Granada – Elche 1:0 (koniec) | RCD Espanyol – Levante 0:0 (koniec) | Valladolid – Rayo Vallecano 1:1 (koniec)
Bilbao – Getafe 1:0 (koniec)
Athletic Bilbao
1:0 (1:0)
Getafe CF
Sobota 22.03.2014, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga

Dziękujemy za śledzenia naszej relacji. Pora spać! Spokojnej nocy życzy redakcja LAJFY.COM! (23:54:07)

Getafe miało dzisiaj niewiele do powiedzenia. Trzeba jednak wyróżnić Codinę, który rozegrał kapitalny mecz. Bramkarz gości powinien zostać uznany za bohatera swojego zespołu, bo tylko dzięki jego dobrej grze Getafe nie przegrało różnicą kilku bramek.

Za nami piękne spotkania. Athletic pokazał świetny futbol, choć zobaczyliśmy zaledwie jedną bramkę. Goście byli tylko chwilami równorzędnym przeciwnikiem. Gracze z Bilbao dopisują kolejne punkty na swoim koncie, a ich udział w eliminacjach Ligi Mistrzów jest już prawie pewny.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymał Mikel Rico (Athletic Bilbao).

90+1
    Rzut wolny dla Getafe.

90
    Dwie minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

88
    Piłka meczowa dla Getafe. Marica w polu karnym strzela w światło bramki Athletic. Iraizoz łapie piłkę.

87
    Żółtą kartkę otrzymał Rafa (Getafe CF).

86
    De MArcos faulował obrońcę Getafe. Rzut wolny dla gości.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania. Nadal Athletic długi czas utrzymuje się przy piłce.

83
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Susaeta, na boisku pojawia się De Marcos.

81
    Rzut rożny dla Athletic.

81
    Toquero sam na sam z bramkarzem gości. Delikatna podcinka minimalnie niecelna.

80
    Mikel Rico wpadł w pole karne Getafe. Zawodnik gospodarzy minął trzech obrońców, ale próbę zagrania do kolegi przerwał Codina, który złapał futbolówkę.

78
    Herrera w szybkim kontrataku Athletic. Gracz gospodarzy zdecydował się uderzyć z dystansu, ale efekt daleki od zadowalających.

77
    Colunga wpadł w pole karne gospodarzy. Strzał trafił ponad poprzeczkę.

76
    Żółtą kartkę otrzymał Colunga (Getafe CF).

75
    Ostatni kwadrans spotkania.

74
    Lafita uderzył z dystansu. Iraizoz wybija piłkę na rzut rożny.

72
    Zamieszanie przed polem karnym Athletic. Rzut rożny dla gości.

69
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Borja, na boisku pojawia się Michel.

67
    Korner dla Athletic.

67
    Herrera uderzył zza pola karnego. Codina sparował piłkę za linię końcową boiska.

65
    Toquero bliski przejęcia futbolówki w polu karnym Getafe. Codina interweniuje na przedpolu.

64
    Rzut wolny dla Athletic. Piłka ustawiona na wysokości pola karnego Getafe.

63
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Guillermo, na boisku pojawia się Toquero.

62
    Colunga był bliski uderzenia piłki głową w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie futbolówka w bliskiej odległości minęła napastnika Getafe.

60
    Susaeta uderza na wiwat. Piłka trafia na trybuny.

59
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Sammir, na boisku pojawia się Colunga.

57
    Laporte przyjmuje piłkę w polu karnym i uderza z powietrza. Codina interweniuje.

56
    Rzut wolny dla Athletic.

55
    Guillermo trafił do siatki gości, ale był na spalonym.

53
    Muniain uderzył zza pola karnego. Piłka daleko i jeszcze dalej od bramki Getafe.

51
    Rzut wolny dla gospodarzy na połowie Getafe.

50
    Athletic długo wymienia piłkę na połowie Getafe.

48
    Susaeta próbował wkręcić piłkę z rzutu wolnego, ale Codina zdołał wybić futbolówkę.

48
    Kolejny korner dla gospodarzy.

48
    Laporte uderzył głową na bramkę Getafe. Piłka została zablokowana przez obrońcę. Korner dla gospodarzy.

47

46

45
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Mosquera, na boisku pojawia się Lacen.

45
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Gurpegi, na boisku pojawia się San José.

Gracze wracają na murawę.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Zapraszamy na drugie 45 minut meczu. Zapewne będzie ciekawie, bo Getafe będzie musiało zaryzykować. Goście zajmują 17. miejsce w tabeli i widmo spadku zagląda im w oczy.

45+1

45
    Mikel Rico zagrywa do niepilnowanego Muniaina. Codina interweniuje poza szesnastką. Futbolówka trafia pod nogi Susaety, który uderza z czterdziestu metrów. Strzał minimalnie niecelny.

