Leganés – Granada 1:0 (koniec) | Eibar – Real Madryt 1:4 (koniec) | Villarreal – RCD Espanyol 2:0 (koniec)
FC Barcelona – Celta Vigo 5:0 (koniec)
SD Eibar
1:4 (0:3)
Real Madryt
Sobota 04.03.2017, 16:15 • Ipurua, Eibar • Hiszpańska LaLiga • Runda 26

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Przed nami dwudziesta szósta seria spotkań w hiszpańskiej La Liga. Na Estadio Municipal de Ipurua przyjedzie drużyna Realu Madryt. Czy Królewscy zdołają się podnieść po niespodziewanym remisie na własnym boisku z Las Palmas i w starciu z Eibar zdołają wywalczyć komplet punktów?

Real Madryt:

Podopieczni Zinedine Zidane'a z dorobkiem 56 punktów są aktualnie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Korzyścią dla zawodników z Santiago Bernabeu są na pewno dwa mecze rozegrane mniej od prowadzącej w stawce Barcelonie i tylko oczko starty do ekipy Luisa Enrique.
    W środku tygodnia piłkarze ze stolicy rozgrywali spotkanie z drużyną Las Palmas. Wyspiarze stawiali dzielnie opór wyżej stawianemu rywali i rezultacie zdołali wywieźć z delegaci jedno oczko. Dla kibiców wicemistrza Hiszpanii prawdziwą bolączką jest jednak skład personalny ich ulubieńców. Z urazem walczy Ronaldo, a z powodu kartek nie zagrają Morata oraz Bale, co znacznie wpłynie na moc ofensywną Królewskich. Jeśli dołożymy do tego wyjazd do Neapolu w ramach rewanżowego spotkania Ligi Mistrzów, to okazuje się, że rywalizacja na Ipurua, nie będzie należała do najłatwiejszych.
    Lista piłkarzy, którzy udadzą się na wyjazd do kraju Basków:

SD Eibar:

Podopieczni trenera Mendilibara są prawdziwym objawieniem tegorocznych rozgrywek. 39 zdobytych punktów pozwala im na zajmowanie wysokiej, siódmej lokaty w tabeli. Baskowie wywalczyli czternaście oczek na dwadzieścia jeden możliwych, co niewątpliwie potwierdza wysoką formę gospodarzy. Niewielka strata do kolejnych drużyn, że do końca sezonu zarówno kibice jak i piłkarze Eibar mogą myśleć o kwalifikacji do europejskich w przyszłym sezonie. Co ciekawe drużyna Mendilbara przegrała na własnym stadionie: z Barceloną, Atletico Madryt oraz zajmującą ostatnie miejsce w stawce,Osasuną.
    Trener gospodarzy przyznaje, że aby wywalczyć punkty w starciu z Reale trzeba dać z siebie wszystko i liczyć na gorszy dzień Królewskich:

W tym sezonie już padł niespodziewany wynik z udziałem tych obu zespołów. Na Estadio Santiago Bernabeu padł remis 1:1, gdy po szybko strzelonej bramce przez Frana Rico oraz wyrównaniu Bale'a, kibice zgromadzeni w stolicy nie obejrzeli już tamtego popołudnia więcej trafień.
    Historia starć między Realem, Eibar liczy zaledwie pięć trafień i poza wspomnianym przed chwilą spotkaniu, to pozostałe padły łupem Królewskich.
    Bukmacherzy w roli faworyta zgodnie stawiają na zwycięstwo ekipy Zidane'a, ponieważ kurs na wygraną gospodarzy wynosi aż 5.80, zaś na gości za każdą postawioną złotówkę można zarobić zaledwie 1,80 złotego.

