Śląsk – Piast 3:0 (koniec) | Podbeskidzie – Górnik Ł. 1:0 (koniec) | Jagiellonia – Pogoń 5:0 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:0 (0:0)
Górnik Łęczna
Sobota 18.10.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W Bielsku-Białej szykuje się nam zacięty pojedynek. Mówi o tym tabela – 12. Podbeskidzie (14 pkt) podejmie, znajdującego się o jedno miejsce wyżej, Górnika z Łęcznej (15 pkt).

Bielszczanie nie mają "dobrej prasy" i słusznie. W ostatnich czterech ligowych potyczkach uciułali zaledwie jeden punkt. Na domiar złego miejscowi tracą dużo bramek. Peškovič wyciągał trzykrotnie piłkę z siatki w starciu z zabrzańskiemu Górnikowi, Zajac aż 4-krotnie podczas gry przeciwko Jagiellonii.

Łęcznianie, jak na beniaminka, radzą sobie całkiem przyzwoicie, zachowując dość bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Przed przerwą na mecze reprezentacyjne ograli u siebie Koronę (1:0). I skuteczni są właśnie przede wszystkim na własnym terenie. W 5 wyjazdowych starciach odnieśli jedno zwycięstwo, a 4 razy wracali bez punktów.

Zmartwień odnośnie ubytków kadrowych nie ma trener Ojrzyński, który ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Gorzej sytuacja przedstawia się u podopiecznych Szatałowa. Na boisku zabraknie Kozacuksa, Wiązowskiego i Pogonowskiego.

Obydwie ekipy nie grały ze sobą od prawie 4 lat. W sezonie 2010/11 jeszcze na zapleczu ekstraklasy wygrywali gospodarze. Jesienią – Górnik (1:0), a na wiosnę – Podbeskidzie (3:1).
    Czekamy na dużo bramek. Rozjemcą meczu będzie Mariusz Złotek z Gorzyc.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Tomasik, Pietrasiak, Staňo, Sokołowski (C) – Sloboda, Chmiel, Deja, Śpiączka – Chrapek, Korzym.

Górnik Łęczna: Prusak (C) – Mráz, Božić, Szmatiuk, Mierzejewski – Bielák, Nowak, Bonin, Božok, Hasani – Černych.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Gorzyce).

1

1
    Zaczynamy! Obyśmy byli świadkami całkiem dobrego widowiska!

2
    Podbeskidzie gra w białych koszulkach, natomiast Górnik Łęczna w zielonych.

3
    To gospodarze silniej rozpoczęli to spotkanie. Seria rzutów rożnych i goście zepchnięci są do defensywy. Złe rozegranie stałego fragmentu gry kończy się nieprzygotowanym strzałem Tomasika – nad bramką!

4
    Wciąż przy piłce przebywają miejscowi. Łęcznianie praktycznie skupiają się na wybijaniu piłki i mają problem z opuszczeniem swojej połowy.

5
    Bardzo ładna próba podania Nowaka! Zza obrońców wybiegał Božok, ale dogranie było ciut niecelne i futbolówkę zgarnął Pesković.

6
    Korzym chciał skonstruować akcję indywidualnie, ale dwóch obrońców poradziło sobie z napastnikiem Podbeskidzia.

7
    Znów pokazuje się do podania Korzym! Zwolnili akcję bielszczanie i w końcu to Górnik wybiega z kontratakiem!

9
    Niewiele dzieje się w tych pierwszych minutach. Miejscowi czasem naciskają, ale nie przynosi to nawet uderzeń w światło bramki!

9
    Krzysztof Chrapek decyduje się na strzał po podaniu od Sokołowskiego! Nieudana próba, ale za chęci trzeba pochwalić! Goście wciąż nie istnieją w ofensywie.

10
    Teraz już kompletnie stanęła gra w tym meczu. Podbeskidzie wymienia sporo podań na własnej połowie i piłkarze w zasadzie maszerują po boisku.

11
    Dobre dwie próby! Pierwsze było podanie z lewej strony szesnastki Górnika, natomiast obrońca gości ładnie wślizgiem wygarnął futbolówkę. Potem to przyjezdni ruszyli z akcją, która zakończyła się tylko w polu karnym!

12
    Tomasik po raz kolejny podłącza się do akcji swojego zespołu! Dośrodkowanie w pole karne i obrońca przyblokował strzał z 7. metra Tomasika! Tylko korner dla Podbeskidzia!

