Sandecja – Pogoń Sdl. 4:0 (koniec) | Bytovia – Wisła Pu. 0:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Stal M. 0:1 (koniec)
Olimpia G. – Miedź 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Stomil 1:1 (koniec) | Chojniczanka – GKS K. 2:2 (koniec)
Chrobry – Znicz 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
4:0 (1:0)
Pogoń Siedlce
Sobota 04.03.2017, 16:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 20. kolejka

Byliśmy świadkami bardzo jednostronnego widowiska. Zawodnicy Sandecji wykorzystali grę w przewadze i wysoko pokonali drużynę Pogoni Siedlce. Z mojej strony to wszystko, dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje w Lajfy.com. (17:51:07)

90+2

90+2
    Podanie Wójcika w pole karne, do piłki dochodzi Wrzesiński, ale Bartków wybija futbolówkę.

90+1
    Nieudana akcja Pogoni i od bramki wznowi Michał Gliwa.

90
    Sędzia główny doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Zawodnicy obu drużyn wyraźnie oczekują na ostatni gwizdek sędziego.

87
    Podanie do Barana na 30. metr, ten decyduje się na uderzenie, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Frąckowiaka.

86
    Burkhardt dośrodkowuje w pole karne i piłkę wybijają zawodnicy Sandecji.

85
    Zajwiński naciskał Słabego pod polem karnym Sandecji i obrońca gospodarzy wybił piłkę na aut bramkowy. Będzie rzut rożny dla gości.

83
    Sandecja kontroluje spotkanie, ale nie szarżuje, przez co tempo spotkania spadło.

81
    Tomasz Zając uderzył z szesnastego metra, ale piłkę dobrze zablokował Mateusz Żytko.

79
    Zmiana w drużynie Sandecji. W miejsce Wojciecha Trochima wchodzi Adrian Basta.

78
    Tomasz Zając faulowany na wysokości połowy boiska. Będzie rzut wolny dla Sandecji.

74
    Ostatnia zmiana w drużynie Pogoni Siedlce. W miejsce Michała Bajdura wchodzi Robert Janicki.

73
    Zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Bartłomieja Dudzica wchodzi Adrian Danek.

72
    Kolejne mocne uderzenie Zająca, ale i tym razem piłkę odbija Frąckowiak!

70
    Uderzenie Tomasza Zająca z 30. metrów i Przemysław Frąckowiak nie bez problemów łapie piłkę.

68
    Gol dla Sandecji!
    Strata zawodników Pogoni i natychmiastowy kontratak "Biało-czarnych". Mateusz Wdowiak pognał prawym skrzydłem i odegrał na 16. metrze do BARTŁOMIEJA DUDZICA, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie!

66
    Małkowski dośrodkował w pole karne, ale piłki nie przejął żaden z jego kolegów i od autu wznowią goście.

65
    Trener Marcin Broniszewski wyraźnie wzmocnił atak, ale to zawodnicy Sandecji nadal atakują bramkę Pogoni.

64
    Zmiana w drużynie gości. W miejsce Marcina Paczkowskiego wchodzi Dariusz Zjawiński.

61
    Świetna, szybka akcja piłkarzy Sandecji! Futbolówka jak po sznurku krążyła od jednego do drugiego zawodnika, Kamil Słaby zdecydował się na uderzenie z 12. metra, które świetnie obronił Frąckowiak, ale wobec dobitki MACIEJA MAŁKOWSKIEGO był już bezradny!

59
    Trochim uderzył z 17. metra, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Pogoni Siedlce.

58
    Podanie do MACIEJA MAŁKOWSKIEGO, który zdecydował się na uderzenie z 16. metra! Mocny płaski strzał w prawy dolny róg bramki Frąckowiaka i piłka ląduje w siatce!

56
    Zmiana w drużynie Pogoni Siedlce. W miejsce Grzegorza Tomasiewicza wchodzi Konrad Wrzesiński.

55
    Żółtą kartką ukarany Mateusz Wdowiak za próbę wymuszenia rzutu karnego.

53
    Zawodnicy Sandecji posiadają wyraźną przewagę w pierwszych minutach drugiej połowy. Zawodnicy Pogoni są zamknięci na własnej połowie.

