Termalica – GKS T. 2:1 (koniec) | Widzew – Stomil 0:0 (koniec) | Flota – Sandecja 2:0 (koniec)
Chojniczanka – Dolcan 1:1 (koniec) | Wigry – Olimpia G. 0:1 (koniec)
Widzew Łódź
0:0 (0:0)
Stomil Olsztyn
Niedziela 31.08.2014, 12:30 • Stadion Widzewa Łódź, Łódź • Fortuna 1 Liga

Dziękuję serdecznie za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania na stronę www.lajfy.com !!! (14:27:28)

Mecz w Łodzi kończy się podziałem punktów.

Stomil pozostanie na 2 pozycji w tabeli 1 ligi, zaś Widzew na chwilę obecną awansował o kilka oczek.

Po 1 połowie w której zawodnicy Widzewa prezentowali się znacznie lepiej na tle swojego przeciwnika, w drugiej odsłonie obejrzeliśmy już zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie.

Z przebiegu całego meczu, zawodnicy Stomilu powinni cieszyć się z końcowego rezultatu, remis na wyjeździe jest dobrym rezultatem, natomiast Widzew może żałować, że nie zakończyli bramką żadnej akcji, których kilka w tym spotkaniu miał.

90+3
    Sędzia jednak nie zareagował, a po chwili jego gwizdek rozległ się po raz ostatni.

90+3
    Piłka w pole karne Stomilu, walczył Augustyniak, ale tam był chyba faul!

90+3
    Cała drużyna Stomilu na własnej połowie.

90+2
    Nie mają pomysłu na rozegranie akcji piłkarze Widzewa i tracą piłkę po niecelnym podaniu.

90+1
    Zawodnicy obu drużyn są już mocno zmęczeni. Tempo w drugiej połowie jest większe niż w pierwszej części.

90
    3 minuty!

90
    rozpoczyna się 90 minuta spotkania, zobaczymy ile doliczy główny arbiter do regulaminowego czasu gry.

89
    Zółte kartki za dyskusje z arbitrem otrzymują Szymonowicz i Kozłowski.

89
    Faulowany jeden z Widzewiaków, mamy małe przepychanki.

89
    Zapowiadało się dobrze, ale pogubił się Augustyniak w dryblingu.

88
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Pawła Głowackiego.

87
    Faulował Injac.

87
    Akcja prawą stroną Darmochwała zakończona dośrodkowaniem, ale łapie piłkę Dino Hamzić.

86
    Beznadziejne podanie Augustyniaka w pole karne gości. Nie było tam żadnego z kolegów.

85
    Boisko opuszcza Duda, W jego miejsce Damian Warchoł.

84
    Kasprzak do Jańca, ten próbuje minąć obrońcę Stomilu, ale jego strzał zostaje zablokowany.

83
    Wyrównało nam się to spotkanie. Szykuje się emocjonujący finisz.

82
    Piękne zagranie Jańca do wchodzącego Wrzesińskiego, ale ten tylko w sobie wiadomy sposób nie umieszcza piłki w bramce!!!

81
    Kolejna próba strzału Kozłowskiego z 16 metrów, ale strzał zablokowany. W odpowiedzi Stomil. Machulenko prawą stroną ale broni pewnie Hamzić centrę pomocnika z Olsztyna.

80
    Strzał z dystansu Pawła Głowackiego, piłka po nodze któregoś z obrońców i Hamzić ratuje swój zespół przed rzutem rożnym.

79
    Szymonowicz ładnie wypatrzył Machulenkę, ten zabrał się z piłką w pole karne, przymierzył lewą nogą po długim rogu bramki Hamzića, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Widzewa!!

78
    Dużo haosu w grze Widzewa.

77
    Kolejna niepewna interwencja Hamzića w w obrębie 5 metra. jednak kolejny raz bez konsekwencji.

77
    Bucholc wywalczył rzut rożny.

75
    Piotr Głowacki w miejsce Volodymyra Kovala.

74
    Koval do Maczułenki, ten minął na pełnej szybkości Jańca, uderzył na bramkę, ale z problemami Hamzić. Było gorąco pod bramką Widzewa.

