Genoa – US Palermo 4:0 (koniec) | Carpi FC – Sampdoria 2:1 (koniec) | Chievo – Empoli 1:1 (koniec)
AS Roma – Hellas Verona 1:1 (koniec) | Udinese – Juventus 0:4 (koniec) | Bologna – Lazio 2:2 (koniec)
AC Milan – Fiorentina 2:0 (koniec)
AC Milan
2:0 (1:0)
ACF Fiorentina
Niedziela 17.01.2016, 20:45 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 20

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (22:48:57)

Bramka na początek i bramka na koniec. AC Milan popisał się żelazną defensywą, a w kluczowych momentach zaskoczył Fiorentinę szybkimi atakami. Cieszą się gospodarze, ponieważ pokonali wyżej notowanego przeciwnika. Na listę strzelców wpisali się Bacca i Boateng. Fiorentina przespała pierwszą połowę. Później wzięła się w garść, zmusiła gospodarzy do większego wysiłku, ale nadal nie potrafiła zmienić losów spotkania. Druga połowa była dość interesująca i wynagrodziła męczarnie po obejrzeniu 45 minut otwarcia. Punkty zostają na San Siro, a Fiorentina gdzieś straciła swój wigor z początku sezonu.

90+4
    Super Mario w słupek, ale ze spalonego, więc nawet gdyby przymierzył dobrze z ostrego kąta, to sędziowie nie uznaliby mu gola. Trafił dziś inny zmiennik – Boateng.

90+3
    Balotelli zatańczył blisko chorągiewki boiska. Kibice czekają już na ostatni gwizdek sędziego, by w doskonałych humorach rozejść się do domów.

90+1
    Inna sprawa, że mecz bez klopsa Tatarusanu to w ostatnim czasie kamień filozoficzny. W sytuacji bramkowej powinien zostać na linii i prawdopodobnie wtedy byłoby spokojniej.

90
    Daniele Doveri zdecydował się doliczyć do regulaminowego czasu 5 minut.
    88. Kevin-Prince Boateng (ACM)

88
    Gol dla Milanu!
    Strzelcem bramki KEVIN-PRINCE BOATENG.

Książę przypomina o sobie publiczności w Mediolanie i praktycznie pieczętuje zwycięstwo! Otrzymał po prostu fenomenalne podanie crossowe od Kucki, wygarnął piłkę sprzed nosa Tatarusanu, po czym kopnął ją do pustej już siatki. Po chwili prezentował już akrobatyczną cieszynkę!

87
    Bacca zbiera owację od kibiców na San Siro. To autor dotychczas jedynego gola dla AC Milan. Zmiennikiem Kolumbijczyka jest Włoch Mario Balotelli.

86
    Krąży futbolówka po polu karnym AC Milan, jednak nie ma strzałów. Bez mocnego kopnięcia piłki w kierunku prostokąta zwanego bramką, nie będzie tematu wyrównania.

85
    Kalinić nieprzepisowo blokował Donnarummę. Za podobne zachowanie został upomniany żółtą kartką przed przerwą.

84
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego było może i dobre, ale cała grupka zawodników z Florencji wpadła w pułapkę offsidową. Donnarumma mógł spokojnie wznowić grę spod własnej bramki.

83
    Babacar jest ostatnią nadzieją Fiorentiny na wyrównanie. Napastnik za pomocnika Ilicicia. Błaszczykowski zostaje na ławce rezerwowych.

80
    Ostatnie 10 minut widowiska w Mediolanie. Bacca błyskawicznie otworzył i być może ustalił wynik. Fiorentina zaatakowała po przerwie, ale nie idzie z tym w parze wyrównanie.

79
    Kevin Prince Boateng na ostatnie minuty. Niang napracował się dziś z przodu, ale sądząc po grymasie, nie jest usatysfakcjonowany swoim występem.

Gole: 4. Bacca, 88. Boateng

Kartki:   69. Bacca (ACM), 73. Bertolacci (ACM) – 31. Suárez (FIO), 45. N. Kalinič (FIO), 59. Vecino (FIO), 68. Tomović (FIO)

Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 1:8. Rzuty rożne: 4:10. Spalone: 8:2. Foule: 20:17.
    AC Milan: G. Donnarumma – Abate, Alex, A. Romagnoli, Antonelli – Honda, Montolivo (70. Kucka), Bertolacci, Bonaventura – Niang (79. Boateng), Bacca (87. Balotelli).
    Zmiany: Livieri, Abbiati – De Sciglio, J. Mauri, A. Poli, C. Zapata, Kucka, N. de Jong, Balotelli, Boateng, Calabria, Simič.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Roncaglia, Astori – Bernardeschi, Suárez (66. Rossi), Vecino, Alonso (75. Pasqual) – Iličić (83. Babacar), Valero – N. Kalinič.
    Zmiany: Lezzerini, Sepe – Gilberto, M. Fernández, Błaszczykowski, Verdú, Rossi, Pasqual, Babacar, Báez.

Sędziowie: Daniele Doveri