New York City – New England 2:0 (koniec)
New York City FC
2:0 (1:0)
New England Revolution
Niedziela 15.03.2015, 22:00 • Yankee Stadium • Amerykańska MLS

Kapitalnie rozpoczyna się historia New York City FC w pierwszym domowym meczu w MLS! Dużo lepszy mecz graczy Jasona Kreisa, niż przed tygodniem przeciwko Orlando City SC! (00:03:58)

90+3

90+1
    Arbiter doliczył 3 minuty.

90
    Korner dla gospodarzy!

89
    Chaotyczne ataki Revs, nie zapowiada się na ich pierwsze trafienie w tym sezonie...

88
    "Ole" za każdym razem, gdy gracze gospodarzy wymieniają piłkę na Yankee Stadium Amerykanie już dawno nauczyli się soccera!

86
    Saunders wznawia grę od własnej bramki, nie spieszy się golkiper NYFC, co dość zrozumiałe.

85
    Wygląda na to, że NYFC już tego meczu nie przegrają! Pozostaje powalczyć o pierwszego gola w... sezonie! Tak, tak Revs dotąd wciąż nie otworzyli swojego konta bramkowego w kampanii 2015!
    MULLINS - 2:0

84
    Gol dla New York City!
    PATRICK MULLINS w pierwszym kontakcie z piłką strzela przeciwko swojemu byłemu klubowi! Asysta Davida Villi, który świetnie zagrywał z lewej strony pola karnego!

83
    Mullins zmienia Nemeca w ekipie NYFC.

81
    Szykuje się zmiana w ekipie NYFC, Mullins gotowy do wejścia na plac gry...

79
    Facey zmienia Williamsa w ekipie NYFC.

79
    Bardzo gęsto od niebieskich koszulek NYFC na 18-23 metrze przed bramką Saundersa.

78
    Revs wznawiają grę od autu, a za linią boczną spaceruje, wyraźnie zaniepokojony, Jay Heaps!

77
    Shuttleworth dalekim wykopem wznawia grę swojego zespołu, prostymi środkami starają się przedostać pod pole karne rywala goście!

76
    43 507 widzów na Yankee Stadium!

75
    Nemec huknął w kierunku bliższego rogu bramki Shuttlewortha, ale trafił tylko w bandę za bramką!

72
    Znów nasila się przewaga gospodarzy, NYFC długo utrzymują się przy piłce na połowie Revs.

71
    Dorman kolejnym graczem ukaranym kartką.

70
    Nguyen zmieniony przez Caldwella w ekipie Revs.

69
    Shelton uderza z prawej strony pola karnego, ale jego uderzenie było zbyt lekkie, żeby zaskoczyć dotychczasowego bohatera Revs – Bobby'ego Shuttlewortha!

68
    Villa minimalnie nad poprzeczką bezpośrednio z rzutu wolnego! Bardzo dobra próba Hiszpana, zabrakło centymetrów!

67
    Tak jak przed tygodniem, rywal NYFC kończyć mecz będzie w dziesiątkę! Tymczasem rzut wolny dla gospodarzy z 17 metrów!

66
    Jose Goncalves wylatuje z boiska! Shelton wszedł na boisko i od razu po jego szarży, rywal wylatuje z boiska!

66
    Zmiana również w ekipie NYFC.

65
    Czarny koń w talii Jaya Heapsa? Charlie Davies na boisku!

64
    Korner dla NYFC, David Villa w narożniku!

63
    Kapitalna centra Diskeruda do VIlli, potężny wolej Hiszpana i... znów Shuttleworth bohaterem Revs! Kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu El Guaje!

62
    Fagundez fauluje Grabavoya, ale ładne zachowanie obu zawodników – piątka przybita i możemy grać dalej!

61
    David Villa na spalonym w ekipie NYFC.

60
    Revs po słabym początku drugiej połowy, wydaje się, że przetrwali w końcu dominację NYFC, ekipa Heapsa w końcu odrzuciła gospodarzy od własnej bramki.

59
    Barnes za Alstona w Revs.

58
    Rzut wolny na lewym skrzydle dla Revs, okazja do centry w pole karne..

57
    Williams ukarany kartką za faul w którym ucierpiał Tierney.

54
    Ależ próba Brovsky'ego z dystansu! Huknął w swoim stylu obrońca NYFC, ale minimalnie obok lewego słupka bramki Shuttlewortha!

53
    Piłka zawisła na górnej siatce po uderzeniu Velasqueza z lewej strony pola karnego, sporo szczęścia mieli Revs, którzy po przerwie dali się kompletnie zepchnąć do defensywy!

