Okocimski – Garbarnia 4:0 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie S. 6:0 (koniec) | Stomil – Znicz 0:1 (koniec)
GKS T. – Termalica 3:3 (koniec) | Korona – Rubin II 2:0 (koniec) | Widzew – Wisła Pł. 0:5 (koniec)
Ruch – Prešov 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Dolcan 1:4 (koniec) | GKS K. – Chrobry 2:1 (koniec)
Lechia – APOEL 1:2 (koniec) | Wigry – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Arka – Panathinaikos 0:1 (koniec)
Korona Kielce
2:0 (1:0)
Rubin II Kazań
Środa 09.07.2014, 11:30 • Stadion Miejski, Kielce • Spotkania towarzyskie

Zapraszam na pozostałe relacje w lajfy.com. (13:17:52)

Korona wygrała mecz sparingowy 2:0 z Rubinem II Kazań. Podopieczni Tarasiewicza byli zespołem o wiele lepszym i zasłużenie dzisiaj dali lekcję młodszym przeciwnikom. Bramki dla Korony zdobyli Korzym oraz Jovanović.

90
    Petrov oddał strzał sprzed pola karnego, jednak prosto w bramkarza gości!

88
    Przerwa, gdyż jeden z zawodników Rubina doznał drobnego urazu. Widać, że zawodnicy czekają już na końcowy gwizdek.

85
    Kontratak gości, ale niestety napastnik podczas biegu potknął się i tym samym akcja szybko spaliła na panewce.

82
    Gospodarze udanie utrzymują się przy piłce. Widać, że Rubin chciałby zaatakować, ale nie bardzo ma ku temu predyspozycje w dzisiejszym pojedynku.

79
    Korona jest lepsza w tym meczu i zdecydowanie zasłużenie prowadzi już 2:0! Gospodarze dalej naciskają, a więc może zobaczymy kolejne bramki.

77
    Gol dla Korony!
    VLASTIMIR JOVANOVIĆ! Kapitalne uderzenie Bośniaka sprzed pola karnego po "wystawce" Jańca.

75
    Kwadrans do zakończenia spotkania, a wynik dalej bez zmian. Spotkanie przypomina nieco mecz sobotni z Termalicą, gdzie Korona na początku pojedynku zdobyła bramkę i jednobramkowy rezultat utrzymała do końca.

72
    Pojawiła się szansa na kontratak dla Korony, ale Kamil Kuzera nie popisał się dobrym dograniem.

70
    Rubin zaatakował, wywalczył rzut rożny, ale z niego wielkiego zagrożenia pod bramką Kosiorowskiego nie było.

68
    Ostatnie minuty nieco nudne, a więc pora na ciekawostkę. Wiedzieliście, że Khizhnichenko gra w kazachskiej reklamie Pepsi? :)

66
    Korona dalej przeważa, utrzymuje się przy piłce i pozostaje tylko czekać nam na bramki. Powtórzę się... druga bramka wisi w powietrzu.

64
    Była szansa na dwubramkowe prowadzenie i tym samym udowodnienie swojej wyższej klasy w tym meczu, ale niestety nie popisał się Gołębiewski z 11. metra. Gramy dalej! Korona przeważa.

62
    Daniel Gołębiewski i... nie ma bramki! Niewiarygodnie przestrzelił napastnik Korony Kielce! Uderzył obok słupka.

61
    Rzut karny dla Korony! Ręką zagrał jeden z defensorów gości!

60
    W Kielcach coraz cieplej, ale dalej jest to temperatura, która pozwala zawodnikom na intensywną grę. Słońce przebija się przez chmury.

58
    Wreszcie Rubin zagościł w "szesnastce" Korony, ale na niezwykle krótko. Kosiorowski został sfaulowany przez napastnika z Rosji.

56
    Trzeba przyznać, że dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Korony Kielce. Jest bardzo aktywna i można śmiało rzec, że druga bramka raczej wisi w powietrzu.

54
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości! Tym razem piłka posłana z lewego skrzydła, autorem tej centry Janiec, ale ponownie nie popisał nam się Kazach.

