Bayern – Hannover 2:0 (koniec) | Bayer – Wolfsburg 3:1 (koniec) | Werder – Eintracht 0:3 (koniec)
Mainz – Schalke 04 0:1 (koniec) | Augsburg – Freiburg 2:1 (koniec) | Borussia D. – Hamburg 6:2 (koniec)
FC Augsburg
2:1 (0:0)
SC Freiburg
Sobota 14.09.2013, 15:30 • SGL Arena (Augsburg) • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk piłkarskiej Bundesligi! (17:33:01)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania i jednocześnie jego bohaterem zostaje Tobias Werner. Piłkarz wszedł na murawę w 70 minucie spotkania, a w ostatnich minutach gry dał swojemu zespołowi zwycięstwo!

Za nami o wiele lepsza druga część spotkania, w której zobaczyliśmy, aż trzy bramki! Goście, którzy w pierwszych 45 minutach przejawiali więcej okazji do gry już w pierwszych sekundach drugiej połowy objęli prowadzenie za sprawą zmiennika- Mehmediniego. Gospodarze po tym ciosie, błyskawicznie się podnieśli, a bramkę wyrównującą zdobył Altintop. Decydujący moment nastąpił w ostatniej minucie spotkania, kiedy to do piłki dopadł Werner i umieścił piłkę w siatce dając tym samym swojej drużynie trzy punkty!

90
    Sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry.

89
    Gol dla Augsburga! Mamy rozstrzygnięcie! Bramkę w ostatnich minutach spotkania zdobywa TOBIAS WERNER, który po znakomitej asyście Moraveka, umieszcza piłkę w siatce!

88
    Fetsch przed szansą, ale piłkarz posyła piłkę uderzoną z 16 metrów nad bramką!

87
    Goście nie zwalniają tempa! Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale pewną interwencją po raz kolejny popisał się Manninger!

86
    Długie podanie w pole karne w wykonaniu Sorga! Z bramki skutecznie wychodzi jednak Manninger!

85
    Diagne faulowany w środku pola. Sędzia upomina piłkarza gospodarzy i dyktuje rzut wolny dla gości.

84
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Halil Altıntop, na boisku pojawia się Fetsch.

82
    Morávek wychodzi na czystą pozycję i stara się oddać strzał na bramkę. Piłka jednak mija słupek!

81
    Kolejny atak gospodarzy przerwany na 20 metrze przez dobrze interweniującego Diagne.

80
    Kolejne starcie piłkarzy obydwu ekip. Na murawie leży piłkarz Augsburga – Morávek.

79
    Hahn ucierpiał w starciu z rywalem. Po krótkiej przerwie zawodnik może dalej kontynuować grę.

78
    Bardzo śmiała próba strzału na bramkę w wykonaniu Klavana. Uderzenie z 20 metrów wpada jednak w ręce dobrze ustawionego Baumanna.

77
    Gra zostaje wznowiona. Piłkarze mogą kontynuować spotkanie.

77
    Zderzenie Moráveka i Höhna. Obaj piłkarze ucierpieli w tym pojedynku. Mamy krótką przerwę w grze.

76
    Dobre dośrodkowanie z prawej strony, wprost na głowę Möldersa, który oddaje jednak bardzo słaby strzał. Baumann pewnie łapie futbolówkę.

75
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Freis, na boisku pojawia się Hanke.

74
    Hahn wygrywa pojedynek z rywalem i stara się dośrodkować w pole karne. Piłka zostaje jednak wybita przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla gospodarzy.

73
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Holzhauser, na boisku pojawia się Werner.

72
    Znakomita piłka do Baiera, który z około 20 metrów decyduje się na strzał z woleja! Piłka zmierza wprost do bramki, a Baumann popisuje się niebywałą interwencją parując piłkę na rzut rożny!

71
    Klavan na pełnej szybkości wbiega w pole karne rywali. Piłkarz stara się oddać strzał, ale jest skutecznie powstrzymywany przez rywala. Tylko rzut rożny!

70
    Długa piłka w pole karne posłana przez Hahna wpada w ręce pewnie interweniującego Baumanna.

69
    Baier wdaje się w dyskusje z przeciwnikiem. Sędzia upomina piłkarza Augsburga.

68
    Mölders otrzymuje podanie na 16 metr i bez chwili zastanowienia mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce! Sędzia odgwizdał jednak pozycje spaloną!

