Nantes – Nice 1:1 (koniec) | AS Nancy – Lorient 2:3 (koniec) | Bordeaux – Montpellier 5:1 (koniec)
Toulouse – Rennes 0:0 (koniec) | Angers – Guingamp 3:0 (koniec)
FC Nantes
1:1 (1:1)
OGC Nice
Sobota 18.03.2017, 17:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 30
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie kończy się remisem 1:1. Punkty podzielone! To było naprawdę interesujące widowisko. Ostatecznie jednak żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, choć groźnych ataków nie brakowało. Przypomnijmy, że gole zdobywali Sala i Seri. Mariusz Stępiński zagrał zaledwie kilka minut, więc trudno ocenić jego występ. (18:54:24)

90+6

90+5
    Zmiana w drużynie OGC Nice: z boiska schodzi Mounir Obbadi, na boisku pojawia się Vincent Koziello.

90+4
    Minął już doliczony czas gry. Sędzia postanowił przedłużyć ten mecz o cztery minuty.
    90+3. Czy powinien być rzut karny?

90+3
    Za nieposłuszeństwo wobec arbitra ukarany został Nakoulma. Zawodnik FC Nantes domagał się jedenastki, jednak sędzia nie zgodził się z jego sugestiami.

90+3
    Dopiero teraz na placu gry zameldował się Mariusz Stępiński. Niewiele czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał reprezentant Polski. Niebawem rywalizacja zostanie zakończona.

90+2
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Emiliano Sala, na boisku pojawia się Mariusz Stępiński.

90
    Gra została przerwana. Czekamy aż arbitrzy wymienią się sprzętem. Niecodzienna okoliczność. Tymczasem zgromadzeni kibice domagają się drugiej bramki dla FC Nantes.
    89. Niecelny strzał jednego z miejscowych.

89
    Tymczasem jakieś problemy ma sędzia liniowy. Wiele wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana. Do zastąpienia kolegi po fachu szykuje się już Guillaume Paradis.

88
    OGC Nice prezentuje ogromny spokój. Przyjezdni nie forsują tempa, jakby byli zadowoleni z bieżącego wyniku. "Kanarki" również nie szarpią do przodu. Czyżby zmęczenie daje się we znaki?

86
    Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może spotkanie zakończy się podziałem punktów? Na pewno obie ekipy grają, by wygrać. Na razie jednak starania gości i gospodarzy nie przynoszą kolejnych goli.

85
    Zawiedziony był Mario Balotelli. Włoch nie chciał opuszczać boiska. Ruch szkoleniowca OGC Nice nie powinien jednak nikogo dziwić. Jak już wspominaliśmy, "Balo" nie zaprezentował dzisiaj niczego szczególnego.

84
    Zmiana w drużynie OGC Nice: z boiska schodzi Mario Balotelli, na boisku pojawia się Mickaël Le Bihan.

83
    Za moment dojdzie do premierowej zmiany po stronie gości z Nicei. Niewykluczone, że murawę opuści Mario Balotelli. Cóż tu wiele się rozwodzić – Włoch dzisiaj nie błyszczy.

82
    Odżyli zawodnicy FC Nantes! Gospodarze coraz śmielej przedostają się w okolice pola karnego OGC Nice. Robi się naprawdę bardzo ciekawie. "Kanarki" znów przeważają!

81
    Ależ kapitalną szansę na zdobycie gola miał Sala! Wystarczyło tylko dostawić dobrze nogę! Fenomenalna okazja zaprzepaszczona, chyba nie spodziewał się, że dośrodkowanie do niego dotrze.

80
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Adrien Thomasson, na boisku pojawia się Amine Harit.

79
    Powoli wkraczamy w decydujący fragment tego spotkania. Jeszcze wiele może się tutaj wydarzyć. Obie ekipy szukają szansy na zdobycie drugiego gola. Czy w końcu któraś z nich dopnie swego? Zobaczymy.

78
    Nakoulma świetnie poszukał partnera z drużyny! Sala oddał sprytne uderzenie, jednak futbolówka nie wpadła do siatki. Zabrakło właściwej rotacji. FC Nantes ponownie o sobie przypomniało.

76
    Posiadanie piłki: 37-63%.

75
    Czas na ostatni kwadrans dzisiejszego starcia w Nantes! Niewykluczone, że ten pojedynek zakończy się podziałem punktów. Obecnie tempo rywalizacji nie jest jakieś porywające.

