Bayer – Hoffenheim 0:3 (koniec) | Hertha – FC Koln 2:1 (koniec) | Ingolstadt – Borussia D. 3:3 (koniec)
Darmstadt – Wolfsburg 3:1 (koniec) | Freiburg – Augsburg 2:1 (koniec) | Bayern – Borussia M. 2:0 (koniec)
Bayern Monachium
2:0 (2:0)
Borussia Monchengladbach
Sobota 22.10.2016, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 8

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (20:24:56)
    Bayern wygrywa dzisiaj bez większego trudu:

To już zdecydowanie jednostronny pojedynek. Bayern Monachium już w pierwszej połowie wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie i później wystarczyło już tylko kontrolować przebieg całej rywalizacji. Jako pierwszy dzisiaj na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie brazylijskiego defensora gospodarzy. Później podwyższył wynik Douglas Costa dokładnym strzałem w krótki róg bramki. W drugiej połowie goście stworzyli sobie jedną świetną okazję na bramkę kontaktową, ale Hahn uderzył jedynie w poprzeczkę bramki Neuera. W efekcie Bawarczycy sięgają po komplet punktów.

90+2

90+1
    Pięknie z rzutu wolnego przymierzył Daniel Alaba, jednak na linii bramkowej wykazał się golkiper Źrebaków i przeniósł futbolówkę nad bramką!

90
    Robert Lewandowski był faulowany przez rywala tuż przed linią pola karnego. Będzie to z pewnością okazja na uderzenie dla gracza Bayernu.

89
    Za moment dowiemy się ile minut do spotkania doliczy arbiter. W końcówce huknął jeszcze zza szesnastki Renato Sanches, ale nie dał się zaskoczyć Sommer.

88
    Ambitnie walczą do samego końca przyjezdni piłkarze, jednak nie pozwalają im rywale na zbyt wiele.
    Nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja Brazylijczyka:

87
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że dość spokojnie na własnym obiekcie wygrają Bawarczycy.

85
    Bayern zaczął grać w końcówce bardzo rozważnie. Przez jak najdłuższy okres czasu utrzymuje się w posiadaniu futbolówki na połowie gości.

84
    Zmiana ta oznacza, że Robert Lewandowski zagra dzisiaj cały mecz w podstawowym składzie Bayernu Monachium. Ma Polak jeszcze trochę czasu na swoje trafienie.

83
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Joshua Kimmich.

82
    Dość długo konstruowali goście swoją akcję ofensywną, ale wszystko kończy się w rękach Neuera. Później kontuzji doznał jeszcze Rafinha.

81
    Potrzebują zawodnicy z M'Gladbach szybkiej bramki kontaktowej, żeby myśleć o skutecznej pogoni w tej rywalizacji.

80
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Renato Sanches.

79
    Z pewnością ofensywny zawodnik Borussii jest w stanie wnieść trochę ożywienia w poczynaniach ofensywnych Źrebaków.

78
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi André Hahn, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

78
    Dobrze ogląda się akcję wyprowadzaną przez graczy Schuberta. Brakowało im takiej gry w pierwszej połowie rywalizacji.
    To już ostatni kwadrans:

77
    Czterech zawodników M'Gladbach ruszyło do szybkiej kontry, jednak podanie Johnsona pozostawiało wiele do życzenia.

76
    Przesadził w tym momencie Robert Lewandowski i przypadkowo łokciem potraktował Vestergaarda.

75
    Kwadrans pozostaje do zakończenia rywalizacji. Po kolejnej akcji przyjezdnych mamy wyraźnego spalonego napastnika Źrebaków.

74
    Johnson początkowo dobrze poradził sobie z przeciwnikiem, ale później zdecydowanie zbyt mocno podawał do Hahna.

73
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Douglas Costa, na boisku pojawia się Thomas Müller.

72
    Poprzednia sytuacja pokazała, że goście nadal jeszcze mogą się liczyć w walce o remis. Mocne dośrodkowanie Costy ze skrzydła nie zostało przecięte na czwartym metrze.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).

