Nantes – Nice 1:1 (koniec) | AS Nancy – Lorient 2:3 (koniec) | Bordeaux – Montpellier 5:1 (koniec)
Toulouse – Rennes 0:0 (koniec) | Angers – Guingamp 3:0 (koniec)
Girondins Bordeaux
5:1 (3:0)
Montpellier HSC
Sobota 18.03.2017, 20:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 30

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:54:53)
    Mecz kończy się wysokim zwycięstwem gospodarzy:

Za nami już to bardzo dobre widowisko w Bordeaux. Miejscowi Żyrondyści bez najmniejszych problemów pokonali dzisiaj Montpellier aż 5:1. Bohaterem rywalizacji został Rolan, który był autorem dwóch trafień. Po jednym golu dla wygranego teamu dołożyli jeszcze Sankhare, Vada oraz Malcom. Honorowe trafienie dla gości zanotował Boudebouz. Należy również dodać, że bardzo dobry mecz zaliczył Igor Lewczuk w defensywie miejscowego zespołu.

90+3
    90+2. Malcom (BOR) - 5:1

90+2
    Gol dla Bordeaux!
    Strzelcem bramki MALCOM.

Ależ skutecznością wykazali się dzisiaj gracze miejscowego teamu! Ounas na pełnej szybkości wbiegł lewym skrzydłem w pole karne i zagrał idealnie na piąty metr do wbiegającego partnera z drużyny! Malcom musiał już tylko ostatecznie dopełnić formalności!

90+1
    Rozpoczyna się już doliczony czas trwania tego meczu. Sędzia zdecydował się dorzucić jeszcze trzy minuty.

90
    Teraz to Montpellier wymienia większą liczbę podań w środku boiska, jednak później długie zagranie pada łupem Carrasso.

89
    Oba teamy wyraźnie wyczekują już teraz na końcowy gwizdek sędziego. Goście grający w osłabieniu nie mają już szans odrobić straty.

88
    Za moment dowiemy się ile minut sędzia Valera zdecyduje się doliczyć do czasu trwania drugiej odsłony rywalizacji.

86
    Miejscowy team szuka jeszcze swoich szans na podwyższenie prowadzenia. Goście grający w dziesiątkę cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska.

85
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Sędzia zapewne nie będzie chciał doliczać zbyt wiele dodatkowych minut.

84
    Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Menez. Piłka odbiła się od muru i spadła pod nogi innego gracza Bordeaux. Sankhare uderzał mocno z dziesiątego metra, ale kapitalną paradą wykazał się Pionnier! Niesłusznie sędzia asystent wskazał w tej sytuacji spalonego.
    83. Daniel Congré za ten faul na Ounasie wyleciał z boiska:

83
    Przy gwizdach z boiska schodzi Congre. Z kolei od dłuższego czasu z murawy nie podnosi się faulowany w poprzedniej sytuacji Ounas.

81
    Daniel Congre fauluje swojego rywala tuż przed linią pola karnego. Za to przewinienie defensor wylatuje z boiska.

80
    Bardzo blisko byli drugiego trafienia w tym meczu zawodnicy Montpellier HSC! Po uderzeniu głową gracza tego teamu piłkę wybijał Pallois już z linii bramkowej!

80
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Diego Rolán, na boisku pojawia się Jérémy Ménez.
    Rolan zalicza swoje drugie dzisiaj trafienie:

79
    Ta bramka już niemal całkowicie pogrzebała szanse Montpellier HSC na korzystny wynik. Bordeaux z kolei może poważnie myśleć o grze w przyszłorocznej edycji Europa League.

78
    Ounas popisał się bardzo ładnym dryblingiem w polu karnym rywali, a jego strzał w krótki róg po rykoszecie trafia w boczną siatkę.
    76. Diego Rolán (BOR) - 4:1

76
    Strzelcem bramki DIEGO ROLÁN.

Popisowa akcja miejscowego zespołu i mamy czwartą bramkę dla gospodarzy! Plasil idealnym podaniem na wolne pole uruchomił na skrzydle Sabaly'ego. Ten odpowiednio zagrywa na jedenasty metr do dobrze ustawionego Rolana. Urugwajczyk pewnym strzałem w dalszy róg bramki zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

76
    Girondins Bordeaux zastosował teraz wyższe podejście pressingiem i dzięki temu zmusił do błędu swoich rywali.

75
    Mounie zdecydował się na indywidualny rajd środkiem pola, ale w odpowiednim momencie uprzedził go Carrasso. Zawodnik ten jest dzisiaj kompletnie niewidoczny.

