Śląsk – Piast 3:0 (koniec) | Podbeskidzie – Górnik Ł. 1:0 (koniec) | Jagiellonia – Pogoń 5:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
5:0 (3:0)
Pogoń Szczecin
Sobota 18.10.2014, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa

Tym czasem kłaniam się nisko i żegnam się z państwem dziękując za śledzenie relacji z tego spotkania zapraszając tym samym na reszte meczów w dniu dzisiejszym na portalu lajfy.com! (19:59:17)

Wymarzone otwarcie stadionu w Białymstoku gospodarze wygrywają 5-0 po dwóch bramkach Piątkowskiego i Dzalamidze oraz jednej Gajosa, który rozpoczął strzelanie w tym meczu. Trener Wdowczyk jadąc do Białegostoku mówił, że jedzie zepsuć piłkarskie święto gospodarzom, ale były to słowa puszczone na wiatr.

90+5

90+5
    Murawski dośrodkowuje, lecz za wysoko i od wrzutu z autu rozpoczną gospodarze.

90+4
    Dośrodkowanie w pole karne na bliższy słupek i blokowany Bąk wywalcza rzut rożny dla swojego zespołu.

90+3
    Kontratak gospodarzy i Dzalamidze wbiega w pole karne gdzie jest popychany, jednak zagrywa futbolówke wzdłuż piątego metra, ale biegnąca dwójka graczy "Jagi" nie ma szans by dojść do tej piłki.

90+2
    Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, ale tam wyskakujący do główki zawodnik Jagiellonii fauluje swojego rywala i sędzia przerywa gre gwizdkiem.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 5 minut.

90
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska i dobrze wybijają gospodarze przed własne pole karne.

89
    Modelski zostaje ukarany żółtą kartką za faul na Małeckim.

88
    Małecki szarżuje lewą stroną boiska i fauluje swojego rywala z czym rzecz jasna piłkarz przyjezdnych się nie zgadza.

87
    Dzalamidze podcina piłke, a ta trafia pod nogi jednego z graczy gospodarzy, który jest na pozycji spalonej i sędzia przerywa akcje białostoczan.

87
    Rzut wolny dla "Jagi" z prawej strony boiska z około 25 metrów od bramki gości.

86
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Mateusz Piątkowski, na boisku pojawia się Jan Pawłowski.

85
    Od bramki rozpocznie Słowik po tym jak futbolówka opuściła plac gry, lecz wcześniej zostanie dokonana zmiana w zespole gospodarzy.

84
    Bąk uderza z dystansu i broni Słowik piąstkując piłke przed siebie, ale nie ma tam żadnego z graczy gości, który mógłby przejąć, to podanie.

83
    Od środka rozpoczęli zawodnicy przyjezdnych, którzy nawet nie będą najprawdopodobniej potrafili zdobyć choćby honorowej bramki.

82
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Przemysław Frankowski.
    Mateusz PIĄTKOWSKI - 5:0

81
    Gol dla Jagiellonii!
    Uderzenie zza pola karnego MATEUSZA PIĄTKOWSKIEGO w prawy róg bramki i mamy 5-0 w Białymstoku!

80
    Rozpoczęła się ostatnie 10 minut meczu i ciekawe czy ujrzymy jeszcze bramki w tym spotkaniu?

79
    Przyjezdni rozgrywają atak pozycyjny, z którego niewiele wynika i to pokazuje ich słabość w dzisiejszym meczu.

78
    Strzał Piątkowskiego ląduje wysoko nad bramką Dąbrowskiego, który wznowi od bramki podając do swojego kolegi z obrony.

77
    Gracze Pogoni grają atak pozycyjny i futbolówka trafia w pole karne Jagiellonii, lecz dobrze zachowują się defensorzy gospodarzy, którzy nie mają problemu z górnym podaniem.

76
    Piątkowski niedokładnie podaje do Gajosa i z kontratakiem ruszają goście, akcja kończy się niecelnym strzałem Rogalskiego wysoko ponad bramką Jagi.

75
    Gospodarze w ataku pozycyjnym, jednak muszą piłke na własną połowe skąd mieli zamiar konstruować od nowa atak pozycyjny, jednak tracą futbolówke na rzecz rywali.

74
    Goście tracą piłke w środkowej strefie boiska i Małecki szarżuje lewą stroną boiska, ale nawet nie potrafił wywalczyć rzutu rożnego.

72
    To powinno być 5-0 dla gospodarzy! Gajos otrzymuje podanie w pole karne gości i uderza w prawy róg bramki i piłka trafia jedynie w słupek!

71
    Pazdan ukarany żółta kartką przez arbitra głównego.

69
    Jaga rozgrywa pilke na własnej połowie, a kibice pragną kolejnych bramek krzycząc, to z trybun.

68
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy grają już bez większej presji w tym spotkaniu.

67
    Od środka wznowili załamani już piłkarze gości, którzy nawet nie podejmują równorzędnej walki w tym spotkaniu.
    Nika DZALAMIDZE - 4:0

66
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i NIKA DZALAMIDZE wykorzystuje sytuacje sam na sam i podwyższa prowadzenie w tym spotkaniu.

