Sochaux – Olympique 1:1 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:2 (koniec) | Évian TG – Monaco 1:0 (koniec)
Montpellier – Valenciennes 0:0 (koniec) | Nantes – Bordeaux 0:0 (koniec) | Reims – Lorient 1:1 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
1:0 (0:0)
AS Monaco
Sobota 29.03.2014, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Koniec! Evian sensacyjnie wygrywa na własnym terenie z AS Monaco 1:0 i robi krok w przód ku pozostaniu w lidze! Brawa za walkę i ambicje! (21:50:51)

90+3

90
    Arbiter zdecydował, że ten mecz musi trwać jeszcze przez trzy minuty, aby nadrobić wszystkie przerwy w grze.

88
    Abdennour doczekał się także swojego miejsca w kolejce po żółty kartonik. Sędzia dziś często nagradza.

86
    Ta bramka, to zapewne duże zaskoczenie dla gości, którzy teraz próbują atakować pole karne rywali bez chwili przerwy.

84
    Gol dla Évian!

Do piłki pewnie podchodzi CEDRIC MONGONGU i pakuje piłkę obok bezradnego Subasicia!

83
    Carvalho oczywiście otrzymuje upomnienie w postaci żółtej kartki i musi teraz uważać.

82
    Strzał z pola karnego został zablokowany ręką i sędzia pokazuje na "jedenastkę" dla Evian! Będzie bramka?

80
    Ostatnie dziesięć minut, plus to, co doliczy sędzia na wygraną i zgarnięcie trzech punktów. Zdecydowanie przeważają goście.

78
    Dużo walki w środkowej strefie boiska, z której nic jednak nie wynika. Gdyby tak grać 90. minut, sędzia wziąłby chyba wolne.

75
    I jest zmiana numer dwa u gospodarzy. Koniec czasu gry dla N'Sikulu, a teraz pora na Barbosa.

73
    Ostatnie piętnaście minut gry, a my nadal nie widzieliśmy ani jednej bramki. Kibicie weszli na stadion z myślami, że dziś będzie grad goli.

70
    James kończy zmagania na dziś. Teraz pora na pokaz umiejętności ze strony Dirara.

70
    Próba strzału z dystansu obija się o dwójkę rywali i leci na rzut rożny. Będzie dobra okazja dla Evian ze stałego fragmentu.

68
    Za bardzo na siłę chciał uderzyć Berigaud, przez co piłka z dużą prędkością mija z dala bramkę AS Monaco. Mógł próbować technicznie.

66
    Pierwsza rotacja dla Evian. Bertoglio proszony jest o opuszczenie murawy na korzyść Benezeta.

65
    Wykorzystanie golkipera gości przy wycofaniu akcji pod własne pole karne. Czasami brak tej osoby, mógłby być kłopotliwy.

62
    Próbował wymusić rut wolny jeden z pomocników Evian, ale sędzia nie był głupi i każe bramkarzowi AS Monaco rozpocząć grę.

Gole: 84. Mongongu (kar.)

Kartki:   24. Bertoglio (EVA) – 36. Kondogbia (ASM), 51. Raggi (ASM), 83. Carvalho (ASM), 88. Abdennour (ASM)

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Mongongu, Sabaly, Wass, Abdallah – Sorlin, Tie Bi, Bertoglio (66' Benezet), Cambon – N'Sikulu (75' Barbosa), Berigaud

Rezerwowi: Angoula, Barbosa, Benezet, Boccara, Ehret, Laquait, Mensah

AS Monaco: Subasić – Raggi, Elderson, Carvalho, Abdennour – Toulalan, Obbadi, Kondogbia – James (70' Dirar), Ocampos (46' Germain), Berbatov (60' Riviere)

Rezerwowi: Romero, Fabinho, Abidal, Pi, Dirar, Germain, Riviere

Sędziowie: Lionel Jaffredo