Chojniczanka – Olimpia G. 3:1 (koniec) | Stal M. – Miedź 1:0 (koniec) | Zagłębie S. – Wigry 2:0 (koniec)
Podbeskidzie – Pogoń Sdl. 0:0 (koniec) | Wisła Pu. – GKS T. 2:1 (koniec)
Stal Mielec
1:0 (0:0)
Miedź Legnica
Sobota 22.10.2016, 17:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 14. kolejka

Druga połowa to popis umiejętności Marka Kozioła. Ten bramkarz wyjął dzisiaj kilka bardzo, bardzo trudnych piłek. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że Stal Mielec wygrała dzięki Koziołowi. Mimo dobrej gry Miedzi Legnica goście dzisiaj przegrywają na stadionie przy Solskiego. Na meczu było 2132 widzów. (18:58:22)

90+4

90+4
    Sędzia kończy spotkanie.

90+3
    Sobczak strzela. Dobra interwencja Kapsa.

90+2
    Ależ teraz dobra interwencja Kozioła. Fenomenalnie dzisiaj gra ten bramkarz. Wyjął w tym momencie bardzo trudną piłkę.

90+1
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Rasak, na boisku pojawia się Garguła.

90
    Sędzia techniczny pokazuje, że mecz potrwa co najmniej o 4 minuty dłużej,

89
    Obrońcy Legnicy spokojnie wyprowadzają piłkę. Szykuje się atak pozycyjny.

88
    Wszyscy gracze gości na połowie rywali. Bardzo ogromna determinacja Miedzi.

87
    Bartkowiak strzela. Zalepa blokuje ten strzał. Goście ponownie w natarciu.

86
    Lewe skrzydło Stali Mielec bardzo aktywne. Ponownie dośrodkowuje Liberacki.

85
    Wojciech Łobodziński oddaje dobry strzał. Jednak myli się. Kozioł nawet nie dotyka piłki.

83
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Trifonov, na boisku pojawia się Batin.

82
    Widać ogromną chęć remisu w zespole gości. Goście grają bardzo ofensywnie.

81
    Ależ dzisiaj dobrze dysponowany jest bramkarz Stali Mielec. Gdyby nie on lokalna Stal mogłaby przegrywać.

80
    Trifonov oddaje kapitalny strzał. Kozioł ledwo broni.

79
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Getinger, na boisku pojawia się Łętocha.

78
    Goście z rzutu rożnego. Trifonov oddaje strzał. Kozioł dobrze broni.

77
    Sędzia techniczny przygotowuje się do pokazania zmiany zaplanowanej przez trenera Smółkę.

76
    Cholewiak oddaje strzał z daleka. Określiłbym to jako takie przeciąganie gry. Widać brak pomysłu w ekipie gospodarzy na dalszą grę.

75
    Michał Bartkowiak oddaje fenomenalny strzał z przewrotki. Kozioł w strasznych tarapatach.

74
    Bartczak dobrze główką strzela na bramkę Kozioła. Ponownie niewiele brakło. Goście w natarciu.

73
    Ależ teraz dobry strzał jednego zawodnika z ekipy gości. Kozioł ledwo co wybija piłkę.

72
    Robert Sulewski dobrze w obronie. Legniczanie z szansą przed nimi rzut wolny.

70
    Rzut wolny dla zespołu z Mielca. Ponadto na boisku leży Keon Daniel do którego podbiegają medycy by udzielić mu pomocy.

69
    Piłkarze Miedzi przez ostatnie kilka minut bardzo ofensywnie prowadzą grę.

68
    Łobodziński walczy ambitnie o piłkę w polu karnym gości.

67
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Radulj, na boisku pojawia się Kiercz.

66
    Bardzo powoli boisko opuszczał Michał Bierzało. Sędzia dopiero po około minucie wznowił spotkanie.

65
    Bierzało schodzi z boiska.

63
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Buczek, na boisku pojawia się Fonfara.