73
    Powoli rozgrywa piłkę Widzew. Mroziński próbuje zagrać prostopadłą piłkę nad głowami obrońców w stronę Dudy, ale piłka wychodzi poza linię końcową boiska. Pretensje Dudy do kolegi.

72
    niecelne podanie Injaca.

72
    Faul w ofensywie Augustyniaka.

71
    Po za boiskiem Berezovskyy. Krew pojawiła się na jego głowie.

70
    Zamieszanie na 16 metrze bramki Stomilu, potężnie uderza Mroziński, ale piłka ląduje na trybunach stadionu Widzewa.

70
    Jedliński fauluje w środku pola Mrozińskiego.

69
    Niecelne uderzenie Machulenki.

68
    Strzał z dystansu Kozłowskiego, ale zupełnie nie udany.

67
    Za kontuzjowanego Del Toro, kolejny debiutant, Janiec.

66
    Żółta kartka dla Injaca za faul na graczu gości.

65
    Centrostrzał Kozłowskiego i o mały włos zaskoczył by bramkarza Olsztynian.

65
    W dziesiątkę narazie Widzew.

63
    Przerwa w grze wymuszona kontuzją Widzewiaka

62
    Uraz Cristiana Del Toro po starciu z Kovalem. Potrzebna może być zmiana.

62
    próba z dystansu Augustyniaka, potężne uderzenie z 35 metrów, ale zablokowane przez pomocnika Stomilu.

61
    Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Mateusza Brozia, debiutujący Dimitre Injac.

61
    Powalczył Duda pod linią końcową i wywalczył rzut rożny.

60
    Koval do Darmochwała, ale nie wiedział co dalej zrobić pomocnik Stomilu, ostatecznie przewrócił się i stracił piłkę.

59
    Strzał Dudy z 17 metrów, ale wprost w ręce Skiby.

58
    Miękko ponad obrońcami Widzewa lewy pomocnik Olsztynian w stronę Kovala, ale ten upada a obrońcy gospodarzy oddalają zagrożenie.

56
    Ładna piłka na prawą stronę do Wrzesińskiego, ten wycofał do Augustyniaka, defensywny pomocnik Widzewa uderzył na bramkę, ale strzał został zablokowany. Dopadł do niej Duda, ale zaplątał się z piłką, będąc jednocześnie na spalonym. Wyglądało to groźnie. Widzewiacy sygnalizowali zagranie ręką po strzale Augustyniaka!

55
    Faulowany Machulenko

54
    Niepotrzebny strzał z 20 metrów Wrzesińskiego, pewnie łapie Skiba. Lepsze było by dogranie do wychodzącego Dudy.

53
    Indywidualna akcja Machulenki, ale strzał okazał się niecelny.

51
    Kasprzak do znajdującego się na 16 metrze Brozia, ale napastnik gospodarzy nieczysto trafił w piłkę. Z kontry Stomil, ale akcja przerwana przez defensorów Widzewa.

51
    Kozłowski wygrywa pojedynek biegowy z Damochwałem.

50
    Próba prostopadłego podania Nowaka, ale niedokładnie i od bramki Skiba.

49
    Hamzić łapie na raty piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

49
    Ładne dośrodkowanie Bucholca ponad głowami defensywy Widzewa, zamykał jeden z zawodników Stomilu, ale strzał zablokowany i rzut rożny.

48
    Aut na wysokości pola karnego Widzewa.

47
    W odpowiedzi dośrodkowanie z prawej strony Kozłowskiego, ale udanie głową Berezovskyy.

46
    Faulowany Hamzić przy próbie interwencji po kornerze.

46
    Od razu mocne wejście Stomilu w drugą połowę. Darmochwał ze znacznej ofległości od bramki i z problemami broni Hamzić. Rzut rożny.

46

Miejmy nadzieję, że będzie to ciekawsze drugie 45 minut!

