Okocimski – Garbarnia 4:0 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie S. 6:0 (koniec) | Stomil – Znicz 0:1 (koniec)
GKS T. – Termalica 3:3 (koniec) | Korona – Rubin II 2:0 (koniec) | Widzew – Wisła Pł. 0:5 (koniec)
Ruch – Prešov 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Dolcan 1:4 (koniec) | GKS K. – Chrobry 2:1 (koniec)
Lechia – APOEL 1:2 (koniec) | Wigry – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Arka – Panathinaikos 0:1 (koniec)
Korona Kielce
2:0 (1:0)
Rubin II Kazań
Środa 09.07.2014, 11:30 • Stadion Miejski, Kielce • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30.

Już blisko początku sezonu T-Mobile Ekstraklasy, a więc okres przygotowawczy zbliża ku końcowi! Korona Kielce w grze treningowej zmierzy się z drugą drużyną Rubina Kazań.

Korona przebywała tylko na jednym obozie przygotowawczym, który odbył się w Rybniku. Mała przerwa między sezonami spowodowała, że na drugi wyjazd po prostu nie ma czasu.

Na obozie kielczanie rozegrali cztery sparingi – dwukrotnie pokonali BKS Bielsko-Biała oraz 2 razy zremisowali z GKS'em Tychy. Wiele tutaj o grze niestety powiedzieć nie możemy, bo po prostu dużo osób poczynań nie widziała.

Po powrocie do Kielc udało się rozegrać jeden sparing z przeciwnikiem całkiem dobrym, gdyż była to Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Korona szybko objęła prowadzenie za sprawą Jacka Kiełba i wynik 1:0 utrzymała już do końca. Pierwsza połowa całkiem dobra w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, jednak w drugiej części było już nieco gorzej.

O przeciwniku z Rosji niestety wiele powiedzieć nie możemy, choć to na pewno młodzi zawodnicy, którzy swoje potrafią. Zobaczymy, ile powalczą z Koroną.

Na relację z tego meczu zapraszam już o 11:30 w środę! Powinno być gorąco, ale miejmy nadzieję, że zawodnikom uda się pokazać swoje umiejętności! Bądźcie z nami.

Pół godziny pozostało do spotkania. Niestety jeszcze nie mamy dla Państwa składów, ale staramy się je pozyskać! Wiemy, że Korona zagra dwoma odmiennymi jedenastkami – tak jak to było w poprzednich sparingach.

Trwa już rozgrzewka obu ekip. Widać, że gracze z Rosji to zawodnicy bardzo młodzi, a więc jest tak, jak się spodziewaliśmy.

Niestety jeszcze nie posiadamy składu gości. Być może uda nam się go zdobyć. Za chwilę początek meczu.

1

3
    Dos Santos spróbował swoich sił lewym skrzydłem, jednak został sfaulowany. Z rzutu wolnego wiele nie wyszło, gdyż goście szybko oddalili zagrożenie.

6
    Korona utrzymuje się przy piłce. Rosjanie raczej nie wychodzą z wysokim pressingiem, napór rozpoczyna się dopiero od linii środkowej.

8
    No i mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Oczywiście Paweł Golański pokusił się o uderzenie sprzed pola karnego, jednak piłka została zablokowana. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

10
    Małe zamieszanie w "szesnastce" gości po dośrodkowaniu Golańskiego z rzutu rożnego. Do strzału doszedł Korzym, potem Ouattara, ale wielkiego zagrożenia nie mieliśmy.

12
    Dzisiaj pogoda dopisała piłkarzom. Temperatura wręcz idealna do gry w piłkę! Gdybyśmy mieli wczorajszą pogodę to mogłoby być ciężko...

14
    Korona spokojnie teraz rozgrywa futbolówkę. Udało się zepchnąć rywala do defensywy, który dzisiaj raczej będzie próbował swoich sił jedynie z kontrataku.

14
    Gol dla Korony!
    Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Niezawodny duet! Dośrodkowanie Golańskiego spod linii bocznej, do strzału doszedł MACIEJ KORZYM i posłał piłkę tuż przy słupku. Gospodarze na prowadzeniu.