62
    Sobczak bardzo dobrze dośrodkowuje piłkę. Gdyby któryś z graczy przeciął to podanie mógłby być kolejny gol.

61
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Hernandez, na boisku pojawia się Łobodziński.

60
    Radulj fauluje Bartkowiaka. Trener Smółka zbulwersowany sądzi, że jego podopieczny nie faulował.

59
    Szybka kontra Mielca. Nieudana. Jedynie rzut rożny, który w ogóle nie zahaczył o pole karne gości.

58
    Trfonov strzela na bramkę Kozioła. Goście wywalczyli rzut rożny.

56
    Cholewiak oddaje dobry strzał na bramkę Kapsa. Niewiele brakło by Stal powiększyła prowadzenie.

55
    Dorian Buczek bardzo ambitnie biega do dalekich podań. Gracze z Mielca zbyt mocno próbują dograć do napastników gospodarzy.

54
    Forsell strzela. Piłkę przejmują obrońcy z Mielca i wybijają na aut.

53
    Hernandez leży na boisku. Goście będą mięli szansę na bramkę z rzutu wolnego. Niedaleka odległość od bramki.

52
    Tym razem Radulj oddaje strzał. Paweł Kapsa bez problemów łapie ten stosunkowo słaby strzał.

51
    Kilka prób szarż podjęli gracze Miedzi Legnica. Kolejny nieudany strzał obok bramki Kozioła.

50
    Keon Daniel ostro spycha Sobczaka. Goście agresywniej grają od początku drugiej połowy.

49
    Mateusz Cholewiak napomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

48
    Rzut rożny dla ekipy gospodarzy. Zalepa oddaje dobry strzał główką.

46
    Gol dla Stali Mielec!
    Krystian Getinger po szybkim rozpoczęciu gości otwiera wynik w tym spotkaniu. Mielczanie bardzo dobrze weszli w drugie 45 minut gry.

46

Pierwsza połowa to ostra gra Stali Mielec. Szczególnie widać było to pod koniec pierwszych 45 minut. Warto zwrócić uwagę aż na 3 szanse Sobczaka, które mógł zamienić na bramki. Widać dzisiaj dobrą dyspozycję bramkarza gości Pawła Kapsy. Pomimo tych kilku klarownych sytuacji Stali Mielec to goście nadawali styl temu spotkaniu. Wyraźnie gracze z zespołu Miedzi Legnica przeważali w kontekście posiadania piłki.

45+1

45+1
    Bartkowiak się gubi i traci piłkę. Tym razem dobra interwencja Kozioła.

45
    Sobczak ponownie sam na sam. Bardzo klarowna akcja. Paweł Kapsa skutecznie interweniuje!

44
    Forsell ucierpiał w starciu z Michałem Bierzało.

43
    Forsell leży na boisku.

42
    Sobczak sam na sam z bramkarzem. Kapsa wychodzi z pola karnego i wybija piłkę.

41
    Radulj nieznacznie przestrzela. Paweł Kapsa spokojnie rozpoczyna od bramki.

40
    Rzut wolny dla Stali. Wykonuje Radulj!

39
    Grzegorz Bartczak brutalnie zatrzymał Mielczanina, który biegł z kontrą.

38
    Lberacki nie dogadał się z kolegami z drużyny i wybił piłkę poza linię końcową boiska. To nie był strzał.

37
    Szybkie wznowienie gości i piłka opuszcza boisko. Kozioł od bramki.

36
    Sobczak wyszedł sam na sam z bramkarzem. Nie zdecydował się na strzał. Odegrał do Buczka ten strzela. Paweł Kapsa łapie z niewielkimi problemami.

