Schalke 04 – Hoffenheim 3:1 (koniec) | Augsburg – Wolfsburg 1:0 (koniec) | Hannover – Bayern 1:3 (koniec)
Freiburg – Werder 0:1 (koniec) | Hamburg – Borussia D. 0:0 (koniec) | Mainz – Borussia M. 2:2 (koniec)
Hamburger SV
0:0 (0:0)
Borussia Dortmund
Sobota 07.03.2015, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga

To wszystko na dzisiaj, dziękujemy za śledzenie relacji! Zapraszamy do innych relacji na portalu lajfy.com! (17:36:14)

Gospodarze zatrzymali świetną passę dortmundczyków i nie pozwolili im osiągnąć piątego zwycięstwa z rzędu. W efekcie tego oba zespoły dopisują sobie w tabeli po punkcie i niewiele zmienia to w ich sytuacji.
    Na boisku 15 minut spędził Jakub Błaszczykowski, ale jego rajdy nie przynosiły skutku ze względu na skomasowaną defensywę HSV.

To był bardzo emocjonujący mecz, ale wynik wskazuje na to, że nie było lepszej drużyny! Prawda była jednak zupełnie inna i Borussia Dortmund w zasadzie nie przestawała atakować.
    Swoje sytuacje miał także Hamburg, ale były to jednostkowe ataki.

90+2

90+1
    To jest już obrona Częstochowy! Nawet Olić biega w okolicy swojej szesnastki i Hamburgowi to wychodzi! Tylko nie mogą oni myśleć o wygraniu, skoro nie przechodzą w ogóle do ofensywy!

90
    2 minuty dolicza arbiter do regulaminowych dziewięćdziesięciu! Czy komuś uda się strzelić w tym meczu?

89
    Trzeci rzut rożny w odstępie zaledwie dwóch minut! Tym razem futbolówka spada na głowę Hummelsa, ale było zbyt daleko do bramki, aby zagrozić Drobnemu. Będzie mogła odetchnąć linia defensywy HSV.

88
    Kampl kończy całą akcję strzałem, który leci bardzo wysoko! Sędzia dopatrzył się jednak rykoszetu i będzie kolejne wznowienie gry z narożnika! Ależ bronią się teraz gospodarze!

87
    Kampl wymienia podania ze Schmelzerem i Słoweńcowi udaje się całkiem dobrze dośrodkować! Ronny woli nie ryzykować i oddala grę poza linię końcową boiska – będzie korner dla BvB.

85
    Ostatnich 5 minut + doliczony czas gry zadecyduje o wyniku tego meczu! Nie zmienia się obraz gry, a więc Borussia wciąż atakuje i dominuje.

84
    Czy ten mecz naprawdę zakończy się bezbramkowo? Błaszczykowski stara się przedrzeć na prawej flance, ale jest on skutecznie blokowany przez obrońców.

83
    Van der Vaart ledwo pojawił się na murawie, a już zgarnia żółtą kartkę! Zupełnie bezsensowne zachowanie Holendra, który popchnął Suboticia na Weidenfellera. Serb nie pozostaje dłużny i także odpycha klatą rywala.
    Obaj dostają po kartce.

81
    Bardzo widoczny dzisiaj Gouaida zostaje zmieniony przez wspomnianego van der Vaarta! Limit roszad wykorzystany!

80
    Szykuje się ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu, za momant na murawie pojawi się van der Vaart. Tymczasem już tylko 10 minut dzieli nas od końca meczu!

79
    Czas leci, a Hamburg bardzo konsekwentnie broni swoich pozycji. Dortmundczykom jest niezmiernie trudno dojść chociażby do pozycji strzeleckiej.

77
    Totalna przewaga Borussii, która jednak wciąż nie może przekuć swojej dominacji na bramkę!

76
    Podwójna zmiana po stronie gości: Jakub Błaszczykowski zmienia Mkhitaryana, a Immobile Aubameyanga! Trzymamy kciuki za Kubę – oby Polak wpisał się na listę strzelców!