74
    Trener Gasset przeprowadził już wszystkie zmiany. Z kolei szkoleniowiec gospodarzy może jeszcze wprowadzić na boisko jednego zawodnika.

73
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Jérôme Roussillon, na boisku pojawia się Souleymane Camara.

72
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi François Kamano, na boisku pojawia się Adam Ounas.

72
    Warto również zaznaczyć, że bardzo dobre spotkanie rozgrywa dzisiaj Igor Lewczuk. Zawodnik ten jest powołany przez Adama Nawałkę do polskiej reprezentacji.

71
    Defensorzy gości wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska i przygotowują atak pozycyjny.

70
    Czeski pomocnik będzie teraz razem z Toulalanem starał się zatrzymywać kolejne ofensywne akcje rywali.

69
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Valentin Vada, na boisku pojawia się Jaroslav Plašil.

69
    Roussillon pięknie złamał w tej sytuacji akcję do środka, ale później jego mocne uderzenie zza pola karnego przelatuje nad bramką.

69
    Za moment będziemy mieli pierwszą zmianę w zespole gospodarzy. Na boisku zamelduje się Jaroslav Plasil.

68
    Boudebouz centruje mocno piłkę z rzutu wolnego. Ostatecznie futbolówkę wybija głową dobrze ustawiony defensor gospodarzy.

67
    Mbenza dwa razy próbował na szybkości mijać rywali na prawym skrzydle, ale za każdym razem futbolówka uciekła mu za boisko.
    Ofensywna zmiana w zespole gości:

66
    Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sessegnon, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Carrasso.

64
    Diego Contento ucierpiał w starciu z Hiltonem. Sędzia musiał przerwać grę i byłemu zawodnikowi Bayernu Monachium udzielana jest pomoc.

63
    Nieźle w polu karnym rywali radził sobie Boudebouz. Po pierwszym udanym dryblingu później nie zdołał minąć Malcoma.

62
    Cały czas nie milknie doping na stadionie miejscowego zespołu. Posiadanie piłki z kolei zdecydowanie bardziej wskazuje na gości (41%-59%).

61
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Mathieu Deplagne, na boisku pojawia się Isaac Mbenza.

61
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Nanitamo Ikoné, na boisku pojawia się Keegan Dolly.

61
    Bliscy zdobycia bramki kontaktowej byli goście! Po dośrodkowaniu Roussillona na trzeci metr idealnie przed bramką interweniuje Pallois.

60
    Godzina tej rywalizacji już za nami. Nadal utrzymuje się prowadzenie gospodarzy, ale goście wyraźnie podjęli walkę.

59
    Sabaly i Malcom próbowali wyprowadzić w pole rywali na prawym skrzydle, ale finalnie dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane.

58
    Zdecydowanie lepiej wygląda gra gości po przerwie. Gasset musiał odpowiednio zmotywować swoich zawodników i ci teraz prezentują odpowiednio.

57
    Deplagne spóźnił się w tej sytuacji z interwencją i faulował Contento. Może się cieszyć, że nie obejrzał przy okazji żółtej kartki.

55
    Sędzia Valera udał się na moment do trenera zespołu gospodarzy i musiał go nieco utemperować.

54
    Ależ bliski szczęścia był w tej sytuacji Malcom! Uderzył on technicznie nad murem, a futbolówka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki Montpellier!

53
    Tuż przed polem karnym ręką zagrał jeden z graczy gości. Za moment będzie okazja dla Bordeaux na strzał z rzutu wolnego.
    Strzelec pierwszej bramki dla gości:

52
    Gracze przyjezdnego teamu zamknęli całkowicie rywali na ich połowie boiska. Dzielnie bronią się jednak Żyrondyści.

51
    Bordeaux wyprowadza pierwszą ofensywną akcję w tej odsłonie spotkania. Contento został jednak udanie zatrzymany przed polem karnym przez Sessegnona.