Na relację live ze spotkania na Estadio Municipal de Ipurua zapraszamy serdecznie od godziny 16:15. Miejmy nadzieję, że zawodnicy pokażą nam prawdziwą hiszpańską piłkę, pełną goli i emocji. Do usłyszenia!
    W takim zestawieniu wyjdzie drużyna Mendilibara:

A tak prezentuje się skład Zidane'a:

1

1
    Zaczęli goście ubrani w tradycyjne białe trykoty, gospodarze dziś w czerwono-granatowych koszulkach.

2
    Niedokładne podanie Asensio i swoją akcję na własnej połowie rozpoczynają Baskowie.

3
    Podopieczni Medilibara spokojnie rozgrywali na własnej połowie. Po chwili na długie podanie zdecydował się Dos Santos, ale futbolówkę zagraną do Enricha przejął Ramos.

4
    Próbował przedrzeć się środkiem pola James Rodriguez, ale dobrze zablokował Kolumbijczyka Escalante.

5
    Dośrodkowanie w pole karne Navasai z łatwością zagrożenie zażegnują defensorzy Królewskich.

6
    Urwał się na lewej stronie Benzema. Francuz dostrzegł na przeciwnej flance Lucasa Vazquez i od razu do niego zagrał. Hiszpan jednak nie opanował podania od byłego napastnika Lyonu.

7
    Goście bez pośpiechu wymieniają podania w okolicach koła środkowego.

7
    Momentalne przyspieszenie gry. Benzema wpadł w pole karne, ale do samego końca blokował go Dos Santos.

8
    Pena ładnie przedzierał się na lewej stronie, ale w najważniejszym momencie zablokował skrzydłowego Eibar, Pepe.

9
    Rozciągnięcie gry na prawą stronę do Danilo, ten próbował zagrać prostopadłą piłkę do Benzemy, lecz obaj zawodnicy nie porozumieli się.

10
    Dużo biegają od pierwszych minut gospodarze, chcąc wytworzyć presję na parze środkowych obrońców.

11
    Walczył do końca o wywalczenie sobie pozycji w polu karnym Yoela Benzema z Ramisem. Arbiter uznał, że nieprzepisowo atakował rywala napastnik z Madrytu.

12
    Dośrodkowanie Pedro Leona, ląduje wprost na głowie partnera, jednak ten oddał zbyt słaby strzał. Bez problemu broni Keylor Navas.

13
    Podłączył się do akcji ofensywnej Capa, zawodnik z numerem siedem, źle podał do ustawionego Pedro Leona, co zakończyło akcję gospodarzy.

14
    Gol dla Realu!

Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Asensio ląduje pod nogą KARIMA BENZEMY. Pierwszy strzał Francuz zdołał jeszcze wybronić Yoel, ale przy dobitce goalkeeper Eibar był bez szans. Napastnik Realu strzela po ponad miesięcznej przerwie bez trafienia w lidze.
    14. Karim Benzema (REA) - 0:1

15
    I kolejna szansa dla przyjezdnych na podwyższenie prowadzenie. Z prawej strony zewnętrzną częścią strony zagrał James, ale na linii piątego metra, nie było żadnego z jego kolegów.

16
    Niedokładne rozciągnięcie gry na prawą strony do Capy i od autu rozpocznie Nacho.

18
    Podopieczni Zidane'a zostali nieco zepchnięci przez przeciwników na własną połowę, trudno jest wyjść wicemistrzom Hiszpanii za linię środkową.

19
    Mocne zagranie na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Vazqueza. Hiszpan po raz drugi nie zdołał opanować podania.

19
    Dośrodkowanie Luny na bliższy słupek i dobrze ustawiony Pepe wybija poza linię boczną.

20
    Dużo podań w okolicach pola karnego Navasa wymienili gospodarze. W końcu na strzał decyduje się Escalante, jednak jego strzał ląduje na trybunach Ipurua.

21
    Ładne zagranie Asensio na prawą stronę do Vazqueza. Wychowanek Realu mając przed sobą Lunę musi spowolnić tę akcję Realu.

22
    Niedokładna wrzutka w pole karne Casemiro i od bramki rozpocznie Yoel.

23
    Wydaje się, że na pozycji spalonej był James Rodriguez, pomimo gwizdów na trybunach, arbiter nakazuje grać dalej i po chwili przyznaje pierwszy w tym meczu korner dla gości.

