Gijón – Atletico 1:4 (koniec) | Real Madryt – RCD Espanyol 2:0 (koniec) | Deportivo – Alaves 0:1 (koniec)
Sevilla – Eibar 2:0 (koniec)
Sporting Gijón
1:4 (0:0)
Atletico Madryt
Sobota 18.02.2017, 13:00 • El Molinón • Hiszpańska LaLiga • Runda 23
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Sporting Gijon bardzo długo prezentował ambitną postawę i heroicznie walczył z Atletico Madryt. Ostatecznie jednak te wszystkie wysiłki gospodarzy nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Podopieczni Diego Simeone zanotowali wyśmienitą końcówkę, dzięki czemu zwyciężyli w stosunku 4:1. Przypomnijmy, że liderem gości był dziś Kevin Gameiro, który zapisał przy swoim nazwisku aż trzy gole. (14:52:53)

90+3
    90+2. Wyborny występ zaliczył dziś Kevin Gameiro!

90+1
    Gospodarze starają się jeszcze zaatakować. Chcą zdobyć gola na otarcie łez, ale ich wysiłki na niewiele się zdają. Drużyna Atletico Madryt doskonale organizuje się w defensywie.

90
    Spotkanie zostało przedłużone jedynie o dwie minuty.

88
    Kibice, którzy zasiedli dziś na El Molinon, mocno posmutnieli. Nic w tym dziwnego. Ta bramka Sergio Alvareza z 49. minuty była dla nich bardzo pozytywnym bodźcem. Rzeczywistość jednak okazała się niesamowicie brutalna.

87
    Atomowa końcówka w wykonaniu podopiecznych Diego Simeone. Bezlitośnie rozbili Sporting Gijon. Miejscowi nieźle pracowali do 80 minuty, ale później coś się zacięło. Bezlitośnie wykorzystał to Kevin Gameiro.
    85. Kévin GAMEIRO - 1:4

85
    Gol dla Atlético!
    Strzelcem bramki KÉVIN GAMEIRO. Niesamowita historia! Gameiro w mgnieniu oka wywalczył hattricka! Ponownie wybornie wymanewrował defensorów, po czym bez kłopotu pokonał Cuellara.

84
    Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Burgui, na boisku pojawia się Víctor Rodríguez.

84
    Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Moisés Gómez, na boisku pojawia się Duje Cop.

83
    W niełatwym położeniu znaleźli się gospodarze. Przez całe spotkanie prezentowali naprawdę dobry futbol, ale w kluczowych momentach popełnili brzemienne w skutkach błędy.
    81. Kévin GAMEIRO - 1:3

81
    Strzelcem bramki KÉVIN GAMEIRO. Fatalna niefrasobliwość zawodników Sportingu Gijon! Bezlitośnie wykorzystał to Gameiro, który ponownie zaprezentował precyzyjne uderzenie.
    80. Kévin GAMEIRO - 1:2

80
    Strzelcem bramki KÉVIN GAMEIRO. Antoine Griezmann wyśmienicie poszukał swojego partnera z drużyny, który z ogromnym spokojem pokonał Ivana Cuellara! Atletico na prowadzeniu, to trafienie wisiało w powietrzu!

78
    W ostatnich minutach Atletico wrzuciło wyższy bieg. Goście z Madrytu znacznie śmielej niż wcześniej przedostają się w okolice pola karnego rywali. Sporting Gijon jest zobligowany do aktywnej postawy w defensywie.

77
    Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Lacina Traoré, na boisku pojawia się Carlos Castro.

Mateusz

Gole: 49. S. Álvarez – 46. Ferreira-Carrasco, 80. Gameiro, 81. Gameiro, 85. Gameiro

Kartki:   57. Vesga (GIJ) – 72. Partey (ATM)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 0:6. Foule: 12:10.
    Sporting Gijón: Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Canella (C) – S. Álvarez, Vesga – Douglas, Moisés Gómez (84. Cop), Burgui (84. V. Rodríguez) – L. Traoré (77. C. Castro).
    Zmiany: Whalley – V. Rodríguez, C. Castro, Cases, Elderson, X. Torres, Cop.

Atletico Madryt: Moyà – Vrsaljko, Savić, Hernández, Filipe Luís – Á. Correa (61. Gameiro), Gabi (C), Koke, Ferreira-Carrasco (68. Partey) – Griezmann, F. Torres (62. Saúl).
    Zmiany: Moreira – Saúl, Gameiro, Partey, Gaitán, J. Giménez, Caio Henrique.

Sędziowie: José González – José Sánchez, Jon Núñez – Óscar Herrero

Widownia: 24 480