Zawodnicy są już na boisku. Za chwile sędzia Wajda rozpocznie drugą część spotkania.

Pierwsza połowa to przewaga Widzewa w posiadaniu piłki. Były okazje do strzelenia bramki, ale chyba najwięcej pracy zafundowali swojemu bramkarzowi defensorzy Stomilu, którzy dwukrotnie byli bliscy pokonania Skiby.

Goście grają mocno defensywnie, przez co Widzewiacy nie mogą wykorzystać przewagi w posiadaniu piłki.

Koniec 1 połowy

45
    Wrzesiński przedarł się w polu karnym, ale dośrodkowanie nie doszło do żadnego z kolegów. W odpowiedzi Stomil. Piłka zagrywana od Szymonowicza do Darmochwała, ale ten nie utrzymuje jej w boisku a sędzia kończy pierwszą część spotkania.

41
    Błąd Kozłowskiego, ale naprawił Augustyniak, chroniąc drużynę przed kontrą.

40
    Przerzut Nowaka do Del Toro, ten wywalczył aut.

39
    Przypadkowa piłka do Darmochwała na lewą stronę boiska, zdecydował się na indywidualną akcję, ale nic z tego. Obrońcy Widzewa grają dziś pewnie.

38
    Długa piłka w okolice pola karnego Stomilu, Broź zgrywa do Dudy, ale ten niecelnie uderza na bramkę gości.

36
    Z rzutu wolnego uderzał Volodymyr Koval, piłka po rykoszecie, ale nie dał się zaskoczyć Hamzić i pewnie łapie piłkę.

36
    Mogła być okazja dla Olsztynian, ale w porę przerwał faulem Pidvirnyi. Bez kartki.

35
    Zabrał się z piłką po raz kolejny kapitan Widzewa, Rafał Augustyniak, stracił piłkę, a w dodatku faulował jednego z zawodników gości.

34
    Faul Kacprzaka.

34
    Dobra długa piłka Bartłomieja Kasprzaka na pędzącego Kozłowskiego, ale nieco zbyt mocne i nie mógł nic z tego zrobić młody wychowanek łódzkiego Widzewa. Od bramki Stomil.

33
    Przerzucenie piłki na prawą stronę do Brozia, ale ten popełnia błąd techniczny i piłka opuszcza boisko.

31
    Minął drugi kwadrans pierwszej połowy. Obraz gry się nie zmienia. Widzew częściej przy piłce, ale brakuje wykończenia akcji.

30
    Kolejna akcja Widzewa zakończona strzałem, ale Duda na spalonym.

30
    Prostopadła piłka Mrozińskiego w kierunku Wrzesińskiego, ale przecina obrońca.

29
    Faul Mateusza Brozia. Zawodnik otrzymuje upomnienie.

28
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piłka wprost w ręce golkipera gospodarzy.

28
    Jedliński faulowany przez Augustyniaka.

27
    Przy piłce goście.

25
    Spokojne rozgrywanie piłki przez Widzewiaków. Prostopadła piłka Wrzesińskiego do Dudy, ale ten marnuje dobrą okazję na zmianę rezultatu!

24
    Osamotniony Koval nie miał komu zagrać w pole karne, dośrodkował piłkę wprost pod nogi Widzewiaków.

23
    W dalszym ciągu gospodarze prowadzą grę. Zdaje się, że goście czyhają na kontrataki.

22
    Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, silnie i niecelnie Mateusz Broź.

21
    Za faul na szarżującym Augustyniaku, Ukrainiec otrzymuje żółty kartonik.

21
    Ładne wyjście z własnej połowy Augustyniaka w stylu Lucio. Berezovskyy fauluje.

