Real Madryt – RCD Espanyol 3:0 (koniec) | Malaga – Villarreal 1:1 (koniec) | Celta Vigo – Valencia 1:1 (koniec)
Eibar – Getafe 2:1 (koniec)
Real Madryt
3:0 (2:0)
RCD Espanyol Barcelona
Sobota 10.01.2015, 16:00 • Santiago Bernabéu, Madryt • Hiszpańska LaLiga
    Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

Real Madryt pewnie pokonuje Espanyol 3-0, mimo gry w osłabieniu od 53. minuty po czerwonej – kontrowersyjnej dodajmy – kartce dla Fabio Coentrão. "Królewscy" dopisują do swojego dorobku kolejne trzy punkty i aktualnie mają cztery "oczka" przewagi nad Barceloną i Atlético. (17:48:50)

90+3

90+2
    Centrował Abraham, ale dopatrzyli się faulu w ofensywie graczy gości sędziowie.

90+2
    Ostatnia minuta meczu. Jeszcze rzut wolny dla Espanyolu z bocznego sektora boiska.

90+1
    I właśnie, dwie minuty doliczone.

90
    I rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Trudno przypuszczać, by sędziowie doliczyli więcej jak minutę lub dwie.

89
    Ryzykowna interwencja Casilli na linii pola karnego. Niektórzy kibice upatrywali tam nawet dotknięcia futbolówki ręką poza "szesnastką".

88
    Jeszcze nieśmiałe ataki próbują wyprowadzać piłkarze Espanyolu, ale niewiele z tego wynika.

87
    Powoli pustoszeją trybuny. Real już też jakby oszczędzał siły przed czwartkowym rewanżowym meczem w pucharze Hiszpanii przeciwko Atlético.

85
    Dość nieoczekiwanie teraz Pepe wziął udział w kontrataku gospodarzy. Dośrodkowanie stopera "Królewskich" było jednak niedokładne, mimo czterech partnerów w polu karnym.

84
    Już nie wierzą w zdobycie choćby jednego gola goście z Barcelony. Real spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

82
    Piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Illarramendiemu, ale ten uderzył obok bramki z około osiemnastu metrów.

82
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Sergio García, na boisku pojawia się Abraham.

81
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Kroos, na boisku pojawia się Khedira.
    Próba Isco!

81
    Kompletnie odpuszczony teraz Isco! Hiszpan miał mnóstwo miejsca przed polem karnym i oddał potężny strzał, ale doskonale w bramce gości spisał się Casilla!

79
    Próba jeszcze jednego kontrataku, ale podanie Isco w stronę Bale'a tym razem zbyt lekkie i niedokładne.

78
    Za moment na boisku zamelduje się Sami Khedira.

Tomasz

Gole: 12. James Rodríguez, 28. Bale, 76. Nacho

Kartki:   53. Ronaldo (REA) – 27. Fuentes (ESB), 58. Sánchez (ESB), 70. Arbilla (ESB), 76. Montañés (ESB)   53. Coentrão (REA)

Real Madryt: Casillas – Arbeloa, Pepe, Varane, Coentrão – Isco, Kroos (81 Khedira), James (54 Nacho) – Bale, Benzema (63 Illarramendi), Ronaldo

Zmiany: Navas – Marcelo, Khedira, Chicharito, Nacho, Jesé, Illarramendi

RCD Espanyol Barcelona: Casilla – Arbilla, Colotto, Álvaro González, Fuentes – Joan (68 Stuani), Cañas, Sánchez (62 Luque), Montañés – Sergio García (82 Abraham), Caicedo

Zmiany: Pau López – Álex Fernández, Stuani, Abraham, Héctor Moreno, Javi López, Luque

Sędziowie: David Fernández Borbalan – Raúl Cabañero Martínez, Jorge Canelo Prieto – Luis Mario Milla Alvéndiz