Błękitni – Radomiak 0:0 (koniec) | Stal S. W. – Olimpia E. 1:1 (koniec) | Polonia W. – Warta 1:1 (koniec)
Odra O. – GKS Bełchatów 3:1 (koniec) | Raków – Legionovia 5:1 (koniec) | Olimpia Z. – Siarka T. 1:2 (koniec)
Rozwój – Puszcza 0:1 (koniec)
Błękitni Stargard
0:0 (0:0)
Radomiak Radom
Sobota 18.03.2017, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:55:27)

Bezbramkowe nieco ponad 90 minut w Stargardzie i obie drużyny wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Radomiaka, w którego szeregach wyróżniał się przede wszystkim Leandro. Szarże snajpera Radomiaka zatrzymał kilkakrotnie Przemysław Wróbel. Po przerwie lepsi byli Błękitni, ale nie udokumentowali ani przewagi optycznej, ani liczebnej. Mówiąc krótko, sprawiedliwy remis, choć szkoda, że bezbramkowy.

90+4

90+2
    Już w doliczonym czasie dośrodkowanie Sulkowskiego z rzutu wolnego prosto na głowę zawodnika w błękitnej koszulce.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Być może ostatnia tak wyborna szansa Błękitnych w tym pojedynku. Flis wypatrzył na skraju pola karnego dobrze ustawionego Gutowskiego, którego wszystkie dzisiejsze uderzenia są równie złe!

87
    Zmiana imienników to ostatnia w drużynie z Radomia. Wojczuk na murawie, a Filipowicz odpoczywa.

85
    Inczewski zapolował na pierwsze dziś dośrodkowanie z prawego skrzydła. Futbolówka prześlizgnęła się po głowie zmiennika i nie oddał strzału.

84
    Żelazny dżoker trenera Błękitnych Sebastian Inczewski zastąpił w jedenastce Więcka.

82
    Reakcja trenera Radomiaka po czerwonej kartce to zmiana Leandro na Mikołajczaka.

80
    Brutalne przewinienie na skrzydle i starło się tam kilkunastu zawodników. Sędzia musiał zareagować i pokazał czerwoną kartkę Brągielowi.

79
    Błękitni zdjęli z siebie pressing Radomiaka, ale akcja oskrzydlająca z wykorzystaniem Więcka skończyła się szybciej niż zaczęła.

78
    Uderzenie Gutowskiego z dystansu zawołało o pomstę do nieba zanim wylądowało poza stadionem w Stargardzie.

77
    Nie pierwsza dziś przerwa w grze spowodowana urazem piłkarza z Radomia. Sulkowski runął na boisko ze znacznej wysokości i zrobił sobie krzywdę.

75
    Nic wynikło z rzutu wolnego dla Radomiaka Radom i szybko odpowiedzieli podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego.

74
    Żółta kartka dla Szymusika za faul taktyczny na rozpędzonym Brągielu.

72
    Może nawet lekko rozczarowuje Radomiak w drugiej połowie. Pozwolił na znacznie więcej gospodarzom. Z jego przewagi optycznej zostało nic.

70
    Fadecki przyjął miękkie dośrodkowanie na linii pola karnego, po czym bez chwili zastanowienia, postanowił oddać strzał. Pudło!

69
    Wysoko wyskoczyli Skórecki oraz Tarnowski. Pojedynek w powietrzu wygrał były zawodnik Dolcanu Ząbki.

68
    Dwa niebezpieczne dośrodkowania, po których bramkarze byli w opałach. Na szczęście dla Szadego mocne wstrzelenie Fadeckiego nie poszybowało w światło bramki Radomiaka.

66
    Więcek sfaulowany w centrum boiska i znów Błękitni mogli wprowadzić futbolówkę z rzutu wolnego.

64
    W bocznym sektorze boiska sprowadzony do parteru został Wojciech Fadecki. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny i trafił prosto w Szadego!

63
    Wichura porywa parasole ustawione na stadionie, co jest momentami bardziej pocieszne dla kibiców niż akcje Błękitnych.

61
    Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Patryka Baranowskiego. Już piłka jest ponownie w grze.

59
    Świetnie mierzył z rzutu wolnego Sulkowski. Boczny obrońca kierował piłkę obok muru w sam narożnik bramki Błękitnych Stargard, ale Wróbel zdążył odbić futbolówkę! Świetna postawa golkipera.

58
    Przed rzutem wolnym zmiana Cupriak za Stanisławskiego w obozie przyjezdnych.

57
    Przewinienie Liśkiewicza. Żółta kartka i świetna szansa dla gości na zdobycie gola z rzutu wolnego.

54
    Zmiana w drugiej linii Radomiaka Radom. Trener Werner Liczka wprowadził Brągiela za Colinę Domingueza.

53
    Pokazał się Brzęczek po wejściu na boisku. Obrócił się z piłkę ze zwodem i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Celna próba, ale Szady jest czujny w swoim królestwie!