52
    Ofensywnie gra Kuzera, tym razem otrzymał prostopadłe podanie od Jovanovicia, jednak były kapitan Korony nie dobiegł do tej piłki.

50
    Prawą stroną swoich sił spróbował Kuzera, udało mu się dośrodkować futbolówkę w "szesnastkę" gości, jednak tam niezbyt czysto uderzył Khizhnichenko.

48
    Korona próbuje zaatakować! Rubin zepchnięty do defensywy, ale co z tego będzie? Może kolejna bramka?

46

Korona Kielce prowadzi po pierwszej połowie 1:0 z Rubinem II Kazań. Nie mamy dzisiaj raczej fajerwerków, ale dla gospodarzy jest korzystny wynik za sprawą bramki Korzyma. Niestety są również gorsze informacje – z boiska z powodu kontuzji zszedł Korzym oraz Kiełb. Druga odsłona meczu już za kwadrans, zostańcie z nami!

45

45
    Wreszcie mieliśmy nieco ożywienia w grze, ale raczej więcej emocji już w pierwszej połowie nie będzie. Czekamy na gwizdek końcowy sędziego – my, jak i zawodnicy.

43
    Dośrodkowanie Pawła Golańskiego z rzutu rożnego, jednak tutaj nieco przesadził obrońca Korony. Szczęśliwie piłka spadła jeszcze pod nogi Cebuli, który zaliczył świetny rajd. Dośrodkował w "szesnastkę" gości, gdzie do uderzenia doszedł Dos Santos, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

42
    Dos Santos, Dos Santos, Dos Santos... i mamy rzut rożny! Dobre wejście lewego obrońcy Korony.

40
    Ponownie Marokańczyk w roli głównej, ale tym razem już nie było takiej efektywności. Nie udało mu się udanie dograć w pole karne.

38
    Czekamy, czekamy, czekamy na jakieś ciekawe akcje. Od kilku minut niestety mamy ich jak na lekarstwo.

36
    W meczu z Termalicą druga połowa w wykonaniu Korony stała na zdecydowanie niższym poziomie. Dzisiaj będzie podobnie?

34
    No i mamy również uderzenie na bramkę Małeckiego, ale "polski Petr Cech" na razie nie musi się trudzić! Tym razem piłka przeleciała obok słupka.

32
    Kontuzje, a tym samym przerwy nieco wybiły kielczan z rytmu. Teraz mamy więcej przestojów w grze i zarazem brak ataków ze strony gospodarzy.

30
    Dwie kontuzje w szeregach Korony w przeciągu zaledwie kilku minut. Nie są to dobre wieści, przecież już za 11 dni pierwszy mecz ligowy podopiecznych Tarasiewicza.

28
    Złych wiadomości ciąg dalszy. Uraz Korzyma okazuje bardziej poważny. Musi opuścić murawę, w jego miejsce wszedł Khizhnichenko.

26
    Przykre wieści. Kontuzjowany Kiełb opuszcza boisko, w jego miejsce Cebula.

25
    Kolejny raz w roli głównej Aankour! Udało mu się minąć dwóch graczy. Dograł do Przemka Trytki, ale to byłoby na tyle. Napastnik Korony nie poradził sobie.

24
    Złe wieści. Kuleje Maciej Korzym. Miejmy nadzieję, że nie będzie potrzebna zmiana.

22
    Kapitalna akcja Aankoura! Popisał nam się Marokańczyk świetnym dryblingiem, zagrał w "szesnastkę" gości wprost do Korzyma, jednak niestety strzał napastnika Korony został zablokowany.

20
    Było blisko powtórzenia akcji bramkowej, jednak tym razem piłka została posłana przez Kiełba z lewego skrzydła. Mało brakło, a do uderzenia doszedłby Korzym. Tym razem dobrze zainterweniował bramkarz.

18
    Zabrakło komunikacji wśród defensorów gości! Aankour próbował to wykorzystać, ale udało mu się tylko i wyłącznie wywalczyć rzut rożny.