24
    Zbyt słabe zagranie z rzutu rożnego i Królewscy muszą rozpocząć atak od nowa.

25

Piękne dośrodkowanie Jamesa z rzutu wolnego. KARIM BENZEMA ładnie uciekł spod krycia obrońców i z najbliższej odległości strzela swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.
    25. Karim Benzema (REA) - 0:2

26
    Spóźnione wejście Sergio Ramosa, przy którym ucierpiał Sergi Enrich. Pan Jose Gonzalez mógł spokojnie pokazać żółtą kartkę kapitanowi Realu.

27
    Po raz kolejny próbował ruszyć na bramkę rywala aktywny dziś Benzema, ale w ostatniej chwili zdołał wybić mu piłke spod nóg Ramis.

28
    Walczył do końca Adrian, który do samej linii końcowej starał się przechytrzyć Danilo i ta sztuka pomocnikowi Eibar się udała.

29
    Niebezpieczne dośrodkowanie Pedro Leona, po którym jeden z gospodarzy wpadł w Keylora Navasa, na szczęście goalkeeperowi nic się nie stało.

30

Tym razem zamienili się rolami Benzema z JAMESEM RODRIGUZEM. Francuz zacentrował z prawego skrzydła, na bliższy słupek wbiegł zawodnik z numerem dziesięć i będąc w ogóle nieobstawionym w szesnastce gospodarzy z łatwością podwyższył stan meczu.
    30. James Rodríguez (REA) - 0:3

31
    Próbował w pojedynkę przedryblować całą obronę przeciwników Marco Asensio, jednak wychowankowi Realu zabrakło siły na trzeciego z obrońców.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Gonzalo Escalante (SD Eibar).

33
    Dużo łatwych strat notują piłkarze Mendilibara, a druga drużyna ligi skrzętnie próbuje to wykorzystać w postaci szybkich kontr.

34
    Strzał Danilo lewą nogą z narożnika pola karnego w znacznej odległości mija bramkę Yoela.

35
    Poniosła fantazja Escalante, który z odległości ponad trzydziestu metrów próbował zaskoczyć Navasa. Próba ta oczywiście zakończyła się niepowodzeniem.

36
    Zawodnicy z Madrytu nieco spuścili z tonu i starają się powoli wymieniać piłkę na połowie Basków.

37
    Ładnie chciał oszukać rywala Vazquez, Luna przeczytał zamiary skrzydłowego Królewskich i goście muszą budować swój atak od nowa.

38
    Ciężar gry zostaje przeniesiony na połowę madrytczyków. Dośrodkowanie z prawej strony Capy, Pena zgrał głową do Enricha, a strzał tego ostatniego został zablokowany przez Sergio Ramosa.

39
    W odpowiedzi próbowali wyjść z kontrą podopieczni Zidane'a. Zbyt indywidualnie zachował się Benzema, który nie dostrzegł będącego na lewej stronie Asensio.

39
    Ręką zagrywa Danilo, sędzie nie dopatrzył się złamania przepisów, ale i tak Eibar rozpocznie spod bocznej chorągiewki.

40
    Miękkie dośrodkowanie Pedro wyłapuje z łatwością Navas.

41
    Nie opuszczamy szesnastki Królewskich. Kolejna próba Pedro Leona i w ostatniej chwili wybija Nacho.

42
    Techniczne uderzenie Marco Asensio mogło zaskoczyć Yoela. Ładne uderzenie młodego zawodnika Realu w niewielkiej odległości przelatuje obok słupka.