13
    Najlepsza okazja Podbeskidzia do otwarcia wyniku tego spotkania! Staňo przejął piłkę po rzucie rożnym w polu karnym i uderzył lewą nogą! Niestety sporo się pomylił i przywalił nad bramkę!

14
    Pesković po raz pierwszy miał okazję się zaprezentować w bramce! Groźnie było pod bramką miejscowych, ale golkiper pewnie paruje piłkę na rzut rożny!

16
    Górnik zaczyna radzić sobie w ofensywie! Świetna akcja i podanie Bonina do Hasaniego! Pomocnik z Łęcznej niestety uderza obok wychodzącego z bramki Peskovicia!

17
    Sokołowski nie po raz pierwszy bierze się dzisiaj za dośrodkowanie. Futbolówka mija wszystkich zawodników, także tych z Bielska-Białej.

18
    Byliśmy świadkami kilku fajnych akcji, a teraz znowu nastąpiło zwolnienie. Nikt nie potrafi pójść za ciosem i sprowokować błąd rywala.

19
    Bonin! Bardzo ładne zbiegnięcie w pole karne tego zawodnika, a następnie wycofanie piłki do środka! Zabrakło tam któregoś z partnerów, który wpakowałby futbolówkę niemal do pustej bramki!

20
    Krzysztof Chrapek zabrał się z akcją do linii końcowej, gdzie został przyblokowany przez obrońcę – korner dla Podbeskidzia. Mija pierwsze 20 minut meczu!

22
    Czy doczekamy się pierwszej bramki w tej połowie? Wiele wskazuje na to, że w końcu ktoś trafi, kwestia kiedy! Starają się obie drużyny, ale chyba brakuje umiejętności, aby zagrozić nieco bardziej.

23
    Faul na Korzymie. Dość szybkie rozegranie stałego fragmentu gry i z piłką rozpędza się Tomasik! Było kilku kolegów w polu karnym, ale Tomasik zepsuł to podanie i gospodarze tracą piłkę!

24
    Tymczasem to łęcznianie oblężyli szesnastkę Podbeskidzia. Sporo nabić piłki, które zatrzymywały się na kolejnych obrońcach.

26
    Božok decyduje się na uderzenia, ale chyba trzeba było wykorzystać tę akcję w inny sposób! Coraz więcej wolnego miejsca na boisku, ale w dalszym ciągu niewiele się dzieje.

28
    Nowak ładnie wypuścił do przodu osamotnionego Božoka! Ten zwolnił akcję, a obrońcy na chwilę odebrali mu piłkę. Sporo strat oraz niecelnych podań – to musi się zdecydowanie poprawić.

29
    Teraz już zanikła przewaga gospodarzy. Górnik Łęczna poprawił grę z pierwszych minut i teraz gra toczy się na wyrównanym poziomie. Wyrównanym, ale nie z najwyższej półki.

30
    Pół godziny gry za nami, a szans bramkowych było, jak na lekarstwo. Górnik w ataku pozycyjnym.

31
    Nowak kończy to wszystko zbyt lekkim strzałem! Pesković, pomimo rykoszetu, bez problemów wyłapuje to uderzenie.

33
    Mráz dośrodkowuje z rzutu wolnego! Bardzo dobra dochodząca piłka w stronę bramki, ale ciut za wysoka i golkiper nie miał problemów z jej przejęciem! Trochę więcej dokładności i mogła być bramka!

34
    Górnik Łęczna wybiega z kontrą 3 na 4! Wszystko zapowiadało się bardzo obiecująco, ale Hasani zbyt mocno wypuszcza sobie futbolówkę, którą przechwycił obrońca!

35
    Gospodarze już bardzo dawno nie gościli pod bramką Prusaka. Teraz to Górnik ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować golem. Kolejny rzut rożny dla gości.

36
    Božić dochodzi do strzału głową na bliższym słupku po rzucie rożnym, ale piłka spada tylko na górną siatkę bramki Peskovicia!
    Do celnego uderzenia zabrakło sporo:

38
    Przenosimy się na drugą stronę boiska. Rzut rożny dla bielszczan, a w polu karnym upadł Staňo. Sędzia przerywa grę, ale nie ma mowy o rzucie karnym, ponieważ to Śpiączka powalił swojego kolegę przy próbie przewrotki.