35
    Bartkowiak faulowany. Agresywna gra Mielczan w tym fragmencie spotkania. Kolejny faul na Rasaku.

34
    Rybicki oddaje dobry strzał na bramkę Mielczan. Kozioł z problemami odbija piłkę.

33
    Getinger niedokładnym podaniem próbował zaskoczyć Kapsa. Nieskutecznie.

32
    Bierzało faulował Trivonowa. Sędzia asystent sygnalizował to. Główny arbiter nie zauważył tego i kazał grać dalej.

31
    Forsell dobrze w polu karnym Mielczan rozgrywa piłkę. Po raz kolejny goście mimo takiego położenia nie oddają strzału.

30
    Goście ponownie spokojnie budują atak pozycyjny przesuwając kolejne formacje na połowę boiska gospodarzy. Bartczak dobrze pokonał pomocnika Stali.

29
    Dobra interwencja Pawła Kapsa. Mielczanie z rzutu wolnego próbowali strzelać, ale nie zaskoczyli skupionego bramkarza gości.

28
    Getinger szukał długim podaniem Liberackiego. Ten nie opanował piłki.

27
    Hernandez upomniany żółtą kartką za za wysokie podniesienie nogi.

26
    Rzut wolny dla gości. Wykonuje Forsell. Legniczanie przed szansą.

25
    Dorian Buczek został napomniany żółtą kartką za faul w środku pola na Perezie.

24
    Ależ teraz goście groźnie dla Stali weszli w ich pole karne. Sędziowie wskazują jednak na spalonego. Zaczyna Kozioł.

22
    Bartczek rzutem z autu wznawia grę. Goście ponownie bardzo ofensywnie.

21
    Bierzało popchnął ciałem Hernandeza. Ten przewrócił się. Sędziowie nie dyktują wolnego.

20
    Mateusz Cholewiak długą szarżą na lewym skrzydle skutecznie zaskoczył obrońców gości. W końcu oddał strzał obok bramki.

19
    Krystian Getinger agresywnie zachował się wobec czarnoskórego zawodnika Miedzi – Keona Daniela. Sędzia porozmawiał z zawodnikami o zaistniałym zamieszaniu.

18
    Ten stały fragment gry nic nie wnosi do spotkania. Piłka opuszcza boisko, a od bramki zaczyna Paweł Kapsa.

17
    Sulewski wykonywał wolnego. Mielczanie wywalczyli rzut rożny.

16
    Rasak fauluje Radulja. Sędzia dyktuje rzut wolny. Około 100 metrów od bramki. Szansa dla Mielczan.

15
    Widać, że Mielczanie szukają swojej okazji z szybkiego wznowienia. Goście jednak nie popełniają błędów w obronie.

14
    Rybicki fauluje Liberackiego. Mielczanie z rzutu wolnego mniej więcej w połowie boiska.

13
    Pierwsza ofensywna akcja Mielczan po dłuższej przewadze Legniczan zakończona przerwaniem przez Pereza.

12
    Marciniec wykonał niedokładne podanie i strata na rzecz Miedzian. Ci spokojnie grają bardzo ofensywnie.

10
    Goście spokojnie budują atak. Wszyscy gracze miedzi na połowie Mielca. Sędzia odgwizduje spalonego Legniczan.

9
    Michał Bartkowiak aktywny na boisku. Kolejne udane przejęcie i wyprowadzenie akcji. Nie zdecydował się jednak na strzał, a piłka po niedokładnym podaniu opuszcza boisko.

8
    Dobra interwencja Kapsa. Strzał nie był mocny, ale bramkarz Miedzi dobrze się ustawił. Przy piłce Keon Daniel.

7
    Rybicki niedokładnym podaniem oddaje piłkę Mielczanom. Ci próbują zagrać kontrom. Sobczak w połowie boiska traci piłkę z pod nóg.

6
    Rzut wolny dla Miedzi rozegrany krótko. Akcja ta nie kończy się strzałem. Mielczanie skutecznie wypchnęli gości z poza swojego pola karnego, a nawet za własną połowę boiska.