74
    Wydaje się, że przydałyby się jakieś zmiany. Powiew świeżego powietrza dobrze zrobiłby obu ekipom. Aktualnie futbolówką operują "Kanarki". Gospodarze nie spieszą się z kolejnymi atakami.
    73. Nie brakuje twardej walki.

71
    Nakoulma ponownie leży na murawie. Niesamowicie mocno haruje dziś na murawie. Niejednokrotnie jest brzydko traktowany przez przeciwników, co z pewnością dobitnie odczuje po meczu.

70
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Nantes pozostało około dwadzieścia minut. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat z pierwszej połowy, choć nie brakuje bardzo groźnych ataków.

69
    Bardzo pewnie czuje się Nakoulma! Teraz doskonale przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie huknął jak z armaty! Futbolówka poszybowała tuż obok bramki! Gdyby to wpadło, mielibyśmy przepiękne trafienie!

68
    Nakoulma znów wygrał starcie powietrzne i oddał solidne uderzenie głową. Ponownie jednak na posterunku był Cardinale. Bardzo dobra postawa golkipera OGC Nice!

67
    Dobrą postawę w defensywie zaprezentował teraz Mario Balotelli. Włoch bez chwili zawahania oddalił spore niebezpieczeństwo. Coraz groźniejsi wydają się być gospodarze!

66
    Lima próbował centrować w pole karne, jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez jednego z przeciwników. Po chwili faulowany był jeden z graczy FC Nantes. Rzut wolny.

65
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Ponownie ukarany został zawodnik FC Nantes. Tym razem do notesu sędziego trafiło nazwisko Carlosa Diego. Jak najbardziej sprawiedliwa decyzja arbitra.

64
    Nakoulma już chyba uporał się z wszelkimi niedogodnościami zdrowotnymi. Trzeba przyznać, że ten zawodnik jest dziś mocnym punktem FC Nantes i jego ewentualna kontuzja byłaby dużym osłabieniem dla "Kanarków".

63
    Gospodarze mają spory kłopot z przechwyceniem futbolówki. Przed momentem szkoleniowiec FC Nantes przeprowadził pierwszą roszadę. Niestety, na razie niewiele wskazuje na to, by na murawę miał wejść Mariusz Stępiński.

62
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Jules Iloki, na boisku pojawia się Alexander Kačaniklić.

61
    Tymczasem na murawę upadł Nakoulma. Zawodnik miejscowej ekipy zwija się z bólu. Niewykluczone, że niebawem będzie potrzebował zmiany. Nie wygląda to zbyt dobrze...

60
    Godzina gry za nami. Drużyna z Nicei popisuje się lepszą postawą w ataku pozycyjnym. Gospodarze mają kłopot z rozgrywaniem futbolówki na połowie przeciwnika.

59
    Przyjezdni egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Narazili się jedynie na groźną kontrę ze strony przeciwników. Ostatecznie jednak FC Nantes nie zdołało zagrozić bramce Cardinale.

58
    Nieźle zapowiadająca się akcja gości z Nicei została przerwana. Właściwą sygnalizację zanotował arbiter liniowy. Na pozycji spalonej przebywał Mario Balotelli.

57
    Mecz stał się nieco bardziej wyrównany niż w trakcie pierwszej połowy. Śmiało można stwierdzić, że jesteśmy świadkami naprawdę zaciętej rywalizacji. Oby tak dalej, emocji nie brakuje!

56
    No, no, teraz zrobiło się niebezpiecznie! Świetnym uderzeniem głową popisał się Nakoulma! Cardinale ze sporymi problemami sparował futbolówkę na poprzeczkę! To mogła być bramka dla gospodarzy.

55
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Utrzymuje się rezultat 1:1. Częściej atakują zawodnicy OGC Nice. Miejscowi mają problem z wyprowadzaniem groźnych natarć.

54
    Ładnie usiłowali przyspieszyć grę goście. Centrował Dalbert, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikło. Na posterunku byli przeciwnicy. Tymczasem rywalizacja została przerwana. Na murawie leży Balotelli.

53
    Coś się zacięło w grze miejscowych. FC Nantes doskonale rozpoczęło ten mecz, ale z biegiem czasu przewaga gospodarzy zaczynała maleć. Teraz lepszą drużyną zaczynają być goście.

52
    "Kanarki" w sporych tarapatach. Rozochoceni przyjezdni są nieustępliwi i wciąż atakują. Coraz więcej problemów z oddalaniem niebezpieczeństw mają defensorzy FC Nantes.

51
    Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Przed momentem sędzia główny postanowił ukarać Lucasa Limę. Goście egzekwowali rzut wolny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści.