51
    Centra Brovksy'ego wyłapana przez Shuttlewortha, który od razu uruchamia kolegę dalekim wyrzutem na lewe skrzydło.

50
    "Common Boys" krzyczy Shuttleworth, korner dla NYFC!

49
    Villa zmarnował świetną okazję! Położył na "siedzeniu" Goncalvesa, ale Shuttleworth znów odbija uderzenie Hiszpana z 10 metrów!

48
    Gospodarze zdecydowanie lepiej rozpoczęli połowę, Revs nieco ospale, muszą się wziąć w garść podopieczni Jaya Heapsa!

47
    Shuttleworth broni uderzenie Davida Villi z kilku metrów, ale gospodarze wciąż w natarciu pod bramką Revs!

46
    Diskerud ostro potraktował Rowe w środkowej strefie boiska, mocno rozpoczęli połowę zawodnicy!

46
    Do przerwy minimalne prowadzenie NYFC, a my na moment przenieśmy się na boisko innego klubu z Nowego Jorku...

45+1

44
    Aut na wysokości pola karnego rywala dla gości!

43
    Rowe przegrywa pojedynek sam na sam z Saundersem, a przed momentem Fagundez uderzał głową z 4 metrów, ale trafił w bramkarza NYFC! 2 świetne okazje dla gości!

41
    Revs za wszelką cenę dążą do wyrównania jeszcze przed przerwą, ostatnie minuty należą do graczy Heapsa!

39
    Saunders pewnie łapie piłkę na 7 metrze przed własną bramką!

38
    Kobayashi ucierpiał w powietrznym starciu z rywalem, rzut wolny dla Revs.

37
    To było groźne! Tierney uderza lewą nogą z narożnika pola karnego, centymetry obok lewego słupka bramki NYFC!

36
    Tierney dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego!

35
    Tierney znów mocno centruje z lewego skrzydła, ale Fagundeza w polu karnym uprzedzają defensorzy NYFC!

34
    Piłka wycofana do Shuttlewortha, a ten bez namysłu, z pierwszej piłki wybija na połowę rywala.

33
    Saunders wznawia grę sprzed piątego metra od własnej bramki.

32
    Rzut wolny dla Revs z prawego skrzydła, okazja do centry w pole karne!

31
    Saunders dalekim podaniem rozpoczyna grę swojego zespołu!

30
    Lee Nguyen mija się z piłką na 2 metrze, świetnie piłkę przedłużył Tierney, ale ostatecznie nikt nie zdołał jej wpakować do bramki!

29
    Kolejny rzut rożny dla Revs!

27
    Grę sprzed własnej bramki wznawia Shuttleworth.

26
    Tierney uderza z lewej strony pola karnego – w kierunku bliższego słupka, ale w boczną siatkę!

25
    Dłuższy moment, gdy Revs utrzymują się przy piłce, pozytywnie goście zareagowali na stratę bramki!

24
    Tierney mocno wrzuca piłkę z lewego skrzydła, nieco zbyt mocno dla kolegów, ale wciąż goście utrzymują się w posiadaniu piłki.

23
    Brovsky ze skutecznym wślizgiem w środkowej strefie boiska, ale wciąż Revs przy piłce.

22
    Efektownie wymieniają piłkę w środkowej strefie gospodarze, widać, że złapali luz po bramce Villi!

21
    Szybka odpowiedź Revs, korner dla gości!

20
    Atmosfera na Yankee Stadium robi się jeszcze bardziej gorąca, kibice NYFC szaleją!
    VILLA - 1:0

19
    DAVID VILLA zdobywa pierwszego gola w barwach New York City FC! Lepszego momentu Hiszpan nie mógł sobie wyobrazić! Hiszpan odważnie wchodzi miedzy dwóch rywali i uderza w kierunku dalszego słupka bramki Shuttlewortha!

18
    Znów wysoki pressing Revolution, znów problemy z wyjściem z własnej połowy NYFC.

17
    Otwarte spotkanie na Yankee, szybko ciężar gry przenosi się pod pole karne obu zespołów!
    Pierwsza szansa Villi w meczu!

16
    David Villa padając z prawej strony pola karnego oddał bardzo groźny strzał, który prawą ręką odbił Shuttleworth!

14
    Grabavoy fauluje rywala tuż przed polem karnym Revs, rzut wolny dla przyjezdnych.

Ależ potężna centra Tierney'a z prawego skrzydła! Piłka odbita przez odważnie wychodzącego Saundersa, świetna robota bramkarza NYFC!