74
    Sporo tych kartek zbierają gospodarze. Może nie skończą tego meczu w komplecie, ale celem numer jeden jest chyba nie dopuszczenie do straty gola!

73
    Mkhitaryan rozpędza się z kontrą, a natychmiast przewraca go Cleber. Nie będzie zezwolenia dla niebezpiecznych zachowań – kolejna kartka!

71
    Przesuwają się do przodu miejscowi, ale wszystko co mogą zyskać, to rzut wolny, bądź wrzut z autu.

70
    Zostaje 20 minut tego spotkania! Kto zgarnie dzisiaj pełną pulę!? A może zespoły podzielą się punktami i nic się tutaj nie zmieni do ostatniego gwizdka?

69
    Robi nam się szalone granie na Imtech Arenie! Ataki zaczynają przebiegać z jednej strony boiska na drugą, a miejsca na murawie jest już bardzo dużo! Czuję, że niebawem ktoś ustrzeli!

67
    Brzydki wjazd w nogi Gündogana od tyłu. Coraz więcej kartek musi rozdawać arbiter, tym razem dla Diekmeiera.

66
    Może czas na wejście Kuby Błaszczykowskiego, który zdecydowanie przyspieszyłby prawą stronę ataków Borussii? Brak Piszczka zdecydowanie spowalnia akcje gości.
    Kapitalny mecz bramkarza Borussii!

64
    Tego można było się spodziewać! Uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry i Weidenfeller z ogromnymi problemami paruje futbolówkę na rzut rożny! To mogło wejść tuż przy słupku!

63
    Tym razem to Mkhitaryan zdecydowanie przekroczył przepisy. Pierwsza żółta kartka dla piłkarza BvB w tym spotkaniu. W dodatku ciekawy rzut wolny dla Hamburga! Żeby nie odbiło się to czkawką przyjezdnym.

62
    Borussia dąży do objęcia prowadzenia! Reus jest dzisiaj bardzo aktywny, tak było również i w tej sytuacji! Niemiec jakimś cudem oddaje do Aubameyanga, a Gabończyk myli się w uderzeniu głową!

60
    Godzina gry za nami, czas na kolejne zmiany. Kačar zmienia Behramiego, który i tak był już ukarany żółtą kartką!

59
    Próbują coś zdziałać miejscowi, ale nie mają oni takiej siły przebicia. Rajd Ronny'ego został natychmiast stłumiony przy linii bocznej! Dodatkowo to Borussia wychodzi z kontrą!
    Marco Reus nie wykorzystuje całkiem dobrej sytuacji!

57
    Teraz Drobny może narzekać na swoją defensywę, która zupełnie przepuściła Marco Reusa! Niemiec miał całkiem dobrą pozycję do strzału, ale także chybił!

56
    Wspominany Kampl bierze akcję na swoje barki i oddaje kąśliwy strzał zza szesnastki – obok słupka bramki Drobnego!

55
    Wejście Kampla zdecydowanie ożywiło środek pola ze strony Dortmundu. Ten zawodnik może popisać się niekonwencjonalną asystą, właśnie tego oczekujemy! Z drugiej strony to HSV w końcu może się przyczaić na kontratak.

54
    Druga połowa trochę nas zawodzi. Nie widzimy zaciekłych ataków żadnej z drużyn, a Borussia wymienia niezliczoną ilość podań. Czekamy na rozwój sytuacji, bo taki mecz nie może zakończyć się tak po prostu, bezbramkowo!

53
    Gündogan oddaje futbolówkę do Kampla, a ten podaje pod linię końcową z nadzieją, że dobiegnie do tego Reus. Niemiec co prawda dobiegł, ale i tak spalili tę akcję dortmundczycy.

51
    Osamotniony Olić stara się naciskać defensywę Borussii i wymusić jej błąd. To zdecydowanie zbyt mało, jeśli się myśli o 3 punktach w 24. kolejce!

50
    Trzeba otwarcie przyznać, że nie jest to idealny mecz w wykonaniu obu drużyn. Brakuje dokładności, a także akcji podbramkowych. Jest jeszcze sporo czasu do zmian.

