Cracovia – Arka 1:1 (koniec) | Termalica – Ruch 0:0 (koniec) | Piast – Wisła K. 1:2 (koniec)
Cracovia
1:1 (0:1)
Arka Gdynia
Sobota 04.03.2017, 15:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka
    Statystyki końcowe:

Mecz przyjaźni na remis. Cracovia zremisowała z Arką 1-1. Gil nie uznał pięknego trafienia Budzińskiego, które było zdobyte prawidłowo. Później do siatki trafił Trytko, a w drugiej odsłonie do wyrównania doprowadził Mihalik. Ciekawy, zacięty mecz w Krakowie. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (17:23:41)

90+5

90+3
    Wołąkiewicz ukarany w końcówce żółtą kartką za nieprzepisowe zastopowanie Rafała Siemaszko. Gonił za napastnikiem gości i sprowadził go do parteru.

90+2
    Vestenicky zatrzymany przez Marciniaka. Skrzydłowy Pasów był przekonany, że obrońca Arki faulował, ale arbiter był innego zdania.

90+1
    Cztery minuty zostały doliczone. Obie strony mają jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść.

90
    Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Niebawem dowiemy się, o ile przedłuży ten mecz Paweł Gil.

88
    Bardzo dobra interwencja Sandomierskiego! Sparował futbolówkę po mocnym strzale głową rywala z bliskiej odległości. Korner.

87
    Wójcicki blokował centrę przeciwnika z narożnika boiska. Goście będą mieli jeszcze wyrzut z autu.

86
    Cetnarski nieźle dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry. Bliski dojścia do pozycji strzeleckiej był Polczak, ale w decydującym momencie pogubił się i stracił piłkę z oczu.

85
    Po kolejnym zagraniu z lewego skrzydła krakowianie oddają celny strzał. Tym razem głową uderzał Krzysztof Piątek, ale nie była to najgroźniejsza próba. Poradził sobie Jałocha.

84
    Arka przeniosła się pod szesnastkę przeciwników. Po wyrzucie z autu zakotłowało się, lecz finalnie Pasy oddaliły się z piłką od własnej bramki.

82
    Ależ niewiele brakowało! Mihalik doskonale dorzucał z lewej strony boiska, a w środku ładnie główkował Cetnarski. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

81
    Szwoch agresywnie zaatakował Wołąkiewicza. Przypadkowe zahaczenie o kolano rywala, ale nadmierna ostrość spowodowała, że Gil pokazał piłkarzowi Arki żółtą kartkę.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Bardzo zacięta końcówka tego pojedynku. Żadnej z ekip remis tutaj nie satysfakcjonuje.

79
    Po zamieszaniu w polu karnym Arki głową uderzał Polczak. Zrobił to jednak zbyt słabo i Jałocha swobodnie wyłapuje futbolówkę.

77
    Posiadanie piłki: 61% – 39%

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 9 255 widzów.

75
    Bożok dorzucał piłkę z lewej flanki. Gospodarze przecinają i wybijają przed własną szesnastkę. Szybko wracają do ataku przyjezdni.
    74. Żółtko Marciniaka:

74
    Marciniak doigrał się. Za ostre wejście w nogi Vestenicky'ego obejrzał w końcu żółtą kartkę.

73
    Vestenicky poprawnie wstrzelił futbolówkę z prawego skrzydła. Piątek nie spodziewał się, że piłka przejdzie przez obrońców i nie zdołał jej odpowiednio opanować.

72
    Sandomierski na raty wyłapuje futbolówkę. Z prawej strony po podaniu Szwocha mocno centrował Marcus, a Siemaszko minął się z piłką.

71
    Ostatnia zmiana w tym pojedynku. Kiepsko dysponowany, niewidoczny dzisiaj Formella opuszcza plac gry. Jego miejsce zajmuje Bożok.