51
    Flis dryblował w polu karnym, ale wszyscy na boisku wiedzieli, co zrobi ofensywny gracz Błękitnych.

50
    Nieudane crossowe podanie i grę wrzutem z autu wznowił Radomiak, który po przerwie jeszcze nie był w polu karnym Błękitnych.

49
    Mocniejsze otwarcie Błękitnych. Zmiana ich trenera jest ofensywna, ponieważ Brzęczek ma bardziej ofensywne inklinacje niż Karmański.

47
    Krótko po przerwie Gurzęda dostał żółtą kartkę za przewinienie przed własnym polem karnym.

46
    Pierwsza zmiana dokonana przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Za Karmańskiego wszedł na boisko Brzęczek.

46

Bezbramkowa pierwsza połowa w Stargardzie. Radomiak Radom sprawia lepsze wrażenie. Leandro urwał się trzy, a może cztery razy obrońcom Błękitnych, ale za każdym razem marnował swoją sytuację podbramkową. Pięknymi interwencjami popisywał się bramkarz Przemysław Wróbel. Błękitni ostrożni, ale odpowiedzieli jednym, niebezpiecznym stałym fragmentem, po którym Flis minimalnie spudłował. Radomiak ma do poprawienia skuteczność, a stargardzianie powinni chyba zaryzykować. Wyjdzie to z korzyścią dla widowiska.

45+1

45
    Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

45
    Atak Błękitnych na finiszu pierwszej części. Szady wybił niebezpieczne dośrodkowanie. Jeszcze korner i Radomiak szczęśliwie wyekspediował piłkę.

43
    W ostatnim momencie piłka podskoczyła Skóreckiemu na 20. metrze przed bramką Radomiaka. To prawie uniemożliwiło oddanie celnego strzału.

42
    Sędzia stracił cierpliwość do gospodarzy. Druga żółta kartka. Tym razem dla Lisowskiego za przewinienie w środku pola.

41
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła spadło na głowę Stanisławskiego, który postanowił wbiec w pole karne i oddał strzał obok bramki Błękitnych.

40
    Piłka na dobieg do Skóreckiego. Dziwne, że przegrał ten pojedynek biegowy. Zbierał się jak ślimak.

39
    Baranowski interweniował wybornie we własnym polu karnym. Czarował i czarował Leandro, a jednak nadział się na wślizg stopera Błękitnych.

37
    Żółta kartka dla Karmańskiego za bardzo ostre przewinienie w kole środkowym.

35
    Fajnie, gdyby piłkarze zmotywowali się na ostatnie 10 minut w pierwszej połowie. Wiadomo, że premierowe i ostatnie wrażenia są najważniejsze.

34
    Uderzenie Fadeckiego z rzutu wolnego najlepiej szybko zapomnieć. Piłka poleciała daleko za bramkę, której pilnuje Adrian Szady.

33
    Bemba postanowił porzucić defensywę i zaatakować. Pożytek był z tego rozwiązania mniejszy niż zakładał pomocnik.

32
    Dużo fauli w tym spotkaniu, ale sędzia Szymon Lizak nie upomniał jeszcze żadnego zawodnika kartonikiem.

31
    Na potwierdzenie niebezpieczne dośrodkowanie Szymusika odbite z trudem przez Szadego.

29
    Za moment dobiegnie końca drugi kwadrans. Optyczna przewaga Radomiaka Radom, ale nie jest to stuprocentowa dominacja. Trafienie Błękitnych byłoby małym zaskoczeniem, ale nie szokowało.

27
    Colina Dominguez potraktował bezpardonowo Szymusika, co dostrzegł dobrze ustawiony sędzia Szymon Lizak. Piłka dla Błękitnych.

26
    Po raz pierwszy od kilku minut futbolówka na połowie Radomiaka. Próba kombinacyjnego rozegrania zatrzymana przez Bembę.

25
    Najgorsze dotychczas dośrodkowanie Radomiaka z rzutu wolnego i od bramki wznowił grę Przemysław Wróbel.

24
    Skórecki zaangażował się w defensywę i sfaulował na własnej połowie Filipowicza. Stały fragment dla Radomiaka.

23
    Sulkowski wszedł w pojedynek jeden na jednego z Więckiem. Górą pomocnik Błękitnych, ponieważ zmusił rywala do wyjścia z piłką poza plac.

21
    Plus dla Leandro za dochodzenie do sytuacji podbramkowych, ale z taką skutecznością, gola w Stargardzie nie zdobędzie.

19
    Leandro po raz trzeci! Biegł kilkanaście metrów sam przeciwko Przemysławowi Wróblowi. To miała być pewna bramka napastnika Radomiaka, a jednak trafił w nogę golkipera.

18
    Interwencja wślizgiem Gutowskiego na lewej stronie boiska. Radomiak pozostaje jednak na połowie Błękitnych i atakuje.

