GKS T. – Dolcan 1:1 (koniec) | Flota – Arka 0:1 (koniec) | Stomil – Stróże 2:1 (koniec)
Olimpia G. – Chojniczanka 1:0 (koniec) | Okocimski – Miedź 0:1 (koniec) | Wisła Pł. – ROW Rybnik 2:1 (koniec)
Flota Świnoujście
0:1 (0:1)
Arka Gdynia
Sobota 22.03.2014, 14:00 • Stadion OSiR Wyspiarz, Świnoujście • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Zapraszam na spotkanie 21. kolejki I Ligi, w której swoje siły zmierzy Flota Świnoujście z Arką Gdynia. Początek relacji z tego spotkania już o godzinie 13:45!

Arka Gdynia zagra w Świnoujściu z Flotą, która znajduje się punkt nad strefą spadkową. Wyspiarze zgotowali sobie nerwówkę marną grą na jesieni i teraz starają się jak najszybciej oddalić od zagrożonych pozycji.

Arka Gdynia jest w zupełnie innym miejscu w tabeli. Gdynianie po dwudziestu spotkaniach zajmują trzecią pozycję i walczą o awans do T-Mobile Ekstraklasy.

Arka Gdynia jeśli chce myśleć o awansie, to musi wywieźć ze Świnoujścia komplet punktów. Do drugiego GKS Bełchatów tracą zaledwie dwa punkty, a do lidera z Łęcznej pięć oczek.

Flota zagra w sobotę bez Michała Stasiaka i pauzującego za kartki Radosława Jasińskiego. Arka musi sobie radzić bez m.in. Glaubera, Tomasza Jarzębowskiego oraz Michała Szuberta. Do grona kontuzjowanych dołączył Michał Szromnik, a pod znakiem zapytania stoi występ Michała Rzuchowskiego.

Flota Świnoujście: Brljak – Kieruzel, Opałacz, Gusočenko, Mokwa – Grzelak, Niewiada, Bodziony, Kolendowicz – Arifovic, Śpiączka.

Arka Gdynia: Miszczuk – Cienciała, Sobieraj, Juraszek, Pruchnik – Budka, Radzewicz, Szwoch, Tomasik – Aleksander, Ślusarski.

Zawodnicy obu drużyn już są na murawie. Za moment zaczynamy!

1

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. Futbolówka od razu powędrowała do Kolendowicza i ten wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

1
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tam Opałacz próbował uderzać na bramkę, ale został uprzedzony przez jednego z obrońców Arki.

2
    Pierwsza groźna akcja po stronie gospodarzy. Z piłką świetnie zabrał się Bodziony, który dośrodkował w pole karne do zamykającego akcję Kolendowicza, ale pomocnik Floty fatalnie spudłował.

3
    "Nigdy nie zostaniesz sam" – właśnie taki transparent przywieźli ze sobą kibice Arki Gdynia, którzy szczelnie wypełnili sektor gości.

4
    Marek Opałacz został powstrzymany przed wracającego byłego zawodnika Lecha Poznań, Bartosza Ślusarskiego. Świetna interwencja byłego Lechity, który w poprzednim spotkaniu strzelił już pierwszą bramkę dla Arkowców.

5
    Cienciała już przygotowuje się do rozpoczęcia gry od rzutu z autu.

6
    Aleksander! Świetnie teraz napastnik Arki Gdynia zabrał się z piłką w polu karnym i uderzył z ostrego kąta. Jednak futbolówkę świetnie na rzut rożny zbił Brljak.

7
    Uderzenie Ślusarskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

8
    Zawodnicy Arki Gdynia starają się uspokoić grę i rozgrywają piłkę na własnej połowie.

9
    Świetne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Mokwy. Tam świetnie spod opieki obrońców wyrwał się Śpiączka, ale w ostatnim momencie świetną interwencję zaliczył Sobieraj.

10
    Pierwszy raz w tym spotkaniu wpadła futbolówka do siatki, ale okazało się, że jeden z zawodników Floty faulował rywala w polu karnym.

11
    Szansa na kontrę dla Floty.

11
    Swoją szybkością popisał się Kolendowicz, który najpierw minął rywala i zagrał klepką z Grzelakiem, ale przed polem karnym pomocnika Floty powstrzymał Sobieraj.

14
    Ślusarski!!
    Świetna dwójkowa akcja Śłusarskiego z Aleksandrem. Ten drugi zobaczył wbiegającego w pole karne byłego Lechity, a popularny "Ślusarz" uderzył na bramkę z okolicy jedenastego metra, ale na jego nieszczęście futbolówka przeleciała obok bramki.

16
    Co raz większą przewagę zyskują gracze gości.

16
    Uderzenie Szwocha, ale Gusocenko ofiarnie zablokował futbolówkę.

18
    Opałacz włączył się do ofensywnej akcji Floty, ale skutecznie od uderzenia na bramkę powstrzymał go inny obrońca, Sobieraj.

21
    Rzut rożny dla Arki Gdynia.

21
    Niezła wrzutka Pruchnika. W polu karnym do piłki próbował dojść Ślusarski, ale skutecznie powstrzymał go jeden z obrońców Floty Świnoujście.