50
    Rozkręcili się goście. Widać, że nabrali ochoty na zdobycie drugiego trafienia. Teraz to miejscowi muszą być bardzo uważni w obrębie własnego pola karnego. Najmniejszy błąd może skutkować utratą gola.

49
    Zrobiło się bardzo, ale to bardzo groźnie! Dante wygrał starcie powietrzne i oddał strzał głową. Piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką. Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze.

48
    Dante wysunął futbolówkę Balotelliemu, który próbował uderzyć obok muru. To się jednak nie powiodło. Piłka odbiła się od jednego z defensorów FC Nantes, po czym opuściła boisko. Rzut rożny.

47
    Goście od początku drugiej połowy próbują przedrzeć się w okolice pola karnego gospodarzy. Przed momentem jeden z zawodników FC Nantes popełnił fatalny błąd, co musiał naprawić faulem.

46
    Rywalizacja została wznowiona! W przerwę nie doszło do żadnych zmian. W dalszym ciągu wierzymy, że jeszcze dziś na placu gry zamelduje się reprezentant Polski – Mariusz Stępiński.

46
    Przerwa powoli dobiega końca. Niebawem początek drugiej połowy!

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Nantes już za nami. Póki co mamy remis 1:1. Od początku spotkania lepiej sprawowali się gospodarze, ale z biegiem czasu ich przewaga zaczynała maleć. Wydaje się, że goście nabrali pewności siebie po tym, jak zdołali doprowadzić do wyrównania. Przypomnijmy, że gola dla miejscowej drużyny wywalczył Sala, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Seri.

45+2

45+1
    Sala domagał się jedenastki, jednak arbiter nie przychylił się do jego żądań. Arnaud Souquet zagrywał piłkę ręką, ale wydaje się, że sędzia podjął właściwą decyzję. To było przypadkowe.

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę.

44
    Przerwana została próba natarcia w wykonaniu miejscowych. Sędzia słusznie uznał, że Sala nieprzepisowo potraktował przeciwnika. Po chwili reguły gry przekroczył też Eysseric. W tym przypadku skończyło się na żółtej kartce.

43
    FC Nantes szuka szansy na oddanie strzału, lecz przeciwnicy dyktują twarde warunki. Defensorzy OGC Nice doskonale odcinają dostęp do własnej bramki. Aktualnie praktycznie się nie mylą.

42
    Na trybunach nadal panuje świetny klimat. Sympatycy FC Nantes wierzą, że wkrótce gospodarze znów wysforują się na prowadzenie. Kto wie, może ich oczekiwania zostaną zaspokojone.
    41. Tak ze zdobycia bramki cieszył się Seri.

40
    Do przerwy już chyba nic się tutaj nie wydarzy. Obie ekipy próbują atakować, lecz brakuje konkretów. Przewaga FC Nantes trochę się zatarła. Przyjezdni zaczynają prezentować coraz lepszy futbol.

38
    Przyspieszyli gospodarze! Dośrodkowywał Lima, po czym Le Marchand był bliski zainkasowania trafienia samobójczego! Po wybiciu tego zawodnika futbolówka poszybowała tuż obok słupka.

37
    Następne przewinienie. Znów wyznaczone przepisy przekroczył zawodnik FC Nantes. Tym razem spóźnioną interwencją popisał się Thomasson. To nie mogło umknąć uwadze sędziego.

36
    Kolejna akcja zespołu z Nicei spaliła na panewce. Przyjezdni coraz śmielej przedostają się w okolice pola karnego FC Nantes, jednak mają kłopot z oddawaniem celnych uderzeń.

35
    Za około dziesięć minut pierwsza połowa dzisiejszego pojedynku w Nantes zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli remis 1:1.

34
    Namnażają się nieprzepisowe zagrania w wykonaniu obu ekip. Sędzia coraz częściej musi używać gwizdka. Miejmy nadzieję, że zawodnicy trochę ochłoną i zaczną szanować swoje kości.

33
    W przypadku gości z Nicei wynik jest znacznie lepszy aniżeli gra. Miejscowi przeważali od początku spotkania, jednak ich prowadzenie nie trwało zbyt długo. Goście doprowadzili do wyrównania w zaledwie sześć minut.

32
    Faulowany był Seri. Sędzia doskonale to wychwycił i bez chwili zawahania przerwał grę. Następnie soczystym uderzeniem popisał się Balotelli, ale Dupe nie miał kłopotu z odnotowaniem skutecznej interwencji.

