Lorient – Saint-Étienne 0:1 (koniec) | Lille – Guingamp 1:2 (koniec) | Metz – Rennes 0:0 (koniec)
Monaco – Évian TG 2:0 (koniec) | Nantes – Reims 1:1 (koniec) | Nice – Bastia 0:1 (koniec)
FC Lorient
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 18.10.2014, 17:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

O godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie 10. kolejki Ligue 1 pomiędzy Lorient, a Saint-Etienne!

Lorient
    Gospodarze po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie dziesięć punktów i zajmują czternastą pozycję w tabeli. W poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe przedostatnią w tabeli Bastię wynikiem 2:0.

Saint-Etienne
    Goście jak do tej pory rozczarowują, gdyż po dziewięciu seriach gier mają tylko 14 punktów i zajmują 10 miejsce w lidze. Dwa tygodnie temu przegrali przed własną publicznością z Toulouse 0:1.

Zawieszeni oraz kontuzjowani

Lorient
    Za czerwone kartki pauzować muszą: Ayew oraz Mesloub.
    Kontuzjowani są: Reale, Lavigne, Alain Traore

Kontuzjowani są: Theophile Catherine, Erdinc

Zespoły do tej pory grały ze sobą aż 27 razy. Trzynaście razy zwyciężało Lorient, siedem razy Saint-Etienne i siedem razy padał remis. W bramkach także lepsi są gospodarze (46 do 27).

Mimo to faworytem tego spotkania powinni być goście, dla których jest to szansa na przełamanie i poprawienie swojej pozycji w tabeli. Na spotkanie zapraszam o godzinie 17:00 na lajfy.com!

1

4
    Groźne dośrodkowanie w pole karne i z najwyższym trudem strzał jednego z zawodników gości obronił Lecomte!

5
    Zablokowany strzał Lecomte z dystansu i goście przejmują futbolówkę.

7
    Kolejny rzut rożny dla Saint- Etienne.

11
    Faulowany Clement w środku pola. Rzut wolny dla Lorient.

13
    Próba zagrania na lewe skrzydło do Tabanou, ale przerzut był zbyt niedokładny.

15
    Diallo zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. Próbował jeszcze ją dogonić, jednak zamiast piłki, zahaczył przeciwnika.

16
    Dobre, ofensywne wejście Catherine w pole karne! Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

20
    Okres zdecydowanie słabszej gry w tym meczu. Zarówno Lorient, jak i Saint-Etienne nie potrafią wyjść z piłką poza własną połowę.

23
    Faulowany przez Bellugou został Corgnet. Sędzia długo się wahał i ostatecznie pokazał zawodnikowi żółtą kartkę za to zagranie.

24
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego. Obrońcy pewnie wybili piłkę z dala od własnej bramki.

26
    Dużo prostych błędów w defensywie gospodarzy. Mają szczęście, że do tej pory nie skończyło się to stratą bramki.

28
    Fatalne pudło Corgneta! Lemoine dośrodkował w pole karne Lorient, gdzie stał właśnie Corgnet, który uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił w bramkę!

30
    Na spalonym w momencie podania był Guerreiro. Piłka znów w posiadaniu gości.

33
    Sall wygląda na zdenerwowanego. Najpierw faulował Diallo, a po chwili nerwowo wymachiwał rękoma. Sędzia uciął sobie krótką pogawędkę z zawodnikiem na temat jego niestosownego zachowania.

35
    Było groźnie! Dośrodkowanie z 40. metra przed bramką Lorient, piłka niebezpiecznie zkozłowała przed bramkarzem i przeleciała nad bramką!

37
    Próba szybkiego wznowienia gry z rzutu wolnego przez gości, na lewym skrzydle został uruchomiony Hamouma, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

39
    Ładnie z piłką obrócił się Corgnet, jednak jego strzał bez najmniejszych problemów obronił Lecomte.

40
    Zmarnowana szansa na kontratak przez gospodarzy.

41
    To musiała być bramka! Monnet-Paquet zagrał idealną, prostopadłą piłkę do van Wolfswinkela! Napastnik gości nie uderzył dokładnie i trafił wprost w bramkarza!

42
    Żółta kartka za ostry faul na Sunu dla Catherine.
    van Wolfswinkel

44
    Na spalonym złapany został Hamouma. Chwila oddechu dla zawodników Lorient.

45+1
    Dwie dodatkowe minuty do pierwszej połowy doliczył arbiter.

45+2

Po pierwszych, przeciętnych 45 minutach. Lorient bezbramkowo remisuje z Saint-Etienne. Zdecydowaną przewagę mają goście, ale nie potrafią wykorzystać stwarzanych sytuacji. Na drugą połowę zapraszam już za kwadrans!

