Bayer – Mainz 0:0 (koniec) | Augsburg – Paderborn 3:0 (koniec) | Hoffenheim – FC Koln 3:4 (koniec)
Eintracht – Bayern 0:4 (koniec) | Freiburg – Schalke 04 2:0 (koniec) | Werder – Stuttgart 2:0 (koniec)
SC Freiburg
2:0 (1:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Sobota 08.11.2014, 15:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami już 11. seria spotkań niemieckiej Bundesligi! W sobotnie popołudnie o 15:30 Freiburg podejmie gości z Gelsenkirchen – Schalke 04!

Obie drużyny średnio radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach. Znacznie wyżej jest Schalke, które plasuje się na 8. miejscu z liczbą 14 punktów. Freiburg musi zacząć wygrywać z lepszymi od siebie, ponieważ gospodarze tego meczu są aktualnie na 16. pozycji, a na swoim koncie mają 8 "oczek". Co bardzo ciekawe, za Freiburgiem znajduje się Borussia Dortmund!

Ubiegła kolejka była pomyślna dla jednych i drugich. Schalke przed własną publicznością pokonało 1:0 Augsburg, natomiast Freiburg w wyjazdowym meczu zwyciężył również 1:0 FC Koeln.

Przypomnijmy, że Schalke gra również na europejskim froncie. Ekipa z Zagłębia Ruhry aktualnie jest na drugim miejscu w Grupie G Ligi Mistrzów i wiele na to wskazuje, że Niemcy awansują dalej. Prowadzi Chelsea, a "pod" Schalke jest Sporting Lizbona oraz Maribor!

Czy Freiburg pokusi się o zdobycz punktową? Wszakże gra przed własną publicznością! A Schalke z pewnością będzie chciało gonić ligową czołówkę. Bundesliga przyzwyczaiła nas do świetnych spotkań, oby w tym przypadku nie było inaczej! Zapraszamy do naszej relacji na żywo na portalu lajfy.com!

SC Freiburg: Bürki – Günter, Torrejón, Mitrovic, Riether-Kerk, Darida, Höfler, Schmid-Mehmedi, Freis

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Höwedes, Uchida, Kirchhoff, Neustädter – Aogo, Meyer, Höger, Sam, Choupo-Moting – Huntelaar

Piłkarze są już na murawie! Za moment pierwszy gwizdek sędziego!

1

1
    Rozpoczynają piłkarze Schalke, którzy grają w białych koszulkach! Miejscowi na czerwono.

2
    Przyspieszyli gospodarze, ale Freis zbyt szybko wybiegł za linię obrońców. Pierwszy spalony w dzisiejszym meczu, a Schalke spokojnie rozpoczyna kolejny atak od defensywy.

3
    Bürki wychodzi z bramki bardzo ryzykownie, ale ostatecznie naprawia swój błąd, a Schalke będzie miało pierwszy korner w tym spotkaniu!

4
    Choupo-Moting doszedł do strzału głową, ale w trudnej sytuacji umieścił piłkę obok bramki Freiburga.

5
    Schalke praktycznie nie schodzi z połowy swoich rywali. Freiburg nastawia się w tych pierwszych minutach na próbę kontrataku, ale goście nie dają sobie odebrać futbolówki.

6
    Schalke miało przewagę, ale to gospodarze wyprowadzają pierwszą bramkową okazję w tym meczu! Świetne prostopadłe podanie do Freisa, który był sam na sam z Fährmannem! Kapitalna interwencja bramkarza i nie ma bramki! Tylko korner dla gospodarzy.

8
    Zaczyna nam się rozwijać dzisiejsze widowisko. Szybka bramka z pewnością jeszcze podniosłaby poziom emocji. Tymczasem to goście są przy piłce.

9
    Tym razem to Schalke odpowiedziało! Zakotłowało się w szesnastce Freiburga, ale obrońcy zdołali oddalić zagrożenie po wejściu Huntelaara!

11
    Nie zmienia się obraz gry. Schalke stara się przedrzeć przez defensywę Freiburga, ale nie jest to takie proste. Dobrze ustawieni są gospodarze, którzy odpierają kolejne ataki rywali.

