GKS K. – GKS T. 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – Wisła Pu. 3:1 (koniec) | Chojniczanka – Sandecja 1:2 (koniec)
Bytovia – Olimpia G. 0:0 (koniec) | Stomil – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec) | Wigry – MKS Kluczbork 2:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:1 (2:1)
Wisła Puławy
Sobota 29.04.2017, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Posiadanie piłki: 60 % : 30 %.
    Strzały na bramkę: 7:5. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:1. Faule: 12:11. (19:54:20)

Sosnowiczanie zgodnie z oczekiwaniami wygrali w dniu dzisiejszym. Zagłębie kontrolowało dzisiaj przebieg spotkania i zasłużenie wygrali. Wisła miała swoje okazje i po strzelonej bramce na 2:1 puławianie uwierzyli w swoje możliwości, jednak już po przerwie sosnowiczanie wrócili do swojego rytmu i nie pozwolili rywalom na wiele.

90+3

90+3
    W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Lytvynyuk. Piłkę odbił Fabisiak. Do piłki dopadł Pożak, który uderzył nad bramką.

90+1
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Milewski, na boisku pojawia się Krzykowski.

90
    Sędzia dolicza 3. minuty.

89
    Niedokładne rozegranie akcji przez Matusiaka.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Łuczak (Zagłębie Sosnowiec).

87
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Ryndak.
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Smektała, na boisku pojawia się Pożak.

86
    Kolejna okazja Zagłębia. Fidziukiewicz ruszył na bramkę rywala. Napastnik Zagłębia mógł podawać do wychodzącego na pozycję Michalaka, jednak rozegrał akcję indywidualnie strzelając w Penkovetsa.

83
    Bartczak pogubił się trochę w polu karnym rywala. Ale sosnowiczanie pozostają przy piłce. Nowak uderzył zza pola karnego, ale został przyblokowany.

83
    Fidziukiewicz uderzył z pola karnego, ale na posterunku Penkovets, który przenosi piłkę na róg.

82
    Dobrze wypuścił na prawym skrzydle Sierczyńskiego Fidziukiewicz. Prawy obrońca Zagłębia próbował dograć w pole karne, ale nikt w białej koszulce nie zdołał zamknąć tego dośrodkowania.

80
    Teraz dał o sobie znać Matusiak, który uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od rywala i będzie róg.

78
    Fabisiak faulowany na piątym metrze.

76
    Sam na sam wyszedł Michalak. Strzał zawodnika Zagłębia obok bramki gości. Młody pomocnik zmarnował już drugą "setkę" dzisiaj.

75
    Fabisiak nie ma problemów z wyłapaniem dośrodkowania Lytvynyuka.

74
    Łuczak dobrze rozegrał akcję i podał na 16. metr do Fidziukiewicza. Napastnik Zagłębia przesadził teraz z tym uderzeniem i uderzył parę metrów nad bramką rywala.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Szczotka, na boisku pojawia się K. Nowak.
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pribula, na boisku pojawia się Matusiak.

71
    Pewny chwyt Penkovetsa po dośrodkowaniu Łuczaka. Goście wyszli z kontrą. Szczotka dośrodkowywał w pole karne, ale Patejuk uprzedzony przez obrońcę Zagłębia.

70
    Michalak wywalczył rzut rożny. Ucierpiał przy tym szybki skrzydłowy. Ale już wszystko jest w porządku i za chwilę wznawiamy grę z rogu.

69
    Budek uprzedził Kolehmainena. Sosnowiczanie ruszyli momentalnie z akcją. Mocne, długie podanie w stronę Michalaka, który uciekł obrońcom gości. Dobre wyjście Penkovetsa, który wybija piłkę ślizgiem na aut.

67
    Dobre wyjście Fabisiaka, który wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

66
    Budek poradził sobie z dwoma rywalami pod swoją bramką. Młody stoper obił nogi rywala i ponownie z "piątki" zacznie Fabisiak.

65
    Smektała z dystansu, ale bardzo niecelnie. Z piątego metra zacznie Fabisiak.

64
    Nowak zagrał prostopadle do Michalaka. Michalak uciekł ciągnącemu go za koszulkę rywalowi, ale z bramki dobrze wyszedł Penkovets, który wybił piłkę i uprzedził pomocnika z Sosnowca.

