Borussia D. – Wolfsburg 3:0 (koniec) | Mainz – Werder 0:2 (koniec) | Hertha – Bayern 1:1 (koniec)
Hoffenheim – Darmstadt 2:0 (koniec) | Eintracht – Ingolstadt 0:2 (koniec) | Hamburg – Freiburg 2:2 (koniec)
Hamburger SV
2:2 (1:1)
SC Freiburg
Sobota 18.02.2017, 18:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 21

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (20:25:29)
    Oba zespoły dzielą się punktami:

Ten mecz był bardzo dobrą reklamą niemieckiej Bundesligi. HSV dwukrotnie dzisiaj wychodził na prowadzenie, ale SC Freiburg walczył do samego końca i ostatecznie drużyny dzielą się punktami. Bramki dla graczy Gisdola zdobywa dzisiaj Aaron Hunt oraz Michael Gregoritsch. Z kolei przyjezdni wyrównywali za sprawą Maximiliana Philippa oraz Vincenzo Grifo. W ostatnich minutach meczu po wątpliwej jedenastce dla gospodarzy nie trafił z rzutu karnego były zawodnik Werderu Brema, a mianowicie Hunt.

90+2

90+2
    Sędzia doliczył do drugiej połowy tylko dwie minuty. To już ostatnie fragmenty tej rywalizacji w Hamburgu.

90+1
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Vincenzo Grifo, na boisku pojawia się Onur Bulut.

90
    Gościom udało się w końcu nieco uspokoić grę w środku boiska i zawodnik tego teamu był faulowany przez rywala.

89
    HSV znowu było bliskie wyjścia na prowadzenie! Po błyskotliwej akcji na skrzydle wybijał piłkę Söyüncü, a ta przeleciała tuż obok słupka bramki SC Freiburg!
    88. Aaron Hunt nie zdobywa bramki z rzutu karnego:

88
    No to mamy kapitalną końcówkę! Hunt uderzył bardzo słabo z rzutu karnego w róg bramki, natomiast Schwolow wyczuł jego intencję i broni ten strzał!

86
    Arbiter wskazuje na rzut karny! Hunt nie zdołał minąć dryblingiem, ale przy okazji zostaje zahaczony przez rywala! Sędzia po dłuższym namyśle wskazał na wapno!

86
    Filip Kostić minął rywala na skrzydle i dośrodkował w pole karne, jednak defensor gości wybił futbolówkę na rzut rożny.

85
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Janik Haberer, na boisku pojawia się Florian Niederlechner.

84
    Zdecydowanie atakują teraz gospodarze tego spotkania. Ostatecznie jednak faulowany był kapitan przyjezdnego teamu.

83
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Walace, na boisku pojawia się Albin Ekdal.

82
    Ależ sytuację stworzyli sobie w kocówce gospodarze! Po wycofaniu futbolówki na dwunasty metr nie trafił czysto w piłkę Walace!

81
    Rzut rożny dla HSV. Po dośrodkowaniu Hunta z narożnika boiska dobrze interweniuje defensywa gości.

80
    Zaatakowali odważniej w końcówce gracze miejscowych. Cała drużyna gości cofnęła się na własną połowę boiska.

Dawid Czempisz

Gole: 15. Hunt, 57. Gregoritsch – 23. Philipp, 72. Grifo

Kartki:   62. Kostić (HAM), 68. Hunt (HAM), 74. Djourou (HAM) – 36. Philipp (FRE), 56. Haberer (FRE)

Spudłowany karny!: 88. Hunt (HAM), bramkarz Schwolow obronił

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 0:4. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:2. Foule: 15:9.
    Hamburger SV: Adler – G. Sakai, Mavraj, Papadópoulos (31. Djourou), Ostrzolek – Walace (83. Ekdal), G. Jung – Holtby, Kostić, Diekmeier (46. Gregoritsch) – Hunt.
    Zmiany: Mathenia – Wood, Djourou, Santos, Lasogga, Gregoritsch, Ekdal.

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Torrejón, Söyüncü, Günter – Philipp, Abrashi (62. Frantz), Höfler, Grifo (90+1. Bulut) – Haberer (85. Niederlechner), Petersen.
    Zmiany: Gikiewicz – Ignjovski, Gulde, Niederlechner, Frantz, Bulut, Schuster.

Główny: Christian Dingert
    Asystenci: Tobias Christ, Marcel Pelgrim
    Techniczny: Robert Schröder