12
    Schalke zepchnęło przeciwników na ich połowę, w efekcie czego Freiburg broni się już wszystkimi zawodnikami. Czy wyprowadzą oni kontrę?

14
    Goście naciskają, ale jakby nie mieli pomysłu na przedostanie się w obręb szesnastki Freiburga. Może jakiś strzał z dystansu rozwiązałby sytuację?

16
    W końcu dobra akcja Schalke zakończona strzałem w światło bramki! Meyer znalazł się na granicy pola karnego, przyjął futbolówkę i przewracając się oddał strzał. Pewnie golkiper!

17
    Freiburg także spróbował swoich sił w ofensywie, ale dośrodkowanie było zbyt niedokładne. Fährmann bez najmniejszego kłopotu zgarnął wrzutkę i rozegrał piłkę do swoich obrońców.

18
    Spadło trochę tempo tego meczu, jak również widowiskowość. Piłkarze wymieniają podania i w zasadzie nic więcej się nie dzieje.

19
    Goście próbowali rozegrać piłkę na lewym skrzydle, ale uciekła ona poza linię końcową boiska. Dalekim wykopem wznawia grę Bürki.

21
    Ataki Freiburga to rzadkość, dlatego każda próba – nawet ta niecelna – jest nagradzana oklaskami. Może w końcu zaryzykują bardziej i wyprowadzą ofensywę większą liczbą graczy.

22
    Schmid "pali" akcję! Zbyt szybko wyrwał się za obrońców i w górę powędrowała chorągiewka sędziego!

22
    Gol dla Freiburga!

Jednak to gospodarze otwierają wynik tego spotkania! Zaczęło się od straty piłki w środku pola przez Aogo! Potem popędził z futbolówką jeden z piłkarzy Freiburga! Zgranie w pole karne do niepilnowanego CHRISTIANA GÜNTERA, który pokonuje Fährmanna!
    Christian GüNTER - 1:0

24
    Idą za ciosem piłkarze Freiburga, którzy wyraźnie poczuli wiatr w żaglach! Schalke chyba trochę nie spodziewało się takiego obrotu sprawy.

26
    Miejscowi kontrolują grę i wymieniają podania we własnej strefie. Schalke już nie atakuje z takim animuszem.

28
    Kolejne zagrożenie przy bramce Fährmanna! Bodajże Darida znalazł się w dobrym miejscu, ale ostatecznie nie zdołał oddać dobrego strzału!

29
    Niemalże pół godziny gry za nami, a Schalke w zasadzie jeszcze nie stworzyło sobie stuprocentowej okazji. Nie najlepiej ostatnio wygląda gra tej ekipy.

30
    Teraz to Uchida chciał w świetny sposób podać do swojego partnera! Zgranie piłki piętką leci jednak prosto do bramkarza.

31
    Trzeba przyznać, że bardzo "czysty" jest ten mecz. Praktycznie nie mamy rzutów wolnych, a tym bardziej groźnych fauli.

32
    Minuty lecą, a Schalke coraz bardziej naciska! Dobre podanie wzdłuż 3. metra, ale nikt nie zamknął tej akcji! Byłaby gol na pustą bramkę!

34
    Dobre dośrodkowanie w ekipie Freiburga! Wysoka piłka zmierzała na głowę jednego z graczy, ale ostatecznie uprzedził go obrońca!

35
    Coraz mniej czasu w tej odsłonie zostaje drużynie z Zagłębia Ruhry. Freiburg gra całkiem dobrze, a przede wszystkim konsekwentnie. Pewna defensywa i groźne ataki robią swoje.

37
    Sporo gwizdów na Aogo! Próbował on wymusić rzut karny i w dodatku zostaje on ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu!

38
    Niedługo będziemy zbliżać się do decydujących minut w tej połowie. Czy Schalke zdoła odrobić stratę przed zejściem do szatni?

39
    Tym razem to Roberto Di Matteo jest upominany przez sędziego. Krótka dyskusja i już jest spokój. Wracamy do gry!

40
    Uchida dobrze spisuje się dzisiaj w obronie. Kolejna skuteczna interwencja, a w dodatku uniknął on rzutu rożnego dla Freiburga. Zostało już tylko 5 minut!