62
    Gol dla Zagłębia!
    Dobra kontra w wykonaniu Zagłębia. Łuczak świetnie pociągnął akcję prawym skrzydłem. Pomocnik Zagłębia dojrzał w polu karnym dobrze ustawionego MARTINA PRIBULĘ, który podwyższa prowadzenie.

61
    Kolehmainen dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłkę wybił Fabisiak. Futbolówka po chwili wróciła w pole karne Zagłębia, a sytuację wyjaśnia Bogusławski wybijając na aut.

59
    Wracamy pod bramkę Wisły. Michalak ładnie wystawił piłkę na 15. metr swojemu koledze, ale Łuczak nie trafił w piłkę.

59
    Drugi kontakt z piłką Kolehmainena i niecelne podanie tego gracza. Od bramki zacznie Fabisiak.

58
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Głaz, na boisku pojawia się Kolehmainen.

58
    Na spalonym złapany Łuczak.

56
    Nowak niepotrzebnie bawił się pod swoją bramką. Po stracie strzelca pierwszej bramki mogło być groźnie, ale niedokładnie rozegrali tą akcję puławianie.

55
    Pozostajemy pod bramką gości. Nowak wywalczył aut na wysokości pola karnego.

53
    Nowak przechwycił podanie rywala. Czwórką wyszli sosnowiczanie. Fidziukiewicz mógł sobie wybrać do kogo chce podać. Napastnik Zagłębia rozegrał na lewego do Łuczaka, który stracił piłkę na rzecz rywala. W tej samej minucie sosnowiczanie ponownie zagrozili bramce gości. Najpierw w słupek strzelił Milewski, a dobijający na pustą bramkę Michalak przeniósł piłkę nad bramką.

53
    Kolejny źle rozegrany corner. Goście przekroczyli połowę, ale akcja przerwana faulem Milewskiego.

52
    Żemło próbował wywalczyć aut dla swojego zespołu, ale nie wyszło mu to i Zagłębie będzie miało róg.

51
    Pewna interwencja Penkovetsa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

51
    Łuczak rozegrał rzut wolny krótko podając do Nowaka. Nowak podciągnął akcję i próbował dorzucić piłkę do Fidziukiewicza. Goście wybijają piłkę jednak na róg.

50
    Nowak uciekł rywalowi, ale po chwili został przewrócony, co wychwycił arbiter i przerwał akcję.

49
    Dobrze zapowiadała się ta akcja Zagłębia, ale nie zdołał opanować podania od Pribuli Łuczak.

47
    Akcja gości przerwana. Sędzia pokazuje spalonego.

46
    Fidziukiewicz do Łuczaka i rozpoczęła się druga połowa. Szybko stracili piłkę sosnowiczanie, ale niedokładnie rozegrali tą akcję goście i piłkę przechwytuje Fabisiak.

46

Na murawę po 15. minutach odpoczynku wrócili już piłkarze obydwóch klubów. Za chwilę ruszamy.
    Statystyki po 1. połowie:

Sosnowiczanie dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w 9. minucie prowadzili po celnym strzale Nowaka. Kilka minut później podwyższył prowadzenie Pribula. Sosnowiczanie kontrolowali grę i wydawało się, że za chwilę podwyższą prowadzenie na 3:0. Jak to się mówi, niewykorzystane sytuację się mszczą i tak było i w tym przypadku. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła na bramkę zamienił Idzik. W końcówce mogliśmy mieć nawet remis, ale dwukrotnie górą był Fabisiak.

45

45
    Tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez gości. Bardzo groźnie było teraz w polu karnym miejscowych. Patejuk wpadł w pole karne rywala i uderzył, ale na posterunku Fabisiak, sytuację wyjaśnił jeszcze stojący na linii Fidziukiewicz.

45
    Złe rozegranie tego rogu przez gości, ale niepotrzebnie na róg piłkę wybił nie naciskany przez rywala Michalak.

45
    Kontra gości kończy się zablokowaniem podania przez Bugusławskiego. Kolejny róg dla gości.

44
    Michalak uprzedzony przez obrońcę gości. Będzie aut na wysokości pola karnego Wisły.

42
    Smektała dogrywał z prawego skrzydła w pole karne Zagłębia. Dobrze głową uderzył Idzik, ale pewna interwencja Fabisiaka. Była to kopia akcji, po której Wisła zdobyła bramkę.