65
    Strzał z dystansu Lisowskiego i piłka trafia przypadkowo pod nogi Bąka, który zaskoczony nie jest w stanie przyjąć piłki i łapie golkiper gospodarzy.

64
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Filip Kozłowski, na boisku pojawia się Jakub Bąk.

64
    Błąd obrońcy przyjezdnych i groźnie zrobiło się pod bramką Pogoni, ale defensywa naprawia błąd i odzyskuje piłke.

63
    Rzut rożny dla gospodarzy prawego narożnika pola karnego i dośrodkowanie trafia na głowę Madery, jednak jego strzał ląduje wysoko nad bramką.

62
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Przemysław Mystkowski, na boisku pojawia się Taras Romanczuk.

61
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i Dzalamidze zbyt długo utrzymuje się przy piłce co kończy się stratą piłki.

60
    Gospodarze wyprowadzają atak pozycyjny, ale Modelski niedokładnie podaje do Dzalamidze i od wrzutu z autu wznowią goście ze Szczecina.

59
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ricardo Nunes, na boisku pojawia się Kamil Wojtkowski.

58
    Pogoń rozgrywa piłke przed polem karnym gospodarzy by ostatecznie zostać wypchniętym na własną połowe skąd od nowa konstruują atak pozycyjny.

57
    Dośrodkowanie w pole karne gości i Dąbrowski piąstkuje piłke, która opuszcza pole karne, a tam stojący Dzalamidze nieczysto trafia w futbolówka, która opuszcza plac gry.

55
    Goście nie umiejętnie atakują na połowie rywali co sprawia, że defensywa miejscowych nie ma problemu z ustawieniem się w szeregach obrony.

54
    W ataku pozycyjnym goście, którzy nie potrafią przedrzeć się w pole karne białostoczan i ostatecznie "Jaga" odzyskuje piłke.

53
    Mieliśmy kolejną przerwe, gdyż na murawie leżał zawodnik gospodarzy, który potrzebował pomocy medycznej.

52
    Sędzia nadal nie pozwala wrócić do gry, gdyż na murawie leżą nadal serpentyny, czyli szykuje nam się co najmniej dodatkowe pięć minut gry w drugiej części spotkania.

51
    Boisko zostało wyczyszczone z serpentyn i możemy kontynuować grę.

49
    Sędzia na pewno nie zapomni doliczyć dodatkowego czasu gry ze względu na przerwę.

48
    Mamy chwilową przerwe, gdyż kibice Jagiellonii rzucili serpentyny na boisko i trzeba rzecz jasna je pozbierać.

47
    Nunez został ukarany żółtą kartką i musi pilnować się całą drugą połowe by nie nie otrzymał drugiej żółtej w konsekwencji czerwonej.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Rudol, na boisku pojawia się Hernâni.

46

Po bardzo ciekawym spotkaniu Jagiellonia Białystok deklasuje Pogoń Szczecin aż 3:0! Świetna postawa podopiecznych Michała Probierza. Wracamy za 15 minut!

45+2
    Nika DZALAMIDZE - 3:0

45+1
    Ależ akcja Jagiellonii! Piątkowski kapitalnie zagrał wzdłuż bramki do NIKI DŻALAMIDZE, który tylko dopełnij formalności! Pogoń na kolanach!

45
    Jagiellonia podwyższyła prowadzenie i będzie mogła teraz spokojnie prowadzić grę, czekać na odpowiedź Pogoni. Goście w bardzo trudnej sytuacji.
    Mateusz PIĄTKOWSKI - 2:0

43
    Świetna akcja Jagiellonii! Wasiluk spod końcowej linii zagrał płasko w pole karne do MATEUSZA PIĄTKOWSKIEGO, który w efektowny sposób skierował futbolówkę do bramki!

41
    Murawski mógł podawać, lecz zdecydował się uderzać z około 20 metrów! Pewnie interweniował Drągowski. Ładna akcja gości, którzy są z każdą minutą coraz groźniejsi.

40
    Mystkowski w efektowny sposób ograł Rogalskiego, który musiał faulować swojego przeciwnika. Sędzia słusznie ukarał zawodnika Pogoni.

38
    Walka toczy się w środku boiska, gdzie żadna ze stron nie ma zdecydowanej przewagi. Bardzo często piłkę do gry muszą wprowadzać stoperzy Pogoni.

36
    Goście już pięć razy uderzali dzisiaj na bramkę gospodarzy, ale ani razu celnie. Natomiast Jaga 2/3 w strzałach.

34
    Pogoń od dobrych kilku minut utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Drągowski nie ma zbyt wielu okazji do interwencji.

32
    Murayama po raz kolejny wkręcił w ziemię kilku obrońców Jagi, ale nie zdołał dobrze dograć od Kozłowskiego na 5 metr, który nie ma dzisiaj lekko z obrońcami gospodarzy.

