Aston Villa – Cardiff 2:0 (koniec) | Chelsea – West Bromwich 2:2 (koniec) | Liverpool – Fulham 4:0 (koniec)
Southampton – Hull 4:1 (koniec) | Crystal Palace – Everton 0:0 (koniec) | Norwich – West Ham 3:1 (koniec)
Chelsea F.C.
2:2 (1:0)
West Bromwich Albion F.C.
Sobota 09.11.2013, 16:00 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (18:06:27)

Spalone: 3-0.

MVP Spotkania wybieram Stephane Sessegnona, który strzelił świetnego drugiego gola i w drugiej połowie był motorem napędowym większości szybkich ataków West Bromwich.

Za nami kapitalne widowisko na Stamford Bridge w Londynie, mocno przeciętna pierwszą połowę, wynagrodziła nam druga, która był wręcz wyborna. Zdarzyło się w niej niemal wszystko, bramki, kartki, zwroty akcji, kontrowersyjne decyzja arbitra i emocjonująca końcówka WBA po przerwie zagrało świetnie, szybko wyrównało stan meczu, a następnie wyszło na prowadzenie. Podopieczni S. Clarke bronili się mądrze i wydawało się, że odniosą sensacyjną wygraną, wówczas jednak w ostatnich sekundach spotkaniach mocno konterwesyjną decyzję podjął arbiter i podytkował rzut karny, którego na gola zamienił Hazard. Ostatecznie spotkanie kończy się remisem 2:2 z którego zapewne żadna ze stron nie jest zadowolona.

90+7
    Po strzelonej bramce przepychanka miedzy graczami obu zespołów i żółtymi kartkami ukarani zostają Ivanovic i Olsson.

90+6
    Gol dla Chelsea!
    Bramkę zdobył EDEN HAZARD.

Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi EDEN HAZARD i pewnym uderzeniem w prawy róg zdobywa bramkę, wyrównując stan meczu w ostatnich sekundach spotkania!

90+5
    Z decyzją nie mógł pogodzić się Ridgwell i za protesty zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

90+4
    Ostatnia akcja The Blues i wywalczają oni RZUT KARNY! NIESAMOWITE!

Przed polem karnym piłkę otrzymał Ramires, wpadł w szesnastkę i naciskany przez obrońce padł na murawę. Sędzia po chwili namysłu wskazał na wapno. Mocno kontrowersyjna decyzja arbitra...

90+3
    Chelsea naciera, ale nie jest w stanie nawet oddać strzału. Pozostało im 60 sekund na wyrównanie!

90+1
    Goście marnują kapitalną okazje na zamknięcie tego widowiska! W środku pola przejęli piłke i wyszli z kontra 3 na 2. Piłka trafiła do Brunta, który dobiegł do pola karnego zwiódł obrońcę, ale uderzył ponad bramką Cecha!

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Chelsea atakuje już całym zespołem, WBA zamknięte na własnej połowie, czy uda im się przetrwać ten napór?

90
    Niezła centra Maty, w polu karnym górą są jednak defensorzy WBA.

89
    Centra Maty z prawego skrzydła, goście zbyt krótko wybijają piłkę, dopada do niej przed polem karnym Terry i uderza, piłka odbija się rykoszetem od jednego z defensorów WBA i ląduje za linią końcową. Korner dla Chelsea.

88
    Ostatnia zmiana w WBA. Goście wzmacniają już defensywę. W miejsce skrzydłowego Amalfitano wchodzi obrońcą Popov.

87
    Po centrze z kornera piłkę przed pole karne wybijają defensorzy WBA, pozostaje jednak ona w posiadaniu Chelsea, zagranie na prawą stronę pola karnego do Cahilla, ten dobiega do linii końcowej i zagrywa mocno na 5 metr, tu jest wbiegający Ba, któremu pozostaje dołożyć nogę, ale nie trafia w piłkę!

86
    Dwie centry Maty w pole karne, pierwszą wybijają defensorzy gości, piłka trafia pod nogi Hazarda, który odgrywa do Hiszpana, który po raz drugi dośrodkowuje i teraz jego zagranie na korner wybija Reid.

