Genoa – Chievo 0:2 (koniec) | Sassuolo – Parma 4:1 (koniec) | Atalanta – Udinese 0:0 (koniec)
Hellas Verona – Napoli 2:0 (koniec) | Inter – Cesena 1:1 (koniec)
Hellas Verona
2:0 (1:0)
SSC Napoli
Niedziela 15.03.2015, 18:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A

Przenosimy się do Werony, gdzie w ramach 27 kolejki Serie A Hellas Verona podejmie SSC Napoli. Spoglądając do ligowej tabeli można odnieść wrażenie, iż jest to pojedynek Dawida z Goliatem. Czy aby na pewno?

Zespół z Werony ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Remis 2:2 w meczu z AC Milan, czy tryumf w pojedynku z Cagliari pozwoliło zdobyć cenne punkty drużynie prowadzonej przez Andrea Mandorliniego. Warto wspomnieć, że 3 kolejki wstecz, Hellas Verona podzieliła się punktami nie byle z kim, bo z AS Roma. Gospodarze zatem nie są skazani na sromotną porażkę.

Napoli gra ostatnio w kratkę. Remis z Interem Mediolan, porażka z Torino, a ostatnie zwycięstwo z US Sassuolo Calcio miało miejsce 23 lutego. Drużynie Rafaela Beniteza świetnie powodzi się w Lidze Europy. Zwycięstwo 3:1 z Dynamem Moskwa stawia włoską ekipę w korzystnym położeniu przed rewanżem. 1/4 finału jest na wyciągnięcie ręki.

Jak widzimy, dobra gra w europejskich pucharach nie musi przekładać się na wyniki w lidze. Zwiększona ilość meczów niesie ze sobą ryzyko kontuzji i zmęczenia. Ostatnie spotkanie zainteresowanych drużyn miało miejsce 26 października 2014 roku. Wtedy to SSC Napoli pokonało na własnym obiekcie Hellas Verone6:2.
    Niedzielne spotkanie w ramach Serie A powinno być wyrównane, aczkolwiek faworytem jest drużyna Rafaela Beniteza.

Początek naszej relacji tuż przed godziną 18:00. Serdecznie państwa zapraszamy na niedzielny wieczór z włoską piłką, emocje gwarantowane z lajfy.com!

Znane są już wyjściowe składy obu ekip. Prezentują się one następująco:

SSC Napoli:
    Benussi – Pisano, Moras, Rodríguez, Sala – Obbadi, Tachtsidis, Hallfreðsson – Gómez Taleb, Toni, Janković

Hellas Verona:
    Andújar – Ghoulam, Britos, Albiol, Mesto – David López, İnler – Mertens, Hamšík, de Guzmán – Zapata

Sędzia głównym dzisiejszego spotkania będzie Luca Banti. Asystenci to Musolino i Tegoni. Sędzia technicznym będzie Faverani. Za niecałe 10 minut początek emocji w Weronie.
    Stadion Marc'Antonio Bentegod gotowy na przyjęcie zespołów. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

Andújar wraz z obrońcami SSC Napoli powinni uważać na Luce Toniego. Napastnik gospodarzy może sporo namieszać w tym meczu.

1

1
    Gwizdek sędziego rozpoczął pierwszą część spotkania. Gospodarze w żółto – niebieskich strojach. SSC Napoli zaprezentuje się dziś w białych kompletach.

2
    Zza pola karnego atakował Luca Toni. Pierwsze uderzenie w tym meczu należało do gospodarzy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że strzał Włocha bardziej przypominał dośrodkowanie.

4
    Ruszają z akcją piłkarze Hellasu Verona. Dobrze prezentuje się Gómez Taleb, który bez większego wysiłku mija obrońców SSC Napoli. Atak piłkarzy trenera Mandorliniego kończy niecelna główka Toniego.

5
    Cóż za zamieszanie! Napastnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej, lecz jakiś cudem nie zauważył tego sędzia. Gomez Taleb walczy na linii pola karnego z Andújar'em. Ryzykowne wyjście goalkeepera przyjezdnych. Rzut rożny dla Hellasu.

7
    Gol dla Verony!
    Coś nieprawdopodobnego! Świetnie rozpoczęli ten mecz piłkarze Hellasu. Gomez Taleb walczy z obrońcami w polu karnym. Zagranie do Toniego. Włoch urywa się dwóm obrońcom, mija bramkarza i tym samym LUCA TONI otwiera wynik tego meczu!
    TONI - 1:0

9
    Janković lekko podcięty przez Ghoulama. Sędzia błyskawicznie reaguje na to przewinienie. Żółta kartka dla Algierczyka.