51
    Małkowski minął zwodem dwóch zawodników Pogoni i oddał strzał, ale piłka odbiła się od Trochima i wyszła na aut bramkowy.

50
    Małkowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

49
    Daniel Chyła ostro zaatakował Wojciecha Trochima i runął na murawę. Sędzia nie dał się jednak nabrać i pokazał zawodnikowi Pogoni drugą żółtą kartkę. Goście przez ponad 40. minut grać będą w osłabieniu~!

47
    Małkowski próbował przerzucić piłkę na drugą stronę do Wdowiaka, ale podał zbyt mocno i futbolówka opuściła boisko.

46
    Od środka zawodnicy Sandecji.

46

Obie jedenastki są już na murawie. Zarówno jedna jak i druga drużyna rozpoczną drugą połowę w swoich wyjściowych składach.

Jesteśmy świadkami dość nudnego widowiska. Poza bramką Macieja Małkowskiego i kilkoma akcjami gospodarzy, nie oglądaliśmy praktycznie nic, co mogłoby ucieszyć kibicowskie oko. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu drużyn w drugiej części spotkania pokażą się z lepszej strony. Wracamy po przerwie!

45

45
    Taktyczny faul Daniela Chyły na Macieju Małkowskim i sędzia pokazuje zawodnikowi Pogoni żółtą kartkę.

44
    Kolejne słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka w rękach Frąckowiaka.

44
    Prostopadłe podanie Małkowskiego w kierunku Dudzica przecięte przez Łukasza Wójcika. Będzie rzut rożny dla Sandecji.

42
    Nieudana akcja Sandecji i od bramki grę wznowi Przemysław Frąckowiak.

40
    Dośrodkowanie Trochima z 30. metrów i piłkę z pola karnego dobrze wybijają zawodnicy Pogoni.

39
    Trochim podał na 18. metr do Wdowiaka, ten uderzył, ale piłka wyraźnie minęła prawy słupek bramki Frąckowiaka.

37
    Mocne dośrodkowanie Burkhardta w pole karne Sandecji, ale dobrze piłkę wypiąstkował Michał Gliwa.

36
    Gałecki dostał piłkę na 16. metrze i zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Pogoni i trafiła pod nogi Małkowskiego na 9. metr, ale ten nie zdołał pokonać Frąckowiaka!

34
    Po chwilowym zrywie zawodników Pogoni, przewagę znów posiadają gospodarze.

32
    Mocne uderzenie Trochima z 30. metra, ale piłka przechodzi wysoko ponad poprzeczką.

31
    Małkowski lekko podniósł piłkę i wrzucił w pole karne do Wdowiaka, ale zawodnik Sandecji nie zdołał uderzyć na bramkę.

29
    Michał Bajdur mocno wrzucił piłkę w pole karne, ale futbolówka opuściła boisko i od bramki wznowi Michał Gliwa.

28
    Szufryn faulował Tomasiewicz na 35. metrze. Zawodnicy Pogoni będą mieli okazję do dośrodkowania w pole karne.

26
    Mecz się nieco ożywił, ale od zdobycia bramki przez Małkowskiego nie oglądaliśmy żadnej groźnej podbramkowej sytuacji.

24
    Kolejna akcja Sandecji. Dudzic mocno podał na drugą stronę do Wdowiaka, ale ten źle przyjął piłkę.

22
    Zawodnicy Pogoni wyraźnie ożywili się po stracie bramki i natychmiast zaatakowali.

20
    Mateusz Wdowiak podaje do MACIEJA MAŁKOWSKIEGO, ten wbiega w pole karne i mocnym uderzeniem po ziemi pokonuje Przemysława Frąckowiaka!

18
    Zawodnicy Pogoni Siedlce mają ogromne problemy z przedostaniem się pod bramkę Michała Gliwy.

17
    Kamil Słaby idealnie dograł na 10. metr do niepilnowanego Macieja Małkowskiego, ale ten nieczysto uderzył i Przemysław Frąckowiak odbił piłkę! To powinna być bramka!