67
    Kolejne przewinienie w grze. Mamy rzut wolny dla gospodarzy, a do bramki około 30 metrów.

66
    Baier bardzo dobrze posyła piłkę w pole karne, a tam dosłownie o centymetry mija się z nią Halil Altıntop.

65
    Ostrzolek powstrzymany na 20 metrze. Piłkarz wznowi grę od rzutu z autu.

64
    Fernandes nieprzepisowo potraktował rywala. Od rzutu wolnego ze środkowej części boiska rozpoczną gospodarze.

62
    Gol dla Augsburga! Mamy wyrównanie! Piłka zostaje znakomicie wyłożona na 11 metr, gdzie wbiega HALIL ALTINTOP i mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce rywali!

61
    Halil Altıntop w polu karnym rywali! Piłkarz stara się minąć rywala, ale piłka trafia prosto w rękę interweniującego Höhna! Sędzia nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki!

60
    Gospodarze starają się wbić piłkę w pole karne, ale defensywa gości jest dzisiaj nie do przejścia. Kolejna dobra interwencja Diagne.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 23000 widzów.

59
    Baier decyduje się na potężne uderzenie zza pola karnego, ale piłka opuszcza plac gry wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Baumanna.

58
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Vogt, na boisku pojawia się Morávek.

57
    Halil Altıntop zostaje wspaniale obsłużony przez partnera, ale fatalne dośrodkowanie kończy szansę gospodarzy na zdobycie bramki wyrównującej.

56
    Podanie do Mehmediniego, jednak nie zalazło adresata. Piłkarz nie zdążył do zbyt mocno posłanej futbolówki.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka bardzo dobrze dośrodkowana w pole karne, a tam niepewnie, ale skutecznie interweniuje Baumann.

54
    Vogt tym razem decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka opuszcza plac gry.

53
    Diagne bardzo skutecznie w defensywie. Piłkarz powstrzymał wbiegającego Vogta.

52
    Hahn po raz kolejny stara się dośrodkować w pole karne, ale piłkarz wywalczył jedynie rzut z autu.

50
    Hahn w niesamowity sposób pozbawia piłki rywala, ale zdaniem sędziego piłkarz zrobił to w nieprzepisowy sposób!

49
    Długie podanie do Freisa, ale ten nie opanował futbolówki. Od bramki wznowi Baumann.

47
    Gol dla Freiburga! Ależ początek w wykonaniu gości! ADMIR MEHMEDI, który wszedł przed chwilą na boisko, przejmuje piłkę na 30 metrze i samotnie pędząc na bramkę, mocnym uderzeniem z 16 metrów pakuje ją do siatki!

46
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Guede, na boisku pojawia się Mehmedi.

46
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Hofler, na boisku pojawia się Hohn.

46

Wracamy na SGL Arena! Za chwilę druga część spotkania!

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wielkie emocje. Piłkarze obydwu ekip raczyli nas jedynie nieczystą grą, a długo pobłażliwy Pan Dankert, w końcu zaczął sięgać po kartoniki. Gospodarze w pierwszych 45 minutach wyraźnie nie mieli pomysłu na przeprowadzenie składnej akcji ofensywnej i często rozgrywali piłkę na własnej połowie. Goście wydawali się być dużo bardziej zmotywowani do zdobycia bramki, ale brakowało przede wszystkim skuteczności. Miejmy nadzieję, że obraz gry w drugiej odsłonie spotkania ulegnie zmianie, a my, będziemy mieli okazję pasjonować się ciekawym widowiskiem! Zapraszam już za niecałe 15 minut! Zostańcie z nami!

45+1
    Dobrze wrzucona piłka ze stałego fragmentu gry, ale obrońcy Freiburga ponownie górują w defensywie.

45
    Okazja dla gospodarzy po faulu Höflera. Rzut wolny z około 20 metrów.

45
    Höfler dość brutalnie fauluje rozpędzonego rywala i zostaje ukarany kartką.

44
    Mölders pada na murawę, tuż przed polem karnym rywali, ale zdaniem sędziego, napastnik gospodarzy symulował i za to zagranie został ukarany żółtym kartonikiem.

43
    Kolejna próba uruchomienia Guédé, ale piłkarz miał spory problem z przyjęciem piłki.

42
    Długa piłka do Guédé, ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę, do której bardzo pewnie wyszedł Manninger i oddalił zagrożenie.

41
    Wycofanie piłki do Manningera, który bardzo długo zwleka z wybiciem futbolówki.

40
    Kolejny faul w grze. Tym razem nieprzepisowo zachował się Hahn.

40
    Halil Altıntop w pojedynku z rywalem pada na murawę, ale zdaniem sędziego, to zawodnik gospodarzy faulował.

39
    Mocne dośrodkowanie, ale najwyżej do piłki wyskakują obrońcy Freiburga i oddalają zagrożenie.

38
    Ginter zagrywa piłkę ręką w pojedynku biegowym z rywalem. Będzie dobra okazja na zmianę rezultatu dla gospodarzy. Rzut wolny z narożnika boiska. Do bramki około 25 metrów.