16
    Przewaga Korony od początku spotkania i co najważniejsze już po niespełna kwadransie została ona udokumentowana. Teraz Rubin wreszcie zaatakował, jeden z zawodników oddał strzał, ale Małecki na posterunku.

14
    Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Niezawodny duet! Dośrodkowanie Golańskiego spod linii bocznej, do strzału doszedł MACIEJ KORZYM i posłał piłkę tuż przy słupku. Gospodarze na prowadzeniu.

14
    Korona spokojnie teraz rozgrywa futbolówkę. Udało się zepchnąć rywala do defensywy, który dzisiaj raczej będzie próbował swoich sił jedynie z kontrataku.

12
    Dzisiaj pogoda dopisała piłkarzom. Temperatura wręcz idealna do gry w piłkę! Gdybyśmy mieli wczorajszą pogodę to mogłoby być ciężko...

10
    Małe zamieszanie w "szesnastce" gości po dośrodkowaniu Golańskiego z rzutu rożnego. Do strzału doszedł Korzym, potem Ouattara, ale wielkiego zagrożenia nie mieliśmy.

8
    No i mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Oczywiście Paweł Golański pokusił się o uderzenie sprzed pola karnego, jednak piłka została zablokowana. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

6
    Korona utrzymuje się przy piłce. Rosjanie raczej nie wychodzą z wysokim pressingiem, napór rozpoczyna się dopiero od linii środkowej.

3
    Dos Santos spróbował swoich sił lewym skrzydłem, jednak został sfaulowany. Z rzutu wolnego wiele nie wyszło, gdyż goście szybko oddalili zagrożenie.

1

Niestety jeszcze nie posiadamy składu gości. Być może uda nam się go zdobyć. Za chwilę początek meczu.

Trwa już rozgrzewka obu ekip. Widać, że gracze z Rosji to zawodnicy bardzo młodzi, a więc jest tak, jak się spodziewaliśmy.

Pół godziny pozostało do spotkania. Niestety jeszcze nie mamy dla Państwa składów, ale staramy się je pozyskać! Wiemy, że Korona zagra dwoma odmiennymi jedenastkami – tak jak to było w poprzednich sparingach.

Na relację z tego meczu zapraszam już o 11:30 w środę! Powinno być gorąco, ale miejmy nadzieję, że zawodnikom uda się pokazać swoje umiejętności! Bądźcie z nami.

O przeciwniku z Rosji niestety wiele powiedzieć nie możemy, choć to na pewno młodzi zawodnicy, którzy swoje potrafią. Zobaczymy, ile powalczą z Koroną.

Po powrocie do Kielc udało się rozegrać jeden sparing z przeciwnikiem całkiem dobrym, gdyż była to Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Korona szybko objęła prowadzenie za sprawą Jacka Kiełba i wynik 1:0 utrzymała już do końca. Pierwsza połowa całkiem dobra w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, jednak w drugiej części było już nieco gorzej.

Na obozie kielczanie rozegrali cztery sparingi – dwukrotnie pokonali BKS Bielsko-Biała oraz 2 razy zremisowali z GKS'em Tychy. Wiele tutaj o grze niestety powiedzieć nie możemy, bo po prostu dużo osób poczynań nie widziała.

Korona przebywała tylko na jednym obozie przygotowawczym, który odbył się w Rybniku. Mała przerwa między sezonami spowodowała, że na drugi wyjazd po prostu nie ma czasu.

Już blisko początku sezonu T-Mobile Ekstraklasy, a więc okres przygotowawczy zbliża ku końcowi! Korona Kielce w grze treningowej zmierzy się z drugą drużyną Rubina Kazań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 14. Korzym, 77. Jovanović

Spudłowany karny!: 62. Gołębiewski (KRN), nietrafiony

Korona Kielce: I połowa: Małecki – Golański, Malarczyk, Ouattara, Leandro – Aankour, Marković, Pylypchuk, Kiełb(26. Cebula) – Trytko, Korzym(28. Khizhnichenko)
    II połowa: Kosiorowski – Kuzera, Kwiecień, Sylwestrzak, Janiec – Sobolewski, Jovanović, Petrov, Cebula – Khizhnichenko, Gołębiewski