Olympique – Rennes 2:0 (koniec) | Lorient – Nice 0:1 (koniec) | Angers – AS Nancy 1:0 (koniec)
Caen – Lille 0:1 (koniec) | Metz – Nantes 1:1 (koniec)
FC Metz
1:1 (0:0)
FC Nantes
Sobota 18.02.2017, 20:00 • Stade Saint-Symphorien, Metz • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 26

Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia pozostałych sportowych relacji na portalu lajfy.com! (22:00:48)
    Podział punktów w Metz!

W drugiej połowie działo się sporo. Przede wszystkim oglądaliśmy celne strzały i bramki! Druga odsłona to przewaga gości, ale szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i ich walka do końca przerodziła się w rzut karny, który wykorzystał Diabate. Mieliśmy do czynienia z zupełnie dwoma połowami, ale ta lepsza odbyła się bez udziału Stępińskiego. Polak nie był zbyt aktywny i został zmieniony po przerwie. Remis wydaje się być zasłużonym wynikiem.

90+3
    Diabate mocno potraktował w końcówce Limę. Sędzia kończy mecz.

90+2
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy.
    90+1. Cheick Diabaté (MTZ) - 1:1

90+1
    Gol dla Metz!
    CHEICK DIABATE

Do piłki podszedł DIABATE i pewnym płaskim strzałem pokonał Riou, który nie wyczuł intencji strzelającego. Ależ dramaturgia i remis w ostatnich minutach meczu!
    90. Rzut karny dla FC Metz! Żółta kartka dla Vizcarrondo.

90
    Ależ napór ze strony gospodarzy na bramkę Riou. Tłok w polu karnym i doczekali się piłkarze FC Metz rzutu karnego!
    Vizcarrondo faulował Erdinca.

88
    Wrzutka Heina z prawego skrzydła i Diego Carlos wyjaśnia sytuację skuteczną interwencją.

87
    Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale arbiter pod presją nie ugiął się i słusznie nie podyktował "11".

86
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Adrien Thomasson, na boisku pojawia się Oswaldo Vizcarrondo.

85
    W polu karnym znalazł się Hein, który przełożył sobie piłę na lewą nogę, lecz jego strzał był bardzo niecelny.

84
    Nie potrafią znaleźć pomysłu na skuteczną akcję ofensywną piłkarze FC Metz, którzy stracili futbolówkę i kontra gości. Wrzutka Ilokiego z prawej strony murawy i Falette wybija na korner.

82
    Brzydki faul Bammou na Assou-Ekoto. Gospodarze domagali się kartki, ale upiekło się piłkarzowi FC Nantes.

81
    Jeszcze jedna wrzutka gości. Tym razem zagrywał Lima, ale Bisevac wbija na korner.

80
    Gracze Nantes wywalczyli korner po akcji prawą stroną boiska. Będący we własnym polu karnym Diabate wyjaśnia sytuację wybiciem futbolówki do przodu po wrzutce Duboisa.

Krystian Kocerba

Gole: 90+1. Diabaté (kar.) – 69. Rongier

Kartki:   34. Diabaté (MTZ) – 43. Djidji (NAT), 56. Gillet (NAT), 72. Bammou (NAT), 90. Vizcarrondo (NAT)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 9:9. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 2:1. Foule: 9:20.
    FC Metz: Didillon – Balliu, Biševac, Falette, Assou-Ekotto – Diagné (79. Hein), Mandjeck – N'Guette (66. Erdinç), Cohade, Sarr – Diabaté.
    Zmiany: Kawashima – Rivierez, Hein, Erdinç, Signorino, Mollett, Philipps.

FC Nantes: Riou – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Pardo (46. Iloki), Rongier, Gillet, Thomasson (86. Vizcarrondo) – Sala, Stępiński (46. Bammou).
    Zmiany: Dupé – S. Oliveira, Vizcarrondo, Bammou, Iloki, Harit, Nakoulma.

Sędziowie: Bartolomeu Varela – Philippe Jeanne, Bertrand Jouannaud – Floris Aubin