41
    Bardzo źle rozegrali teraz rzut z autu gospodarze. Bogusławski podawał do Nowaka, Nowak odgrywał do obrońcy Zagłębia, ale nie zdołał udanie opanować piłki Bogusławski.

40
    Piłka po strzale zawodnika Zagłębia ląduje nad poprzeczką. Po drodze futbolówka odbiła się od piłkarza z Puław i będzie róg.

38
    Patejuk uderzył obok muru, ale niecelnie i od bramki zacznie grę Fabisiak.

37
    Budek fauluje wychodzącego na dobrą pozycję zawodnika gości. Będzie rzut wolny dla Wisły. Ok. 30 metrów do bramki Fabisiaka.

36
    Nowak sfaulowany w pobliżu swojej bramki.

35
    Gol dla Wisły Puławy!
    Mamy bramkę dla gości. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Smektały zamknął celnym strzałem głową MARIUSZ IDZIK, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

34
    "Po staremu" zagrało Zagłębie. Taka gra może podobać się publice. Pięć podań bez przyjęcia wykonali teraz miejscowi pod bramką Wisły. Piłka krążyła jak po sznurku od jednego do drugiego gracza Zagłebia. Całość została zwieńczona strzałem Pribuli, jednak Słowak został zablokowany.

32
    Niedokładne podanie Sierczyńskiego. Od bramki zacznie Penkovets.

30
    Ładnie rozegrana akcja przez Zagłębie. Dużo podań wykonali sosnowiczanie, dzięki czemu wciągnęli rywala na własną połowę. Fidziukiewicz zagrał w pole karne do Pribuli. Słowak ściągnął na siebie czterech obrońców gości. Pribula wykorzystał to i piętką zagrał do Bartczaka, który powinien uderzyć bez przyjęcia. Bartczak jednak przyjął piłkę i jego strzał został zablokowany.

28
    Milewski dał się sfaulować w okolicach linii środkowej. Po rozegraniu wolnego sosnowiczanie dalej grają "w dziada" z Wiślakami.

27
    Sosnowiczanie uspokajają grę i rozgrywają teraz piłkę na własnej połowie.

26
    Po dośrodkowaniu Łuczaka z rzutu wolnego piłkę wybijają goście.

26
    Faul Lytvynyukuka na linii pola karnego. Słuszna kartka dla kapitana gości.

24
    Sosnowiczanie wybili piłkę ze swojego pola karnego. Wydawało się, że sytuacja jest już wyjaśniona, jednak do piłki doszedł Idzik, który uderzył z dystansu. Na posterunku Fabisiak, który odbił ten strzał.

24
    Głową piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wybijał któryś z zawodników Zagłębia. Będzie kolejny stały fragment dla przyjezdnych.

22
    Mamy podwyższenie wyniku. Podanie z głębi pola otrzymał MARTIN PRIBULA. Chyba niepotrzebnie z bramki wyszedł Penkovets. Wykorzystał to słowacki skrzydłowy, który przelobował goalkeepera gości.

19
    Mieliśmy kolejny rzut wolny dla przyjezdnych. W walce w powietrzu lepsi miejscowi, którzy wyprowadzili kontrę. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Bartczak, który ruszył skrzydłem. Młody zawodnik Zagłebia dojrzał w środku Nowaka, ale Nowak nie zdołał opanować futbolówki i stracił ją na rzecz obrońcy gości.

17
    Pomysłowo rozegrana akcja przez Zagłębie. Nowak zagrał przez środek pola do Fidziukiewicza. Fidziukiewicz odegrał do środka pola skąd momentalnie poszło podanie do Bartczaka na lewe skrzydło. Gdyby Bartczak był nieco szybszy z pewnością wpadłby z piłką w pole karne, a tak to będziemy mieli aut dla gości po interwencji obrońcy Wisły.

16
    Wracamy pod bramkę Zagłębia. Mieliśmy drugi róg dla Wisły, ale tym razem jeszcze gorzej wykonany ten stały fragment gry. Piłka wybijana z rogu powędrowała na aut bramkarski. Z piątego metra zacznie więc Fabisiak.

15
    Piłka bita na dalszy słupek. Lepiej w walce o piłkę poradzili sobie miejscowi, którzy wyszli z kontrą. Dobrą piłkę na lewej flance otrzymał Pribula, który jednak zwolnił tempo akcji. Słowak rozegrał do Nowaka, który próbował powtórzyć swój wyczyn sprzed kilku minut. Piłka uderzona z podobną siłą, jednak niecelnie.

