Bournemouth – Tottenham 0:0 (koniec) | Arsenal – Middlesbrough 0:0 (koniec) | Burnley – Everton 2:1 (koniec)
Hull – Stoke 0:2 (koniec) | Leicester – Crystal Palace 3:1 (koniec) | Swansea – Watford 0:0 (koniec)
West Ham – Sunderland 1:0 (koniec) | Liverpool – West Bromwich 2:1 (koniec)
Arsenal F.C.
0:0 (0:0)
Middlesbrough F.C.
Sobota 22.10.2016, 16:00 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gorąco zapraszam na relację meczu dziewiątej kolejki Premier League. Na Emirates Stadium w sobotę zmierzą się Arsenal oraz beniaminek – Middlesbrough. Początek spotkania już o godzinie 16:00.

Kanonierzy po ośmiu kolejkach zajmują drugą pozycję w tabeli z dorobkiem dziewiętnastu oczek. Mają tyle samo punktów co lider Manchester City, lecz ich stosunek bramek jest gorszy. Londyńczycy dotychczas zdołali wygrać sześć meczów, jednokrotnie zremisowali oraz raz odnieśli porażkę na starcie sezonu z Liverpoolem 3:4.

W ostatni weekend Arsenal na własnym stadionie zmierzył się ze Swansea. Gospodarze w 26. minucie za sprawą Walcotta wyszli na prowadzenie. Siedem minut później zawodnik gospodarzy podwyższył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Sigurdsson. Po zmianie stron do siatki na 3:1 trafił Ozil. Sześć minut po pojawieniu się na boisku Cecha pokonał Baston. Ostattnie 20 minut po czerwonej kartce Xhaki gospodarze grali w dziesiątkę, czego nie wykorzystali zawodnicy Swansea. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Goście po dobrym początku sezonu zaliczyli obecnie kilka meczów bez zwycięstwa. Obecnie zajmują siedemnastą lokatę z dorobkiem sześciu oczek i nad strefą spadkową znajdują się tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Tydzień temu Middlesbrough na własnym stadionie podejmowało Watford. Do przerwy mimo znacznej przewagi gospodarzy mieliśmy bezbramkowy remis. Dziesięć minut po zmianie stron gościom prowadzenie dał Holebas. Do końca spotkania napierali podopieczni Karanki, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Długa lista niedostępnych zawodników w kadrze Arsenalu, wystąpić nie mogą m.in. Cazorla, Mertesacker czy Welbeck. W drużynie gości nie zagrają Husband oraz Leadbitter, a występ Fabio jest niepewny.

Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania zapraszam do śledzenia relacji już w sobotę od godziny 16:00 na portalu LAJFY COM!

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Elneny – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sanchez.
    Rezerwowi: Ospina – Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Gabriel Paulista, Reine-Adélaïde, Lucas, Maitland-Niles.

Middlesbrough F.C.: Valdés – Barragán, Ayala, B. Gibson, Friend (C) – de Roon, Forshaw, Clayton – Traore, Negredo, G. Ramírez.
    Rezerwowi: Guzan – De Sart, Downing, Espinosa, Nugent, Stuani, Fabio..

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

2
    Od początku spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze.

3
    Zablokowane dośrodkowanie Bellerina z prawego skrzydła przez Frienda.

5
    Prostopadłe podanie w kierunku Alexisa, na aut wybija Ayala.

5
    Dobre wejście na połowę rywali zalicza Koscielny, który wygrywa pojedynek główkowy.

6
    Na uwolnienie wybija Clayton.

6
    Za mocne podanie do Bellerina, od bramki zacznie Valdes.

7
    Rzut wolny dla Kanonierów w odległości 18 metrów od bramki Valdesa.

8
    Do futbolówki podchodzi Alexis i Ozil. Strzał oddaje Niemiec, ale piłka przelatuje ponad bramką.

9
    Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Elnenego w kierunku Alexisa. Głową wybija Ramirez.

10
    Mocne uderzenie z dwudziestu metrów w wykonaniu Elnenego. Niestety Egipcjanin oddaje niecelny strzał.

13
    Prawym skrzydłem atakują gościem powraca Monreal, który wybija na aut.

14
    Szybko tracą futbolówkę podopieczni Karanki.

14
    Podanie do Walcotta, ten wycofuje na czternasty metr do Ozila. Niemiec pada na murawę, ale sędzia nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego.