84
    Chelsea mocno naciska! Goście zamknięci na własnej połowie! Na prawej stronie piłkę otrzymuje Willian, zagrywa po ziemi na 5 metr, świetnie ustawiony jest jednak Ridgwell, który wybija piłkę, dając na moment wytchnienie swojej obronie. Za moment zapewne kolejne natarcie The Blues!

83
    Brzydki faul Amalfitano na Ramiresie i zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

81
    I po chwili druga zmiana w WBA. Z boiska schodzi i drugi strzelec bramki Stephane Sessegnon, a w jego miejsce wchodzi Morrison. Steve Clarke wzmacnia środek pola!

80
    Kolejne natarcie Chelsea. Na lewej stronie znalazł się Hazard, ładnie zacentrował na 5 metr, tutaj wyżej od Ridgwella wyskoczył Willian i uderzył głową jednak ponad bramką Myhilla!

79
    Szkoleniowiec gości Steve Clarke postanawia na ostatnie dziesiąc minut spotkania wymienić napastnika. W miejsce Longa na boisko pojawia się Anichebe.

78
    Z kornera centruje Mata, w polu karnym górą są jednak defensorzy Wba.

77
    Po centrze Williana z prawego skrzydła ogromne zamieszenia w polu karnym WBA, parę strzałów Chelsea, blokują je jednak ofiarnie piłkarze gości. W końcu futbolówka trafia pod nogi Ivanovica, którego uderzenie odbija się rykoszetem od jednego z defensora WBA i ląduje na bocznej siatce. Korner dla Chelsea.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Fantastycznie widowisko po przerwie. Tak jak przewidywałem w zapowiedzi przedmeczowej, WBA jest w stanie tutaj sprawić niespodziankę i w tym momencie ją mamy. Chelsea jednak ma jeszcze 15 minut plus doliczony czas na odmienienie losów spotkania. Mocno naciska, czy uda jej się wygrać ten mecz?

74
    Chelsea naciera, ale z groźną kontrą wychodzą ponownie goście. Na prawym skrzydle piłka trafia do Reida, ten zagrywa po ziemi na 5 metr, tu jednak dobrze ustawiony jest Terry, który wybija piłkę.

73
    Mourinho próbuje odmienić sytuację na boisku, dokonuje dwóch kolejnych zmian, przechodząc na grę trójką w obronie. Boisko opuszczają Azpilicueta i Oscar, a w ich miejsce na placu gry pojawiają się Mikel i Mata.

71
    Chelsea po dwóch ciosach nieco zamroczona, spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

68
    Gol dla West Bromwich!
    Bramkę zdobył STEPHANE SESSEGNON.

Niesamowite! Gospodarze całkowicie się odtworzyli szukając szybko drugiego gola i goście przeprowadzają kapitalną kontrą zdobywając drugiego gola! Piłke w środku pola otrzymuje Brunt, zagrywa na lewe skrzydło do Ridgwella, ten podaje po ziemi przed pole karne do STEPHANE SESSEGNONGA, który cudownie zwodzi stojacego przed nim defensora The Blues i równie pięknie uderza z lewej nogi po ziemi, po czym piłka ląduje w lewym rogu bramki gospdodarzy obok kompletnie zaskoczonego Cecha!

67
    Ponownie centruje Willian, ponownie jednak w polu karnym górą są defensorzy WBA.

67
    Centra Williana na 5 metr, tu jednak najwyżej do piłki wyskakuje Reid i wybiją ją przed pole karne. Trafia ona do Hazarda, który wywalcza kolejny korner dla The Blues, tym razem z drugiej strony boiska.

66
    Gospodarze w natarciu wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

65
    Mourinho od razu reaguje na niekorzystny wynik i dokonuje pierwszej zmiany wzmacniając ofensywę. W miejsce Lamparda na boisku pojawia się drugi napastnik Demba Ba.

64
    The Blues zamykają gości w swoim polu karnym, wymiana podań na 25 metrze, w końcu Willian zagrywa prostopadle do wbiegającego w pole karne Oscara, ten przyjmuje zagranie dochodzi do linii końcowej i odgrywa na 5 metr, tu jednak kapitalnie ustawiony jest Olsson i wybija piłkę.