50
    Roussillon bardzo dobrze podłącza się w tym meczu do ofensywnych akcji, ale zdecydowanie nie wychodzi mu wrzucanie futbolówki w pole karne.

49
    W drugiej połowie to przyjezdny team skupia się na wyprowadzaniu szybkich ataków, a gospodarze szukają okazji do wyjścia z kontrą.

48
    Przyjezdny team dzięki tej bramce może jeszcze powalczyć o doprowadzenie do remisu i ugraniu choćby jednego oczka.
    47. Ryad Boudebouz (MON) - 3:1

47
    Gol dla Montpellier!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa RYAD BOUDEBOUZ.

Niezwykle szybko w drugiej połowie spotkania goście zdobywają pierwszą bramkę w tym meczu! Uderzył Boudebouz bardzo pewnie z jedenastu metrów i nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję Carrasso!
    47. Zagranie ręką w polu karnym Sankhare:

47
    No i teraz będziemy mieli rzut karny dla gości! Znowu sędzia miał rację i zawodnik Bordeaux zagrywał ręką we własnej szesnastce!

47
    Wszystko wskazuje na to, że oba zespoły w drugiej połowie występują nadal w niezmienionych składach.

46
    Żyrondyści pewnie prowadzą przed własną publicznością:

Za nami już pierwsza odsłona tego spotkania. Bordeaux w siedem minut trzy razy zdołało pokonać Pionniera i dzięki temu gracze tego teamu schodzą do szatni z wysokim prowadzeniem. Goście szczególnie na początku rywalizacji spisywali się bardzo dobrze, ale później przytrafiło się im sporo błędów w defensywie. Gole dla gospodarzy zdobywali Rolan, Sankhare oraz Vada. Liczymy teraz na również bardzo dobrą drugą część meczu w Bordeaux!

45

45
    Trener gości siedzi zamyślony na ławce rezerwowych i rozważa zapewne co ma przekazać swoim podopiecznym w przerwie.

44
    Sędzia nie powinien doliczać zbyt wiele minut do pierwszej odsłony rywalizacji. Nie mieliśmy praktycznie żadnych przerw w grze.

43
    Vada już zmierza do narożnika boiska. Za moment pośle on dośrodkowanie w pole karne przyjezdnego teamu.

42
    Goście przejmują futbolówkę w środkowej strefie boiska i szukają okazji do wyprowadzenia akcji w ataku pozycyjnym.

41
    Gospodarze cały czas walczą o podwyższenie prowadzenia i szukają swoich szans w wyprowadzanych kontrach.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony spotkania. Póki co wyraźnie prowadzą w rywalizacji zawodnicy miejscowego teamu.

38
    Z niezwykle szybką kontrą wyszli teraz gospodarze! Malcom szarżował finalnie przez połowę boiska i później z jego strzałem po ziemi z piętnastego metra poradził sobie Pionnier!

37
    Ależ ładnie rozegrali w tej sytuacji rzut rożny goście! Po dośrodkowaniu w pole karne mamy uderzenie Boudebouza i później strzał głową do siatki jego partnera! Był on jednak na minimalnym ofsajdzie!

36
    Pallois popisał się świetnym wślizgiem w defensywie i w efekcie za moment grę od rzutu rożnego wznowi Montpellier HSC.

35
    Zbyt długo zwlekał w tej sytuacji doświadczony golkiper gości z wybiciem piłki, ale rywal nie zdołał z tego skorzystać.

34
    Przyjezdny team nie potrafi się pozbierać po trzech ciosach. Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.
    Vada podwyższa prowadzenie miejscowych:

32. Valentin Vada (BOR) - 3:0

32
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa VALENTIN VADA.

W bardzo krótkim czasie miejscowi piłkarze niemal zapewniają sobie komplet punktów w tym meczu! Valentin Vada kompletnie zmylił Pionniera i uderzył w lewy róg bramki! Tym samym powiększył prowadzenie Żyrondystów.
    31. Zagranie ręką Hiltona:

31
    Kompletnie posypała się teraz defensywa gości! Hilton zagrywa ręką we własnym polu karnym i będzie jedenastka dla miejscowych!
    29. Younousse Sankharé (BOR) - 2:0

29
    Strzelcem bramki YOUNOUSSE SANKHARÉ.

Ależ teraz błędy popełniają defensorzy gości! Fatalnie zagrywał piłkę we własnej strefie obronnej defensor przyjezdnego teamu i gospodarze wyszli z akcją dwóch na jednego! Finalnie idealnym strzałem z linii pola karnego bramkarza Montpellier pokonał Sankhare!