19
    Augustyniak uderza głową po dobrej centrze z rożnego, ale strzał nad bramką.

19
    Strzał Brozia z 17 metrów, ale nie daje się zaskoczyć Skiba i paruje piłkę na rzut rożny.

18
    Faul Kozłowskiego, tym razem się upiekło, ale sędzia upomniał zawodnika.

17
    Kolejna próba prostopadłego podania ekipy z Olsztyna, ale spokojnie Nowak radzi sobie z zawodnikiem gości.

15
    Ładna akcja Widzewa, dośrodkowanie z lewej strony Mrozińskiego, ale znowu obrońca Stomilu prawie zaskoczył by własnego bramkarza. Ostatecznie faulował jeszcze Skibę Duda i sędzia odgwizdał faul. Coraz groźniejsze ataki Widzewa.

14
    Darmochwał prostopadle do Kovala, ale dobra interwencja obrońcy Widzewa.

13
    Bartłomiej Kasprzak powalczył, ale nieprzepisowo. Od rzutu wolnego Stomil.

12
    Stomil próbuje zagrywać długie piłki z obrony z pominięciem linii pomocy, ale Widzewiacy dobrze przecinają te podania.

11
    Faulowany Pidvirnyi w okolicach własnego pola karnego.

10
    Dobra gra Widzewa w pierwszych 10 minutach. Stomil ma problemy z wydostaniem się ze swojej połowy.

9
    Nerwowo Skiba, niedokładnie do kolegi z drużyny i aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego.

8
    Dobre dośrodkowanie Brozia, ale piłka minęła wszystkich zawodników.

8
    Daleki wrzut Augustyniaka z autu i Bucholc nerwowo wybija na korner.

7
    Prostopadła piłka Kozłowskiego do Wrzesińskiego ale przerywa obrońca Stomilu. Aut

6
    Widzew buduje atak pozycyjny.

5
    Złe dośrodkowanie Brozia, ale obrońcy wybijają na kolejny rzut rożny. Tym razem lepsze dośrodkowanie Mateusza Brozia, małe zamieszanie, ale piłka opuściła pole karne Olsztynian.

4
    Mało brakowało a jeden z obrońców gości zaskoczył by własnego bramkarza. Kolejny korner.

4
    Skiba pewnie interweniuje po rzucie rożnym.

3
    Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Widzewa. Hazmić chyba faulował napastnika Stomilu, ale sędzia nie reaguje. W odpowiedzi Widze w kontrze i mamy rzut rożny.

2
    Uderzenie Czarneckiego z okolic 13 metra ale tuż obok słupka Hamzića.

2
    Pierwszy rzut rożny dla Olsztynian.

1
    Od razu długa piłka w pole karne Stomilu, ale pewnie łapie Skiba.

1

Mecz rozpocznie drużyna Widzewa, która zagra w tradycyjnych czerwonych strojach. Stomil w biało – błękitnych trykotach.

Zawodnicy obu drużyn pojawiają się już na boisku. Za chwilę arbiter z kapitanami rozlosują połowy i rozpocznie się to spotkanie.

Dimitre Injac jednak rozpocznie dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych. Decyzję podjął sam zawodnik, nie czując się w pełni sił na rozegranie pełnych 90 minut spotkania.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie drużyny:

Widzew Łódź: Hamzić – Kozłowski, Nowak, Pidvirnyi, Del Toro – Wrzesiński, Kasprzak, Augustyniak, Mroziński – Broź, Duda

Rezerwowi: Krakowiak – Czapliński – Kasperkiewicz, Rozwandowicz, Injac, Janiec – Warchoł

Stomil Olsztyn: Skiba – Berezovskyy, Bucholc, Czarnecki, Wełna – Darmochwał, Szymonowicz, Głowacki Paweł, Jegliński, Machulenko – Kowal

Rezerwowi: Mieczkowski – Mroczkowski – Shibamura, Głowacki Piotr, Trzeciakiewicz – Żwir

Sędzią spotkania jest Tomasz Wajda z Żywca:

Stomil Olsztyn jest niespodziewanie wiceliderem tabeli z 11 oczkami na koncie. Po dwóch remisach na początku rozgrywek, kontynuuje serię 3 zwycięstw i na pewno będzie chciał ją dzisiaj przedłużyć.
    Widzew Łódź po słabym początku (dwa remisy i tyle samo porażek) odniósł w minionej kolejce ważne zwycięstwo z kandydatem do awansu, Arką Gdynia. Niemniej 16 pozycja w ligowej tabeli nie jest odzwierciedleniem ambicji jakie mają wszystkie osoby związane z łódzką drużyną, mianowicie powrotu do Ekstraklasy.