11
    Bardzo dynamiczną grę prezentuje dziś Hellas Verona. Gospodarze bardzo dobrze bronią dostępu do swojej bramki. Dość nieoczekiwany początek spotkania, a przed nami jeszcze 80 minut!

13
    Znów niebezpiecznie w okolicach pola karnego Napoli. Luca Toni rozpycha się w pomiędzy obrońcami w białych koszulkach. Przewaga liczebna gości spowodowała, że teraz to oni znajdują się przy piłce.

14
    Na własnej połowie faulowany Luca Toni. Gracze Rafaela Beniteza doświadczyli już siły włoskiego napastnika, co spowodowało, że jest on teraz zdecydowanie lepiej kryty.

15
    Janković uderza z przewrotki! Futbolówka odbita od obrońcy Napoli i trafia pod nogi... Gomeza Taleba! Argentyńczyk strzela, lecz i jego uderzenie zostaje zablokowane. Hellas rozpocznie od cornera.

17
    Pierwszą akcję przeprowadzają goście. Piłka wędruje daleko od bramki, akcja bez szans na powodzenie. Wznowi Benussi.

18
    Nieprzepisowo powstrzymywany był gracz gości. Rzut wolny z okolic 25 metra od bramki Hellasu. Ghoulam egzekwuje stały fragment gry celnie, jednak takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Benussiego.

20
    Gospodarze już nie dominują na placu gry. Częściej przy piłce zaczynają pojawiać się przyjezdni.

22
    Istną petardę zafundował przed chwilą Janković! Serbski pomocnik niewiele się pomylił. Uderzenia z daleka mogą być niezwykle niebezpieczne dla SSC Napoli. Trzeba uważać!

24
    Do głosu zaczynają dochodzić piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca. Jak na razie żaden strzał nie zdołał mocno zagrozić bramce Hellasu Verona.

26
    Mertens ostro potraktowany przez Sale. Będzie żółty kartonik i okazja ze stałego fragmentu gry.

27
    SSC Napoli blisko wyrównania! Dośrodkowanie z blisko 30 metrów trafia w idealnym momencie w pole karne. Duván Esteban Zapatan uderza głową. Kapitalnym refleksem popisał się Benussi.

29
    Zderzenie w powietrzu Tachtsidisa i Alibola. O ile Hiszpan nie odczuwa skutków tego wydarzenia, z Tachtsidisem nie jest już tak dobrze. Grek leży na murawie i wymaga pomocy medycznej.

31
    Tachtsidis przy asyście medyków schodzi z placu gry. Sędzia zapewne będzie miał na uwadze tę przerwę i doliczy ten czas na końcu pierwszej połowy.

33
    Ataku pozycyjnego próbowali piłkarze SSC Napoli. Nie przynosi to żadnego efektu, a co gorsza, Hellas odbiera piłkę i rusza do kontrataku!

33
    Znowu groźnie pod bramką gości. Sala dośrodkowuje, a na podanie czeka już Janković. Futbolówka zagrana minimalnie zbyt silnie, przez co nawet ofiarny wślizg Serba nie daje rezultatu.

35
    Ponownie atakuje Napoli i znów traci piłkę. Kontratak gości nie jest już tak obiecujący jak podczas poprzedniej akcji. Na dodatek mylą się w defensywie gracze Rafaela Beniteza. Niewiele brakowało, a Hellas otrzymałby piłkę za darmo.

36
    Pięć metrów przed polem karnym gospodarzy na strzał decyduje się Mesto. Piłka spokojnie ląduje w rękach dobrze ustawionego dziś bramkarza Hellasu Verona. Mecz rozgrywany w naprawdę szybkim tempie. Czy piłkarzom starczy sił do końca pierwszej połowy?

38
    Mocno potraktowany przez gracza przyjezdnych Luca Toni. Cierpi na murawie włoski napastnik. Jeśli goście chcą uniknąć porażki muszą kryć tego zawodnika.

39
    Fatalnie wygląda komunikacja w szykach obronnych Rafaela Beniteza. Podanie obrońcy Napoli wprost pod nogi Hallfreðssona. Takie błędy nie powinny się zdarzać.

40
    Mertens bliski wyrównania! Belg uderza z lewego skrzydła głową, a piłka trafia w siatkę boczną. Niektórzy na stadionie widzieli już piłkę w siatce.

42
    Ostatnie minuty należą do Napoli. Kolejna bardzo groźna akcja gości. Zapata otrzymuje piłkę na piątym metrze, odwraca się i trafia wprost w Benussiego. Dobitka i piłka ląduje nad poprzeczką. Rzut rożny dla zawodników w białych strojach.

44
    Gómez Taleb ukarany żółtą kartką. Nerwowo na murawie. Sędzia musi podejść do linii bocznej i uspokoić trenera Beniteza.