37
    Verhaegh pociąga rywala za koszulkę. Sędzia odgwizduje przewinienie i poucza zawodnika.

36
    Próba podania do Guédé, ale zdaniem sędziego liniowego, zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

35
    Kontratak Freiburga próbuje wyprowadzić Schmid, ale piłkarz poślizgnął się w narożniku boiska i stracił piłkę.

34
    Świetne dośrodkowanie wprost na głowę Guédé! Piłkarz dosłownie o centymetry minął się z piłką! Mogło być bardzo groźnie!

33
    Dobra piłka do Guédé, ten stara się uderzać z 10 metra, ale futbolówka zostaje zablokowana przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla gości.

32
    Dośrodkowanie Vogta, trafia wprost w ręce dobrze ustawionego Baumanna.

31
    Tempa grze próbuje nadać Baier, który pędzi tuż przy linii bocznej, ale zostaje powstrzymany przez dobrze spisującą się defensywę gości.

30
    Augsburg już po raz trzeci w tym spotkaniu cofa się bardzo głęboko na własną połowę boiska.

29
    Próba długiego podania w pole karne Freiburga, kończy się skuteczną interwencją Baumanna.

28
    Oba zespoły jak na razie doświadczają nas samymi faulami. Tym razem na murawie leży Coquelin.

27
    Ostrzolek nieprzepisowo zatrzymany przez rywala, tuż przy linii bocznej. Rzut wolny dla Augsburga.

26
    Kolejne przewinienie piłkarzy Freiburga. Grę od własnej połowy rozpoczną gospodarze.

25
    Od rzutu z autu na wysokości pola karnego rywali rozpoczną gracze Augsburga.

24
    Kolejna szansa na groźną akcję gospodarzy zakończona po stracie Vogta. Piłkarz za daleko wypuścił sobie futbolówkę, a Diagne nie miał problemów z jej przejęciem.

23
    Okazja dla gospodarzy. W końcu szybka i składna akcja Augsburga, kończy się wybiciem piłki w ostatniej chwili przez jednego z obrońców rywali. Rzut rożny dla gospodarzy.

22
    Piłkarze Augsburga wyraźnie nie mają pomysłu na atak. Długie podanie z głębi pola trafia prosto w ręce Baumanna.

21
    Gospodarze po raz kolejny wycofują się na własną połowę, gdzie wymieniają podania.

20
    Próba budowy akcji ofensywnej w wykonaniu gospodarzy przerwana jednak przez dobrą interwencje Diagne, już na 30 metrze.

19
    Guédé po raz kolejny fauluje rywala. Piłkarz musi uważać, gdyż nie dawno obejrzał już żółty kartonik.

19
    Piłka z głębi pola w kierunku Hahna, ale ten zmuszony do kapitulacji w pojedynku z dwójką rywali.

18
    Augsburg wyraźnie uspokaja grę. Piłkarze gospodarzy wymieniają podania w środkowej części pola.

17
    Starcie Holzhausera z Sorgiem. Zdaniem arbitra faulował ten pierwszy. Rzut wolny dla gości.

16
    Świetna piłka do Hahna, ten stara się jeszcze wrzucić futbolówkę w pole karne, ale zostaje zablokowany w ostatniej chwili przez jednego z obrońców Freiburga. Rzut rożny dla gospodarzy.

15
    Guédé fauluje rywala, a sędzie tym razem decyduje się jednak na wyjęcie żółtej kartki.

14
    Fernandes decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale próba bardzo niecelna. Manninger spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę po za boisko.

13
    Klavan dość brutalnie fauluje w środku pola Coquelina. Piłkarz zostaje jedynie upomniany przez sędziego.

12
    Długa piłka w kierunku Vogta. Piłkarz trąca ją głową, a obrońca Freiuburga niefortunnie interweniuje i wybija piłkę po za plac gry. Rzut rożny dla gospodarzy.

11
    Ponownie Guédé, tym razem piłkarz przejmuje piłkę i mija dwóch rywali. Dośrodkowanie w pole karne, jednak bardzo niecelne.

10
    Długa piłka w kierunku wybiegającego Guédé, ale ten nie zdążył do futbolówki.

9
    Vogt po raz drugi, tym razem w pojedynku powietrznym fauluje rywala. Sędzia Dankert jest wyjątkowo pobłażliwy w tym spotkaniu.

8
    Okres bardzo nieczystej gry. Tym razem na murawie leży Coquelin. Sędzia przyznaje gościom rzut wolny. Do bramki około 35 metrów.