17
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leandro wpakował piłkę do bramki Błękitnych, ale nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

16
    Przewinienie na Sulkowskim w bocznym sektorze boiska. Zastanawiają się goście jak spożytkować stały fragment.

15
    Za kibicami kwadrans pojedynku i po jednej, stuprocentowej sytuacji podbramkowej zmarnowali Flis oraz Leandro.

14
    Akcja oskrzydlająca przyjezdnych zakończona złym dośrodkowaniem. Kontrolował to wszystko Przemysław Wróbel.

12
    Pudło Flisa! Miał dużo czasu, żeby przymierzyć do bramki Radomiaka, gdy trafiła do niego przypadkowa piłka po wrzutce z rzutu wolnego. Nie popisał się wychowanek Salosu Szczecin!

11
    Wychodzi słońce nad stadionem w Stargardzie. Zobaczymy, czy pomoże drużynom w zdobywaniu goli.

9
    Fadecki zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Prosto w idealnie ustawionego na linii bramkowej Szadego.

8
    Jeszcze jedno, przeciętne rozegranie Skóreckiego. Powinien być dokładniejszy nabytek Błękitnych. Będzie jeszcze stały fragment.

7
    Płaskie dośrodkowanie Sulkowskiego z rzutu wolnego sprawiło nadspodziewanie duży problem Wróblowi. Zdążył się zaasekurować bramkarz Błękitnych.

6
    Radomiak wygrywa pierwszą bitwę o panowanie w centrum boiska. Zepchnął Błękitnych w jedenastu na własną połowę.

4
    Leandro dostał podanie na wolne pole i powinien już dać prowadzenie Radomiakowi Radom! Płaskie uderzenie najlepszego strzelca gości odbił instynktownie nogą Wróbel.

3
    Autorem pierwszego uderzenia Bartosz Flis. Piłkarz, który dubluje pozycję napastnika Błękitnych, przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

2
    Pierwsza odpowiedź na ofensywny rajd Radomiaka. Błękitni próbował rozegrać atak z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale Skórecki podał zdecydowanie za mocno do Fadeckiego.

1

Błękitni bez klasycznego napastnika, natomiast Werner Liczka sprawdzi od początku meczu Simona Colinę, a na szpicę wraca Leandro. Tak to przynajmniej wygląda na papierze.

Piłkarze zameldowali się na murawie w Stargardzie. Błękitni w strojach adekwatnych do nazwy klubu, natomiast Radomiak Radom w zielonych z białymi akcentami.

Błękitni Stargard: Wróbel – Szymusik, Baranowski, Liśkiewicz, Gutowski – Fadecki, Karmański, Lisowski, Więcek – Skórecki – Flis.

Rezerwowi: Ufnal – Brzęczek, Czapłygin, Inczewski, Magnuski, Pustelnik, Zdunek.

Radomiak Radom: Szady – Sulkowski, Grudniewski, Gurzęda, Tarnowski – Bemba, Kościelny – Stanisławski, Colina, Filipowicz – Leandro.

Rezerwowi: Banasiak – Brągiel, Cupriak, Mikołajczak, Stąporski, Wojczuk, Zakrzewski.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Radomiak w Stargardzie.

Na Pomorzu Zachodnim szare chmury, kałuże na drogach, szklana pogoda, a co najważniejsze dla meczu Błękitnych z Radomiakiem, boisko jest nasiąknięte wodą.
    Pochmurno w Stargardzie!

Zapraszamy na relację na żywo ze Stargardu. Miejscowi Błękitni podejmą Radomiaka Radom i będzie to pojedynek klubów, które w rundzie wiosennej jeszcze nie zwyciężyły. Pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 13.

Po dwóch meczach rundy wiosennej trudno ocenić formę Błękitnych Stargard. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego prowadziła w obu pojedynkach, a jednak brak koncentracji w połączeniu z pechem, kosztował ją stratę aż czterech punktów. Błękitni zremisowali 2:2 z ROW 1964 Rybnik i 1:1 z Siarką Tarnobrzeg.

Przed Błękitnymi wyzwanie jeszcze trudniejsze niż dotychczasowe. Podejmą drużynę, która plasuje się na 3. miejscu premiowanym awansem. Ponadto drużynę, z którą w rundzie jesiennej przegrali na wyjeździe 1:2.

Dla Radomiaka zwycięstwo z Błękitnymi było ważnym momentem w rundzie jesiennej, którą rozpoczęli ospale aż tak, że kibice domagali się dymisji trenera Wernera Liczki. Do bramki stargardzian trafili wówczas Mateusz Stąporski oraz Chinonsu Agu. Po tej wiktorii Radomiak rozpędził się.
    Przygotowania Radomiaka!

Radomiak powiela błąd z rundy jesiennej na początku wiosennej. Drużyna Wernera Liczki nie odniosła w dwóch kolejkach zwycięstwa, więc jest podrażniona. Na inaugurację zremisowała 0:0 z Puszczą Niepołomice, a następnie została pokonana 0:1 przez Rozwój Katowice. Nie potrzeba głębokich analiz, by stwierdzić, że na początek radomianom potrzeba gola.