Górnik W. – Olimpia K. 1:0 (koniec) | Górnik II – Jastrzębie 1:0 (koniec) | Rekord – Unia T. 5:2 (koniec)
Lechia ZG – Dzierżoniów 2:2 (koniec)
Lechia Zielona Góra
2:2 (0:1)
Lechia Dzierżoniów
Sobota 22.10.2016, 14:30 • Stadion MOSiR, Zielona Góra • 3 liga, grupa III

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Serdecznie zapraszam na relację na żywo z meczu III grupy 3. ligi. W ramach 13. kolejki Falubaz Zielona Góra podejmie u siebie Lechię Dzierżoniów. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 14:30.

Falubaz dobrze spisuje się w ostatnich spotkaniach, co pozwoliło zielonogórzanom wspiąć się w górę tabeli. Zajmują oni obecnie 9. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Zielonogórska drużyna jest tym samym niepokonana w ostatnich 5 starciach.

Z kolei Lechia nie może być zadowolona ze swoich dotychczasowych wyników. Klub z Dzierżoniowa plasuje się obecnie na przedostatniej, 17 lokacie w ligowej tabeli z zaledwie 9 punktami na koncie. Ostatni i jedyny w tym sezonie zwycięski mecz piłkarze z Dolnego Śląska zaliczyli ponad miesiąc temu, więc mają oni odwrotną passę niż klub z Zielonej Góry.

Faworytem tego starcia jest raczej Falubaz, który jest w trakcie ucieczki z dolnych rejonów tabeli. Ponadto zespół z Dzierżoniowa ma problemy kadrowe, bowiem kilku ich graczy zmogły choroby. Przed Lechią stoi więc bardzo ciężkie zadanie, aby wywieźć z Zielonej Góry punkty.

Mimo że faworytami dzisiejszego meczu są zielonogórzanie, Lechia z pewnością nie odpuści tak łatwo, gdyż bardzo potrzebuje punktów. Zawodnicy z Winnego Grodu natomiast zdecydowanie są w gazie, jednak wiele razy w tym sezonie oglądaliśmy już sytuacje, gdy popełniali oni zbyt proste błędy i tracili cenne punkty. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już dziś po południu. Na naszą relację zapraszam przed godziną 14:30.

Witam państwa ze stadionu przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze. Pogoda dopisuje, a obie drużyny intensywnie rozgrzewają się od kilkunastu minut. Tymczasem zapoznam Państwa z wyjściowymi jedenastkami.

Falubaz Zielona Góra: Krajewski – Droszczak, Borys, Ostrowski, Górski, Cipior, Górecki, Babij, Andrzejczak, Chyrek, Ziętek.
    Rezerwowi: Fabiański, Koppenhagen, Siebert, Piwowarski, Pawłowski.

Lechia Dzierżoniów: Malec – Paszkowski, Buryło, Niedojad, Barski, Korkuś, Słonecki, Tomkiewicz, Wasilewski, Kowalczyk, Tomaszewski.
    Rezerwowi: Spaleniak, Budai, Parizotto, Pietkiewicz, Aleksiuk, Brzezicki.

Sędziowie: Sipora Ireneusz – Barszczewski Mirosław, Zapotoczny Mirosław.

Obie jedenastki wychodzą na murawę! Za chwilę zaczynamy!

1

1
    Zaczęli miejscowi.

1
    Zielonogórzanie dziś w biało-zielonych strojach, natomiast Lechia ubrana na żółto-niebiesko.

2
    Oskrzydlająca akcja zielonogórzan, jednak przerwana faulem przez piłkarzy z Dzierżoniowa.

4
    Starcie w środku pola, ale sędzia nie przerwał gry.

5
    Ostatnie minuty to bardzo szybka gra w środku pola, co próbowali wykorzystać goście, ale ich akcja została zatrzymana przez Przemysława Krajewskiego.

8
    Dobry pomysł na dośrodkowanie mieli teraz piłkarze Falubazu, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Paszkowski.

11
    Na świetnej pozycji był teraz Michał Chyrek, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Lechii.

13
    Kolejny z rzędu zablokowany strzał Falubazu! Zielonogórzanie intensywnie ostrzeliwują bramkę gości.

14
    Znów znakomite dośrodkowanie dostał Chyrek, ale nieczysto uderzył głową w piłkę i chwilę leżał na murawie pod bramką Lechii.

20
    Okres dość niemrawej gry obu ekip. I Falubaz, i Lechia miały swoje okazje, ale wszystkie były szybko zatrzymywane.

23
    Faul Słoneckiego i z bocznego sektora boiska zaczną zielonogórzanie.

28
    Korner dla Lechii.

29
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego szybko wybite przez Falubaz, ale zielonogórzanie nie potrafili sklecić składnej kontry.

31
    Przez ostatnie minuty w natarciu Lechia Dzierżoniów, która próbuje wykorzystać niemoc Falubazu.

31
    Świetnie na czystą pozycję wyszedł jeden z piłkarzy Falubazu, ale piłkę spod nóg wyciagnął mu Łukasz Malec!