7
    Diagne bardzo groźnie fauluje Verhaegha. Sędzia odgwizduje przewinienie, ale nie decyduje się na ukaranie zawodnika kartką.

6
    Piłka po raz kolejny znakomicie dostarczona w obręb szesnastki, ale ponownie bez zarzutu defensywa gości.

5
    Znakomita okazja dla gospodarzy! Na czystą pozycję wybiega Holzhauser, który decyduje się na strzał z 14 metrów! Baumann jednak wyszedł z bramki i skrócił kąt. Rzut rożny dla Augsburga.

4
    Świetne zachowanie w defensywie obrońców gospodarzy, którzy wybijają futbolówkę, po stałym fragmencie gry.

3
    Halil Altıntop faulowany w środku pola. Upomnienie otrzymuje Schuster, a Freiburg, będzie miał okazję do zmiany rezultatu z ponad 30 metrów.

2
    Dobrze wykonany stały fragment gry, ale zdaniem sędziego w polu karnym faulował jeden z zawodników gości. Od bramki grę wznowi Manninger.

2
    Piłka zostaje wybita przez obrońców Augsburga po za minię końcową boiska. Rzut wolny dla Freiburga.

1
    Pierwsze przewinienie w grze. W środku pola faulowany Diagne. Rzut wolny dla gości z ponad 30 metrów.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Przywitanie obydwu jedenastek i za chwilę rozpoczniemy zawody!

Jesteśmy już na SGL Arena w Augsburgu! Obie jedenastki są już na murawie!

Poznaliśmy już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie! Prezentujemy je poniżej:

FC Augsburg: Manninger – Callsen-Bracker, Verhaegh, Klavan, Ostrzolek – Baier, Hahn, Vogt, Holzhauser – Halil Altıntop, Mölders

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Ginter, Diagne, Höfler – Coquelin, Schuster, Fernandes, Schmid – Guédé, Freis.

Zapraszam na bezpośrednią transmisję z dzisiejszego spotkania! Początek relacji już od 15:25!

Historia pojedynków pomiędzy obiema ekipami sięga 11 konfrontacji. Zdecydowanie lepszy jest zespół Freiburga, który wygrał 6 pojedynków. Trzy razy kluby podzieliły się punktami, a dwa razy triumfował Augsburg. W ostatnim pojedynku tych dwóch ekip rozgrywanym na Mage Solar Stadion we Freiburgu, górą okazali się być gospodarze, którzy ograli rywali 2-0.

Drużyna SC Freiburg zajmuje dopiero 16 miejsce w Bundeslidze i ma na swoim koncie zaledwie 2 punkty. Piłkarze prowadzeni przez Christiana Streicha nowy sezon rozpoczęli od dwóch porażek z Bayernem Leverkusen (3-1) oraz FSV Mainz (1-2). Pierwsze punkty Freiburg zdobył po dość emocjonującym pojedynku z Hoffenheim . W spotkaniu zobaczyliśmy, aż sześć bramek, a tablice świetlne na Wirsol Rhein-Neckar-Arena pokazały wynik 3-3. W ostatniej kolejce spotkań podopieczni Streicha dość niespodziewanie ugrali na własnym obiekcie punkt przeciwko Bayernowi Monachium (1-1). Słabe wyniki w pierwszych seriach gier Bundesligi, Freiburg powetował sobie wywalczeniem awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują aktualnie 10 miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 6 punktów. Podopieczni Markusa Weinzierla zmagania w tegorocznej kampanii rozpoczęli fatalnie. W pierwszej kolejce Augsburg podejmował na własnym terenie Borussie Dortmund i uległ rywalowi, aż 0-4. Kolejne spotkanie rozgrywane, tym razem na wyjeździe przeciwko Werderowi Brema przyniosło kolejną porażkę 1-0. Przełamanie ekipy z Augsburga nastąpiło w trzeciej serii spotkań. Pierwsze trzy punkty piłkarze Weinzierla zdobyli przeciwko VfB Stuttgartowi, po zwycięskim pojedynku 2-1 na własnym terenie. W ostatniej kolejce FC Augsburg pokonał na wyjeździe FC Nurnberg 0-1, dzięki bramce Vogta zdobytej w 84 minucie spotkania.

Po spotkaniach związanych z eliminacjami do piłkarskich Mistrzostw Świata na serwis lajfy.com wracają najlepsze europejskie ligi, a z nimi wielkie emocje! W sobotnie popołudnie, będziemy mieli okazję pasjonować się pojedynkami w niemieckiej Bundeslidze. Zapraszam na bezpośrednią transmisję ze spotkania pomiędzy FC Augsburgiem, a SC Freiburgiem. Mecz zostanie rozegrany na ponad 30 – tysięcznym SGL Arena w Augsburgu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.