70
    Niezła wrzutka od Nalepy z lewej strony boiska. Piłkę głową uderzał Marcus, ale trafił prosto w Sandomierskiego.

69
    Ostatnia zmiana trenera Zielińskiego. Miejmy nadzieję, że Malarczyk szybko wróci do zdrowia. Tymczasem zastępuje go w składzie gospodarzy Polczak.

69
    Jednak niezbędna będzie zmiana. W drużynie Cracovii kontuzjowanego Malarczyka zastąpi Polczak.

68
    Malarczyk padł na murawę. Doszło najpewniej do kontuzji, choć nie było żadnego kontaktu z przeciwnikiem. Niewykluczone, że to coś poważniejszego.

67
    Vestenicky ambitnie walczył o piłkę w środkowej strefie boiska. Gil dopatrzył się kolejnego przewinienia Marciniaka. Wciąż nie korzysta z żółtych kartek.

66
    Faule: 8 – 9

65
    Deleu nieprzepisowo powstrzymywany przez Marciniaka. Rzut wolny dla gospodarzy.

64
    Marcus wbiegł z piłką w pole karne i szukał podaniem sprzed linii końcowej Siemaszko. Snajper Arki nie zdołał jednak oddać czystego strzału.

63
    Druga roszada w składzie Arki. Szansę otrzymał Nalepa, zaś mecz zakończył się dla Sambei. Chwilę wcześniej groźnie uderzał Vestenicky, ale piłka wpadła w boczną siatkę.

62
    Strzały: 11 – 5
    Strały celne: 3 – 2

60
    Nieuznana bramka krakowian. Futbolówka wstrzelona z prawej strony szesnastki gości. Dopadł do niej Vestenicky i wpakował do siatki, ale gol nie może zostać uznany. Był ofsajd.

59
    Cracovia ponownie łatwo przedarła się w pole karne rywali. Cetnarski wykładał piłkę na strzał, ale powtórnie skutecznie blokują przyjezdni.

57
    Premierowa roszada w składzie gdynian. Z boiska schodzi strzelec gola, a w jego miejsce wbiega dżoker Arki – Siemaszko.
    55. Jaroslav MIHALÍK - 1:1

55
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki JAROSLAV MIHALÍK.

Deleu precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę Mihalika, a ten z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi Arki! Pasy dopięły swego, szybko doprowadziły do remisu!

54
    Vestenicky próbował wstrzelić futbolówkę wzdłuż linii końcowej. Został jednak zablokowany. Będzie jeszcze korner.

53
    Deleu odegrał do środka do nabiegającego kolegi, ale ten trafił prosto w przeciwnika. Nic z tej akcji nie wyszło. Jałocha zacznie od bramki.

51
    Krakowianie przejęli futbolówkę i natychmiast ruszyli przed pole karne rywali. Z prawej strony zagrywał Vestenicky, ale ciężko stwierdzić, czy było to podanie, czy strzał.

50
    Centra Szwocha została zablokowana przez Wołąkiewicza. Arka będzie miała okazję na dorzucenie futbolówki z rzutu rożnego.

49
    Mocny początek gospodarzy w drugiej odsłonie. Natchnieni przez trenera Zielińskiego rzucili się na przeciwników i starają się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

48
    Mocno z dystansu uderzał Krzysztof Piątek. Piłka zrobiła kozioł przed samym golkiperem Arki i sprawiła mu sporo problemów. Jałocha odbija na korner.

46
    Celna próba Cetnarskiego. Uderzył wolejem sprzed pola karnego, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć Jałochę.

46
    Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Vestnicky zastąpił Diego, a Cetnarski Stebleckiego.

46
    Statystyki pierwszej połowy:

Arka Gdynia prowadzi po golu Przemysława Trytko z Cracovią 1-0. O ile początek meczu był bardzo obiecujący, o tyle im później, tym było coraz gorzej. W końcówce dobre podanie Szwocha i koszmarne ustawienie Pasów wykorzystał wspomniany Trytko. Wcześniej Gil nie uznał prawidłowo zdobytego trafienia Budzińskiego.