31
    Strzelał Gillet, aczkolwiek golkiper OGC Nice nie miał najmniejszego problemu z wyłapaniem futbolówki. Bardzo pewna interwencja Cardinale. Inicjatywa wróciła w posiadanie przyjezdnych.

30
    Od pierwszego gwizdka minęło już pół godziny. FC Nantes dość łatwo straciło bramkę. Przysnęła defensywa gospodarzy, co momentalnie zostało wykorzystane przez przeciwników.
    27. Jean Michaël Seri (NIC) - 1:1

27
    Gol dla Nicei!
    Strzelcem bramki JEAN MICHAËL SERI. Uciszył stadion w Nantes! Fenomenalne uderzenie zza pola karnego. Dupe nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania, choć nic na to nie wskazywało.

27
    Nakoulma odważnie wbiegł w pole karne OGC Nice. Później próbował wymanewrować rywali i oddać strzał, ale nie zdołał utrzymać równowagi i upadł. Nie było mowy o rzucie karnym.

26
    Nic nie wychodzi gościom z Nicei. OGC ma potężny problem, by wyprowadzić jakiś groźny atak. Znacznie lepiej prezentuje się zespół Mariusza Stępińskiego. Gospodarze częściej operują futbolówką i stwarzają więcej zagrożeń.

25
    Nakoulma do samego końca walczył o futbolówkę, ale jego starania nie przyniosły efektu w postaci przejęcia inicjatywy. Sędzia dopatrzył się, że zawodnik FC Nantes faulował przeciwnika.

24
    Kolejne natarcie gospodarzy! Widać, że nabrali wiatr w żagle, są na niesamowitej fali. Tym razem miejscowi zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Za moment znów może być bardzo niebezpiecznie!
    23. Emiliano Sala (NAT) - 1:0

23
    Gol dla Nantes!
    Strzelcem bramki EMILIANO SALA. To trafienie wisiało w powietrzu od początku spotkania! Iloki świetnie podał do partnera z zespołu, który dość silnym uderzeniem pokonał golkipera OGC Nice!

22
    Stały fragment gry nie przyniósł przyjezdnym żadnych korzyści. Ponownie na wysokości zadania stanęła defensywa FC Nantes. Potencjalne zagrożenie zostało szybko oddalone.

21
    Lewą stroną próbowali przedrzeć się gracze gości. Akcja została jednak przerwana. Sędzia słusznie dostrzegł, że faulowany był Dalbert. Za moment OGC Nice będzie egzekwować rzut wolny. Może być groźnie!
    20. Kibice nie zawodzą!

18
    Kiepska akcja FC Nantes. Bardzo prosta strata w okolicach pola karnego gości. OGC Nice znalazło się w posiadaniu inicjatywy. Obecnie przyjezdni starają się uspokoić swe poczynania.

17
    Słabe, bardzo słabe są kolejne natarcia w wykonaniu OGC Nice. Miejscowi nie mają najmniejszego kłopotu z przechwytywaniem futbolówki. Jeżeli goście nic nie zmienią, to będzie im bardzo trudno o zdobycie punktów.

16
    Lima ładnie poradził sobie z przeciwnikiem, po czym postanowił dośrodkować w pole karne. To był dobry pomysł, ale zabrakło właściwej realizacji. Jęk zawodu na trybunach.

15
    Posiadanie piłki: 62-38%.
    13. Niecelne uderzenie jednego z gospodarzy.

13
    Na pozycji spalonej przebywał Sala. Dobra sygnalizacja arbitra liniowego. Inicjatywa powróciła w posiadanie gości, którzy nieustannie szukają recepty na dobrze dysponowanych rywali.

12
    Nic się nie zmienia. Przyjezdni co jakiś czas usiłują zaatakować, lecz rywale doskonale prezentują się w defensywie. FC Nantes jest zdecydowanie groźniejszą ekipą.

10
    Szybka kontra OSG Nice! Zanosiło się na groźny atak, ale ostatecznie akcja została przerwana. Sędzia uznał, że wyznaczone przepisy przekroczył Balotelli. Słuszna decyzja.

9
    Zagotowało się pod bramką przyjezdnych! Ostatecznie jednak miejscowi nie zdołali otworzyć wyniku tego spotkania. Po raz kolejny mieliśmy dowód na to, że FC Nantes jest dziś lepiej dysponowane.

8
    Niedokładne dośrodkowanie w wykonaniu jednego z zawodników miejscowej ekipy. To była za głęboka centra. Po chwili gospodarze zdołali wywalczyć rzut wolny.