63
    Rozwścieczona Chelsea od razu rusza do ataku, szukając prowadzenia!

61
    Bramkę zdobył SHANE LONG.

Goście dokumentują swoją dobrą grę po przerwie golem i wyrównują! Świetna centra z kornera Amalfitano, w polu karnym najwyżej wyskakuje do niej wbiegający McAuley i mocno uderza z głowy, Cech z najwyżym trudem paruje piłkę w powietrze, przed jego bramką spore zamieszenia, paru graczy próbuje wyskoczyć do piłki, najwyżej udaje się to jednak SHANE'OWI LONGOWI, który głową pakuję ją do siatki!

60
    Sessegnon wywalcza na prawym skrzydle rzut rożny dla WBA.

60
    Dobry pierwszy kwadrans drugiej połowy za nami. Spotkanie ewidentnie się ożywiło. Goście grają sporo odważniej niż przed przerwą i przejęli inicjatywę. Chelsea cofnięta liczy na kontry.

59
    Ostra centra w pole karne Brunta na 5 metr, tutaj wychodzi z bramki Cech, ale wyżej od niego wyskakuje MCAuley, uderza z głowy, ale ponad bramką!

59
    Goście wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

58
    Chelsea natychmiast odpowiada. Na lewym skrzydle piłkę otrzymał Hazard zagrał świetną klepę z Oscarem i odegrał przed pole karne do Lamparda, ten natychmiast uderzył z pierwszej piłki, ale ponad bramką Myhilla.

56
    Kolejny atak gości. Na 30 metrze piłka trafia do Sessegnona, ten zagrywa na prawe skrzydło do Amalfitano, który natcymiast centruje na 11 metr, tutaj świetnie spod opieki uwalnia się Long i mocno uderza głową w lewy róg, świetnie spisuje się jednak Cech, który wyciąga się jak struna i odbija piłkę. Dobra okazja gości!

54
    Kolejny atak gości, którzy zamknęli Chelsea w swoim polu karnym! Najpierw z prawego skrzydła centrował Amalfitano, jednak w polu karnym dobrze ustawiony był Cahill i wybił futbolówkę, ta pozostała jednak w posiadaniu gości, przed polem karnym trafiła do Longa, który padł na murawę po starciu z otaczającymi go graczami Chelsea, sędzia nie odgwizdał przewinienia, futbolówka jednak przejął Yacob, zagrał na lewe skrzydło do Ridgwella, który ostro zacentrował na 5 metr, tu jednak kapitalnie ustawiony jest Terry i wybija piłkę.

53
    Niezła centra z kornera na 11 metr, tutaj do piłki najwyżej wyskakuje Olsson, ale uderza głową ponad bramką Cecha.

52
    Po wybiciu z niego futbolówka trafia do Brunta, który od razu chce centrowąć w pole karne, zostaje jednak zablokowany. Korner dla Wba.

51
    Teraz to gracze WBA pograli sporo piłką w środku pola, w końcu futbolówka trafia do Ridgwella, który podaje po lewym skrzydle do Sessegnona, tego jednak powstrzymuje Ivanovic i wybija piłkę na aut.

49
    Kapitalnie długie zagranie Oscara ze środka pola do wybiegającego za pleców obrońców Hazarda, ten wychodzi na czystą pozycję musi jedynie przyjąć dobrze piłkę by znaleźć się sam na sam z Myhillem, ale robi to źle, futbolówka mu odskakuje i trafia ona w ręce golkipera WBA.

48
    Gracze Chelsea spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola, szykując atak pozycyjny.

46
    Pierwsi do ataku ruszają goście, którzy wywalczają w prawym narożniku rzut z autu. Wyrzut w szesnastkę tu wybijają piłke defensorzy Chelsea, przed polem karnym przejmują ją jednak piłkarze WBA, zagranie do Longa, który jednak fauluje Cahilla i od wolnego zaczną gospodarze.

46

Oba zespoły już na murawie, za moment początek drugiej połowy. Tym razem zaczną goście.

