Lorient – Monaco 0:2 (koniec) | Caen – Olympique 1:3 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 1:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:0 (0:0)
Olympique Lyon
Niedziela 17.01.2016, 21:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 21

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:58:42)

Po bardzo ciekawej końcówce AS Saint-Étienne pokonuje Olympique Lyon 1:0! Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 76. minucie Alexander Soderlund. Przez większość meczu przy piłce utrzymywali się jednak goście, ale nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi bramką.

90+4

90+3
    Zamieszanie pod bramką Ruffiera. Pusta bramka gospodarzy, ale ostatecznie piłka nie ląduje w bramce. Sędzia boczny podnosi jeszcze chorągiewkę, spalony.

90+2
    Całym zespołem broni się od kilku minut Saint-Etienne. Lyon ma jeszcze zaledwie kilka minut na zmianę wyniku.

90+1
    Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

90
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Christophe Jallet, na boisku pojawia się Maxwel Cornet.

89
    Jeszcze jeden rzut rożny dla przyjezdnych. Bardzo pewnie interweniuje na przedpolu Ruffier, który dalekim wyrzutem rozpoczyna kolejny atak swojej drużyny.

88
    Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Corgnet. Piłka minęła poprzeczkę bramki gości o dobre kilka metrów.

86
    Ale pudło! Ghezzal dość niespodziewanie doszedł do piłki przed bramką rywali, ale nie zdołał umieścić jej w siatce. Napastnik Lyonu chyba sam się nie spodziewał, że piłka minie wszystkich zawodników Saint-Etienne i spadnie mu pod nogi.

85
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Alexander Søderlund, na boisku pojawia się Neal Maupay.

84
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Clément Grenier, na boisku pojawia się Aldo Kalulu.

83
    Ależ było blisko drugiej bramki dla gospodarzy! Polomat wyłożył piłkę na 11. metro do Soderlunda, który tym razem uderza wprost w Lopesa!

81
    Rzut wolny dla przyjezdnych ok. 25. metrów od bramki Ruffiera. Do dośrodkowania dochodzi Tolisso, który oddaje jednak niecelny strzał na bramkę rywali.

79
    Długo wymieniają podania przed polem karnym rywali goście. Gospodarze bronią dostępu do bramki Ruffiera.

77
    Ghezzal atakuje po gwizdku Polomata, zasłużone upomnienie.
    76. Alexander SØDERLUND - 1:0

76
    Gol dla Saint-Étienne!
    Mamy w końcu otwarcie wyniku! Monnet-Paquet wślizgiem podaje do ALEXANDRA SODERLUNDA, który z okolic 11. metra pokonuje Lopesa! Gospodarze na prowadzeniu!

75
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Fabien Lemoine, na boisku pojawia się Renaud Cohade.

Piotr Swieczak

Gole: 76. Søderlund

Kartki:   18. Monnet-Paquet (SET), 52. Lemoine (SET), 62. Pajot (SET) – 77. Ghezzal (LYO)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 5:14. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 1:2. Foule: 25:13.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal Sall (C), F. Pogba, Polomat – Lemoine (75. Cohade), Pajot – Monnet-Paquet, Corgnet, Bahebeck (69. Eysseric) – Søderlund (85. Maupay).
    Zmiany: Moulin – Maupay, Pierre-Gabriel, Eysseric, Clément, Brison, Cohade.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet (90. Cornet), Yanga-Mbiwa, Umtiti, Morel – Ferri (73. Valbuena), Gonalons (C), Tolisso – Ghezzal, A. Lacazette, Grenier (84. Kalulu).
    Zmiany: Gorgelin – Cornet, Mvuemba, Darder, Kalulu, Valbuena, Koné.