45+2

45+1
    Tak, o dokładnie minutę arbiter dzisiejszych zawodów przedłużył pierwszą połowę.

45
    Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej odsłony. Wydaje się, że Gil doliczy co najmniej minutę.

43
    Krakowianie ruszyli do ataku, aby odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Skutecznie póki co bronią się podopieczni trenera Nicińskiego.
    42. Przemysław TRYTKO - 0:1

42
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW TRYTKO.

A jednak! Prostopadłe podanie do Trytko, a ten wybiega przed samego Sandomierskiego i otwiera wynik! Zmieścił futbolówkę między nogami bramkarza Cracovii. Trytko był na granicy spalonego, ale fatalny błąd popełnił Diego, który złamał linię.

40
    Ostatnie minuty pierwszej części gry. Nie wydaje się, abyśmy doczekali się jeszcze w tej odsłonie gola. Przez czterdzieści minut panowie piłkarze tylko jeden raz uderzali w światło bramki. Trudno, aby w ostatnie pięć miało się to zmienić.

39
    Socha zdążył dobiec do piłki zmierzającej za linię boczną i wybił ją na aut. Dzięki temu Pasy nie będą miały rzutu rożnego.

38
    Strzały: 5 – 2
    Strzały celne: 0 – 1

37
    Spadło tempo gry w końcówce pierwszej połowy. Pasy wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie.

35
    Przerzut na wiwat do walczącego Trytko. Wołąkiewicz odbija głową poza linię boczną. Arka ma wyrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

34
    Wójcicki przegrał starcie z obrońcą Arki. Arbiter wskazuje na piąty metr, z którego za moment wykopie piłkę Jałocha.

32
    Przewinienie taktyczne Deleu. Brazylijczyk musi uważać, ponieważ w końcu może skończyć się cierpliwość Gila.

31
    Podania: 174 – 121
    Podania celne: 131 – 82

30
    Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony. Bardzo wyrównane starcie. Bardzo dużo walki, lecz na tablicy wyników wciąż 0-0.

29
    Koszmarne dośrodkowanie Ferraresso z prawej strony boiska. Piłka poszybowała za linie końcową i od bramki zacznie Jałocha.

27
    Świetna szansa Cracovii. Wrzutka z prawej strony boiska wprost na nogę Mihalika. Ten jednak w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę w boczną siatkę!

26
    Deleu zatrzymał Marcusa niezgodnie z przepisami. Rzut wolny Arki na połowie przeciwników.

24
    Duże zamieszanie na szesnastym metrze przed bramką gdynian. Ostatecznie wybili w końcu futbolówkę, ale wciąż w natarciu są piłkarze Cracovii.

23
    Diego był faulowany blisko narożnika pola karnego Arki. Pasy będą miały groźny stały fragment gry. Goście muszą uważać.

22
    Kiepska próba w wykonaniu Deleu. Futbolówka posłana wysoko w trybuny. Tym razem z piątego metra będzie wykopywał Jałocha.

21
    Posiadanie piłki: 53% – 47%

20
    Korner gdynian. Hofbauer dorzucał z lewej strony, ale udało się gospodarzom zażegnać niebezpieczeństwo. Po błędzie jednego z graczy gości, grę od bramki wznowi Sandomierski.

19
    Marciniak wciąż jest opatrywany poza boiskiem. Cracovia gra w przewadze jednego zawodnika, ale z perspektywy boiska na to nie wygląda. Arka przy piłce.

17
    Przerwa w grze spowodowana urazem Marciniaka. Został draśnięty przez Wójcickiego. Medycy muszą nałożyć mu opatrunek na zakrwawione miejsce.

15
    Kwadrans gry za nami. Szybkie tempo, sporo się dzieje. Już powinniśmy mieć jedną i to bardzo ładną bramkę, ale gospodarze zostali okradzeni z niej przez sędziów.
    14. Uderzenie Hofbauera:

14
    Hofbauer ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej między słupkami zachował się Sandomierski. Sparował futbolówkę na korner.

