Lille – Montpellier 0:0 (koniec) | Lens – Saint-Étienne 0:1 (koniec) | Monaco – Guingamp 1:0 (koniec)
PSG – Lyon 1:1 (koniec)
RC Lens
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 21.09.2014, 17:00 • Stade Félix-Bollaert • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Goście umacniają swoją pozycję w górnej części tabeli, natomiast RC Lens będzie musiało szukać punkty w kolejnych spotkaniach

Rozmowa w przerwie meczu przyniosła jednak oczekiwane rezultaty i po bardzo ładnej akcji, Lemoine daje swojej drużynie prowadzenie i jak się później okazało, 3 punkty drużynie.

Mimo, że zawodnicy Saint Etienne przystępowali w roli faworyta do tego spotkania, przebieg pierwszej połowy wskazywał, że RC Lens może pokusić się o niespodziankę.

90+3

90+3
    Długa piłka w pole karne Saint Etienne zagrana od Riou, ale ta akcja rozpaczy nic nie przyniosła.

90+2
    Ostatnia zmiana u gospodarzy, Schodzi Cyprien, a za niego na boisku pojawia się Gbamin.

90+1
    Trzech zawodników Lens pozostaje wciąż w okolicy linii środkowej boiska. Czekają na swoją szansę.

90
    3 minuty dłużej potrwa druga połowa.

90
    Wysoko teraz grają piłkarze gospodarzy. Stawiają wszystko na jedną kartę, a to grozi kontrami.

90
    Ponownie sprawdzona forma Riou! Ale tym razem dobra interwencja po strzale Gradela!

89
    Jeden z nielicznych momentów w ostatnim czasie, kiedy Ruffier miał piłkę w rękach.

87
    Kąśliwy strzał na bramkę Riou. Z największym trudem bramkarz RC Lens.

87
    Druga zmiana u gospodarzy. El Jadeyaoiui pojawia się za Lemoigne'a.

86
    Faulowany van Wolfswinkel.

85
    MNonnet-Paquet zataczył z Cavare, ale nie dał się ograć defensor Lens. Tylko rzut rożny.

84
    Limit zmian u gości wykorzystany.

84
    Za kontuzjowanego Diomande na boisku melduje się Clement.

83
    Jakiś uraz Diomande.

Paweł Sucherski

Gole: 82. Lemoine

Kartki:   33. Coulibaly (LEN), 71. Lemoigne (LEN) – 21. Mollo (SET), 78. Gradel (SET)

RC Lens: Riou – Cavare, Kantari, Landre, Baal – Lemoigne (87' El Jadeyaoiui)– Chavarria, Valdivia, Cyprien (90' Gbamin) – Touzghar (73' N'diaye), Coulibaly

Zmiany: Bellon – Ba Abdoul, El Jadeyaoiui, Gbamin, Bourigeaud, N'diaye, Guillaume

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Sall, Pogba, Tabanou – Lemoine – Cohade, Diomande (84' Clement) – Gradel, Erding (64' van Wolswinkel), Mollo (71' Monnet-Paquet)

Zmiany: Moulin – Brison, Nyeneck, Clement, Saint-Maximin, van Wolswinkel, Monnet-Paquet

Sędziowie: Saïd Ennjimi