7
    Próba ataku w wykonaniu gości zakończyła się niepowodzeniem. Po raz kolejny doskonałą czujnością popisali się gospodarze, którzy już rozpoczynają kreowanie następnego ataku pozycyjnego.

5
    Pięć minut gry już za nami. Początek dla gospodarzy. Miejscowi znacznie częściej przedostają się pod bramkę przeciwnika. Gracze OGC Nice mają kłopot z przedarciem się na połowę FC Nantes.

4
    FC Nantes próbowało podkręcić tempo, aczkolwiek nic z tego nie wynikło. Teraz w posiadaniu inicjatywy znajdują się przyjezdni, którzy z olbrzymim spokojem wymieniają podania na własnej połowie boiska.

3
    Na trybunach panuje fenomenalna atmosfera. Zgromadzeni kibice nawet przez moment nie przerywają głośnego dopingu. Otoczka naprawdę wspaniała. Liczymy na to, że piłkarze dopasują się do poziomu widowni.

2
    Początek rywalizacji dość spokojny. Goście próbują zaatakować, lecz niewiele z tego wynika. Dobra postawa gospodarzy. Piłkarz FC Nantes błyskawicznie neutralizują potencjalne niebezpieczeństwa.

1
    Spotkanie rozpoczęte! Jak już wcześniej wspominaliśmy, Mariusz Stępiński zasiadł dziś na ławce rezerwowych. Wierzymy, że reprezentant Polski pojawi się na murawie w późniejszym czasie.

1
    Kibice wyczekują na pierwszy gwizdek.

Za kilka chwil początek rywalizacji. Przypomnijmy sobie składy:

FC Nantes: Dupé – Dubois, Lucas Lima, Djidji, Diego Carlos – Gillet (C), Rongier – Iloki, Thomasson, Nakoulma – Sala.

Rezerwowi: Riou – Vizcarrondo, Harit, Kačaniklić, A. Touré, S. Oliveira, Stępiński.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Dalbert – Obbadi, Seri – Pereira, Belhanda, Eysseric – Balotelli.

Rezerwowi: Benítez – M. Sarr, Koziello, Marcel, Srarfi, Le Bihan, Donis.

Sędzia główny: Bennoit Millot
    Asystenci: Julien Pacelli, Mickael Lamouche
    Sędzia techniczny: Guillaume Paradis.
    Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców.

Trwa przedmeczowy rozruch.

Nazwisko Mariusza Stępińskiego nie znalazło się w składzie wyjściowym gospodarzy. Polak rozpocznie ten mecz na ławce rezerwowych.
    Czas na rozgrzewkę.

Znamy już składy obu ekip!

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. składy obydwu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami odbył się 30 października. W Nicei zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 4:1. Wcześniejsze dwa spotkania kończyły się natomiast zwycięstwami Nantes.
    Przyjezdni w podróży do Nantes:

OGC Nice:

Przyjezdni są tegoroczną rewelacją francuskiej Ekstraklasy. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że drużyna ta w przyszłym sezonie będzie rywalizowała w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Nice zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium i wyprzeda kolejny w tabeli Lyon aż o trzynaście punktów.

FC Nantes:

Gospodarze już od dłuższego czasu znajdują się na fali wznoszącej. Nantes z dorobkiem 37 punktów zajmuje obecnie dziesiątą lokatę. W poprzedniej kolejce drużyna Mariusza Stępińskiego zwyciężyła na wyjeździe z Montpellier 3:2.
    Zapowiedź pojedynku w formie video:

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację jednego z sobotnich starć 30. kolejki francuskiej Ligue 1. FC Nantes na własnym terenie zmierzy się z OGC Nice. Szykuje się ciekawe widowisko!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Mateusz

Gole: 23. Sala – 27. Seri

Kartki:   51. Lucas Lima (NAT), 65. Diego Carlos (NAT), 90+3. Nakoulma (NAT) – 44. Eysseric (NIC)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 1:2. Foule: 17:12.
    FC Nantes: Dupé – Dubois, Lucas Lima, Djidji, Diego Carlos – Gillet (C), Rongier – Iloki (62. Kačaniklić), Thomasson (80. Harit), Nakoulma – Sala (90+2. Stępiński).
    Zmiany: Riou – Vizcarrondo, Harit, Kačaniklić, A. Touré, S. Oliveira, Stępiński.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Dalbert – Obbadi (90+5. Koziello), Seri – Pereira, Belhanda, Eysseric – Balotelli (84. Le Bihan).
    Zmiany: Benítez – M. Sarr, Koziello, Marcel, Srarfi, Le Bihan, Donis.

Sędzia techniczny: Guillaume Paradis