49
    Dośrodkowanie Niemca oczywiście wpada wgłąb szesnastki, ale spada prosto na głowę obrońcy. Następuje ponowienie akcji, ale także nieskuteczne.

48
    Praktycznie nie opuszczamy połowy Hamburgera. Spore problemy mają miejscowi, ale ich szczelna defensywa radzi sobie całkiem dobrze. Faulowany na lewej flance Reus!

47
    Borussia chce zgarnąć piąte zwycięstwo z rzędu! Do ofensywy przechodzą żółto-czarni, ale dośrodkowanie Schmelzera jest dalekie od ideału. Drobný wznowi od bramki.

46
    Wspominany Kampl rozpoczyna drugą połowę! Zmienił on niewidocznego dzisiaj Kagawę.

46

Wracamy na Imtech Arenę! Przed nami druga połowa! Wiele informacji jest przekazywanych Kamplowi – czyżby Słoweniec miał wejść od pierwszego gwizdka?

Wielkie emocje towarzyszą dzisiejszemu hitowi na Imtech Arenie, ale nie byliśmy świadkami najważniejszego, czyli celnych trafień! Przewaga jest po stronie ekipy Jürgena Kloppa, ale dortmundczycy nie potrafią przekuć tego na gole.
    Czy zobaczymy w drugiej połowie Jakuba Błaszczykowskiego? W końcówce jest to bardzo możliwe!

45+1

45+1
    1 minutę dolicza do czasu pierwszej połowy arbiter!

45
    Jeszcze próbuje Mkhitaryan, który biegnie z piłką kilka metrów i posyła prostopadłe podanie za linię obrońców! Zabrakło adresata, który zdążyłby do tej futbolówki!

44
    Chyba niewiele wydarzy się przed zejściem do szatni. Wydaje się, że obie ekipy doprowadzą taki wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

43
    Kagawa wymienia sporo podań z Gündoganem, ale ta dwójka w końcu traci posiadanie piłki. Hamburger także nie potrafi wyprowadzić skutecznej ofensywy! Brakuje w dzisiejszym spotkaniu sporo dokładności, która pozwoliłaby zakończyć którąś z akcji.

41
    Kolejny piłkarz Hamburga ucieka się do przewinienia. Tym razem to Nicolai Müller zostaje wpisany do notesu sędziego.

41
    Reus przekłada sobie piłkę i myli tym samym dwóch obrońców! Ci jednak zablokowali Niemca i kolejny defensor mógł zgarnąć akcję bez pojawienia się kropli potu.

40
    Powoli będziemy wchodzić w decydujące momenty pierwszej połowy. Zostało tylko 5 minut podstawowego czasu, a na boisku niewiele się dzieje w ostatnich momentach.

38
    Reus ucieka się do technicznego przewinienia na połowie przeciwników. Rozpoczynają piłkarze HSV długim dośrodkowaniem i wciąż utrzymują się przy piłce.

37
    Piłkarze ponownie zbierają siły na kolejne ataki. Spotkanie jest wyrównane, chociaż optyczną przewagę mają żółto-czarni. Czy przed zejściem do szatni wynik ulegnie zmianie?

35
    Schmelzer dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale zupełnie nie wyszła ta wrzutka. Zepchnięci do defensywy, po raz kolejny, miejscowi.

34
    Müller wybiega sam na sam z Weidenfellerem, ale posyła futbolówkę nad poprzeczką! Wcześniej jednak i tak podniesiona została chorągiewka asystenta sędziego – spalony.

33
    Trochę niewidoczny z przodu jest Olić, który nie dostaje zbyt wielu podań. Być może zmieni się to w kolejnych minutach.

32
    Arbiter nie będzie dłużej tolerował ostrej gry Behramiego. Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu!

30
    Pierwsze pół godziny gry już za nami. Coraz więcej "do powiedzenia" mają gospodarze, którzy mają jakiś pomysł na rywali.