16
    Spod nóg Alexisa piłkę na rzut rożny wybija Ramirez.

16
    Dośrodkowanie rywali wybija Forshaw.

19
    Niesamowite co tu się wyprawia!!! Traore ucieka rywalom po błędzie Kościelnego i wychodzi sam na sam z Cechem! Bramkarz Kanonierów broni strzał Hiszpana. Do futbolówki dopada jeszcze Negredo, który uderza prosto w Cecha. To powinna być bramka!
    20. Marnuje znakomitą okazję Negredo!

20
    Rzut wolny dla gości. Strzał oddaje Ramirez, piłka trafia w słupek!

21
    Traore ponownie ucieka rywalom, z bramki wyszedł Cech, który przejmuje futbolówkę.
    21. Z rzutu wolnego w słupek trafia Ramirez.

23
    Strzał oddaje Alexis, broni Valdes.

27
    Na skrzydle faulował rywala Bellerin. Rzut wolny dla gości.

27
    Wrzuca futbolówkę Ramirez, głową uderza Negredo. Zażegnują niebezpieczeństwo gospodarze.

29
    Ucieka rywalom Walcott, posyła piłkę w pole karne przeciwników. Nie rozczytał jego zamiarów Alexis i od bramki zacznie Valdes.

31
    Faulowany w ofensywie Ozil.

32
    Kolejny rzut wolny dla Kanonierów. Przy piłce ustawia się Ozil, który dośrodkowuje w szesnastkę gości. Na pozycji spalonej złapany Mustafi.

33
    Nieprawdopodobnie jak broni Cech! Dośrodkowanie ze skrzydła w wykonaniu Traore. Głową uderza Negredo, piłka po plecach Kościelnego dociera do Ramireza, który także głową kieruje futbolówkę na krótki słupek, ale tam nagle pojawia się bramkarz gospodarzy!

35
    W środkowej strefie boiska faulowany był Negredo.
    35.

36
    Z bólu zwija się Mustafi, potrzebna pomoc klubowych medyków.

38
    Dośrodkowanie Bellerina, wybija Barragan.

38
    Korner dla Kanonierów, centruje Elneny, a głową wybija Negredo.

41
    Iwobi podaje do Alexisa, ten złapany na pozycji spalonej.

43
    Ponad 70% czasu gry przy piłce znajdują się gospodarze.

43
    Za mocne podanie Alexisa do Bellerina. Od bramki zacznie Valdes.

44
    Ładne zagranie Iwobiego do Ozila. Wokół Niemca pojawia się czterech zawodników. Ostatecznie piłka trafia do Walcotta, ten za mocno dogrywa na piąty metr!

45
    Dośrodkowanie z rożnego wybija Negredo.

45+1
    Minutę dolicza arbiter.

45+1

Przed spotkaniem wszyscy spodziewali się, że będziemy oglądać ataki tylko jednej z drużyn. Jednak jak pokazuje przebieg spotkania, goście także potrafią atakować. Do przerwy mieli trzy znakomite okazje, jednak jak natchniony broni Cech. Po zmianie stron możemy spodziewać się kolejnych emocji!

46

46
    Bez zmian drugą połowę zaczynają oba zespoły.

48
    Faulowany Alexis, mamy rzut wolny dla gospodarzy. Przy piłce ustawia się Ozil. Z problemami Valdes, mamy zagranie Alexisa spod końcowej linii boiska na drugi metr, głową w piłkę nie trafia Kościelny. Francuz miał przed sobą pustą bramkę!!!!

50
    Podanie do Ozila, strzał oddaje Niemiec, tym razem pewnie broni Valdes.
    50. Fatalnie z piłką minął się Kościelny.

52
    Kolejny rzut wolny dla Kanonierów. Przy piłce Alexis i Ozil. Strzał oddaje Chilijczyk, futbolówka minimalnie minęła słupek bramki.

54
    Fenomenalnie broni strzał Alexisa sprzed szesnastki jego były klubowy kolega z Barcelony – Victor Valdes.

56
    Dośrodkowanie Ozila z rzutu rożnego, pewnie wyłapuje piłkę Valdes.

59
    Traore ucieka rywalom, oddaje strzał z narożnika pola karnego w kierunku dłuższego słupka. Znakomicie po raz kolejny broni Cech!