44
    Rzut wolny dla Getafe na połowie gospodarzy.

43

40
    Gol dla Athletic!
    Bramkę zdobył MARKEL SUSAETA. Asysta Herrery. Sprytne rozegranie rzutu wolnego. Herrera zamarkował wrzutkę i odegrał do nabiegającego Susaety, który uderzył z trzydziestu metrów. Codina bez szans. Piłka wpadła tuż przy słupku.

38
    Rzut wolny dla gospodarzy.

38
    Żółtą kartkę otrzymał Marica (Getafe CF).

36
    Rzut wolny dla Athletic. Wrzutka w pole karne Getafe wybijają obrońcy.

35
    Rzut wolny dla Getafe. Piłka ustawiona na połowie gospodarzy.

34
    Po trzydziestu minutach ciszy odezwali się fani Athletic.

32
    Athletic utrzymuje się przy piłce, ale oprócz wartości estetycznych niewiele wnosi to do gry.

30
    Autu dla graczy Athletic na wysokości pola karnego Getafe.

28
    Sammir uderzył z dystansu. Iraizoz odbił piłkę. Grozny strzał zawodnika gości.

26
    Warto przytoczyć statystykę utrzymanie się przy piłce: Athletic 80% – Getafe 20%.

24
    Muniain wrzucił dwójkę. Minął trzech rywali i uderzył z trzydziestu metrów. Codina pewnie łapie piłkę.

22
    Rzut wolny dla Athletic. Piłka blisko linii bocznej, około 35 metrów od bramki Getafe.

20
    Zagranie Mikela Rico w pole karne Getafe zostało zablokowane przez obrońców gości.

18
    Fernandez strzela głową z pięciu metrów. Codina bez problemu łapie piłkę.

15
    Kapitalna akcja gospodarzy. Muniain zagrywa prostopadłą piłkę do Susaety, który w polu karnym wykłada partnerom piłkę na piąty metr. Interwencja obrońcy Getafe. Korner dla Athletic.

13
    Sammir wywalczył rzut rożny dla Getafe.

12
    Korner dla gospodarzy.

11
    Mecz przypomina trening. Getafe ma za zadanie utrudniać grę w okolicach pola karnego, ale nie opuszczać swojej połowy. Goście przez pierwsze 10 minut nawet nie przekroczyli z piłką środka boiska.

9
    Susaeta zagrywa do wbiegającego w pole karne Herrery. Ten ostatni uderza z ostrego kąta, ale Codina na posterunku.

8

6
    Mikel Rico uderzył z dwudziestu pięciu metrów. Piłkę złapał Codina.

5
    Rzut wolny dla gospodarzy w okolicach środka pola.

4
    Gra cały czas ma miejsce w okolicach środka pola.

3
    Codina wychodzi z bramki. Interwencja na przedpolu.

2
    Początek bez strzału. Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią zbliżyć się w okolice pola karnego gości.

1

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy.

Naszą relację rozpoczniemy za mniej więcej 10 minut.

Gospodarze nie mają już większych szans na walkę o podium, ale nadal liczą się w grze o udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zajmują czwarte miejsce, czyli ostatnie premiowane udziałem w tych rozgrywek.

Przed nami wieczorne spotkanie w Bilbao.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Mikel Rico – Susaeta, Herrera, Muniain – Guillermo
    Rezerwowi: Iago, San Jose, Benat, Albizua, Moran, De Marcos, Toquero

Getafe CF: Codina – Valera, Arroyo, Lopez, Alexis – Mosquera, Leon, Rodriguez, Lafita, Colunga – Marica
    Rezerwowi: Cesar, Rafa, Lacen, Gavilan, Sammir, Michel, Fernandez

Sędziowie: Fernando Teixeira‎.

Dobry wieczór Państwu!

Zapraszamy na relację, która rozpocznie się około godziny 21:35.

Faworytem sobotniego spotkania pozostaje drużyna gospodarzy, która od pięciu spotkań nie poznała smaku porażki, a ostatni raz Baskowie oddali punkty gościom z Barcelony, a dokładniej piłkarzom Espanyolu. Getafe może liczyć na swoją poukładaną grę w środku pola.

Getafe na wyjeździe gra kiepsko, bo też drużyna trenera Luis'a Garcii Plazy w trzynastu spotkaniach rozegranych poza własnym stadionem zdołałała wywalczyć dziesięć punktów.

Gospodarze zajmują czwarte miejsce w Primera Division, a goście miejsce siedemnaste. Athletic zaledwie raz przegrało na własnym boisku, trzykrotnie remisowało i odniosło dziesięć zwycięstw.

Goście stoją przed trudnym zadaniem, bo też walka o punkty z Athletic nie będzie łatwa. Obie drużyny dzieli w ligowej tabeli przepaść.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.