30
    Mecz jest naprawdę bardzo dobry, do tego poziomu dopasowali się również kibice, którzy fantastycznie dopingują.
    Przewrotka Tuszyńskiego!

28
    Ależ było blisko! Znakomity kontraatak Jagi! Tuszyński fantastycznie złożył się do strzału przewrotką! Janukiewicz z dużym trudem zdołał końcówkami palców sparować piłkę na poprzeczkę! Co to była za akcja napastnika gospodarzy!

26
    W ostatnich kilku minutach to Pogoń ma inicjatywę. Zdecydowanie wyróżnia się Murayama, który stara się kreować grę swojego zespołu.

24
    Spotkanie jest toczone w dobrym tempie, oba zespoły starają się atakować. Szybko zdobyta bramka przez Gajosa zdecydowanie ożywiła ten mecz.

22
    Murawski oddał strzał na bramkę z około 25 metrów! Jego próba okazała się bardzo niecelna, piłka poleciała w trybuny.

21
    Pogoń powoli zaczyna dochodzić do głosu, coraz częściej gości pod bramką Drągowskiego. Jagiellonia stara się długo budować każdy atak pozycyjny.

19
    Świetna, indywidualna akcja Murayamy! Japończyk starał się wyłożyć piłkę partnerom na piąty metr, ale jego próba podania została zablokowana przez obrońców.

17
    Golla ostro zaatakował Mystkowskiego, który dobrze starał się zastawiać z piłką. Sędzia dostrzegł przewinienie i przerwał grę.

16
    Fatalne dośrodkowanie Lisowskiego w pole karne i grę z piątego metra wznowi Drągowski.

14
    Obraz gry nie ulega zmianie, Jagiellonia kontroluje przebieg gry, jest aktywniejsza, co udokumentowała zdobycie bramki. Pogoń gra słabo, ma duże problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywali.

12
    Z drugiej strony boiska rzut rożny egzekwowali przyjezdni, lecz po raz kolejny dobrze ustawieni byli obrońcy Jagiellonii.
    Maciej GAJOS - 1:0

10
    Dzalamidze dośrodkował w pole karne z narożnika boiska idealnie do nabiegającego na piłkę MACIEJA GAJOSA, który umieścił futbolówkę w siatce! Wielki wybuch radości na stadionie w Białymstoku!
    Oprawa kibiców Jagiellonii

9
    Niewiele dzieje się na murawie, Pogoń ustawiona głęboko na własnej połowie boiska cierpliwie czeka na możliwość do przeprowadzenia kontrataku.

7
    Kontratak gospodarzy zakończony uderzeniem Dzalamidze, ale piłka przeleciała daleko obok bramki.
    Bardzo dużo dzieje się na trybunach, na których dzisiaj wreszcie mogli pojawić się kibice.

6
    Nunes groźnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale poradzili sobie dobrze defensorzy Jagi.

4
    Piłkarze Jagiellonii utrzymują się długo w posiadaniu piłki, starają się budować atak pozycyjny.
    Znakomite wrażenie robi stadion Jagiellonii.

2
    Spokojny początek meczu, gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

1

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Modelski, Pazdan, Madera, Wasiluk – Dzalamidze, Gajos, Grzyb, Tuszyński, Mystkowski – Piątkowski.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Golla, Dąbrowski, Lisowski – Nunes, Murawski, Murayama, Rogalski, Małecki – Kozłowski.

Sędziowie: Główny: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Miasto nie szczędzi na świętowaniu tego bardzo ważnego dla całego regionu wydarzenia. Kibice w końcu doczekali się specjalnie podstawionych autobusów na stadion, a z kolei wszystkie ulice prowadzące na stadion, będą przyozdobione żółto-czerwonymi flagami!

Meczem Jagiellonia – Pogoń Szczecin nastąpi oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego. Dotąd kibice korzystali tylko z połowy obiektu, ale po przeciągających się miesiącach budowy, w końcu obiekt jest w całości gotowy do użytku.

W sobotnie popołudnie będziemy na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie czeka nas wydarzenie bez precedensu.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 10. Gajos, 43. Piątkowski, 45+1. Dzalamidze, 66. Dzalamidze, 81. Piątkowski

Kartki:   71. Pazdan (JAG), 89. Modelski (JAG) – 40. Rogalski (POG), 47. Nunes (POG)

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Modelski, Pazdan, Madera, Wasiluk – Dzalamidze, Gajos (82. Frankowski), Grzyb, Tuszyński, Mystkowski (62. Romanczuk) – Piątkowski (86. Pawłowski).
    Zmiany: Słowik – Jasiński, Leimonas, Tymiński, Romanczuk, Frankowski, Pawłowski.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol (46. Hernâni), Golla, Dąbrowski, Lisowski – Nunes (59. Wojtkowski), Murawski, Murayama, Rogalski, Małecki – Kozłowski (64. J. Bąk).
    Zmiany: Kudła – Matynia, Hernâni, J. Bąk, Matras, Wojtkowski.

Sędziowie: Główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)