46

46
    Zmiana w przerwie w Lorient. Za Abdullaha wszedł Coutadeur.

48
    Zablokowane uderzenie Lemoine'a zza pola karnego.

49
    Mostefa ciął Hamoumę równo z trawą tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

51
    Niedokładne uderzenie Hamoumy z 20. metra. Lecomte tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
    Hamouma

53
    Hamouma faulował Guerreiro, który rozpędził się na lewym skrzydle. Żółta kartka.

55
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Hamoumy i Lecomte nie miał problemów z przechwyceniem piłki.

58
    W miejsce Diallo pojawił sie Lavigne.

58
    Wysoko na połowę przeciwnika wychodzą gospodarze. Próbują szybko odebrać piłkę.

60
    Jouffre próbował dośrodkować pole karne, jednak ostatecznie stracił futbolówkę i nie wywalczył nawet rzutu rożnego dla swojego zespołu.

62
    Lepiej w drugiej odsłonie spotkania gra Lorient. Odważniej wychodzą do przodu i to przynosi rezultaty.

63
    Szykuje się zmiana u gości. Przy linii bocznej gotowy do wejścia jest Saint-Maximin

64
    Zapowiadana wcześniej zmiana. Za Corgnet wchodzi Saint-Maximin

67
    Za Gassamę wszedł Pedrinho.

68
    Fatalne uderzenie Coutadeura zza pola karnego.

70
    Nieporozumienie po dośrodkowaniu pomiędzy Lecomte, a Kone! Ostatecznie skończyło się szczęśliwie dla Lorient i bramkarz gospodarzy rozpocznie od własnej bramki.

72
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Lavigne i Ruffier pewnie łapie piłkę.

74
    Za zmęczonego już Hamoumę wchodzi Gradel.

76
    Potężne uderzenie Saint-Maximina zza pola karnego. Zawodnik gości znacznie się pomylił.

78
    Monnet-Paquet wpadł w pole karne i zagrał idealnie do wbiegającego Gradela, który uderzył z pierwszej piłki z 12. metra i fatalnie przestrzelił! To powinna być bramka!
    Gradel

81
    Rozpoczęło się ostatnie 10 minut. Wynik wciąż bezbramkowy.

81
    Rzut rożny dla gości po dośrodkowaniu Maximina.

82
    Groźne dośrodkowanie w wykonaniu Tabanou, jednak żaden z zawodników nie zdołał dojść do piłki.

86
    Do końca nie zostało już wiele czasu i nie wygląda na to, żeby wynik miał się jeszcze zmienić.

87
    Gol dla Saint-Étienne!
    A jednak! Znakomite uderzenie FABIENA LEMOINE'A z 25 metrów! Piłka jeszcze odchodziła od bramki co utrudniło interwencję bramkarzowi gospodarzy! 0:1!
    Fabien LEMOINE - 0:1

89
    Goście z przebiegu całego meczu z pewnością zasłużyli na to trafienie.

90
    Szykuje się ostatnia zmiana w Saint-Etienne.

90+1
    Aż cztery minuty doliczył sędzia.

90+2
    Przycisnęli gospodarze! Goście zamknięci na własnej połowie.

90+2
    Ostatnia zmiana w szeregach Saint-Etienne. Za van Wolfswinkela wszedł Diomande.

90+3
    Znakomita interwencja Ruffier po strzale głową Jouffre!

90+4
    Ponownie dobrze na przedpolu zachował się Ruffier! Mocno przycisnął piłkę do piersi i zdobywa cenne sekundy dla swojego zespołu!

90+4
    Będzie jeszcze jedno dośrodkowanie dla Lorient.

90+4

Koniec! Ostatecznie Lorient przegrywa przed własną publicznością 0:1 z Saint-Etienne. W końcówce było sporo nerwów, ale to goście byli dzisiaj drużyną lepszą i zasłużenie zwyciężają w tym spotkaniu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (18:52:49)
    Gole: 87. Lemoine

Kartki:   23. Bellugou (LOR), 49. Mostefa (LOR) – 42. Catherine (SET), 53. Hamouma (SET)

FC Lorient: Lecomte – Kone, Bellugou, Gassama, Guerreiro, Jouffre, Mostefa, Diallo (58' Lavigne), Abdullah(46' Coutadeur), Sunu, Jeannot
    Zmiany: Pedrinho, Le Goff, Coutadeur, Audard, Autret, Wachter, Lavigne

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin, Sall, Catherine, Clement, Tabanou, Lemoine, Hamouma (74' Gradel), Corgnet (64' Saint-Maximin), Monnet- Paquet, van Wolfswinkel (90+2' Diomande)
    Zmiany: Gradel, Cohade, Saint- Maximin, Brison, Baysse, Diomande, Moulin

Główny: R. Buquet
    Asystenci: G. Gringore, G. Debart
    Techniczny: C. Guillard