23
    Dobre zagranie Ślusarskiego do wchodzącego w pole karne Aleksandra, ale napastnika Arki Gdynia uprzedził Mokwa.

27
    Ostra walka w środku pola. Żadna z drużyn nie daje za wygraną rywalowi.

28
    Afirovic próbował przerzucić futbolówkę na drugą stronę, ale Mokwe uprzedził Cienciała.

31
    Od bramki rozpocznie Jakub Miszczuk.

32
    Pruchnik zbiega do narożnika boiska, co oznacza rzut rozny dla Arki Gdynia.

34
    Grzelak!!
    Świetnie Bodziony zauważył osamotnionego na dwudziestym piątym metrze Grzelaka, a ten po otrzymaniu futbolówki od razu zdecydował się na uderzenie na bramkę, jednak świetnie w niej zachował się Miszczuk, który zbił piłkę do boku.

38
    Gol dla Arki!

BARTOSZ ŚLUSARSKI!!

Kapitalna akcja Arki Gdynia. Pruchnik świetnie zauważył wbiegającego z prawej strony w pole karne Szwocha. Ten minął bocznego obrońcę i dograł do osamotnionego BARTOSZA ŚLUSARSKIEGO, który z piątego metra wpakował futbolówkę do siatki!

40
    Jest to pierwsza stracona bramka przez Floty w tej rundzie!

44
    Teraz Arka uspokoiła grę w środku pola.

45
    Jeszcze Arka Gdynia wywalczyła rzut rożny. Do narożnika zbiega już Pruchnik.

45
    Arkadiusz Aleksander!!
    Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Pruchnika, a tam najwyżej wyskoczył Aleksander, który uderzając z główki minimalnie chybił.

45

Koniec pierwszej połowy! Po czterdziestu pięciu minutach Arka Gdynia prowadzi na wyjeździe z Flotą Świnoujście 1:0! Bramkę strzelił nowy nabytek Arkowców, Bartek Ślusarski.

46

46
    Drugą odsłonę meczu rozpoczęli zawodnicy gości.

46
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za słabego w tym spotkaniu Bodzionego na murawie melduje się Pułka.

47
    Dośrodkowanie z prawej strony Pułki, do futbolówki doszedł Śpiączka, po którego strzale interweniował Miszczuk.

49
    Arka Gdynia nie daje szans dla Floty Świnoujście, jeśli chodzi o rozegranie piłki. Fantastyczny pressing Arkowców.

51
    Fenomenalne zagranie do jednego z piłkarzy Floty Świnoujście, który zabrał się z futbolówką, ale ta mu za bardzo uciekła i skuteczną interwencją popisał się golkiper Arki, Jakub Miszczuk.

52
    W ogóle nie słychać na trybunach kibiców Floty! Przyjezdni z Arki Gdynia miażdżą, jeśli chodzi o głośność dopingu.

53
    Kolejny rzut rożny dla Arki Gdynia. Pruchnik już szykuje się do wykonania tego stałego fragmentu gry.

55
    Teraz akcja drugą stroną i Śpiączka wywalczył korner dla swojego zespołu.

55
    Ofiarna interwencja Cięciały uratowała Arkę Gdynia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do strzału doszedł Śpiączka, ale obrońca ofiarnie zablokował jego uderzenie.

56
    Na spalonym złapany został Arifović.

58
    Grzelak teraz doszedł do uderzenia z okolic dwudziestego metra. Zabrakło jednak celności w tym strzale.

61
    Arka Gdynia cofnęła się do szeregów obronnych i od dziesięciu minut nie wyprowadziła żadnego ataku.

63
    Kolendowicz!!
    Kapitalne prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Kolendowicza. Pomocnik Floty źle przyjął sobie piłkę i zdołał wyprzedzić go Jakub Miszczuk.

64
    Arifovic mógł teraz wpakować futbolówkę do siatki, ale niestety był na pozycji spalonej.

66
    Śpiączka wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

68
    Próba dośrodkowania Szwocha w kierunku Ślusarskiego ), ale napastnik Arki Gdynia nie doszedł do strzału.

71
    Zmiana w drużynie Arki Gdynia. Za Arkadiusza Aleksandra na murawie pojawia się Marcus Da Silva.

73
    Zmiana w drużynie Floty Świnoujście. Za Kolendowicza na murawie melduje się Hosek.

76
    Trzecie uderzenie Ślusarskiego w tym spotkaniu, ale tym razem źle trafił w piłkę były zawodnik Lecha Poznań.

77
    Fatalna strata Gusocenki na własnej połowie. Futbolówkę przejął Bartosz Ślusarski, który próbował zagrywać do Da Silvy, ale podanie przerwał wracający się Mokwa.

79
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik Arki Gdynia, Juraszek.

81
    Śpiączka!
    Fatalnie teraz zachowali się obrońcy Arki, którzy pozwolili dojść do strzału dla Śpiączki, ale ten fatalnie uderzył i futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

82
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Śpiączke na murawie melduje się Kamiński.

84
    Afirović faulowany przez Sobieraja.

85
    Zmiana w drużynie gości. Za Budke na murawę wchodzi Kowalski.

89
    Miszczuk przechwycił teraz piłkę, którą Grzelak adresował w kierunku Arifovicia.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+3
    Jeszcze ostatnia szansa dla Floty. Rzut rożny.

90+3
    Zmiana w drużynie Arki. Za Pruchnika wchodzi Cichocki.

90+3
    Żółtą kartką upomniany został Marek Niewiada.

Koniec meczu! Po dziewięćdziesięciu minutach Akra Gdynia zdobywa komplet punktów! Przyjezdni pokonali Flotę Świnoujście 1:0, po bramce z trzydziestej ósmej minuty autorstwa Bartosza Ślusarskiego. (15:54:02)