41
    Bürki bardzo ładnie uprzedza napastnika Schalke i wyłapuje prostopadłe dośrodkowanie. Freiburg wybiega z kontrą!

42
    Mamy kolejną kartkę w tym meczu. Schalke się obroniło i samo wybiegło z atakiem. Freis taktycznie zatrzymuje całą ofensywę i zostaje wpisany do notesu sędziego.

44
    Niby Schalke ma przewagę, ale nic z niej nie wynika. Goście wciąż mają problem nawet ze strzałem w światło bramki.

45
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Chyba już nic złego nie stanie się miejscowym przed zejściem do szatni! Spokojna końcówka tego meczu, w zasadzie jak i cała połowa.

45+1

To jest właśnie piłka nożna! Schalke niemalże przez cały okres pierwszej połowy miało przewagę w posiadaniu piłki, ale to Freiburg prowadzi 1:0 i bardzo słusznie! Goście w zasadzie nie stworzyli sobie ani jednej okazji do strzelenia gola, Freiburg uczynił to dwa razy, z czego jedna okazja znalazła się w świetle bramki!

Wracamy na Badenova-Stadion! Piłkarze są już na murawie.

46

46
    Rozpoczyna Schalke, w którym wystąpiła jedna zmiana! Boateng zmienia Meyera!

47
    Przypomnijmy, że Freiburg utrzymuje się ledwo nad strefą spadkową. 3 punkty w meczu z Schalke byłyby dodatkowym pozytywnym "kopem" dla tej ekipy!

49
    Schalke wyszło na drugą odsłonę z zamiarem odrobienia straty. Tylko to Freiburg przeprowadza kontratak, który mocnym kiksem psuje Schmid! Ta akcja powinna zakończyć się o wiele lepiej!

50
    Spory problem ma Schalke w tym spotkaniu. Goście jakby nie mogli odnaleźć się na murawie we Freiburgu.

52
    Freis notuje kolejnego już dzisiaj spalonego. Szkoda, bo zagrania w jego stronę są całkiem dobre i złym ustawieniem on sam psuje akcję swojej drużyny.

53
    Będzie rzut wolny dla Schalke w całkiem dobrej odległości od bramki. Jak nie idzie z gry, to może ze stałego fragmentu?

53
    Aogo dośrodkował na głowę Höwedesa, ale Niemiec posłał piłkę ponad poprzeczką bramki Bürkiego. Na trybunach zasiada sam szkoleniowiec reprezentacji Niemiec!

55
    Roberto Di Mateo na pewno głowi się jak sforsować zasieki Freiburga. Nic nie wychodzi dzisiaj jego podopiecznym, kompletnie nic.

56
    Będzie rzut wolny dla Freiburga! Dodatkowo Kirchhoff zostaje ukarany żółtą kartką. Przerwa w meczu to okazja do kolejnej zmiany.

57
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Sam, na boisku pojawia się Obasi.

59
    Freiburg wbiłby gwóźdź do trumny Schalke, ale poprzeczka ratuje gości przed utratą kolejnej bramki! Świetnie również zachował się tutaj Fährmann, który po strzale Daridy przenosi futbolówkę do góry!

61
    Gospodarze nie wykorzystują kolejnej niemalże stuprocentowej okazji! Z piłką rozpędzał się Schmid, a gdy już wpadł w pole karne, to został zablokowany wślizgiem przez obrońcę!

62
    Jeśli dalej będzie tak wyglądała gra Schalke, to przyjezdni przegrają ten mecz! Schalke nie stwarza kompletnie sytuacji, natomiast to Freiburg coraz bardziej dąży do powiększenia prowadzenia. Tutaj nie ma się czego bać!

64
    Znów atakują piłkarze w czerwonych koszulkach. Od kilku minut to Schalke zostało zepchnięte do defensywy oraz powiększa się liczba przewinień po stronie gości.

65
    Boateng blokuje strzał z dystansu ręką i dostaje żółtą kartkę! W dodatku to może być całkiem groźny stały fragment gry!