45
    Pisano na lewym skrzydle tuż pod polem karnym. Dostęp do bramki zablokowany przez obrońców gości. Włoch odgrywa piłkę do Hallfreðssona i Hellas Verona zmuszony jest do wycofania się z tej akcji.

45+1
    Sędzia główny postanawia doliczyć 2 minuty do pierwszej części spotkania. Czy Hellas zafunduje nam w końcówce błyskawiczny kontratak?

45+2
    Zamiast kontry na lewym skrzydle szaleje Zapata. Kolumbijczyk zdołał wywalczyć rzut z autu.

45+2

Po pierwszej połowie mamy prowadzenie Hellasu Verona. Trzeba przyznać, że jest to trochę zaskakujący wynik, tym bardziej, że to gospodarze od pierwszego gwizdka lepiej radzili sobie na boisku.
    Kapitalnie spisuje się dziś Luca Toni. Napastnik Hellasu po zdobyciu gola nie ma już tak dużo miejsca dla siebie. Zwiększone krycie nie powinno nikogo dziwić.

Po przerwie powrócimy na drugie 45 minut spotkania do Werony. Miejmy nadzieję, że zobaczymy co najmniej tak ciekawe widowisko jak w pierwszej połowie.

Wracamy na stadion Marc'Antonio Bentegodi. Za moment druga część spotkania. Czy będziemy świadkami kolejnych bramek?

46

46
    Pierwsze sekundy drugiej połowy, a przy Luce Toni automatycznie znajdują się İnler z Albiolem. Włoch upada na murawę i sygnalizuje, że był faulowany. Arbiter pozostaje niewzruszony.

48
    Janković i Toni zdominowali to spotkanie. Znów groźnie blisko siatki Napoli i ponownie jest to wina wspomnianego duetu. Aktualnie przy piłce goście.

50
    Janković powalony przez gracza trenera Beniteza. Potężne gwizdy na stadionie. Serbski piłkarz Hellasu musi opuścić na jakiś czas murawę.

51
    Co się dzieje w Weronie! LUCA TONI po raz drugi trafia do siatki Napoli. Nie ma dzisiaj mocnych na tego zawodnika. Genialnie w polu karnym znalazł się Włoch, który otrzymał idealnie podanie od Hallfreðssona. Zanim Andújar zorientował się w sytuacji, piłka praktycznie już była w siatce.
    TONI - 2:0

53
    Nie do opisania jest, jak fantastycznie spisuje się dzisiaj Luca Toni. Wielkie brawa należą się również Janković-owi, który świetnie odnajduje się na boisku. Napoli ma jeszcze czas, ale nadrobienie dwóch bramek przy takiej dyspozycji gospodarzy może być nierealne.

57
    Hiszpan Albiol zbyt ostro traktuje swojego rywala. Sędzie przywołuje zawodnika do siebie i pokazuje mu żółty kartonik.

55
    Po zdobycie drugiego gola Hellas nie rozgrywa piłki w tak szybkim tempie jak robił to dotychczas. Napoli stara się wywierać presję na graczach z Werony. Nie przynosi to jak na razie żadnego efektu.

58
    Mesto dośrodkowywał w pole karne. Do piłki nie zdążył Zapata. Napoli wciąż bez ani jednego celnego strzału na bramkę klubu z Werony.

60
    Mamy pierwszy celny strzał gości. Niewiele on wniósł do meczu. Benussi w zasadzie nudzi się dziś między słupkami.

61
    Rafael Benitez decyduje się na pierwszą zmianę. De Guzmána zastąpi José Callejón.

63
    Obserwujemy wyraźne zwolnienie tempa meczu. Zmęczony może być już Luca Toni, który jest dzisiaj wiodącą postacią na boisku. Zobaczymy, czy zamiana w zespole SSC Napoli wniesie jakiekolwiek ożywienie w jej szeregach.

65
    Petarda ze strony gości! Dobrze dysponowany dzisiaj Benussi nie zdołał chwycić tak silnego strzału. Włoski bramkarz broni na raty. Czyżbyśmy oglądali przebudzenie przyjezdnych? Szykują się kolejne zmiany na boisku.

67
    Przy głośnym aplauzie kibiców boisko opuszcza Gómez Taleb. Zatąpi go Greco.

67
    Dosłownie kilka sekund później piłka wychodzi poza linię boczną i obserwujemy kolejną zmianę. Higuaín schodzi, pojawia się Mesto.

70
    Zerwali się do ataku gracze Napoli. Gospodarze są już zmęczeni bardzo aktywną grą, którą prezentowali nam prawie przez 70 minut.