39
    Bardzo ładna akcja Górnika Łęczna! Bonin dokładnie dośrodkowuje, ale nie ma tam żadnego z partnerów! Jeszcze świetnym strzałem akcję zakończył Mráz – tylko obok słupka!
    Uderzenie Mráza:

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Czy któraś z drużyn zdoła wpakować bramkę "do szatni"? 5 minut gry!

42
    Świetnie próbowali zagrać teraz na jedno podanie goście! Jeden z obrońców połapał się w tych zamiarach i "przeciął" kolejne z podań. Gospodarze z każdą minutą graja coraz słabiej!

43
    Wyraźnie to Górnik chce mieć bramkę przewagi na drugą połowę! Podbeskidzie nastawione już tylko na obronę, zero wyjść do przodu.

45
    Hasani podaje pod nogę Bonina, ale wypuszczenie piłki było zbyt dalekie! Pesković wychodzi z bramki i zgarnia futbolówkę we własnym polu karnym.

45

Ani sekundy nie doliczył do pierwszej połowy Pan Mariusz Złotek! Podbeskidzie ruszyło z animuszem, ale kolejne minuty przynosiły tylko i wyłącznie akcje Górnika z Łęcznej. Wydawało się, że goście zakończą którąś z akcji bramką, ale do przerwy mamy 0:0! Zostańcie z nami!

46

46
    Podwójna zmiana w ekipie Podbeskidzia! Demjan wchodzi za Śpiączkę, a Chrapka zmienia Malinowski. Zaczynamy drugą połowę!

47
    Żwawo rozpoczyna się drugie 45 minut. Miejmy nadzieję, że chociaż w drugiej połowie piłkarze coś trafią.

48
    Spóźniony atak Nowaka na rywalu i mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Słuszna decyzja arbitra.

49
    Staňo ucierpiał w polu karnym i mamy przerwę w grze! To może być koniec spotkania dla zawodnika Podbeskidzia.

50
    Zdaje się, że Prusak nadepnął na achillesa rywala. Medycy wciąż pomagają Staňo.

51
    Wracamy już do gry. Trochę wybiło to z rytmu obie ekipy, ale może nie wpłynie to na grę. Przy piłce przebywają gospodarze, którzy konstruują atak pozycyjny.

53
    Korzym fauluje przeciwnika na obcej połowie. Niepotrzebny faul, który kończy akcję i posiadanie jego drużyny. Znów zaczynają popełniać wiele błędów obie ekipy.

55
    Jeszcze nie wygląda to dobrze. Demjan przejął piłkę na środku pola i zauważył wybiegającego za obrońcę Korzyma! Ten na minimalnym spalonym, co dostrzegł asystent sędziego.

56
    Druga połowa zaczyna się podobnie, jak pierwsza. Znów na początku cofnięty Górnik, a Podbeskidzie naciska. Czy potem się to odmieni? Korner dla miejscowych.

57
    Hasani rozgrywa akcję swojego zespołu. Podanie do Černycha, który łamie akcję do środka i kończy ją strzałem prosto w "koszyczek" dobrze ustawionego Peskovicia.

59
    Mráz znów wbiega lewą flanką i Chmiel daje mu dośrodkować! Zabrakło któregoś z kolegów w polu karnym, ale sama próba była dobra.

60
    Górnik odpowiada na ataki Podbeskidzia! Božok dochodzi do strzału, a Pesković po raz kolejny wyłapuje uderzenie i golkiper gospodarzy nie popełnił jeszcze błędu tego popołudnia. Godzina gry za nami, a na tablicy wyników wciąż 0:0!

61
    Sokołowski mija Božicia i wbiega w pole karne! Odegranie do tyłu do Demjana, który mocno się myli! To była już okazja w 90% na bramkę!

62
    Hasani myli się w decydującym momencie! Czegoś zabrakło pomocnikowi Górnika, który powinien zakończyć to wszystko bramką! Emocje zaczynają rosnąć w Bielsku-Białej!

63
    Cóż wyprawia w defensywie Podbeskidzie! Černych kapitalnie wypatrzył nabiegającego Bonina, a Pesković znów jest ostatnim, który musi bronić swój zespół! No to już wpaść musiało!

65
    Arbiter przerywa grę, ponieważ na murawie z bólu zwija się bodajże Božić. Szansa do zmiany w Podbeskidziu.

66
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Maciej Korzym, na boisku pojawia się Adam Pazio.

67
    Božić zszedł z murawy i medycy wciąż go opatrują. Nie wiemy jeszcze, czy konieczna będzie zmiana, a my wracamy do gry!

