Bastia – PSG 4:2 (koniec) | Évian TG – Rennes 1:1 (koniec) | Guingamp – Lens 2:0 (koniec)
Lille – Caen 1:0 (koniec) | Nice – Lorient 3:1 (koniec) | Reims – Saint-Étienne 1:2 (koniec)
SC Bastia
4:2 (2:2)
Paris Saint-Germain
Sobota 10.01.2015, 17:00 • Stade Armand Cesari, Bastia • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Takie spotkania możemy oglądać jak najczęściej! Był grad bramek, były zwroty akcji, czyli coś, na co kibice czekają najbardziej! Przy prowadzeniu paryżan 2:0 wydawało się, że jest to kolejne ligowe spotkanie za 3 punkty. Kto by pomyślał, że od 32. minuty po rzucie karnym Bastia zdobędzie 4 bramki!?
    W końcówce PSG mogło doprowadzić do remisu 3:3 po strzale Thiago Silvy w poprzeczkę. Wyrównania nie było, za to Bastia przeprowadziła zabójczą akcję na 4:2. (19:02:58)

90+3

90+3
    Paryżanie jeszcze się starają, ale ostatni gol zdecydowanie podciął im skrzydła! Dwóch bramek nie da się tu strzelić!

90+1
    Bahebeck jeszcze próbował swoich sił w mocnym uderzeniu z woleja! To mogła być bramka kontaktowa, bo piłkarz PSG był całkowicie osamotniony w szesnastce gospodarzy!

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!
    PALMIERI - 4:2

89
    Gol dla Bastii!

Wszystko podsumowują piłkarze Bastii, którzy przeprowadzają akcję meczową! Keita świetnie wypatrzył wybiegającego zza obrońców JULIANA PALMIERIEGO, a ten dokłada nogę i pokonuje Doucheza po raz drugi w tym spotkaniu! 4:2 i raczej koniec marzeń PSG na chociażby punkt!

88
    David Luiz jako jedyny podchodzi do rzutu wolnego! Futbolówka mija mur gospodarzy, ale dalej znalazł się kolejny obrońca, który plecami zablokował mocne uderzenie!

87
    To zaczyna być już szaleńcza pogoń paryżan za bramką! Zostało kilka minut, czy PSG zdoła chociażby doprowadzić do wyrównania? Na razie mało na to wskazuje, ale ataki i dośrodkowania nie ustają!

86
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Maboulou, na boisku pojawia się Peybernes.

85
    Keita samotnie pognał w stronę pola karnego Doucheza i w trudnej sytuacji, już przewracając się oddał strzał – niecelnie!

84
    Areola pewnie wychodzi z bramki i wysokim wyskokiem zgarnia dośrodkowanie adresowane do Ibrahimovicia!

84
    Bardzo skuteczna jest teraz cała defensywa gospodarzy, w której biorą wszyscy zawodnicy. Raz za razem odbierają piłkę przeciwnikowi, który jest bezradny.

82
    Niedługo powinno zacząć się spieszyć przyjezdnym. Nic takiego na razie nie widzimy, a kolejne próby są "nagradzane" gwizdami z trybun.

81
    Palmieri kilkukrotnie przeszkadzał w akcji Rabiotowi i sędzia postanowił przerwać grę. Kolejna kartka dla piłkarza Bastii.

80
    Ibrahimović szukał sobie miejsca w polu karnym, ale nie zdołał nawet przyjąć dośrodkowania. Narzekał jeszcze na odpychanie przez obrońcę. To zdecydowanie nie jest mecz Szweda.

79
    Cóż, z każdą minutą trochę spada tempo dzisiejszego widowiska. Być może piłkarze oszczędzają siły na końcówkę, która zapowiada się bardzo gorąco! Goście z pewnością nie oddadzą 3 punktów teoretycznie słabszemu rywalowi!

77
    Rzut wolny dla paryżan wykonany bardzo dobrze, ale nikt nie zdołał celnie trącić dochodzącej do bramki piłki! Aż się prosiło o gola w tej sytuacji!

Wiktor Bukowski

Gole: 32. Boudebouz (kar.), 45. Modesto, 56. Palmieri, 89. Palmieri – 10. Lucas, 20. Rabiot

Kartki:   47. Boudebouz (BSA), 69. Gillet (BSA), 81. Palmieri (BSA) – 40. David Luiz (PSG)

SC Bastia: Areola – Cioni, Squilacci, Modesto, Marange, Palmieri – Cahuzac, Romaric (64' Keita), Gillet – Boudebouz, Maboulou (86' Peybernes)

Zmiany: Leca, Peybernes, Djiku, Keita, Vincent, Ongenda, Cisse

Paris Saint-Germain: Douchez – Van Der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Rabiot, Cabaye (54' Verratti), Matuidi (68' Bahebeck) – Lucas, Ibrahimović, Pastore

Zmiany: Maignan, Marquinhos, Camara, Digne, Verratti, Kimmakon, Bahebeck

Główny: Fredy Fautrel
    Asystenci: Cyril Gringore, Eric Danizan
    Techniczny: Amaury Delerue