16
    Przewaga Korony od początku spotkania i co najważniejsze już po niespełna kwadransie została ona udokumentowana. Teraz Rubin wreszcie zaatakował, jeden z zawodników oddał strzał, ale Małecki na posterunku.

18
    Zabrakło komunikacji wśród defensorów gości! Aankour próbował to wykorzystać, ale udało mu się tylko i wyłącznie wywalczyć rzut rożny.

20
    Było blisko powtórzenia akcji bramkowej, jednak tym razem piłka została posłana przez Kiełba z lewego skrzydła. Mało brakło, a do uderzenia doszedłby Korzym. Tym razem dobrze zainterweniował bramkarz.

22
    Kapitalna akcja Aankoura! Popisał nam się Marokańczyk świetnym dryblingiem, zagrał w "szesnastkę" gości wprost do Korzyma, jednak niestety strzał napastnika Korony został zablokowany.

24
    Złe wieści. Kuleje Maciej Korzym. Miejmy nadzieję, że nie będzie potrzebna zmiana.

25
    Kolejny raz w roli głównej Aankour! Udało mu się minąć dwóch graczy. Dograł do Przemka Trytki, ale to byłoby na tyle. Napastnik Korony nie poradził sobie.

26
    Przykre wieści. Kontuzjowany Kiełb opuszcza boisko, w jego miejsce Cebula.

28
    Złych wiadomości ciąg dalszy. Uraz Korzyma okazuje bardziej poważny. Musi opuścić murawę, w jego miejsce wszedł Khizhnichenko.

30
    Dwie kontuzje w szeregach Korony w przeciągu zaledwie kilku minut. Nie są to dobre wieści, przecież już za 11 dni pierwszy mecz ligowy podopiecznych Tarasiewicza.

32
    Kontuzje, a tym samym przerwy nieco wybiły kielczan z rytmu. Teraz mamy więcej przestojów w grze i zarazem brak ataków ze strony gospodarzy.

34
    No i mamy również uderzenie na bramkę Małeckiego, ale "polski Petr Cech" na razie nie musi się trudzić! Tym razem piłka przeleciała obok słupka.

36
    W meczu z Termalicą druga połowa w wykonaniu Korony stała na zdecydowanie niższym poziomie. Dzisiaj będzie podobnie?

38
    Czekamy, czekamy, czekamy na jakieś ciekawe akcje. Od kilku minut niestety mamy ich jak na lekarstwo.

40
    Ponownie Marokańczyk w roli głównej, ale tym razem już nie było takiej efektywności. Nie udało mu się udanie dograć w pole karne.

42
    Dos Santos, Dos Santos, Dos Santos... i mamy rzut rożny! Dobre wejście lewego obrońcy Korony.

43
    Dośrodkowanie Pawła Golańskiego z rzutu rożnego, jednak tutaj nieco przesadził obrońca Korony. Szczęśliwie piłka spadła jeszcze pod nogi Cebuli, który zaliczył świetny rajd. Dośrodkował w "szesnastkę" gości, gdzie do uderzenia doszedł Dos Santos, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

45
    Wreszcie mieliśmy nieco ożywienia w grze, ale raczej więcej emocji już w pierwszej połowie nie będzie. Czekamy na gwizdek końcowy sędziego – my, jak i zawodnicy.

45

Korona Kielce prowadzi po pierwszej połowie 1:0 z Rubinem II Kazań. Nie mamy dzisiaj raczej fajerwerków, ale dla gospodarzy jest korzystny wynik za sprawą bramki Korzyma. Niestety są również gorsze informacje – z boiska z powodu kontuzji zszedł Korzym oraz Kiełb. Druga odsłona meczu już za kwadrans, zostańcie z nami!

46

48
    Korona próbuje zaatakować! Rubin zepchnięty do defensywy, ale co z tego będzie? Może kolejna bramka?

50
    Prawą stroną swoich sił spróbował Kuzera, udało mu się dośrodkować futbolówkę w "szesnastkę" gości, jednak tam niezbyt czysto uderzył Khizhnichenko.