43
    Benzema uderza z ostrego kąta i broni nogami Yoel!

44
    Jeszcze szczęścia próbował Asensio. Hispzan ładnie znalazł sobie miejsce do strzału, ale jego uderzenie było zbyt słabe.
    44. Najpierw uderzał Benzema, a po chwili dobijał Asensio:

45

Koniec pierwszej części meczu na Ipurua. Zawodnicy Zinedine Zidane'a zdominowali pierwsze trzy kwadransy gry. W barwach Królewskich szczególnie mogą się podobać Benzema, Asensio i James Rodriguez, to głównie za ich sprawą piłkarze w białych koszulkach prowadzą do przerwy różnicą aż trzech bramek.
    Ekipa Mendilibara pomimo nie najgorszej formy w dzisiejszej rywalizacji, popełnia zbyt wiele niewymuszonych strat, a także trudno im dojść do groźnej sytuacji strzeleckiej. Momentami to właśnie Eibar zamyka Real w ich polu karnym, mimo tego trudno będzie zmienić losy tej rywalizacji.
    Karim Benzema pierwszy raz w tym sezonie strzela dwie bramki w jednym meczu w lidze:

46

46
    Bez zmian przystąpiły oba zespoły do drugiej części gry, zaczęli gospodarze.

47
    Leży na boisku Luna, Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej.

48
    Lewy obrońca już melduje się na murawie, a tymczasem dośrodkował z lewej strony Asensio, jednak w polu karnym nie było żadnego z jego partnerów.

49
    Miał okazje na skompletowanie hattricka Benzema, lecz Francuz nie ucelował w bramkę.

50
    Dośrodkowanie w kierunku Enricha i skuteczne wyjście z bramki zanotował Navas.

51
    Atak pozycyjny podopiecznych Mendilibara. Mądrze przesuwają poszczególne formacje przyjezdni z Madrytu, spychając Basków na własną połowę.

52
    Próba prostopadłego podania Vazqueza w kierunku Benezemy, dobrze wyszedł z bramki Yoel i spokojnie złapał futbolówkę.

53
    Dośrodkowanie Pedro Leona w kierunku Rubena Peny i w ostatniej chwili blokuje go Danilo.

54
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Jamesa Rodrigueza i z łatwością zażegnują zagrożenie zawodnicy w czerwono- granatowych strojach.

55
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Antonio Luna, na boisku pojawia się Anaitz Arbilla.

56
    Ostre starcie w powietrzu Enricha i Casemiro. Na szczęście obyło się bez kontuzji.

57
    Łatwa strata w środku pola Escalante. Marco Asensio próbował wrzucić w szesnastkę, ale dobrze zablokował go Arbilla.

58
    Wrzutka Jamesa i dopatrzył się przewinienia w ataku Sergio Ramosa pan Jose Gonzalez.

59
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika, a Real kontrolując mecz nie śpieszy się z odbiorem.

60

Świetne podanie na wolne pole od Karima Benzemy do MARCO ASENSIO. Hiszpan dostrzega lepiej ustawionego Jamesa na prawej stronie. Kolumbijczyk strzela w słupek, na szczęście zdążył z dobitką skrzydłowy Realu i już mamy 0:4.
    60. Marco Asensio (REA) - 0:4

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Nacho (Real Madryt).

63
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Adrián González, na boisku pojawia się Cristian Rivera.

64
    Dobra interwencja Ramisa, który przerwa dalekie podanie od Modrica do Benzemy.

65
    Świetne podanie z lewej strony od Ariblli i niewiele zabrakło, aby Enrich wpakował piłkę do siatki.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Casemiro (Real Madryt).

66
    Drużyna Zidane'a ma pod kontrolą wydarzenia na boisku. Nie raz dając możliwość Eibar na rozgrywanie przed polem karny Navasa, żeby później skontratakować.

66
    Z murawy schodzi autor dwóch bramek w dzisiejszym meczu Karim Benezama, a w jego miejsce urodzony na Dominikanie Mariano Diaz.

