Atalanta – Crotone 1:0 (koniec) | Empoli – Lazio 1:2 (koniec)
Empoli FC
1:2 (0:0)
S.S. Lazio
Sobota 18.02.2017, 20:45 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Włoska Serie A • Runda 25

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (22:53:54)

Lazio Rzym zdobyło Empoli i pozostaje blisko czołówki w tabeli Serie A. Drużyna Simone Inzaghiego najadła się strachu. Po pierwsze miała długo problem ze znalezieniem sposobu na pokonanie Łukasza Skorupskiego, a po drugie straciła gola w 67. minucie za sprawą pięknego uderzenia Rade Krunicia. Tu nastąpił newralgiczny punkt meczu, ponieważ już po minucie Lazio wyrównało. Gola na 2:1 zdobył w 80. minucie zmiennik Balde Diao Keita, który niespodziewanie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Skorupski nie zagrał gwiezdnego meczu, ale bronił solidnie. Szczególnie w pierwszej połowie. Dzięki interwencjom Polaka gospodarze mieli długo szansę na dobry wynik i mogli wyjść na prowadzenie, którego nie utrzymali.

90+3
    Już w doliczonym czasie żółtą kartkę za niesportowe zachowanie dostał Veseli. Od rzutu wolnego wznowi grę Strakhosha.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur Empoli FC, który pieczołowicie ustawiał Łukasz Skorupski.

88
    Brzydkie przewinienie tuż przed polem karnym Empoli FC i Biancocelesti będą egzekwować rzut wolny z bardzo przyjemnego miejsca.

86
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Dušan Basta, na boisku pojawia się Bastos.

84
    Sędzia zdenerwował się na faulującego Diousse i wyjął kartonik z kieszonki po raz trzeci.

82
    Mniej niż 10 minut do końca i tak naprawdę po raz pierwszy w tym spotkaniu Biancocelesti nie muszą za wszelką cenę atakować.
    80. Keita Baldé Diao - 1:2

80
    Gol dla Lazio!
    Strzelcem bramki KEITA BALDÉ DIAO.

Wielka radość na ławce rezerwowych Lazio Rzym! Przyjezdni odrobili stratę gola z nawiązką. Zmiennik Keita Balde Diao dopadł do zbyt krótko wybitej piłki i wkopał ją do siatki mimo tłumu rywali. Skorupskiego zmylił rykoszet od ręki defensora. Gdyby nie gol, byłaby jedenastka dla Lazio!

78
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Stefan Radu, na boisku pojawia się Filip Djordjević.

78
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Vincent Laurini, na boisku pojawia się Frederic Veseli.

77
    Pasqual doznał urazu i stąd krótka przerwa w grze. To jakiś problem mięśniowy defensora Empoli.

76
    Podania wymieniają piłkarze z wiecznego miasta. Szukają sposobu, by jeszcze raz przedrzeć się pod bramkę Łukasza Skorupskiego.

74
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Daniele Croce, na boisku pojawia się José Mauri.

Gole: 67. Krunić – 68. Immobile, 80. Baldé Diao

Kartki:   2. Costa (EMP), 84. Dioussé (EMP), 90+3. Veseli (EMP) – 60. Biglia (LAZ)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 1:9. Rzuty rożne: 1:9. Spalone: 2:1. Foule: 14:7.
    Empoli FC: Skorupski – Laurini (78. Veseli), Bellusci, Costa, Pasqual – Krunić, Dioussé, Croce (74. J. Mauri) – El Kaddouri – Pucciarelli, Maccarone (C) (71. Baba Thiam).
    Zmiany: Pelagotti – Zambelli, Ćosić, Dimarco, Barba, Veseli, Zajc, J. Mauri, Tello, Marilungo, Baba Thiam, Marcel Büchel.

S.S. Lazio: Strakosha – Basta (86. Bastos), Wallace, Hoedt, Radu (78. Djordjević) – Milinković-Savić (57. Baldé Diao), Biglia (C), Parolo – Anderson, Immobile, Lulić.
    Zmiany: Vargić – Bastos, J. Lukaku, Gabarrón, de Vrij, Murgia, Crecco, Djordjević, Tounkara, Baldé Diao.

Sędziowie: Nicola Rizzoli