15
    Dośrodkowanie Trochima w pole karne, do piłki dochodzi Piter-Bućko, ale jego uderzenie głową mija bramkę drużyny gości.

14
    Małkowski wrzuca piłkę w pole karne, ale piłkę pewnie odbija Przemysław Frąckowiak.

13
    Tomasiewicz zagrywał ręką na wysokości pola karnego drużyny gości. Będzie okazja do dośrodkowania.

12
    Fatalne dośrodkowanie Trochima, piłka wybita przez obrońców Pogoni za linię środkową boiska.

11
    Arkadiusz Jędrych ostrym wślizgiem zaatakował Wojciecha Trochima i sędzia ukarał obrońcę Pogoni żółtą kartką.

10
    Dziesięć minut za nami, a jak na razie na boisku wieje nudą.

8
    Mateusz Żytko brzydko faulował Bartłomieja Dudzica, ale sędzia nie pokazał żółtej kartki obrońcy drużyny gości.

7
    Baran faulował Szreka na wysokości połowy boiska. Rzut wolny dla Pogoni Siedlce.

6
    Pierwsze minuty dość spokojne. Zarówno jedna jak i druga drużyna nie przeprowadziła dotąd żadnej składnej akcji.

5
    Dobre dośrodkowanie w pole karne Kamila Słabego, ale Wojciech Trochim mija się z piłką i piłkę łapie bramkarz Pogoni.

4
    Wójcik zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale piłka odbiła się od muru i trafiła w ręce Michała Gliwy.

4
    Bajdur faulowany na 30. metrze. Będzie rzut wolny dla Pogoni.

3
    Kubań dośrodkował w pole karne Pogoni, ale w szesnastce nie było żadnego zawodnika Sandecji.

2
    Dudzic przewracany na 20. metrze, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

1
    Od środka zawodnicy Pogoni Siedlce.

1

Trójka sędziowska wyprowadza zawodników obu drużyn na murawę. Za chwilę początek spotkania.
    Garść statystyk:

Składy obu drużyn:

Trwa rozgrzewka zawodników obu drużyn

Sędzią głównym pojedynku Sandecji Nowy Sącz z Pogonią Siedlce będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Sporo zmian zaszło także w szeregach Sandecji. W rundzie wiosennej w kadrze "Sączersów" nie zobaczymy Mateusza Bartkówa, Dawida Janczyka i Sebastiana Leszczaka. Do drużyny dołączyli zaś Adrian Basta, Adrian Jurkowski, Kacper Tomasik, Charlie Trafford, Mateusz Wdowiak oraz Tomasz Zając.

W trakcie przerwy zimowej, kadra drużyny Pogoni uległa sporej zmianie. Z zespołem pożegnali się trener Dariusz Banasik, a także Daniel Gołębiewski, Rafał Makowski, Alban Sulejmani oraz Luka Štefanac. W ich miejsce pozyskano Eusébio Bancessiego, Roberta Janickiego, Piotra Mrozińskiego, Jakuba Szreka oraz Dariusza Zjawińskiego.

Udaną rundę jesienną zaliczyła także Sandecja Nowy Sącz. Biało-czarni w 17. spotkaniach zdobyli 27. punktów, co daje im 8. pozycję w tabeli, ale trzeba pamiętać, że "Sączersi" mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania, co przy ewentualnych zwycięstwach może oznaczać dołączenie tej drużyny do ligowej czołówki.

Pogoń Siedlce po udanej pierwszej rundzie ma szanse na wmieszanie się w walkę o awans do Ekstraklasy. Siedlczanie w 19. meczach zdobyli 29. punktów, co aktualnie daje im 6. pozycje, przy 7. punktach straty do lidera, którym jest Chojniczanka Chojnice.

Od ostatniego spotkania w rundzie jesiennej nie upłynęło nawet 100 dni, ale mimo stosunkowo krótkiego czasu w obydwu drużynach doszło do sporych rotacji. Zmiana dotknęła także nazwę ligi, której głównym sponsorem została firma NICE.

Po zimowej przerwie wracają emocje na I-ligowych boiskach! Zapraszamy na relację ze spotkania 20. kolejki, w którym Sandecja Nowy Sącz podejmie Pogoń Siedlce!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.