66
    Schmid decyduje się na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego i zabrakło około pół metra! Fährmann nawet by nie drgnął!

67
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Freis, na boisku pojawia się Schahin.

69

To musiało w końcu nastąpić! Zamieszanie w polu karnym, Aogo wybił futbolówkę prosto pod nogi JONATHANA SCHMIDA, który kapitalnym strzałem z prostego podbicia władował piłkę koło słupka!
    SCHMID - 2:0

70
    Nie bójmy się tego stwierdzić – Schalke dzisiaj nie istnieje! Katastrofalnie grają goście i to może zakończyć się dla nich jeszcze gorzej!

70
    I już mamy ku temu okazję! Ładna akcja, zgranie Schmida do wolnego partnera, ale ten uderza prosto w skutecznie interweniującego Fährmanna!

72
    Freiburg od dłuższego czasu naciskał i dążył do tej bramki. Goście nie pokazują w dzisiejszym meczu nic dobrego.

73
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Kerk, na boisku pojawia się Frantz.

73
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Kirchhoff, na boisku pojawia się Barnetta.

75
    Zostaje już tylko kwadrans do końca tego widowiska. 15 minut nadziei Schalke na odrobienie strat, chociaż to będzie skrajnie trudne!

76
    Nudne minuty na Badenova-Stadion. Piłkarzom Schalke chyba już odechciało się grać, a Freiburg nie ma potrzeby atakowania. Czy będziemy jeszcze świadkami jakichś emocji?

77
    Masa podań po stronie gości, którzy nawet nie zbliżają się do szesnastki rywali. W końcu to Freiburg przejmuje piłkę i to miejscowi zabierają się za atak pozycyjny.

79
    Mehmedi popędził z kontrą i oddał świetny strzał blisko słupka! Fährmann wyciągnął się, jak długi i sparował uderzenie na rzut rożny!

81
    To miejscowi grają dzisiaj pierwsze skrzypce. Kolejny stały fragment gry i kolejny korner. Schalke chyba zapomniało jak się gra w piłkę!

83
    Choupo-Moting w końcu postanowił zaskoczyć Bürkiego strzałem z dystansu! Świetne uderzenie na dalszy słupek, ale wciąż brakuje kilku centymetrów!

84
    Minuty lecą, a wynik wciąż się nie zmienia i pewnie pozostanie taki do końca meczu.

86
    Kontra Freiburga dwoma zawodnikami, lecz gospodarze nie potrafili sfinalizować tej akcji, a szkoda! Czyżby na Schalke aż tak wpłynęła ta przegrana w LM ze Sportingiem?

87
    Znów w polu karnym znalazł się widoczny w ostatnich minutach Choupo-Moting. Przyjął on futbolówkę na klatkę, po czym oddał strzał. Po małym rykoszecie wszystko wyłapuje golkiper!

88
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Mehmedi, na boisku pojawia się Guede.

89
    Kolejny strzał mija się z bramką Fährmanna! Freiburg najwyraźniej chce zdobyć kolejnego gola! Bardzo dobra postawa miejscowej drużyny.

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Bezradność bije od każdego zagrania gości. Z ich strony nic nie zagraża już Freiburgowi.

90+2
    Uchida ucierpiał i narzeka na bół dłoni. Chwila przerwy w meczu, ale to miejscowi wciąż naciskają.

90+3
    Ostatnia minuta i to powinna być akcja zakończona trzecią bramką dla Freiburga! Schahin przebiegł z piłką kilkanaście metrów, ale będąc w polu karnym zakończył akcję strzałem w boczną siatkę!

90+4

Freiburg bardzo zasłużenie pokonuje na własnym stadionie Schalke 2:0! Ekipa z Zagłębia Ruhry nie pokazała w tym meczu nawet średniego poziomu futbolu. Schalke utrzymywało się przy piłce, ale nie atakowało, nie strzelało, a i bramki traciło.

Piłkarzem meczu nominuje Jonathana Schmida, który napędzał ataki swojej ekipy oraz ustalił wynik dzisiejszego meczu! (17:25:44)