71
    Od dobrych kilku minut goście znajdują się na połowie Bayernu! To musiało się stworzyć zagrożeniem pod bramką Neuera i finalnie gracz Źrebaków przymierzył z bliskiej odległości w poprzeczkę!

70
    To już ostatnie dwadzieścia minut tej rywalizacji. M'Gladbach bierze się nieco bardziej do roboty, ale wydaje się, że Bawarczycy mają sytuację pod kontrolą.

69
    Bardzo długo konstruują goście swoją akcję ofensywną. Bayern nie decyduje się już na tak wysokie stosowanie pressingu.

68
    Warto zauważyć, że nadal nie dokonał żadnej zmiany w tym spotkaniu Carlo Ancelotti. Drugi szkoleniowiec wprowadził już na boisko dwóch zawodników.
    67. Druga zmiana w ekipie Źrebaków:

66
    Przyjezdna ekipa w drugiej połowie stara się odważniej walczyć z wyżej notowanymi rywalami. Póki co jednak niewiele z tego wynika.

65
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Oscar Wendt, na boisku pojawia się Nico Schulz.

64
    Nie mieli teraz pomysłu goście na rozegranie ataku i finalnie wszystko zakończył zbyt słabym uderzeniem głową Vestergaard.

63
    Nieco odważniej grają goście po przerwie. Stindl zdołał na prawej stronie boiska nabić Hummelsa i wywalczyć rzut rożny.

62
    Do intensywnej rozgrzewki ruszył Thomas Müller. Najpewniej zastąpi on niebawem Roberta Lewandowskiego.

61
    Stindl wyprowadza szybką kontrę swojego teamu. Ostatecznie nie zdołał on odpowiednim podaniem uruchomić Hahna.

60
    Godzina tej rywalizacji już za nami. Robben miał idealną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale fatalnie chybił uderzeniem z dziesiątego metra!

59
    Kiepsko wykańczali teraz swoją sytuację goście. Bardzo dobre dośrodkowanie ze skrzydła posłał gracz M'Gladbach, ale nikogo nie znalazł na piątym metrze.

58
    Kramer stara się wziąć na siebie większy ciężar przy wyprowadzaniu ataku i przynosi to niezły efekt.

57
    Alonso nieprzepisowo zatrzymywał w tej sytuacji uciekającego mu Stindla. W efekcie goście wznowią grę od rzutu wolnego.

56
    Źrebaki próbują zaatakować rywali wyższym pressingiem, ale nie mają szans na odebranie piłki. Bardzo dobrze operują futbolówką miejscowi piłkarze.
    Ciekawa sytuacja po bramce Costy:

55
    Johnson posłał niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale bez większego trudu wyłapał futbolówkę Manuel Neuer.

54
    Zdecydowanie przesadził w tej sytuacji Martinez. Hahn walczył z nim przepisowo, ale Hiszpan ostatecznie wymusił przewinienie.

53
    Cały czas zagrzewani są miejscowi zawodnicy do częstych ataków przez swoich fanów na trybunach.

52
    Mijają kolejne minuty po przerwie, a nadal niekwestionowaną dominację na boisku mają gospodarze.

51
    Lewandowski starał się przyjmować futbolówkę w szesnastce rywali, ale ostatecznie spróbował niestety wymusić jedenastkę.

50
    Monachijczycy konstruują swój atak na lewym skrzydle Ofensywną akcję wyprowadzają oni znaczną ilością piłkarzy.

49
    Po wejściu na boisko defensora M'Gladbach z pewnością ulegnie zmianie taktyka gości. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona bardziej defensywna.

48
    Przyjezdny team konstruuje swoją akcję na własnej połowie boiska. Bayern z kolei zastosował bardzo wysokie podejście pressingiem.

46
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Jonas Hofmann, na boisku pojawia się Tony Jantschke.