29
    Właśnie o takie emocje, i o taką walkę nam chodziło! Ataki przebiegają z jednej strony na drugą. Czekamy na pierwsze gole, bo tylko ich tutaj brakuje!
    Interwencja Drobnýego zatrzymuje Aubameyanga!

28
    Odpalamy ciężkie działa w dzisiejszym hicie! Aubameyang zbiega na prawej stronie pola karnego rywali i oddaje bardzo mocny strzał! Drobný paruje strzał nad bramkę i będzie korner dla ekipy Kloppa!

26
    Natychmiast dortmundczycy wyprowadzają kontrę i mają jeszcze lepszą okazję do objęcia prowadzenia! Nie przecina podania bodajże Kagawa, któremu zabrakło dosłownie centymetrów do sięgnięcia podania! Mogła nastąpić jeszcze dobitka, ale tutaj wykazał się jeden ze stoperów.

25
    Weidenfeller musi wykazać się swoimi najlepszymi umiejętnościami przy strzale Gouaidy! To mogło zakończyć się bramką dla HSV!

24
    Spadło dobre tempo z pierwszych minut. Trudno jednak oczekiwać nieustannych ataków którejś ze stron. Czekamy na rozwój akcji.

23
    Gündogan atakowany w środkowej części boiska i sędzia natychmiast odgwizduje faul. Długie zagranie do Aubameyanga, ale ten był na spalonym!

20
    Borussia otrzymała pierwsze mocne ostrzeżenie! Klopp żywiołowo porusza się przy linii bocznej, ale jego ekipa wciąż ma przewagę w tym meczu.

19
    Z ofensywą wychodzą miejscowi i prawie zaskakują Weidenfellera! Świetnie podbiegł do piłki Gouaida, który uderzył w okolice okienka bramki! Szkoda, że od zewnętrznej strony słupka!

18
    Nie może kontynuować tego spotkania Djourou. W jego miejsce wpuszczony zostaje Ronny!

17
    Głęboka defensywa w wykonaniu ekipy Joe Zinnbauera. Czyżby miejscowi czekali na kontrę? Z Djourou jednak coś się stało i będzie konieczna pierwsza zmiana w tym spotkaniu!

16
    Borussia Dortmund zepchnęła całą jedenastkę Hamburga na ich połowę. Przyciskają coraz mocniej goście i w ten sposób zyskują oni pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.

15
    Kirch dobrze podłączył się na prawej stronie, ale szybko popsuł akcję. Na jego szczęście dortmundczycy utrzymali się przy piłce i jeszcze przedostali się w granice pola karnego – nic więcej.

13
    Zespoły grają zachowawczo i nie chcą rzucać swoich wszystkich sił do ofensywy. Szczególnie tyczy się to Hamburga, który w przypadku porażki mocno skomplikuje swoją pozycję w Bundeslidze.

12
    Djourou opuszcza boisko w asyście lekarza, ale za kilka chwil Szwajcar wróci do gry. Hamburg gra na razie w dziesiątkę.

11
    Żadna z drużyn jeszcze nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Wydaje się jednak, że jest to kwestia czasu. Mamy chwilę przerwy, ponieważ pomocy lekarskiej wymaga Djourou.

9
    Długie zagranie na osamotnionego Reusa i Niemiec robi, co tylko może, aby opanować piłkę przy podwójnym kryciu! W końcu Reus upada na murawę i będzie rzut wolny dla BvB! Więcej chyba się nie dało zdziałać.

8
    Dortmundczycy nie mają kłopotów z oddaleniem dośrodkowania. Zdawało się, że atak pozycyjny skonstruują goście, ale szybko tracą oni piłkę.

7
    Teraz nastąpiło małe zwolnienie tempa, ale HSV utrzymywało się w posiadaniu piłki, po czym wywalczyło rzut wolny przy linii bocznej, na wysokości pola karnego! Może być groźnie!

5
    Pierwsza akcja kończąca Olicia! Chorwat dopadł do piłki w polu karnym, ale przy tym strzale zabrakło precyzji! W tym meczu nie ma mowy o wyniku bezbramkowym!