68
    Gol dla Podbeskidzia!

Górnik miał szansę na objęcie prowadzenia, ale czynią to gospodarze! ROBERT DEMJAN fantastycznie znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu i tyłem do bramki oddaje strzał głową tuż obok słupka!
    Robert DEMJAN - 1:0

69
    Podbeskidzie idzie za ciosem i stara się przekuć akcję w kolejną bramkę! Coraz lepiej ogląda się to spotkanie!

71
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tomislav Božić, na boisku pojawia się Marcin Kalkowski.

72
    Bonin instynktownie głową broni strzał Staňo z kilku metrów! Naciskają bielszczanie, niedługo może paść kolejne trafianie!

74
    Górnik jeszcze nie otrząsnął się po stracie bramki. Kolejna zmiana w ekipie gości: Szałachowski za Božoka!

75
    Bielák strzela, ale tylko prosto w ręce Peskovicia, który gra dzisiaj świetne zawody! Podbeskidzie nie miało tylu akcji, ale jedną wykorzystało i to właśnie gospodarze prowadzą! Łęcznianie mają jeszcze kwadrans na odrobienie straty.

77
    Demjan znów w ataku! Zbyt lekki strzał nisko po murawie broni Prusak.

78
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Shpëtim Hasani, na boisku pojawia się Filip Burkhardt.

79
    Czegoś brakuje Górnikowi w ofensywie! Znów z piłką zabrał się Černych, podał, ale do nikogo!

80
    Demjan trafia do bramki Prusaka po raz drugi i zaczyna się cieszyć! Kibice też się cieszą, ale długo w powietrzu widniała chorągiewka asystenta sędziego – spalony!

81
    Co ciekawe, bramka Dejmana była zarazem pierwszym celnym strzałem Podbeskidzia w dzisiejszym meczu!

83
    Znów spada tempo gry w tym meczu. Obie drużyny ładują chyba akumulatory na ostatnie minuty spotkania i zapewne wzmożone ataki Górnika Łęczna.

85
    Coraz więcej przewinień z obu stron. Stały fragment gry dla miejscowych. Bezpańskie dośrodkowanie wpada prosto w ręce Prusaka.

86
    Staňo zablokował Prusaka przy próbie wyrzucenia piłki i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

86
    Co się teraz wydarzyło w polu karnym Górnika! Gospodarze mają kontrę 2 na 1, Sokołowski otrzymuje podanie od Demjana, mija wychodzącego z bramki Prusaka, ale wypuszcza sobie za daleko piłkę! Jeszcze próbuje to naprawić podaniem do Demjana, ale tego zablokował obrońca! To musiał być gol!
    Jak to nie wpadło?!

87
    Malinowski przerywa kontrę Górnika i za ten techniczny faul obserwujemy kolejną kartkę w tym meczu.

88
    Rzut rożny dla Górnika. Bielak nie trafia w piłkę, ale jeszcze asekuruje go Nowak – także niecelnie. Chwilę potem akcję kończy Szmatiuk, który wszystko "spalił".

89
    4 minuty zostaną doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Teraz to Górnik Łęczna nie zamienia pewnej szansy na gola! Ostatnie minuty to prawdziwe piłkarskie klopsy! Wystarczyło dotknąć futbolówkę zaraz przed bramką!

90+2
    Zaczyna robić się nerwowo w Bielsku-Białej! Górnik stara się wyrównać, ale trudno sforsować defensywę Podbeskidzia.

90+3
    Gościom należy się ta bramka! Uderzenie Szałachowskiego po rykoszecie wypada na rzut rożny! Pod bramkę wybiega również Prusak!

90+4
    Malinowski goni za obrońcą do środka boiska i odbiera mu piłkę! Trzeba było postawić kropkę nad "i", ale Prusak zdołał wrócić pod bramkę i jeszcze wybronił tę akcję!

90+4

Koniec! Podbeskidzie zostawia w Bielsku 3 punkty po słabym meczu ze swojej strony! O wyniku zadecydowało jedno dośrodkowanie i wejście na boisko snajpera Roberta Demjana, który na spółkę z Peskoviciem powinien otrzymać nagrodę zawodnika meczu! Pesković bronił dzisiaj wszystko, co tylko się dało, a było tego sporo, ponieważ Górnik Łęczna znacznie częściej stwarzał sobie sytuacje. (17:23:49)