70
    Przed zejściem z boiska Obbadi otrzymuje jeszcze żółtą kartkę. Niepotrzebne są te utarczki słowne z rywalami. Sędzia nie jest dziś pobłażliwy.

70
    Plac gry opuszcza Albańczyk – Obbadi. Trener Mandorlini zauważa zmęczenie i desygnuje do boju Greka, Lazarosa Christodoulopoulosa.

72
    Tachtsidis popełnia przewinienie. Arbiter po raz kolejny w tym meczu sięga po żółty kartonik.

72
    Chęć na bramkę kontaktową wyraża Napoli. Na boisku nie obserwujemy już błyskawicznych akcji gospodarzy. Goście przejęli inicjatywę i starają się uzyskać przewagę w środku pola.

74
    Jeszcze przed parom minutami gospodarze znajdowali się w defensywie. Sytuacja minimalnie się zmieniła. Chwilę temu rajd z piłką zafundował nam Greco.

76
    Akcja Napoli kończy się spokojną interwencją Benussiego. 70 minut meczu przyzwyczaiło nas do innych widoków na boisku. Aktualnie gra nie jest dynamiczna, a wręcz pasywna.

78
    Długo przy piłce utrzymuje się Napoli. Zapata próbuje uderzać z okolic pola karnego, lecz strzał zostaje zablokowany. Gościom pozostało niecałe 15 minut na odrobienie strat. To może okazać się niewykonalne.

80
    Blisko pola karnego Grek popychał napastnika Napoli. Będzie żółty kartonik dla Christodoulopoulosa.

82
    Rafael Benitez przeprowadza ostatnią przysługującą mu zmianę. Hamšík kończy grę w tym spotkaniu, a za niego ujrzymy Gabbiadiniego.

82
    Kuriozalna sytuacja! Hellas przejmuje piłkę i rusza z kontratakiem. Andújar wychodzi daleko poza pole karne. Pierwsza próba wybicia powoduje, że piłka oddala się 3 metry od bramkarza. Andújar nie rezygnuje, ale ponowne wybicie odbija się od obrońcy Napoli. Piłkarze w białych koszulkach próbują oddalić zagrożenie. Luca Toni nie zdążył dobiec do futbolówki, a była przed nim szansa trafienia na pustą bramkę!

84
    Piłkarze Rafaela Beniteza znów na połowie rywala. Benussi musi skupić się w ostatnich minutach tej rywalizacji.

85
    Niewiele pozostało do końca spotkania. Ostatnia roszada w Hellasie Verona. Na placu gry pojawia się Martic, który zastąpił Janković'a.

88
    Przywilej korzyści dla Napoli. Z daleka niezwykle mocno huknął Gabbiadini! Piłka trafia w słupek. Ileż dzieje się w końcówce tego spotkania.

90
    Nerwowo, oj nerwowo. Gabbiadini powala dwóch graczy Verony podczas walki o piłkę przy linii bocznej. Natychmiastowa reakcja arbitra. Za chwilę mogą posypać się kolejne kartki, bowiem piłkarze przepychają się między sobą.

90
    Jacopo Sala wylatuje z boiska! Trener Mandorlini musi uspokajać własnego zawodnika. Wszystko to przez niepotrzebne nerwy spowodowane faulem Gabbiadiniego.

90+1
    Tymczasem sędzia dolicza aż 5 minut do podstawowego czasu gry. Napoli praktycznie bez szans na urwanie punktów rywalom. Kto by się tego spodziewał?

90+3
    Fatalne zachowanie piłkarzy SSC Napoli na boisku. Sfrustrowani gracze Rafaela Beniteza zachowują się co najmniej nieprzyzwoicie. Luca Toni przeprosił swojego rywala za przypadkowe nastąpienie na piętę, lecz inaczej tę sytuację widział Britos, który błyskawicznie doskakuje do Włocha i rozpoczyna przepychanki!

90+3
    O ile kartka dla Britosa jest w pełni uzasadniona. o tyle żółty kartonik dla Toniego jest kompletnie niezrozumiały.

90+5
    Przepychanki i kłótnie trwały na tyle długo, że piłkarze raczej nie zdążą przeprowadzić żadnej akcji. Arbiter Banti za chwilę powinien zakończyć ten mecz.

90+5

Po zaciekłej i momentami brutalnej rywalizacji, Hellas Verona wygrywa 2:0 z SSC Napoli. Bez wątpienia jest to zaskoczenie, tym bardziej, że w pierwszym meczu obu drużyn Napoli wygrało 6:2.
    Luca Toni i Boško Janković będą się śnić Benitezowi po nocach.

Dziękujemy za wieczór z Serie A i zapraszamy na pozostałe relacja na lajfy.com. Do zobaczenia! (20:12:44)