4
    Natychmiastowo przenosimy się na drugą stronę boiska! Mkhitaryan przecina podanie w pole karne i wybija piłkę na wrzut z autu! Całkiem dobrze rozpoczyna się dzisiejszy mecz!

3
    Dobre dośrodkowanie w stronę bramki Drobnego, ale wrzutki nikt nie przecina! Futbolówka nieruszana wpada w ręce bramkarza.

2
    Behrami fatalnie atakuje łokciem Mkhitaryana! Dlaczego arbiter nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki? Nie wiem. Borussia będzie miała okazję do ukąszenia HSV z rzutu wolnego!

1
    Szybka próba dortmundczyków i dośrodkowanie z głębi pola na wybiegającego Aubameyanga. Gabończyk nie miał najmniejszych szans dobiec do futbolówki przed interweniującym Drobnym

1
    Rozpoczynają przyjezdni, którzy grają w żółto-czarnych strojach! Hamburg w białych koszulkach oraz czerwonych spodenkach.

1

Przed pierwszym gwizdkiem mamy jeszcze minutę ciszy.

Obie drużyny są już na boisku! Czas na powitanie zespołów oraz losowanie stron.

Niesamowita atmosfera na Imtech Arenie! To będzie gorące widowisko, jak na Bundesligę przystało!

Hamburger SV: Drobný – Westermann, CLeber Reis, Djourou, Diekmeier – Behrami, Jiráček – Gouaida, Stieber, Müller – Olić

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Kirch, Subotić, Hummels, Schmelzer – Bender, Gündogan – Mkhitaryan, Reus, Kagawa – Aubameyang

Sędziowie: P. Gagelmann.

Bardzo możliwe, że zobaczymy w dzisiejszym spotkaniu Kubę Błaszczykowskiego, który ostatnio dostaje coraz więcej szans na występ. Kto zgarnie 3 punkty w tym hitowym meczu? Nie możemy się już doczekać!
    Bądźcie z lajfy.com!

Zespołowi z Dortmundu najzwyczajniej "nie leży" granie przeciwko Hamburgowi. Ekipa prowadzona przez Joe Zinnbauera wygrała 4 z 5-ciu poprzednich spotkań przeciwko BvB w Bundeslidze! Czy tak będzie i w sobotę?
    Prawdę mówiąc jest to wątpliwe, bo Borussia ostatnimi czasy jest wiele silniejsza, a także wróciła do regularnego strzelania bramek (13 goli w 4 spotkaniach).
    Z drugiej strony passa Dortmundu kiedyś musi się skończyć – być może właśnie dzisiaj.

W znacznie większych problemach znajduje się zespół HSV, który przed sezonem liczył na wiele więcej. Tymczasem ekipa z Hamburga musi zbierać punkty w każdym pojedynku, aby oddalać się od strefy spadkowej, do której jest bardzo blisko. Hamburczycy są aktualnie na 15. pozycji, a dotychczas zgromadzili zaledwie 24 "oczka".
    Ostatnie 2 mecze to porażka oraz remis, więc 1 zdobyty punkt na możliwych 6.
    Gospodarze mają jednak po swojej stronie statystyki, o czym za moment!

Dortmundczycy ostatnio mają sporo powodów do radości. Chodzi oczywiście o postawę wicemistrza Niemiec w Bundeslidze i wydaje się, że wielki kryzys drużyny Kloppa już dobiegł końca.
    "Żółto-czarni" wygrali 4 poprzednie spotkania i takiej serii w ich wykonaniu w bieżącym sezonie jeszcze nie było! Aktualnie plasują się na 10. miejscu z liczbą 28 punktów.
    Ostatni tydzień to niesamowicie ważne zwycięstwo przed własną publicznością z Schalke 3:0! Oni naprawdę wracają na właściwe tory.

W sobotnie popołudnie zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek na Imtech Arena, gdzie zawita niezmiernie podbudowana Borussia Dortmund! Gospodarzem meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi będzie miejscowe HSV!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.