52
    Ofensywnie gra Kuzera, tym razem otrzymał prostopadłe podanie od Jovanovicia, jednak były kapitan Korony nie dobiegł do tej piłki.

54
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości! Tym razem piłka posłana z lewego skrzydła, autorem tej centry Janiec, ale ponownie nie popisał nam się Kazach.

56
    Trzeba przyznać, że dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Korony Kielce. Jest bardzo aktywna i można śmiało rzec, że druga bramka raczej wisi w powietrzu.

58
    Wreszcie Rubin zagościł w "szesnastce" Korony, ale na niezwykle krótko. Kosiorowski został sfaulowany przez napastnika z Rosji.

60
    W Kielcach coraz cieplej, ale dalej jest to temperatura, która pozwala zawodnikom na intensywną grę. Słońce przebija się przez chmury.

61
    Rzut karny dla Korony! Ręką zagrał jeden z defensorów gości!

62
    Daniel Gołębiewski i... nie ma bramki! Niewiarygodnie przestrzelił napastnik Korony Kielce! Uderzył obok słupka.

64
    Była szansa na dwubramkowe prowadzenie i tym samym udowodnienie swojej wyższej klasy w tym meczu, ale niestety nie popisał się Gołębiewski z 11. metra. Gramy dalej! Korona przeważa.

66
    Korona dalej przeważa, utrzymuje się przy piłce i pozostaje tylko czekać nam na bramki. Powtórzę się... druga bramka wisi w powietrzu.

68
    Ostatnie minuty nieco nudne, a więc pora na ciekawostkę. Wiedzieliście, że Khizhnichenko gra w kazachskiej reklamie Pepsi? :)

70
    Rubin zaatakował, wywalczył rzut rożny, ale z niego wielkiego zagrożenia pod bramką Kosiorowskiego nie było.

72
    Pojawiła się szansa na kontratak dla Korony, ale Kamil Kuzera nie popisał się dobrym dograniem.

75
    Kwadrans do zakończenia spotkania, a wynik dalej bez zmian. Spotkanie przypomina nieco mecz sobotni z Termalicą, gdzie Korona na początku pojedynku zdobyła bramkę i jednobramkowy rezultat utrzymała do końca.

77
    VLASTIMIR JOVANOVIĆ! Kapitalne uderzenie Bośniaka sprzed pola karnego po "wystawce" Jańca.

79
    Korona jest lepsza w tym meczu i zdecydowanie zasłużenie prowadzi już 2:0! Gospodarze dalej naciskają, a więc może zobaczymy kolejne bramki.

82
    Gospodarze udanie utrzymują się przy piłce. Widać, że Rubin chciałby zaatakować, ale nie bardzo ma ku temu predyspozycje w dzisiejszym pojedynku.

85
    Kontratak gości, ale niestety napastnik podczas biegu potknął się i tym samym akcja szybko spaliła na panewce.

88
    Przerwa, gdyż jeden z zawodników Rubina doznał drobnego urazu. Widać, że zawodnicy czekają już na końcowy gwizdek.

90
    Petrov oddał strzał sprzed pola karnego, jednak prosto w bramkarza gości!

Korona wygrała mecz sparingowy 2:0 z Rubinem II Kazań. Podopieczni Tarasiewicza byli zespołem o wiele lepszym i zasłużenie dzisiaj dali lekcję młodszym przeciwnikom. Bramki dla Korony zdobyli Korzym oraz Jovanović.

Zapraszam na pozostałe relacje w lajfy.com. (13:17:52)

Norbert Sinkiewicz

Gole: 14. Korzym, 77. Jovanović

Spudłowany karny!: 62. Gołębiewski (KRN), nietrafiony

Korona Kielce: I połowa: Małecki – Golański, Malarczyk, Ouattara, Leandro – Aankour, Marković, Pylypchuk, Kiełb(26. Cebula) – Trytko, Korzym(28. Khizhnichenko)
    II połowa: Kosiorowski – Kuzera, Kwiecień, Sylwestrzak, Janiec – Sobolewski, Jovanović, Petrov, Cebula – Khizhnichenko, Gołębiewski