46
    Do przerwy mamy prowadzenie Bayernu:

Goście zdecydowanie potrzebują otrząśnięcia się w szatni. Ich szkoleniowiec powinien przeprowadzić z graczami Gladbach poważną rozmowę, gdyż przy takiej grze możemy spodziewać się jeszcze większej klęski Źrebaków. Bayern gra dzisiaj zdecydowanie lepiej i dominuje na boisku. Pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył Arturo Vidal, a później podwyższył prowadzenie Douglas Costa. Robert Lewandowski jest widoczny w konstruowaniu ataków, a w jednej ze swoich ofensywnych akcji przymierzył w słupek. Liczymy na dalsze emocje już po krótkiej przerwie!

45

45
    Sędzia nie powinien doliczać dzisiaj zbyt wielu minut do pierwszej odsłony rywalizacji. Nie mieliśmy praktycznie żadnych przerw w grze.

44
    Duński defensor gości zdołał w tej sytuacji wybić piłkę z własnego pola bramkowego, ale za moment z pewnością powróci ona w szesnastkę przyjezdnych.

43
    Podopieczni włoskiego szkoleniowca nie muszą już teraz forsować tempa rozgrywania akcji. Spokojnie szukają miejscowi piłkarze swoich szans na podwyższenie prowadzenia.

42
    Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy tej rywalizacji. Bayern całkowicie kontroluje boiskowe wydarzenia i prowadzi zasłużenie 2:0.

41
    Ciekawy pomysł na dośrodkowanie miał teraz Douglas Costa, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać uderzenia na piątym metrze.

40
    Źrebaki szukają swojej okazji na wyjście z szybkim atakiem, ale tracą futbolówkę już na czterdziestym metrze.

38
    Thiago był faulowany przez Kramera na trzydziestym metrze. Niemiecki pomocnik musi uważać, bo niedługo zasłuży sobie na żółtą kartkę.

37
    Bardzo rzadko udaje się gościom wyprowadzić dzisiaj kontratak. Zazwyczaj kończy się ona na wysokości środka boiska.

36
    Sommer za moment wznowi grę od własnej bramki. Żaden z partnerów nie pokazuje mu się jednak do krótkiego rozegrania.

35
    Dośrodkowanie Robbena z rzutu wolnego było zbyt głębokie i piłka wychodzi szybko za linię końcową boiska.

34
    W dalszym ciągu sytuacja nie ulega zmianie. Bayern momentalnie po stracie stosuje wysokie podejście pressingiem i odzyskuje futbolówkę.

33
    Z pewnością goście chcieliby, żeby ta połowa się już skończyła. Ich trener musi nimi wstrząsnąć w przerwie, żeby powalczyli jeszcze o korzystny rezultat.
    31. Douglas Costa (BAY) - 2:0

31
    Gol dla Bayernu!
    Strzelcem bramki DOUGLAS COSTA!

To już może być bramka, która zakończy emocje w tym meczu! Bardzo łatwo w polu karnym Costa poradził sobie z Wendtem, a później plasowanym uderzeniem w krótki róg pokonał Sommera! Asystę na swoim koncie zapisuje Alaba!
    Cieszynka Vidala po zdobytej bramce:

31
    Robben oddał dość nieprzyjemne uderzenie dla bramkarza z lewego skrzydła, ale Sommer na raty zdołał wyłapać futbolówkę.

30
    Pół godziny spotkania już za nami. Ciężko w tym meczu mówić o przewadze Bayernu, gdyż gospodarze całkowicie zdominowali dzisiaj boiskowe wydarzenia.

29
    Costa spróbował zaatakować prawym skrzydłem, ale dość szybko poradził sobie z nim rywal. Piłka została wycofana do Alaby.

28
    Od wielu minut goście są zamknięci na własnej połowie boiska. Wszyscy zawodnicy M'Gladbach są skupieni na grze w defensywie.

27
    Dobre dośrodkowanie posłał w tej sytuacji z rzutu rożnego Alonso, ale Javi Martinez zdecydowanie spudłował strzałem głową.

26
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Tym razem na korner futbolówkę wybijał jeden z defensorów Źrebaków.