29
    Boudebouz zbyt zaplątał się w dryblingu na własnej połowie boiska i osaczony przez czterech rywali stracił futbolówkę.
    Rolan zdobywa bramkę dla Girondins Bordeaux:

28
    Kapitalną okazję na wyrównanie mieli przyjezdni piłkarze! Po zagraniu z lewego skrzydła Roussillona na jedenastym metrze uderzał z pierwszej piłki Ikone! Był on jednak zbyt odchylony w momencie oddania strzału i wyraźnie chybił celu!

27
    Trzeba przyznać, że goście nieźle prezentowali się w tym spotkaniu, ale póki co skuteczniejsi są Żyrondyści.
    25. Diego Rolán (BOR) - 1:0

25

No i mamy otwarcie wyniku w tym spotkaniu! Contento znalazł idealnym podaniem na wolne pole wychodzącego na pozycję Rolana! Ten w pełnym biegu minął sprytnie wychodzącego z bramki Pionniera i skierował później futbolówkę do siatki!

25
    Malcom posłał w tej sytuacji ciekawą wrzutkę, ale jego partnera uprzedził odważnie wychodzący z bramki Pionnier.

24
    Teraz po drugiej stronie boiska starał się coś zdziałać w ofensywie Sabaly, ale również jego dośrodkowanie było słabej jakości.

23
    Roussillon podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale jego centra z lewego skrzydła była zdecydowanie zbyt mocna.

22
    Nadal oczekujemy na pierwsze trafienie w tym pojedynku. Oba zespoły stworzyły już sobie kilka sytuacji strzeleckich.

21
    Za moment grę od rzutu rożnego wznowią miejscowi piłkarze. Po centrze z narożnika boiska efektownie interweniuje Pionnier. Później wyłapuje on również uderzenie z ostrego kąta.
    Okazale prezentuje się obiekt w Bordeaux:

19
    Zmienili się wykonawcy rzutu rożnego w ekipie gości! Po centrze byłego skrzydłowego Sochaux uderzał głową Mounie, ale pomylił się o pół metra!

18
    Póki co przewagę w posiadaniu piłki mają przyjezdni piłkarze, ale nie przekłada się to na zdobycze bramkowe (43%-57%).

17
    Boudebouz przeprowadził szybką akcję środkiem pola i finalnie przymierzył mocno po ziemi z trzydziestego metra! Carrasso paruje jednak piłkę na korner!

16
    Mamy bardzo dobre tempo na początku tego spotkania. Oba zespoły szukają swoich szans bramkowych po szybkim rozegraniu akcji.

15
    Bardzo ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał w pole karne Boudebouz, ale udanie piąstkuje futbolówkę Carrasso.

14
    Za moment grę od rzutu wolnego wznowią przyjezdni zawodnicy. Do wykonania stałego fragmentu gry przygotowuje się Boudebouz.

13
    Carrasso stara się wspomóc partnerów w rozegraniu futbolówki. Ostatecznie jednak zmuszony był do dalekiego wybicia.

12
    Fani miejscowego zespołu bardzo głośnym dopingiem wspierają swoich ulubieńców. W Bordeaux nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.

11
    Kolejne dośrodkowanie z narożnika boiska reprezentanta Beninu, ale tym razem żaden z graczy gości nie zdołał wygrać pojedynku główkowego.

10
    Po dośrodkowaniu Sessegnona z rzutu rożnego mamy uderzenie głową zawodnika gości, ale przy okazji sędzia odgwizdał również faul w ofensywie.
    W pierwszej jedenastce znalazł się Igor Lewczuk:

8
    Niezwykle szybką kontrę wyprowadzili Żyrondyści! Finalnie na uderzenie z 25. metrów zdecydował się gracz gospodarzy, ale dość znacznie chybił celu.

7
    Warto podkreślić, że dzisiaj możemy oglądać od pierwszego gwizdka występującego w defensywie Girondins Bordeaux Igora Lewczuka.