14
    Błąd Bartczaka, który pozwolił aby piłka dotarła do Smektały. Smektała dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale naprawił swój błąd Bartczak, który zablokował to podanie. Będzie corner.

13
    Nieporozumienie między Łuczakiem, a Michalakiem. Z kontrą ruszyli przyjezdni, ale w porę akcję przerywa Bartczak. Będzie aut dla przyjezdnych.

12
    Smektała dośrodkowywał w pole karne Zagłębia, ale nie wyszło to zagranie Smektale. Pewnie na 5. metrze interweniuje Fabisiak.

10
    Sosnowiczanie nie zamierzają odpuszczać i wysokim pressingiem podeszli na połowę rywala. Błąd popełnia defensywa gości i będzie aut dla miejscowych.

9
    Koszmarny błąd popełnia teraz Nazar Penkovets. Piłkę ok. 40 metrów przed bramką holował Fidziukiewicz. Napastnikowi Zagłębia piłkę "zabrał" TOMASZ NOWAK, który oddał dość lekki strzał z ok. 20 metrów. Piłka odbiła się od murawy przed bramkarzem gości i wpadła obok "zaspanego" bramkarza gości.

6
    Pierwszy rzut wolny dla gości. Szczotka dośrodkowywał w pole karne. Z problemami piłkę wypiąstkował Fabisiak.

4
    Uciekł prawym skrzydłem Michalak, ale niecelnie uderzył młody skrzydłowy i od bramki zacznie Ukraiński goalkeeper.

4
    Widzimy, że coś musiało się stać z Arkadiuszem Najemskim, który był anonsowany jako środkowy obrońca. W jego miejsce widzimy dzisiaj Roberta Bartczaka, który zagra na lewej obronie, a na środku defensywy zobaczymy Budka.

3
    Źle rozegrany rzut wolny przez miejscowych. Kontrę rywala przerwał dość ofiarnie Sierczyński.

3
    Kolejny faul gości. Tym razem faulowany był wychodzący na dobrą pozycję Pribula.

2
    Z kontrą próbowali wyjść Zagłębiacy, ale przewracany na własnej połowie był Łuczak. Sędzia odgwizduje przewinienie.

2
    Fabisiak naciskany przez rywala nieczysto trafił w piłkę i będzie teraz aut dla Wisły.

1
    Spotkanie rozpoczęli przyjezdni, ale szybko piłkę przejęli miejscowi. Sosnowiczanie wywalczyli aut na połowie gości.

1

Spotkanie zostało poprzedzone minutą ciszy z powodu śmierci jednego z kibiców Zagłębia.

Kapitanem w drużynie gości jest Ivan Lytvynyuk, natomiast funkcję tą w Zagłębiu od kilku meczów pełni Michał Fidziukiewicz.

Na zielonej murawie pojawili się w tym momencie aktorzy dzisiejszego spektaklu. Na biało zaprezentują się miejscowi, a goście zagrają dzisiaj na czerwono.

Żadnych zmian w wyjściowym składzie nie dokonał trener gości – Adam Buczek. Dwie zmiany natomiast z konieczności dokonać musiał Dariusz Banasik. W miejsce pauzujących za kartki Udovicica oraz Wiktorskiego mecz od pierwszych minut rozpoczną Sierczyński i Pribula. Absencje wyżej wspomnianych piłkarzy to nie tylko zmiany personalne, ale również zmiany pozycji dla kilku zawodników.
    Jż tylko 5 minut pozostało do pierwszego gwizdka arbitra:

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Najemski, Bogusławski, Budek – Milewski, T. Nowak – Michalak, Łuczak, Pribula – Fidziukiewicz.

Rezerwowi: Skaba – Bartczak, Ryndak, Boettcher, Krzykowski, Matusiak, Klama.

Wisła Puławy: Penkovets – Hiszpański, Żemło, Poznański, Lytvynyuk – Patejuk, Głaz, Maksymiuk, Smektała – Szczotka, Idzik.

Rezerwowi: Witan – Cierpka, Pożak, K. Nowak, Sedlewski, Kolehmainen, Popiołek.