13
    Rzut rożny dla Revs, piłki ostatni dotykał Jacobson!

12
    Wysoki pressing gości spod Foxborough, gospodarze mają problemy z zawiązaniem akcji ofensywnej.

11
    Rowe bardzo aktywny po stronie Revs, prawa strona gości funkcjonuje bardzo przyzwoicie.

10
    Otwarte spotkanie, bardzo wąskie boisko na Yankee sprawia, że dzisiejszy mecz będzie obfitował w wiele starć fizycznych!

9
    Przytomne wyjście Saundersa na 14 metr, pewny chwyt piłki zagrywanej z głębi pola gospodarzy.

9
    Agudelo z kartką.

8
    Rowe uderza z powietrza przy dalszym słupku, ale przenosi piłkę nad bramką, niezła kontra NER!

7
    Za nami dopiero 7 minut, ale atmosfera podczas tego meczu przypomina tę, jaką Amerykanie znają z meczów baseballu! Jest moc na Yankee!

6
    Wingert z pierwszą kartką tego meczu, pan Mark Geiger nie czekał długo!

5
    Nemec przegrywa pojedynek z Bobbym Shuttleworthem! Pierwsza niezła okazja dla NYFC, Słowak uderzał z 8 metrów!

4
    Fagundez szarżuje lewą stroną pola karnego, ale wypuścił sobie piłkę zbyt mocno i grę wznowi Saunders!

2
    Ciekawie wygląda boisko na Yankee Stadium – dodajmy, że to tutaj swoje mecze rozgrywał swego czasu legendarny New York Cosmos – z m.in. Pele w składzie!

1
    Niezły początek NYFC, pierwszy korner w tym meczu!

1
    Gramy! New York City FC na niebiesko-biało, New England Revolution na granatowo-biało!

1

Czujecie to? Za moment rozpoczynamy granie na Bronxie! Mark Geiger gotowy do pierwszego gwizdka w tym meczu!

Tymczasem, Jason Kreis, którego kilkanaście minut temu przedstawialiśmy, gdy odbywał... regularną rozgrzewkę na Yankee Stadium, już przebrany, w garniturze i gotowy do prowadzenia swojego zespołu z ławki!

Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę!

Już wiemy, że spotkanie nie rozpocznie się punktualnie o 22:00, ale to norma podczas niedzielnych, wieczornych meczów w MLS. Ale spokojnie – z nami nic nie przeoczycie i, jakby powiedzieli Amerykanie, stay tuned!

New York City FC: Saunders – Williams, Hernandez, Wingert, Brovsky – Grabavoy, Diskerud, Jacobson, Velasquez – David Villa, Nemec

Rezerwowi: Facey, Poku, Fitzgerald, Watson-Siriboe, Calle, Shelton, Mulins

New England Revolution: Shuttleworth – Alston, Farrell, Jose Goncalves, Tierney – Kobayashi, Dorman – Rowe, Nguyen, Fagundez – Agudelo

Rezerwowi: Barnes, Knighton, Davies, Caldwell, Hall, Neumann, Okoli

Sędziowie: Główny: Mark Geiger
    Asystenci: Greg Barkey, Matthew Nelson.

New England Revolution w pierwszym meczu tego sezonu polegli, aż nadto gładko, z Seattle Sounders 0:3. Przegrana z tą ekipą to żadna ujma, bo to najlepszy zespół sezonu zasadniczego w poprzednim sezonie oraz zwycięzca US Open (Pucharu Lamar Hunta dla wszystkich drużyn piłkarskich w Stanach Zjednoczonych).

NYFC w swoim debiucie w MLS przed tygodniem zremisował na Florydzie z innym, nowym zespołem w stawce – Orlando City SC, gdzie występuje m.in. Brazylijczyk Kaka.

Ekipa NYFC również posiada swoją gwiazdę – Davida Villę, który jest kapitanem swojego nowego zespołu i jutro wyprowadzi drużynę na pierwszy domowy mecz w jego historii!

Geograficznie New York City FC jest jedynym klubem z Nowego Jorku w MLS. W praktyce uznaje się jednak, że New York Red Bulls również jest klubem z NY, mimo, że swoją siedzibę posiada w New Jersey i tam rozgrywa swoje spotkania (Harrison).

Dla nowojorczyków będzie to pierwszy, historyczny mecz u siebie w MLS! Chciałoby się powiedzieć, że na własnym stadionie, ale Yankee Stadium tylko przejściowo jest domowym obiektem NYFC. Władze klubu wciąż muszą wybudować własny stadion – to jeden z wymogów postawionych przez władze Major League Soccer.

Stało się! Major League Soccer zawitała na lajfy.com! Pierwszą, historyczną relację przeprowadzimy z arcyciekawie zapowiadającego się spotkania New York City FC – New England Revolution!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.