6
    Tym razem były gracz WBA starał się uderzać z dalszej odległości, ale skutecznie zablokował go jeden z rywali.

5
    Sessegnon starał się w tej sytuacji mijać rywala na skrzydle i później po jego akcji drużyna gości wywalczyła rzut rożny.

4
    Sabaly starał się w tej sytuacji rozciągnąć akcję na lewe skrzydło, ale na ofsajdzie znalazł się zawodnik miejscowego teamu.

3
    Dalekie podanie w pole karne zespołu przyjezdnego i udaną interwencją w obronie popisał się doświadczony Hilton. Od rzutu rożnego wznowią gospodarze.

2
    Pierwszą ofensywną akcję w tym spotkaniu wyprowadzili gospodarze, ale udanie interweniuje defensywa gości.

1

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Toulalan (C), Sankhare, Vada – Kamano, Rolan, Malcom.
    Rezerwowi: Prior, Jovanović, Arambarri, Ounas, Plasil, Menez, Laborde.

Montpellier HSC: Pionnier – Congre, Hilton, Mukiele, Roussillon – Skhiri, Deplagne – Boudebouz, Sessegnon, Ikone – Mounie.
    Rezerwowi: Marxeaux, Pokorny, Mbenza, Camara, Dolly, Remy, Ligali.

Główny: B. Valera
    Asystenci: P. Chevreux, T. Philippe
    Techniczny: Y. Rouinsard.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 do naszej relacji!
    W zespole sobotnich gości występuje dwóch reprezentantów Beninu:

Montpellier HSC:

Zdecydowanie inaczej wyobrażali sobie ten sezon fani tej drużyny. Aktualnie zespół plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli Ligue 1 i ma na koncie trzydzieści trzy punkty. Jest to więcej o pięć oczek niż mają w dorobku gracze osiemnastego AS Nancy. Bilans bramkowy byłych mistrzów Francji jest minusowy (-7). Najwięcej bramek dla zespołu J. Gasseta zdobył w bieżących rozgrywkach S. Mounie, który ma już trzynaście trafień. W meczu z Bordeaux nie będą mogli wystąpić Jourdren, Sylla oraz Ninga.
    W barwach Żyrondystów występuje Igor Lewczuk:

Girondins Bordeaux:

Zespół ten nieźle spisuje się w obecnym sezonie. Po 29. kolejkach ma na koncie czterdzieści trzy punkty i plasuje się na wysokim, szóstym miejscu w tabeli Ligue 1. Bilans bramkowy teamu jest na minimalnym plusie (+1). W ostatniej kolejce Żyrondyści przegrali po zaciętym starciu z AS Monaco 1:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem podopiecznych J. Gourvenneca jest Rolan, który ma w dorobku sześć bramek. W starciu z Montpellier nie wystąpią z kolei Toulalan, Gajić oraz Toure.
    Starcie odbędzie się już w najbliższą sobotę:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami bardzo interesującego starcia w ramach trzydziestej kolejki francuskiej Ligue 1. Zajmujące miejsce w górnej części tabeli Bordeaux zmierzy się na własnym obiekcie z Montpellier HSC. Faworytem starcia są gospodarze, którzy poważnie myślą o grze w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. Goście z kolei starają się skupić na bezpiecznym utrzymaniu. Możemy więc spodziewać się emocjonującego starcia i dobrego widowiska piłkarskiego!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dawid Czempisz

Gole: 25. Rolán, 29. Sankharé, 32. Vada (kar.), 76. Rolán, 90+2. Malcom – 47. Boudebouz (kar.)

Kartki:   81. Congré (MON)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 5:1. Foule: 7:9.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Vada (69. Plašil), Toulalan, Sankharé – Malcom, Rolán (80. Ménez), Kamano (72. Ounas).
    Zmiany: Prior – Jovanović, Arambarri Rosa, Ménez, Ounas, Plašil, Laborde.

Montpellier HSC: Pionnier – Mukiele, Congré, Hilton, Roussillon (73. Camara) – Skhiri, Sessègnon – Deplagne (61. Mbenza), Boudebouz, Ikoné (61. Dolly) – Mounié.
    Zmiany: Ligali – Pokorný, J. Marveaux, Camara, Mbenza, Dolly, Rémy.

Techniczny: Y. Rouinsard