34
    Ależ niecelne dośrodkowanie Chyrka! Zawodnik Falubazu pobiegł skrzydłem w kierunku bramki przyjezdnych, ale zbyt długo wahał się z podaniem i piłka wyszła na aut po przeciwnej stronie boiska.

36
    Rzut rożny dla Lechii.

37
    Zderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po czym zielonogórzanie próbowali przeprowadzić kontrę jednak bezskutecznie.

38
    Paweł Słonecki ukarany kartonikiem zdaje się, że za kwestionowanie decyzji arbitra.

39
    Gol dla Lechii!
    PAWEŁ SŁONECKI posłał piłkę za kołnierz Krajewskiego po pięknym strzale głową!

45
    Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej 1 minutę.

45+1

Pierwsza połowa tego spotkania nie zaprezentowała pięknej gry. Początek należał do zielonogórzan, którzy zdecydowanie przycisnęli rywali, lecz do głosu szybko doszli goście i zdołali wykorzystać nieporadność miejscowych. Wydaje się, że jeżeli obie drużyny nie zmienią w drugiej połowie swojej gry to bramek możemy oczekiwać jedynie ze stałych fragmentów, tak jak to miało miejsce w 39 minucie.
    Do usłyszenia za 15 minut!

Piłkarze wracają na boisko! Już za chwilę druga połowa!

46

49
    Gol dla Falubazu!
    Słonecki umieścił piłkę we własnej bramce po tym jak dostał omyłkowe podanie od Chyrka w polu bramkowym Lechii.

50
    Ależ szczęście gości! Łukasz Ziętek strzelał z praktycznie czystej pozycji, lecz trafił w poprzeczkę bramki gości!

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Kowalczyk (Lechia Dzierżoniów).

52
    Drugą połowę zielonogórzanie zaczęli jakby odmienieni i od samego początku napierają na bramkę Łukasza Malca.

53
    Strzał Borysa z jedenastu metrów prosto w ręce bramkarza Lechii!

54
    Dośrodkowanie Babija z lewej flanki miało szansę zostać zamienione na gola, jednak piłka wybita przez obrońców Lechii.

55
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Cipior, na boisku pojawia się Piwowarski.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Krajewski (Falubaz Zielona Góra).

56
    Tomaszewski starł się z Krajewskim i sędzia uznał, że wina leży po obu stronach, bowiem obaj zawodnicy prawie zaczęli się przepychać. Żółta kartka także dla Tomaszewskiego.

61
    Tuż za linią wyznaczającą połowę boiska leżał teraz jeden z piłkarzy Falubazu. Zielonogórzanie rozpoczęli z rzutu wolnego, ale akcja została zatrzymana przez Lechię.

65
    Świetna akcja Falubazu lewą stroną boiska. Gdy wydawało się, że akcja już jest skończona, do piłki doszedł ADRIAN DROSZCZAK, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

66
    Znakomitą okazję mieli przyjezdni, ale piłkę tuz przed bramką wybił wślizgiem jeden z zawodników Falubazu.

67
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Andrzejczak, na boisku pojawia się Pawłowski.

68
    Powiem szczerze, że dość niezrozumiała dla mnie decyzja sędziego, który ukarał żółtą kartką Michała Chyrka. Ciężko stwierdzić za co dostał karę zawodnik Falubazu.

70
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi Aleksiuk, na boisku pojawia się Parizotto.

72
    Przypadkowy gol po ofiarnej interwencji Krajewskiego! Bramkarz Falubazu wybronił strzał gości, jednak leżąc na murawie nie był w stanie obronić dobitki BARTOSZA TOMKIEWICZA.

74
    Druga połowa wygląda na razie jak powtórka pierwszej części spotkania. Początek należał do Falubazu, a przed momentem do głosu znów doszli goście. Spotkanie jeszcze raczej nie zostało rozstrzygnięte!

77
    Zielonogórzanie upatrywali swojej szansy w kolejnym ataku lewą flanką, jednak Damian Pawłowski kompletnie zepsuł dośrodkowanie.

80
    Strzał Ziętka zablokowany przez obrońców Lechii. Korner dla Falubazu.

80
    Wykonanie tego rzutu rożnego nie było zbyt precyzyjne i piłka szybko wyszła poza boisko.

81
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Górecki, na boisku pojawia się Koppenhagen.

86
    Kolejny raz zielonogórzanie próbują atakować lewym skrzydłem, ale bezskutecznie.

86
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik Falubazu o centymetry minął się z piłką, która szybowała nad jego głową!

88
    Rafał Ostrowski otrzymał żółty kartonik w dość niezrozumiałej sytuacji. Sędzia pozostaje jednak nieugięty.

90+1
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Ostrowski (Falubaz Zielona Góra).

90+3

Końcówka spotkania dość nerwowa – mieliśmy dużo fauli oraz kartek, a spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem. Można to raczej uznać za niespodziankę!

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu! (16:34:26)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.