25
    Niezbyt widoczny jest w tym spotkaniu Costa. Zdecydowanie częściej Bayern przeprowadza ataki skrzydłem Robbena.

24
    Tym razem Polak dobrze podawał na prawe skrzydło do wbiegającego Rafinhi, ale ten ugrał tylko rzut rożny.

23
    Kompletnie nie mają pomysłu na wyjście z własnej połowy boiska goście. W statystyce posiadania piłki przegrywają dzisiaj zdecydowanie z Bayernem.

22
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Robert Lewandowski, ale trafił wprost w mur.

21
    Kolejne ataki wyprowadzają miejscowi piłkarze. Kramer fauluje na 25. metrze Thiago i od rzutu wolnego wznowią gospodarze.
    Fani gości nie mogą być zadowoleni z gry swoich ulubieńców:

20
    Niecelnie wybijał futbolówkę w tej sytuacji Sommer i w efekcie od wrzutu z autu grę wznowią zawodnicy Bayernu.

19
    Borussia M'Gladbach stara się utrzymać przy piłce, wymieniając podania na własnej połowie boiska.

18
    Martinez spisuje się dzisiaj z Hummelsem bardzo dobrze w defensywie. Nie pozwalają oni na zbyt wiele Hahnowi.

17
    Trudno po tych pierwszych minutach spotkania spodziewać się, że monachijczycy mogliby dzisiaj stracić u siebie jakiekolwiek punkty.
    16. Arturo Vidal (BAY) - 1:0

16
    Strzelcem bramki ARTURO VIDAL!

Gospodarze bardzo szybko obejmują dzisiaj prowadzenie! Rafinha idealnie dośrodkował w tej sytuacji z prawego skrzydła, a Vidal idealnie wyszedł w powietrze na ósmym metrze! Nieatakowany Chilijczyk bez większego problemu wpakował futbolówkę do siatki strzałem głową!

15
    Polak stworzył sobie pierwszą kapitalną okazję na zdobycie bramki! Idealnie zwodem ograł rywala, ale później przymierzył z ostrego kąta w zewnętrzną część słupka!

15
    Sporo ryzykował teraz przed własną szesnastką Martinez. Sędzia zdecydował ostatecznie słusznie, że faulował Hiszpana Hahn.

14
    Trzecia już próba Robbena, ale teraz wyglądało to bardziej jak dośrodkowanie. Lewandowski nie miał jednak szans na oddanie strzału głową.

13
    Stwarzają sobie dzisiaj sporo okazji miejscowi zawodnicy, ale przez te niecałe piętnaście minut rażą nieskutecznością.

12
    Goście starają się wymieniać kolejne podania na własnej połowie boiska. Finalnie traci jednak futbolówkę Hahn.

11
    Szaleje dzisiaj na prawym skrzydle holenderski zawodnik! Robben znowu schodził do środka i mocnym strzałem pomylił się o dobry metr!

11
    Przyjezdna drużyna pierwszy raz w tym meczu na dłużej zdołała utrzymać się w posiadaniu piłki na połowie gospodarzy.

10
    Rozkręciło nam się to widowisko. Na trybunach kibice obu drużyn bardzo pięknie wspierają swoich ulubieńców od pierwszego gwizdka.

9
    Tym razem niezwykle groźnie było pod drugą bramką! Robben idealnie wypuścił w polu karnym Rafinhe, a ten pięknym zwodem minął rywala! Później jednak uderzył w boczną siatkę z kilku metrów!

8
    Kapitalna kontra gości! Idealnie dośrodkowanie posłał z prawego skrzydła zawodnik Borussii, a Johnson fatalnie uderzył z dwunastego metra!

8
    Neuer znalazł krótkim podaniem na własnej połowie Martineza. Były zawodnik Athletic Bilbao szuka partnerów w ofensywie.
    Zapinamy pasy i startujemy:

7
    Widać wyraźnie, że przyjezdny team jest póki co nastawiony zdecydowanie na grę w głębokiej defensywie. Liczą przy okazji zawodnicy Schuberta na okazję do wyjścia z kontrą.

6
    Bardzo mądrze zachował się na lewej stronie defensywy Mats Hummels. Najpierw odebrał on futbolówkę rozpędzonemu Hahnowi, a później spokojnie dał się sfaulować.