13
    Tym razem faulowany przez Dąbrowskiego był Marcus. Gdynianie będą mieli świetną okazję ze stałego fragmentu gry.

12
    Szwoch nieprzepisowo powstrzymywany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny Arki.
    11. Trafienie Budzińskiego:

11
    Ależ niewiele brakowało! Budziński huknął sprzed pola karnego, a futbolówka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od niej już za linią końcową! Fatalny błąd sędziów! To powinien być gol.

9
    Arka chciała odpowiedzieć błyskawicznym kontratakiem, ale pogubili się w środku pola. Przechwyt zawodników gospodarzy.

8
    Niecelne uderzenie Stebleckiego. Dogrywał do niego z prawej strony Wójcicki, a wspomniany Steblecki posłał futbolówkę głową nad poprzeczkę.

7
    Dąbrowski próbował sprytnym długim zagraniem znaleźć Wójcickiego. Podanie nie było jednak zbyt dokładne i swobodnie skrzydłowego Pasów uprzedził Jałocha.

6
    Kolejny zawodnik znokautowany piłką. Tym razem to Marcus w roli zagrywające, a w twarz dostał Steblecki. Krótka przerwa w grze, za moment rzut sędziowski.

6
    Przez moment było gorąco pod bramką Cracovii. Zaczęło się od ładnego przerzutu Hofbauera do Marciniaka. Następnie Deleu zbijał głową futbolówkę zacentrowaną z lewej flanki.

5
    Diego wybija futbolówkę za linię boczną. Przeprosił za to swoich partnerów. Okazję do kreowania ataku pozycyjnego dostanie Arka.

4
    Pomocnik Arki został trafiony piłką przez Mihalika. Otrząsnął się i jest już gotowy, aby kontynuować udział w tym spotkaniu.

3
    Udaje się gdynianom oddalić zagrożenie z dala od własnej bramki. Sandomierski wybija futbolówkę za boisko, ponieważ z murawy nie podnosi się Marcus.

3
    Marciniak zablokował centrę Budzińskiego. Pasy będą miały szansę na precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

2
    Próba przerzucenia futbolówki na lewe skrzydło do Formelli. W ostatniej chwili defensor gospodarzy przeciął zagranie.

1
    Ruszyli! Obie ekipy w swoich tradycyjnych strojach. Arka na żółto-niebiesko, Cracovia w biało-czerwonych pasach i czarnych spodenkach.

1

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Pełne zestawienie:

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso, Malarczyk, Wołąkiewicz, Deleu – D. Dąbrowski, Budziński – Wójcicki, Steblecki, Mihalík – Krzysztof Piątek.
    Rezerwowi: Dobroliński – Brzyski, Polczak, Jendrišek, Vestenický, Cetnarski, Szczepaniak.

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – Kakoko, Hofbauer – Marcus da Silva de Oliveira, Szwoch, Formella – Trytko.
    Rezerwowi: Steinbors – Sobieraj, Zbozień, Błąd, Nalepa, Bozok, Siemaszko.

Sędzia główny: Paweł Gil.
    Jedenastka Pasów:

Skład Arki:

Zagrożeni pauzą po następnej żółtej kartce:

Cracovia (następny mecz: u siebie z Zagłębiem Lubin): Malarczyk, Brzyski, K. Piątek, Polczak.

Arka (następny mecz: u siebie z Lechem Poznań): Sobieraj, Siemaszko.

Przewidywane składy:

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski – Dąbrowski, Budziński – Wójcicki, Steblecki, Mihalik – K. Piątek.
    Rezerwowi: Stępniowski – Ferraresso, Polczak, Cetnarski, Jendrisek, Szczepaniak, Vestenicky.

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Marcjanik, Stolc, Marciniak – Łukasiewicz, Hofbauer – Marcus, Szwoch, Formella – Trytko.
    Rezerwowi: Steinbors – Sobieraj, Zbozień, Bożok, Sambea, Nalepa, Siemaszko.