Sędziowie: Łukasz Szczech – Bolesław Rosa, Filip Sierant.

Witamy serdecznie ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu! Obydwie drużyny właśnie w tym momencie zakończyły rozgrzewkę i piłkarze udali się na chwilę do szatni.

Sosnowiczanie mają zdecydowanie problem z grą z beniaminkami, zwłaszcza na własnym boisku. Rok temu sosnowiczanie sami byli beniaminkami i doznali dwóch porażek z innymi beniaminkami – Rozwojem Katowice oraz MKS Kluczbork. W tym sezonie lepsi od Zagłębia byli piłkarze Znicza. Czy Wisła wykorzysta kompleks Zagłębia wobec beniaminków?

Sosnowiczanie z pewnością muszą uważać na Sylwestra Patejuka, który w tym sezonie zdobył już 11. bramek Lepsi od niego są – Karol Angielski (14) oraz Petteri Forsell (13).

Wisła Puławy lepiej radzi sobie na wyjeździe. Puławianie aż pięciokrotnie wygrywali na boisku rywala, a tylko dwukrotnie u siebie. Zagłębie u siebie nie spisuje się najgorzej (7 wygranych), jednak "Ludowy" nie jest jakąś wyjątkową twierdzą, bowiem aż trzykrotnie sosnowiczanie schodzili jako przegrani, a czterokrotnie mieliśmy remis.

Obydwie drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Co ciekawe, we wszystkich czterech spotkaniach padały remisy. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1. Sosnowiczanie prowadzili po trafieniu Vamaro Sanogi, który w Sosnowcu spędził niecałą rundę i przeniósł się do Legii. Bramkę na wagę jednego punktu dla Wisły zdobył Michał Budzyński. Był to dość szczęśliwy remis dla puławian, bowiem bramka Budzyńskiego padła w ostatniej minucie spotkania.

Wisła Puławy dość długo stawiała opór Podbeskidziu. "Górale" zdołali przechylić szalę na swoją korzyść dopiero w 86. minucie i trzy punkty powędrowały do Bielska.

Obydwie drużyny przegrały swój ostatni ligowy mecz. Sosnowiczanie wrócili na tarczy z Grudziądza, gdzie przegrali 1:3. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Zagłębiaków i po bramce z rzutu wolnego to właśnie piłkarze z Zagłębia Dąbrowskiego prowadzili 1:0. Po zdobytej bramce sosnowiczanie "stanęli" i wykorzystała to Olimpia, która mogła wygrać jeszcze wyżej, jednak na wysokości zadania stanął Fabisiak, który obronił m.in. rzut karny.

Faworyt tego spotkania może być tylko jeden – Zagłębie Sosnowiec. Zagłębiacy przed tym spotkaniem są na czwartej pozycji w lidze. Sosnowiczanie jeszcze tydzień temu zasiadali na fotelu lidera, jednak po ostatnim nieudanym spotkaniu piłkarze z Kresowej spadli poza podium. Na czwartym miejscu... tyle że od końca są z kolei zawodnicy z Puław. Wiślacy w tym sezonie mają za cel utrzymać się w lidze.

Przed nami 28. kolejka Nice 1. ligi. Do Sosnowca przyjedzie drużyna Wisły Puławy, która będzie walczyć o punkty z sosnowieckim Zagłębiem.

Damian Apostolski

Gole: 9. Nowak, 22. Pribula, 62. Pribula – 35. Idzik

Kartki:   37. Budek (SOS), 88. Łuczak (SOS) – 26. Lytvynyuk (PUL)

Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:1. Foule: 12:11.
    Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Bartczak, Bogusławski, Budek – Milewski (90+1 Krzykowski), T. Nowak – Michalak, Łuczak, Pribula (72. Matusiak) – Fidziukiewicz (87. Ryndak).

Zmiany: Skaba – Ryndak, Boettcher, Krzykowski, Matusiak, Klama.

Wisła Puławy: Penkovets – Hiszpański, Żemło, Poznański, Lytvynyuk – Patejuk, Głaz (58. Kolehmainen), Maksymiuk, Smektała (87. Pożak)– Szczotka (72. K. Nowak), Idzik.

Zmiany: Witan – Cierpka, Pożak, K. Nowak, Sedlewski, Kolehmainen, Popiołek.

Sędziowie: Łukasz Szczech – Bolesław Rosa, Filip Sierant