60
    Dogranie Bellerina na jedenasty metr, wybija Ayala.

62
    Przerzucenie piłki w kierunku Ozila, ten nie zdołał opanować futbolówki i od bramki Valdes.

64
    Fatalne wybicie przez defensywę Arsenalu, przejmuje Ramirez. Równo z murawą sfaulował rywala Mustafi.

66
    Iwobi dośrodkowuje na piąty metr, czyści Gibson.

67
    Strzał oddaje Alexis, udanie broni Valdes.

67
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Iwobi, na boisku pojawia się Lucas.

68
    Za mocne podanie do Alexisa, przejmuje futbolówkę bramkarz gości.

70
    Zamknięci przed własną szesnastką podopieczni Karanki.

73
    Głową na skraju pola karnego interweniuje Valdes. Futbolówka spada pod nogi Walcotta, z woleja uderza Anglik, piłka chyba nie zmierzała do bramki, ale wracający Valdes zdołał ją przechwycić.

74
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mohamed Elneny, na boisku pojawia się Alex Oxlade-Chamberlain.

77
    Za mocne podanie do Walcotta, od bramki zacznie Valdes.

81
    Bellerin rozciąga do Oxlade'a- Chamberleina. Dośrodkowanie w wykonaniu Anglika, dobrze główkuje Gibson.

82
    Ładna kombinacyjna akcja Kanonierów, ostatecznie za plecy podanie dostaje Lucas i jego słaby strzał bez problemów broni Valdes.

83
    Dośrodkowanie Ozila w kierunku Walcotta, ten głową uderza prosto w bramkarza gości.

84
    Zmiana w drużynie Middlesbrough F.C.: z boiska schodzi Gastón Ramírez, na boisku pojawia się Stewart Downing.

86
    Nie spieszy się z rozpoczęciem gry Valdes.

86
    Traore kontra Monreal, Hiszpan znalazł swoim dośrodkowaniem Downinga, który wycofał przed szesnastkę do Forshawa, ten uderza bardzo niecelnie.

87
    Z ławki trenerskiej wstał zdenerwowany Arsene Wenger.

89
    Świetne podanie Traore do Negredo, ten wychodzi sam przeciwko dwóm rywalom. Hiszpan próbował jeszcze ograć Kościelnego, który połapał się w zamiarach rywala i znakomicie wślizgiem wybija piłkę.

90
    W ofensywie faulował Negredo.

90+1
    Pięć minut dolicza arbiter do drugiej części spotkania.

90+2
    Na uwolnienie wybija Ayala.

90+2
    Zmiana w drużynie Middlesbrough F.C.: z boiska schodzi Álvaro Negredo, na boisku pojawia się Christian Stuani.

90+3
    Traci piłkę Alexis.

90+3
    Ależ szczęście gości!!! Strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, nogę do piłki dostawia Ozil i piłka wpada do siatki. Jak się jednak okazuje Niemiec był na pozycji spalonej co znakomicie wyłapał sędzia liniowy!

90+5
    Ostatnie 30 sekund dla Kanonierów na zdobycie bramki na wagę zwycięstwa.

90+5

W drugiej połowie już po pięciu minutach gry na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, jednak z piłką na drugim metrze minął się Kościelny. W końcówce Negredo był w dobrej sytuacji do oddania groźnego strzału na bramkę Cecha, jednak wtedy znakomitym wślizgiem popisał się francuski obrońca. Dzięki zdobytemu dzisiaj punkcikowi Arsenal przynajmniej do jutra wychodzi na pozycję lidera Premier League.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM (17:55:30)

Maciej Jędrzejczyk

Gole:

Kartki:   64. Mustafi (ARS)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 5:2. Foule: 6:13.
    Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Elneny (74. Oxlade-Chamberlain) – Walcott, Özil, Iwobi (67. Lucas) – Alexis Sanchez.
    Zmiany: Ospina – Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Gabriel Paulista, Reine-Adélaïde, Lucas, Maitland-Niles.

Middlesbrough F.C.: Valdés – Barragán, Ayala, B. Gibson, Friend (C) – de Roon, Forshaw, Clayton – Traore, Negredo (90+2. Stuani), G. Ramírez (84. Downing).
    Zmiany: Guzan – De Sart, Downing, Espinosa, Nugent, Stuani, Fabio.