68
    Duże zamieszanie przed bramką Navasa, do siatki trafia Escalante, ale arbiter słusznie odgwizduje spalonego.

69
    Niedokładne uderzenie zza pola karnego Pedro Leona.

70
    Niedokładne dośrodkowanie z prawej strony i od bramki rozpocznie Navas.

71
    Zidane daje odocząć Modricowi w jego miejsce Mateo Kovacić.

72
    Gol dla Eibar!

Wygrał przebitkę na prawej stronie Pedro Leon, były zawodnik Realu, zacentrował w szesnastkę i dobrze ustawiony RUBEN PENA, strzela prawdopodobnie bramkę honorową dla Eibar.
    72. Rubén Peña (EIB) - 1:4

74
    Podanie od Jamesa z własnej połowy do wychodzącego na wolną pozycję Mariano, arbiter podnosi chorągiewkę sygnalizując spalonego.

75
    Jak pokazują powtórki Mariano nie był na spalonym.

75
    Zmęczonego Kolumbijczyka zastępuje Isco.

76
    Długie zagranie Yoela na lewą stronę do Riviery okazało się zbyt mocne.

77
    Dobra interwencja Sergio Ramosa, zatrzymującego na prawej flance Pedro Leona.

78
    Chciał zagrać na wyprzedzenie przeciwnika Mateo Kovacić. Chorwat zdaniem arbitra zagrał nakładką i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

79
    Ładna dwójkowa Escalante i Pedro Leona daje efekt w postaci rzutu rożnego dla Basków.

80
    Pepe wygrywa główkowy pojedynek z Enrichem i przynajmniej na chwilę oddala zagrożenie od własnej bramki Portugalczyk.

81
    Faul w środku pola Casemiro. Musi uważać Brazylijczyk, ponieważ ma on na swoim koncie żółtą kartkę.

82
    Wybicie Nacho trafia wprost pod nogi Rubena Peni, ten strzela bez namysłu, ale jego uderzenie blokuje Pepe.

83
    Danilo blokuje podłączającego się do akcji ofensywnej Arbillę, wydaje się, że prawy obrońca Realu faulował w tej sytuacji, ale pozwala grać dalej sędzia tych zawodów.
    Keylor Navas wpuścił już 32 gole w tym sezonie, w całym zeszłym puścił ich zaledwie 31:

84
    Goście spokojnie rozgrywają futbolówkę na połowie gospodarzy.

85
    Strzał zza pola karnego Enricha przelatuje obok prawego słupka.

87
    W miejsce zmęczonego Pedro Leona, na boisku melduje się Japończyk, Inuj.

88
    Indywidualna akcja Kovacicia. Chorwat przedarł się środkiem pola, już składał się do strzału, lecz w ostatnim momencie powstrzymał go Rivera.

89
    Real przenosi ciężar gry pod pole karne Yoela, właśnie na połowie Eibar będą chcieli rozgrywać zawodnicy Zidane'a.
    89. Starcie pomiędzy Nacho, a Ramisem:

90
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Łatwa strata na własnej połowie jednego z graczy Realu. Ruben Pena poprawił sobie piłkę i po chwili oddał strzał, który okazał się niecelny.

90+2

Koniec spotkania na Ipurua w Eibar.
    Druga połowa była tylko formalnością dla gości z Madrytu. Pomimo dużej woli walki zawodnicy Jose Mendilibara, gładko przegrali z bardziej utytułowanym rywalem. Dzięki tej wygranej podopieczni Zinedine Zidane'a awansują przynajmniej na kilka godzin awansują na pierwsze miejsce w lidze, mając jeden mecz rozegrany mniej od Dumy Katalonii. Baskowie na razie utrzymują się na siódmej pozycji, przynajmniej do jutrzejszego spotkania drużyny z Bilbao.
    Końcowy rezultat to 1:4

To już wszystko na dziś z Eibar. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy udanego wieczoru. (18:13:27)

Bartek Łojewski

Gole: 72. Peña – 14. Benzema, 25. Benzema, 30. James Rodríguez, 60. Asensio

Kartki:   32. Escalante (EIB) – 62. Nacho (REA), 65. Casemiro (REA)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 12:12. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:6. Foule: 13:14.
    SD Eibar: Y. Rodríguez – Capa, Ramis, dos Santos, Luna (55. Arbilla) – Escalante, Dani García – León (87. Inuj), Adrián González (63. Rivera), Peña – Enrich.