Za nami mocno przeciętna pierwsza połowa na Stamford Bridge w Londynie. Tempo spotkania nie zachwyca, a i sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo. Chelsea przez 45 minut przeważała, jednak jej akcje były schematyczne, głównie prawą stroną i goście bez problemu je odpierali. W końcu podopieczni Mourinho zaatkowali drugim skrzydłem i od razu, chociaż przy sporym udziale Ridlwella przyniosło to efekty. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie oglądniemy lepsze widowisko. Wba jeśli marzy o jakiś punktach musi się teraz odkryć, mecz powinien być bardziej otwarty. Zapraszamy po przerwie.

45+2
    W ostatnich sekundach pierwszej połowy, Long niepotrzebnie ostro atakuje Terrego i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

45+1
    Etoo'o prawdopodobnie podczas celebracji bramki zrobił coś niezgodnego z przepisami, gdyż zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

45
    Bramkę zdobył SAMUEL ETO'O.

W końcu Chelsea się udaje dostać w szesnastkę i przy sporym udziale graczy WBA zdobywa gola! Na lewym skrzydle piłka trafiła do Hazarda, ten ładnie zwiódł Reida zszedł do środka, wbiegł w pole karne i mocno uderzył po ziemi Myhill z najwyższym trudem odbił piłkę w bok, trafiła ona pod nogi Ridgwella ten nie wiedzieć czemu miast ją od razu wybijać zwlekał i jego niezdecydowanie wykorzystał nadbiegający SAMUEL ETO'O, który dołożył nogę i bez problemu skierował piłkę do pustej bramki!

44
    Gośćie ponownie zamknięci w swoim polu karnym, Chelsea ponownie wymienia sporo podań na 25-30 metrze przed ich bramką, nadal jednak nie jest w stanie dostać się w pole karne.

42
    Długa piłka Olssona pod pole karne gości, futbolówkę próbował przejąć Long, ale była ona zbyt wysoka i nie dał rady. Ostatecznie ląduje ona za linią końcową. Od bramki Cech.

40
    Gracze Chelsea zamknęli gości w swoim polu karnym. Ustawili typowy hokejowy zamek, wymienili sporo podań na 25 metrze, ale nie byli w stanie znaleść żadej luki w defensywie gości, w końcu niecelne zagranie Lamparda i piłkę przejmuje Mulumbu, goście wychodzą z kontrą, podanie do Amalfitano, ten zagrywa długą piłkę na drugą stronę do Brunta, tego jednak uprzedza Ivanovic i przecina podanie, zagrywając do Terry'ego.

38
    NIezła centra z kornera Williana, w polu karnym jednak górą są defensorzy WBA.

37
    Kolejna strata na własnej połowie graczy WBA, piłke przejmuję Ramires i rusza z rajdem, wpada w pole karne dobiega do linii końcowej i próbuje zagrywać po ziemi na 5 metr, świetnie jednak blokuje go Olsson. Korner dla Chelsea.

36
    Spory błąd McAuleya w środku pola który mógł się skończyć kosztownie. Obronca WBA traci piłkę przejmuje ją Et'oo zagrywa od razu do Lamparda, który z pierwszej piłki odgrywa do stojącego przed polem karnym Oscara, ten natychmiast uderza, ale ponad bramką Myhilla.

34
    Kolejny pojedynek Oscara z Ridgwellem w prawym narożniku, i ponownie górą obrońca WBA. Od bramki zacznie Myhill.

32
    Ładna centra Lamparda na 5 metr, z bramki świetnie wychodzi jednah Myhill i piąstkuje piłkę, trafia jednak ona pod nogi Cahilla, który uderza, strzał zostaje zablokowany, futbolówkę przejmuje jeszcze Hazard, uderza, jednak pewnie nogami interweniuje Myhill.

31
    Po chwili kolejny wolny dla Chelsea. Tym razem z około 30 metra.

30
    Pół godziny spotkania za nami. Wciąż niezbyt zachwycające widowisko. Zdecydowana przewaga Chelsea, która coraz groźniej atakuje, wciąż jednak nie ma z tego żadnych klarownych okazji. WBA skupione w tym momencie jedynie na defensywie.