Sędzia główny: Paweł Gil (Lublin).

Piątek, 3 marca

Cracovia

Do treningów wraca powracający po kontuzji Paweł Jaroszyński. Na starcie z Arką może być jednak jeszcze za wcześnie.

Arka Gdynia:

Arkowcy odbędą dziś ostatni trening w Gdyni. Niebawem po nim ruszą do Krakowa.

Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com w sobotę o godz. 15:30, a także do codziennego obserwowania wieści z obozu obu klubów. Będziemy na bieżąco zamieszczali istotne informacje oraz aktualności. Bądźcie z nami!

Arka Gdynia

Arkowcy do meczu z Cracovią przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Nie dość, że ostatnio w lidze rozgromili u siebie Koronę Kielce 4-1, to jeszcze praktycznie zaklepali sobie miejsce w finale Pucharu Polski. We wtorek rozgrywali w Suwałkach półfinał z Wigrami i po zwycięstwie 3-0 wypracowali sobie znakomitą zaliczkę przed rewanżem. Trener Grzegorz Niciński był już przed końcem listopada ogłaszany przez wielu obserwatorów pewniakiem do zwolnienia. Zdołał jednak uratować się wygraną w rewanżu z Drutexem, a później dwoma zwycięstwami ligowymi. Początku 2017 roku nie może zaliczyć do udanych, ponieważ najpierw uległ słabo dysponowanej tego dnia Legii Warszawa, a tydzień później również 0-1 przegrał po słabiutkim meczu z Zagłębiem Lubin. Czy Arka wchodzi na właściwe tory? Okaże się w Krakowie.

Cracovia

Pasy wciąż utrzymują się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Drużyna, której ambicje sięgają walki w górnej ósemce, dzisiaj musi zmagać się z tym, aby skutecznie odpowiadać na kolejne zdobycze punktowe drużyn znajdujących się w podobnym położeniu. Wygrywać zaczyna Ruch Chorzów (z którym Cracovia zwyciężyła na inaugurację 2017 roku w Ekstraklasie), punktuje również chociażby Wisła Płock, czy Górnik Łęczna. Tymczasem podopieczni Jacka Zielińskiego od przełomu listopada od długiego czasu nie potrafią zbudować serii dwóch wygranych z rzędu. W ostatnich dziesięciu ligowych starciach krakowianie wygrali tylko raz – we wspomnianej rywalizacji z Niebieskimi.

W pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki polskiej Ekstraklasy dojdzie do rywalizacji dwóch drużyn tworzących obok Lecha Poznań "Wielką Triadę". Konfrontacje Cracovii z Arką Gdynia są popularnie określane meczami przyjaźni. Jednym i drugim nie widzi się jednak w ramach przyjacielskich relacji dzielić się punktami. Walka będzie toczyła się o pełną pulę, która obu zespołom jest niezwykle potrzebna.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Krzysztof

Gole: 55. Mihalík – 42. Trytko

Kartki:   90+3. Wołąkiewicz (CRA) – 74. Marciniak (ARK), 81. Szwoch (ARK)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:3. Foule: 15:15.
    Cracovia: Sandomierski – Ferraresso (46. Vestenický), Malarczyk (69. Polczak), Wołąkiewicz, Deleu – D. Dąbrowski, Budziński (C) – Wójcicki, Steblecki (46. Cetnarski), Mihalík – Krzysztof Piątek.
    Zmiany: Dobroliński – Brzyski, Polczak, Jendrišek, Vestenický, Cetnarski, Szczepaniak.

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (63. Nalepa), Hofbauer – Marcus da Silva de Oliveira (C), Szwoch, Formella (71. Bozok) – Trytko (57. Siemaszko).
    Zmiany: Steinbors – Sobieraj, Zbozień, Błąd, Nalepa, Bozok, Siemaszko.

Główny: Paweł Gil

Widownia: 9 255