Tabela pokazuje, że faworytem powinni być goście z Olsztyna, natomiast bukmacherzy stawiają dzisiaj na gospodarzy tego spotkania. Zapowiada się zatem zacięte widowisko, gdyż obie drużyny mają coś do udowodnienia swoim kibicom.

Na chwilę obecną wiemy, że na pewno nie zagrają: Tomasz Wełnicki (zerwał więzadła krzyżowe w meczu 4 kolejki z Arką), Paweł Łukasik i Łukasz Jamróz w ekipie gości.
    W drużynie gospodarzy nie zobaczymy kontuzjowanych Velijko Batrovica i Mariusza Rybickiego, a także wytransferowanego do Wisły Płock Patryka Stępińskiego. Debiutu w łódzkim klubie nie doczekają się też raczej wracający do treningów Michał Przybyła oraz Mateusz Ławniczak.

Ponadto z Widzewem pożegnał się już oficjalnie nowy nabytek chorzowskiego Ruchu – Eduards Visnakovs.

Szansę debiutu otrzymają za to prawdopodobnie Dimitrje Injac oraz wypożyczony z Korony Kielce Mateusz Janiec.

Stomil Olsztyn kontynuuje serię 11 spotkań bez porażki w 1 lidze, która trwa od dnia 10 maja br.
    Widzew Łódź w miniony wtorek przerwał fatalną passę 33 spotkań bez zwycięstwa na wyjeździe.

Ostatni raz do bezpośredniej konfrontacji ligowej między zespołami doszło w sezonie 2001/2002, kiedy to w zreformowanej wtedy najwyższej klasie rozgrywkowej Widzew zmierzył się ze Stomilem dopiero na wiosnę w grupie spadkowej.
    Mecz w Olsztynie skończył się bezbramkowym remisem, natomiast rewanż w Łodzi wygrali gospodarze 4:1. Stomil spadł wtedy z ówczesnej 1 ligi.
    Ciekawostką jest, że honorowe trafienie w tamtym spotkaniu zaliczył Grzegorz Lech, najlepszy strzelec Stomilu w zeszłym sezonie, obecnie zawodnik Arki Gdynia.

Jednak ostatni pojedynek między zespołami miał miejsce w sezonie 2011/2012 w 1/16 Pucharu Polski. Lepszy okazał się Widzew, który zwyciężył 0:1 po bramce Piotra Grzelczaka. Z zawodników pamiętających tamto spotkanie w kadrach obu zespołów są dziś Piotr Mroziński z Widzewa, a także Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński oraz kontuzjowany Paweł Łukasik ze Stomilu.

Na poziomie ligowym oba zespoły spotkały się do tej pory dwudziestokrotnie (16 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej).
    Bilans przemawia na korzyść drużyny Widzewa, który wygrał 9 spotkań, 7 razy mecze kończyły się podziałem punktów, 4 razy górą byli Olsztynianie.
    Stomil Olsztyn nigdy nie wygrał w Łodzi z Widzewem, dlatego też będzie miał szansę zmienić ten fakt w nadchodzącym spotkaniu.

W niedzielne popołudnie naprzeciw siebie staną zespoły, które poprzedni sezon ukończyły na 15 miejscach ligowych tabel, oznaczających spadek. Dla Olsztynian, w związku z brakiem licencji na grę w 1 lidze dla Kolejarza Stróże, było to jednak miejsce, które pozwoliło im utrzymać się kosztem tej drużyny w 1 lidze, natomiast dla drużyny z Łodzi oznaczało spadek z T-Mobile Ekstraklasy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.