30
    Niezła centra z kornera, jednak w polu karnym górą są defensorzy WBA.

30
    Do piłki podchodzi Oscar uderza pięknie nad murem, ale zmierzająca pod poprzeczkę bramki piłkę świetnie nad nią przerzuca Myhill!

28
    Wba wyszło z niezłym atakiem, ale straciło piłkę na 30 metrze przed bramką Cecha. Szybka odpowiedź CFC, piłka trafia na 20 metrze do Eto'o ten natychmiast odgrywa do Hazarda, który rusza na bramkę, jednak tuż przed polem karnym fauluje go Yacob i zasłużenie otrzymuje od arbitra żółty kartonik. Wolny dla CFC z bardzo dobrej pozycji.

26
    Niezły pozycyjny atak Chelsea. Sporo podań w środku pola, w końcu Ramires zagrywa jakże by inaczej na prawe skrzydło gdzie jest Ivanovic, który natychmiast odgrywa do Oscara, ten w narożniku, próbuję minąc Ridgwella, nie udaje mu się to i chce zagrywać po ziemi na 5 metr, piłke jednak blokuje obrońcę WBA i na nieszczęście Brazylijczyka odbija się jeszcze ona od jego nogi i ląduje za linią końcową. Od bramki Myhill.

24
    Centruje tym razem Amalfitano, w polu karnym najwyżej do piłki wyskakują defensorzy Chelsea, którzy wybijają ją przed szesnastkę, dopada do niej Brunt, mocno uderza, ale trafia w któregoś ze swoich partnerów i piłka ląduje obok bramki.

23
    Niezła centra Brunta w pole karne tu małe zamieszenia i piłke na kolejny korner wybija Ivanovic, tym razem z drugiej strony.

23
    Kolejny niezły atak gości lewym skrzydłem. Wymiana piłki między Ridgwellem a Bruntem, w końcu centruje ten pierwszy, jednak zagranie blokuje Oscar. Korner dla WBA.

22
    Niezła centra w pole karne Lamparda tu jednak najwyżej do piłki wyskakuje Olsson i wybija ją głową.

21
    Po chwili Chelsea wywalcza rzut rożny na....prawym skrzydle.

20
    Niezła kontra gości. Na lewym skrzydle piłka trafia do wbiegającego Ridgwella, ten ostro centruje na 5 metr, tu jednak nie ma żadnego gracza WBA i pewnie piłke chwyta wychodzący z bramki Cech.

19
    Nie wiem czy taką taktykę nakazał swoim graczom Mourinho czy tak wychodzi z sytuacji boiskowej, ale mamy kolejny atak CFC prawym skrzydłem, piłkę otrzymuje Ivanovic i centruje na 5 metr, tu jednak dobrze zachowuje się Myhill, który wychodzi z bramki i pewnie łapie futbolówkę.

18
    Po chwili kolejne natarcie CFC prawą stroną. Piłka trafia do Williana, który centruje na 11 metr, tutaj nieco miejsca ma Eto'o i uderza z głowy, jednak nieczysto trafia w piłkę i ląduje ona ponad bramką Myhilla.

17
    Kolejny już tego popołudnia atak Chelsea prawy skrzydłem Ivanovic, zagrywa do Williana, ten próbuje prostopadłej piłki do wbiegającego Oscara, świetnie jednak ustawiony jest Ridgwell, który przecina podanie.

15
    Kwadrans gry za nami. Jak na razie bardzo przeciętne widowisko na Stamford Bridge. Przeważa Chelsea, jednak jej akcje są bardzo schematyczne, i goście nie mają problemu z ich rozbijaniem i od czasu do czasu próbują wyjść z szybką kontrą.

15
    Do piłki podchodzi Lampard, ale uderza źle i trafia w mur. Goście przejmują futbolówkę i ruszają z kontrą, Angielski pomocnik próbuje naprawić swój błąd, ale fauluje Longa i slusznie zostaje ukarany żółtą kartką.

