale podanie jest zbyt mocne by mógł dojść do piłki.

31
    Kadir fauluje na połowie gości ustrzegając swój zespół przed groźną kontrą.

32
    Na murawie leży zawodnik gości. Gospodarze wybijają piłke.

33
    Goście oddają piłke gospodarzom.

34
    Beauvue uderza na bramke, a tavledwo dolatuje w ręce Costily.

35
    Obie drużyny jakoś bardzo nie napierają na bramki tylko spokojnie tworzą akcje.

36
    Wysoki pressing gospodarzy kończy się faulem Sankoha.

37

38
    W pole karne wpada zawodnik gości, który wycofuje piłke do nabiegającego Nelson Oliveira a ten uderza bezpośrednio na bramke, lecz jego strzał mija kilka centymetrów lewy słupek bramki.

39
    Po raz kolejny rożny dla gospodarzy, ale bez jakiś większych konsekwencji.

40
    Przewracany zawodnik gości w polu karnym gospodarzy, ale gwizdek sędziego milczy.

41
    Wygląda jakby obu zespołom jeden punkt w tym meczu wystarczał.

42
    Zderzenie głowami przez zawodników będziemy mieli chwilową przerwe w spotkaniu.

44
    Nélson Oliveira ukarany żółtą kartką za zbyt ostrą walke o górną piłke.

45
    Centra w pole karne gości, jednak żaden zawodników gospodarzy nie doskakuje do piłki.

45
    Druga połowa potrwa co najmniej jedną minute dłużej.

45+1
    W środkowej strefie faulowany zawodnik gospodarzy.

45+1
    M'Bengueho dopada do dosyć przypadkowej piłki, lecz zawodnik gości zdołal wybić na rzut rożny.

Po nudnej pierwszej połowie sędzia zaprasza obie drużyny do szatni. Żadna z ekip nie ma widocznej przewagi w spotkaniu, a remis wygląda na to, że zadowala obie ekipy.

46

46
    Drugą połowe rozpoczął zespół gospodarzy. Miejmy tylko nadzieje, że druga połowa będzie dużo ciekawsza i wreszcie na stadionie zobaczymy jakiekolwiek bramki.

47
    Centra z prawej strony przez gospodarzy, a defensor wybija na róg.

47
    Gol dla Guingamp! Świetnie wykonany rzut rożny,i niepilnowany SORBON trafia głową do bramki.

48
    Od środka boiska rozpoczął zespół gości.

48
    Chwilowa przerwa w spotkaniu, gdyż na murawie leży gracz gości i będą potrzebne nosze.

49
    Będzie wymuszona, gdyż zawodnik jest znoszony z boiska.

50
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Danzé, na boisku pojawia się Hountondji.

50
    Beauvue uderza bezpośrednio na bramke z wrzutki z prawej strony, ale dobrze ustawiony Costila pewnie łapie piłke.

52
    Po zdobyciu bramki przez gospodarzy próbują pójść za ciosem i szukają drugiego trafienia.

53
    Atik wrzuca w pole karne gości, jednak piłka opuszcza boisko i od bramki rozpocznie golkiper gości.

54
    W ataku pozycyjnym zespół z Reenes, lecz strata piłki po złym podaniu.

55
    Centra z głębi pola przelatuje nad poprzeczką Costila.

57
    W polu karnym gospodarzy przewracał się zawodnik gości, ale o karnym nie może być mowy.

58
    Wysoki pressing gości, i Assembé zmuszony jest do dalekiego wykopu.

58
    Sankhare otrzymuje żółty kartonik po brzydkim faulu na graczu gości.

59
    Wrzutka gospodarzy zablokowana i przy piłce zawodnicy z Rennes.

61
    Dwie groźne sytuacje wpierw świetnie broni Assembé, a potem szybko akcja rozgrywa się po drugiej stronie boiska,i świetnie dobitke broni Costila.

62
    Assembé może zostać dzisiaj bohaterem gospodarzy. Świetnie wybronił strzał Nelsona Oliveiry.

63
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Makoun, na boisku pojawia się Alessandrini.

64
    Bezmyślny faul Nélson Oliveiry w nogi zawodnika gospodarzy, i sędzia pokazuje żółtą kartke, a w konsekwencji czerwoną. Goście będą kończyć mecz w "10".

66
    Yatabaré kiwa po prawej stronie, jednak zawodnik gości nie daje się obkiwać.

67
    Szybka kontra gospodarzy z prawej strony wrzucał Mandanne, a na róg wybija stoper gości.

68
    Świetna centra z lewej strony zawodnika gospodarzy, a tam najwyżej skacze Mandanne, który uderza nad poprzeczką Costila.

69
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Yatabaré, na boisku pojawia się Diallo.

70
    Gol dla Guingamp! YATABARE dostaje prostopadłą piłke na czyste,i ma przed sobą tylko Costila, którego lobuje. Przed utratą bramki próbował ratować defensor gości, jednak nie udaje się to jemu.

71
    Mamy chwilową przerwe ze względu na fakt, że na murawie leży trzech zawodników gości.

72
    Od środka rozpoczęli zawodnicy gości. Są w trudnym położeniu przegrywają już dwoma bramkami i grają w "10" na domiar złego.

73
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Beauvue, na boisku pojawia się Diallo.

75
    Spokojna gra gospodarzy, którzy szukają trzeciej bramki w tym spotkaniu.

76

76
    Dalekim wybiciem wyjaśniają sytuacje w polu karnym gospodarze.

78
    Centra w pole karne gości, ale nie ma tam żadnego gracza Guingampa.

79
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Sankhare, na boisku pojawia się Langil.

80
    Goście próbują zagrozić bramce gospodarzy, jednak gdy podchodzą na 30 metr od bramki Assembé tracą piłke.

81
    Goście rozgrywają piłke na swojej połowie.

82
    Zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki są teraz gracze goście, ale w meczu liczy się ilość bramek, a nie posiadanie piłki.

83
    Od autu na własnej połowie rozpoczęli goście.

84
    Próba podania w pole karne do Yatabaré, jednak przeczytał to wszystko defensor gości i przejął piłke.

85
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Yatabaré, na boisku pojawia się Faure.

86
    Gracze gości rozgrywają piłke na własnej połowie.

87
    Na spalonym zawodnik gości.

88
    Wyrzut z autu na wysokości pola karnego gości.

89
    Dobrze przeczytał podanie defensor gospodarzy i nie pozwolił dojść do pozycji strzeleckiej graczowi gości.

90
    Strzela Mandanne z okolic 30 metra, lecz jego strzał przelatuje nieznacznie nad poprzeczką Costili.

90
    Druga połowa potrwa 5 minut dłużej.

90+1
    Rzut wolny dla zespołu gospodarzy na faulu Sorbonie.

90+2
    Od wolnego w środkowej strefie rozpocznie zespół gości.

90+3
    Assembé rozpoczął akcje swojego zespołu od dalekiego wykopu.

90+4
    Od rzutu wolnego na swojej połowie zespół z Rennes.

90+4
    Rozpędzony Mandanne wychodzi sam na sam z Costilą, jednak bramkarz gości tym razem górą.

Po mało ciekawej pierwszej połowie w drugiej wreszcie zobaczyliśmy bramki, które wpadały tylko po jednej stronie. Zwycięstwo gospodarzom ułatwiła czerwona kartka przez zawodnika gości Nélson Oliveira w 50 minucie spotkania, która ustawiła przebieg gry reszcie spotkania.

MVP spotkania wg portalu lajfy.com zostaje bramkarz gości Costil ,który uratował swój zespół przed zdecydowaną większą przegraną. (21:55:00)