4
    Rasak zabrał piłkę spod nóg Radulja. Buczek ostro sfaulował Rasaka. Ten leży na ziemi, a sędzia prosi gracza z Mielca do siebie.

3
    Zawodnicy z Legnicy spokojnie wymieniają podania w swojej linii obrony. Od samego początku spotkania trener Stali Mielec Zbigniew Smółka pomaga swoim zawodnikom bardzo blisko linii boiska.

2
    Cholewiak ładnie dośrodkowaniem z lewego skrzydła szukał Sobczaka. Jednak zawodnik ten nie sięgnął piłki. W między czasie pierwszy lekki strzał na bramkę Kapsa.

1
    Zaczęła drużyna gości. Getinger rozpoczął swoją grę od faulu na jednym z pomocników Miedzi.

1

Stal Mielec: Kozioł – Zalepa, Sulewski, Marciniec, Sobczak, Cholewiak, Bierzało, Liberacki, Buczek, Getinger, Radulj
    Rezerwowi: Libera – Kiercz, Szczepański, Głowacki, Prejs, Fonfara, Łętocha

Miedź Legnica: Kapsa – Bartczak, Perez, Midzierski, Trifonow, Bartkowiak, Daniel, Rasak, Hernandez, Forsell, Rybicki
    Rezerwowi: Sapela – Batin, Garguła, Gorskie, Łobodziński, Łuszkiewicz, Stasiak

Sędziowie: Tomasz Wajda – Sławomir Kowalewski, Marcin Lis.

Stal Mielec i Miedź Legnica mierzyły się już ze sobą w 1991 roku. W tym dwumeczu górą byli Mielczanie. Arbitrem sędziującym najbliższe spotkanie będzie Tomasz Wajda, który pochodzi z Żywca. Serdecznie zapraszamy na relację tuz przed godziną 17:00. Emocje gwarantowane!

Zespół gości najbliższego spotkania ma za sobą również przegraną 1:0. Przeciwnikiem, któremu zespół trenera Tarasiewicza uległ to Zagłębie Sosnowiec. Zespół Miedzi Legnica przyjeżdża do Mielca pewny siebie. Piłkarze wiedzą, że mają okazję zdobyć 3 punkty. Warto zwrócić uwagę na porównania Stali Mielec do Wisły Puławy czy Znicza Pruszków dokonywane przez sztab szkoleniowy Legniczan. Faworytem spotkania przy Solskiego niewątpliwie jest zespół gości, ale jak wiadomo nie zawsze drużyna, na którą stawia większość wygrywa.

Stal Mielec
    Stal ma za sobą przegrany mecz z Wisłą Puławy 1:0. Było to spotkanie bardzo istotne. W historii rozgrywek centralnych zespół z Mielca wygrał 6 razy z Puławami, raz uległ właśnie w ubiegłym tygodniu. Na pewno piłkarze gospodarzy najbliższego spotkania są bardzo zdeterminowani żeby zdobyć kolejne 3 punkty. Pytanie brzmi czy determinacja i chęć walki wystarczy. Warto zwróć uwagę, że Stal ma wyraźny kłopot z pełnym odnalezieniem się w I lidze. Kibice czekają na liczne zwycięstwa, które duma regionu podkarpackiego zapewniała w ubiegłym sezonie. Co również warte podkreślenia to błędy w ataku pozycyjnym, które koniecznie trzeba wykluczyć by myśleć o zwycięstwie. Stal ma także nowego trenera. Będzie to co prawda jego trzecie spotkanie z podopiecznymi z Mielca, ale nadal czuć świeżość w prowadzeniu drużyny przez Zbigniewa Smółkę.

Serdecznie zapraszam na najbliższy mecz rozgrywek I ligi na stadionie przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu. Na murawę wybiegną Stal Mielec i Miedź Legnica. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 17:00. Spotkanie zapowiada się ciekawie i emocjonująco.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.