14
    Gospodarze wymieniali piłkę na 30 metrze przed bramką gości, w końcu nie wytrzymuje Yacob i fauluje Oscara. Wolny dla Chelsa z niezłej pozycji

13
    Niezła centra Reida, jednak w polu karnym górą są defensorzy The Blues i wybijają futbolówkę.

12
    Goście wywalczają na 30 metrze rzut wolny.

11
    Kolejna atak The Blues, na prawym skrzydle piłka trafia do Ivanovica, ten zagrywa prostopadle w szesnastkę, na linii piłkę przejmuje Eto'o i uderza z pół obrotu, ale zbyt słabo i spokojnie futbolówkę chwyta Myhill.

10
    Po chwili na 20 metrze znalazł się Oscar, mocno uderzył na bramkę, ale w sam środek bramki i bez problemu broni Myhill.

9
    Niezłą wymiana piłki w trójkącie Hazard, Oscar, Lampard przed polem karnym gości, jednak we wszystko miesza się Yacob, który świetną interwencją przejmuje futbolówkę.

8
    Goście przejmują futbolówkę w środku pola, długa piłka Olssona pod pole karne gospodarzy spada na głowę Longa, ten zgrywa ją do Amalfitano, który natcyhmiast decyduje się na uderzenie z około 20 metrów, jednak trafił nieczysto w piłkę i ta ląduje obok lewego słupka bramki Cecha.

8
    Chelsea spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, szykując atak pozycyjny.

6
    Świetny przerzut Oscara na prawe skrzydło do wbiegająćego Ivanovica, ten przyjmuje piłkę jednak w narożniku powstrzymuje do Ridgwell. Od autu Londyńczycy.

5
    Centra Lamparda mija pole karne i ląduje na lewej stronie pod nogami Hazarda, ten zwodzi Reida i zagrywa po ziemi na 11 metr, tu jednak świetnie ustawiony jest Olsson i wybija piłkę.

4
    Chelsea szybko przejmuje piłką, otrzymuję ją na prawym skrzydle Oscar, który jest faulowany. Wolny dla Chelsea z niezłej pozycji.

3
    Ponownie Chelsea prawą stroną Ivanovic, zagrywa do Oscara, ten piętką chciał odegrać do Williana, zagrał jednak niecelnie i futbolówka ląduje za linią boczną. Od autu goście.

2
    W środku pola piłkę otrzymał Hazard, ponownie zagrał na prawe skrzydło do Ivanovica, ten postanowił od razu zagrywać po ziemi w pole karne, tu jednak futbolówki nie przejął Eto'o i ląduje ona pod nogami McAuleya, który wybija futbolówkę.

1
    Pierwszy atak gospodarzy, na prawym skrzydle znalazł się Ivanovic, ale został powstrzymany przez defensorów West Bromu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Losowanie sędziowskie wygrali goście, także zaczną gospodarze.

Gospodarze dziś w tradycyjnych niebieskich strojach, goście natomiast w czerwono-czarnych pasiakach.

Oba zespoły już na murawie. Odbyło się powitanie graczy i losowanie sędziowskie. W tej chwili trwa minuta ciszy w celu uczczenia pamięci poległych żołnierzy brytyjskich podczas wojen.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. W stosunku do przewidywanych w Chelsea dwie zmiany na lewej stronie zagrają Azpilicueta i Hazarad, a nie Cole i Schurrle. W WBA jedna zmiana w środku pola zagra Yacob nie Morrison. Już za 40 minut początek tego zacnego starcia!

Chelsea F.C.: Čech- Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta- Lampard, Ramires- Willian, Oscar, Hazard- Eto'o
    Rezerwowi: M. Schwarzer- Cole, Luiz, Mikel, Mata, De Bruyne, Ba

West Bromwich Albion F.C.: Myhill- Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell- Yacob, Mulumbu-Amalfitano, Sessegnon, Brunt- Long
    Rezerwowi: Daniels, Dawson, Popov, Morrison, Berahino, Anichebe, Vydra

Sędziowie: L. Probert- R. Ganfield, M. Scholes.