5
    Zdecydowanie pospieszył się w tej sytuacji z dalekim zagraniem Kramer. Z pewnością nie jest to już ten sam zawodnik, który zdobywał Mistrzostwo Świata kilka lat temu z reprezentacją Niemiec.

4
    Rafinha podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale nie zdołał na prawym skrzydle minąć defensora Źrebaków.

3
    Arjen Robben ładnie przedostał się na dwudziesty metr i spróbował szczęścia uderzeniem, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

3
    Sommer bardzo długo zwlekał w tej sytuacji z wybiciem piłki i spróbował go zaatakować Lewandowski. Finalnie bramkarz ekspediuje futbolówkę na aut.

2
    Bayern Monachium od początku meczu stara się spokojnymi podaniami wyprowadzić ofensywną akcję w ataku pozycyjnym.

1

Na tą rywalizacji zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 do naszej relacji!
    Celtic nie będzie dobrze wspominał ostatniej potyczki z M'Gladbach:

Borussia Mönchengladbach:

Drużyna niezbyt udanie rozpoczęła tegoroczne zmagania ligowe. W tabeli plasuje się dopiero na dziewiątej pozycji i ma na koncie zaledwie jedenaście oczek. Bilans bramkowy również nie może być uznawany za pozytywny (10:10). Nieco lepiej wygląda sytuacji w rozgrywkach Champions League, gdzie Źrebaki nadal mają realne szanse na wyjście z trudnej grupy (trzy punkty w trzech meczach). W ostatniej kolejce zespół ten zremisował bezbramkowo na własnym obiekcie z HSV.
    Włoski szkoleniowiec jest przed meczem dobrej myśli:

Bayern Monachium:

Podopieczni włoskiego szkoleniowca w tym sezonie spisują się dość dobrze. W niemieckiej Bundeslidze plasują się na pierwszym miejscu i mają na koncie siedemnaście punktów. Z kolei w Champions League zanotowali do tej pory dwie wygrane oraz jedną porażkę (0:1 z Atletico Madryt). W ostatniej ligowej potyczce Bayern zremisował 2:2 na trudnym terenie z Eintrachtem Frankfurt. Najlepszym strzelcem drużyny jest nasz rodak Robert Lewandowski (pięć trafień).
    W obozie Bawarczyków panują bardzo dobre nastroje:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami szlagierowo zapowiadającego się pojedynku w niemieckiej Bundeslidze. Będący zdecydowanym faworytem Bayern Monachium zmierzy się na własnym obiekcie z nieobliczaną Borussią M'Gladbach. Bawarczycy w ostatniej kolejce nie zdołali sięgnąć po komplet punktów, więc tym razem będą chcieli się zrehabilitować fanom na Allianz Arena. Źrebaki z kolei w swoim meczu Ligii Mistrzów wygrali na stadionie The Bhoys i przełamali serię niezbyt udanych delegacji. Zapowiada się więc niezwykle interesujące widowisko piłkarskie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Dawid Czempisz

Gole: 16. Arturo Vidal, 31. Costa

Kartki:   71. Kramer (MNC)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 1:1. Foule: 4:11.
    Bayern Monachium: Neuer – Rafinha (83. Kimmich), Javi Martínez, Hummels, Alaba – Arturo Vidal, Alonso, Alcántara – Robben (80. Sanches), Lewandowski, Costa (73. Müller).
    Zmiany: Ulreich – Boateng, Bernat, Kimmich, Sanches, Müller, Coman.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Korb, Vestergaard, Elvedi, Wendt (65. N. Schulz) – Strobl, Kramer – J. Hofmann (46. Jantschke), Stindl, Johnson – Hahn (78. Herrmann).
    Zmiany: Sippel – Jantschke, Rütten, Herrmann, N. Schulz, Dahoud, Sow.

Główny: Jochen Drees
    Asystenci: Timo Gerach, Christian Gittelmann
    Techniczny: Robert Schröder.

Widownia: 75 000