Podsumowując zapowiada się naprawdę dobre spotkanie. Bez wątpienia faworytem są The Blues, którzy prezentują lepszą dyspozycje, mają większy potencjał w kadrze oraz atut własnego boiska. Bukmacherzy również stawiają na ich wygraną. Niemniej jednak West Brom pokazał już w tym sezonie w starciach z wielkimi Premier League, że potrafi być groźny dla każdego. Skoro sprawili sensację na Old Trafford czy ugrali punkt z Arsenalem, dlaczego przy dobrym dniu nie mieli by i urwać punktów The Blues? Newcastle pokazało w poprzednim tygodniu, że jest to realne. Będzie ciekawie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Sędziować będzie pan L. Probert, zaś na liniach pomagać mu będą R. Ganfield oraz M. Scholes. Początek naszej relacji około 30 minut wcześniej gdy przedstawimy składy w jakich wystąpią oba zespoły. Bądźcie z nami na lajfy.com!

Przewidywane składy na to spotkanie prezentują się więc następująco.

Chelsea: Cech- Ivanovic, Cahill, Terry, Cole- Ramires, Lampard- Willian, Oscar, Schurlle- Eto’o

West Brom: Myhill- Reid, McAuley, Olsson, Ridgwell- Morrison, Mulumbu- Amalfitano, Sessegnon, Brunt- Long.

Oba zespoły przystąpią do tego spotkania osłabione. W zespole gospodarzy z powodu urazów wystąpić nie będą mogli wracający do szczytowej formy Fernando Torres oraz pauzujący od dłuższego czasu Marc Van Ginkel. Nie pewny jest również występ Ryana Bertranda. W zespole gości brakować zaś będzie również z powodu urazów Zoltana Gery, Bill’ego Jones’a, oraz bramkarza Bena Fostera. Nie pewny jest również występ Scota Sinclaira, oraz byłego gracza The Blues Nicolasa Anelki.

West Brom to w obecnym sezonie typowy średniak Premier League, po 10 kolejkach zajmuje 11 lokatę z 13 punktami na koncie. Podopieczni Steve’a Clarke dobre wyniki przeplatają słabymi. Początek był słaby w pierwszych czterech kolejkach West Brom ugrał ledwie 2 oczka, za to kolejne trzy mecze znakomite. Najpierw pokonali u siebie 3:0 Sunderland, następnie odnieśli senasyjcną wygraną na Old Trafford z Manchesterem United 2:1, a w kolejnej kolejce zaś zremisowali u siebie z kapitalnie spisującym się w tym sezonie Arsenalem 1:1. Ostatnie spotkania były w miarę udane, West Brom zremisował ze Stoke na wyjeździe 0:0, następnie uległ Liverpoolowi 1:4, by w ostatniej kolejce pokonać u siebie Crystal Palace 2:0.

Podopieczni Jose Mourinho od początku sezonu prezentują dobrą formę, aczkolwiek nie ustrzegli się wpadek i po 10 kolejkach zajmują 2 lokatę w tabeli z 20 oczkami na koncie ze stratą 5 do lidera Arsenalu. The Blues pewnie zwyciężyli w pierwszych trzech kolejkach, w kolejnych dwóch meczach ugrali jednak ledwie punkt, chociaż na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że mieli dwa cieżkie wyjazdy w których zremisowali na Old Trafford z Manchesterem United 0:0 oraz ulegli Evertonowi 0:1. Kolejne dwie potyczki to derby Londynu, z Fulham Chelsea pewnie wygrała 2:0, oraz zremisowała z mocnym Tottenhamem 1:1. Październik był niezwykle udany dla The Blues, wygrali cztery mecze pod rząd min. w starciu wagi cieżkiej z Manchesterem City 2:1. W minionej kolejce jednak po dobrej serii przyszła spora wpadka, porażka na wyjeździe z Newcastle 0:2.
    Podobnie do ligowej wygląda dyspozycja Chelsea w Lidze Mistrzów. Podopieczni Jose Mourinho nie ustrzegli się wpadki, na inauguracje przegrali u siebie z Basel 1:2. Jednak w trzech kolejnych starciach pewnie wygrali, pokonując na wyjeździe Steua 4:0, oraz dwukrotnie Schalke 3:0 i po czterech seriach spotkań są liderem grupy E z 9 oczkami na koncie.

Przed nami spotkanie 11 kolejki Premier League w którym Chelsea podejmować będzie West Bromwich Albion.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.