PSG – Nice 3:1 (koniec) | Bastia – Rennes 1:0 (koniec) | Guingamp – Lille 0:0 (koniec)
Lorient – Reims 0:0 (koniec) | Toulouse – Ajaccio 1:1 (koniec) | Valenciennes – Montpellier 1:1 (koniec)
SC Bastia
1:0 (1:0)
Stade Rennes
Sobota 09.11.2013, 20:00 • Stade Armand Cesari, Bastia • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Gianni Bruno za zdobycie zwycięskiego gola, a nie była to łatwa sytuacja, zostaje MVP meczu. (21:52:06)

2. połowa o dziwo słabsza niż pierwsze 45 minut. Zwycięstwo Bastii zasłużone, jednak styl lepiej przemilczeć. W drużynie Rennes kuleje wykończenie akcji, bo zatrzymywała się dziś ta drużyna na 30 metrze i nie widziała co robić dalej.

90+2
    Świetną indywidualna akcją popisał się Khazir, ale dośrodkował zbyt wysoko dla Boudebouza.

90+1
    Arbiter przedłużył to spotkanie o 3 minuty.

90
    Konradsen uderzył wysoko ponad bramką Landreau.

90
    Dobra interwencja Costila na 20 metrze.

88
    Zawodnicy Bastii kradną cenne sekundy rywalom, przy każdym wznowieniu gry.

86
    Z fenomenalną kontrą wyszła Bastia, z 8 metrów Keserü strzelił w Costila! To powinno być 2:0!

85
    Zamknęło teraz Rennes rywali we własnym polu karnym, ale nie potrafi sforsować skomasowanej defensywy.

83
    Dobra, miękka wrzutka w pole karne Bastii, jednak arbiter odgwizdał faul w ataku.

82
    Rzut wolny dla Rennes, do bramki ok 35 metrów.

81
    Zmiana w drużynie SC Bastia: Keserü wchodzi za Bruno.

80
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: Konradsen wchodzi za Pitroipa.

80
    Bakayoko został ukarany żółtym kartonikiem.

79
    To już ostatni dzwonek, by Rennes śmielej zaatakowało.

77
    Z lewej flanki, w pełnym biegu dośrodkowywał Boudebouz... od bramki grę wznowi Costil.

76
    Zmiana w drużynie SC Bastia: Adama Ba wchodzi za Krasicia.

75
    Dobrą interwencję na przedpolu zanotował Costil.

74
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: Romero wchodzi za Kadir.

74
    Rzut wolny z boku boiska dla Bastii.

73
    Tym razem w pułapkę ofsajdową dał się złapać Makoun.

72
    Z 14 metrów po ziemi strzelał Krasić, ale nie było to trudne uderzenie dla Costila.

72
    Nélson Oliveira złapany na ofsajdzie.

71
    Bardzo dobra i pewna interwencja w obronie Cahuzaca, odebrał kapitan Bastii piłkę rywalowi z ogromną łatwością.

69
    Czujnie wyszedł z bramki na 20 metr Landreau i złapał piłkę.

67
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: Hunou wchodzi za Alessandriniego.

65
    Prosty błąd przy przyjęciu piłki popełnił Nélson Oliveira i ta opuściła plac gry, kolejna akcja gości poszła na marne.

63
    Przerwa w grze, na murawie leży ostro potraktowany Palmieri.

61
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Kadira, pewnie chwyta Landreau.

59
    Niecelnie zza pola karnego strzela Krasić.

57
    Beznadziejne dośrodkowanie w wykonaniu Khazriego, od bramki rozpocznie golkiper Rennes.

56
    Sprytnie rozegrany ten rzut rożny, po strzale Romarica, z ogromnymi kłopotami interweniował Costil!

55
    Armand zanotował dobrą interwencję w obronie, wybijając piłkę na korner.

54
    Można odnieść wrażenie, że zawodnicy obu drużyn chcieliby, żeby to spotkanie już się zakończyło...

52
    Na razie z boiska wieje nudą.

50
    Zablokowana próba dośrodkowania Alessandriniego.

49
    Cahuzac nie opanował piłki w polu karnym gości, mogło być groźnie.

47
    Niecelnie, po ziemi, zza pola karnego strzelał Palmieri.

46

Mecz bardzo chaotyczny, widać, ze nie są to topowe zespoły Ligue 1. Bastia lepiej operuje piłką i właśnie dzięki wyższym umiejętnością mają do przerwy korzystny rezultat. Jednak wynik końcowy nadal jest otwarty, zapraszamy na relację z 2 . połowy!

45
    Arbiter doliczył tylko minutę.

43
    Posiadanie piłki 54% do 46% na korzyść gospodarzy.

42
    Bardzo szybka kontra Rennes, z 14 metrów Kadir uderzył ponad bramką!

41
    Zbyt koronkowo swoje akcje chcą rozgrywać zawodnicy Bastii.

40
    Boudebouz próbował zagrać na 5 metr, ale podał do bramkarza.

38
    Do notesu arbitra trafił M'Bengue.

36
    Za krótkie dośrodkowanie Khazria.

35
    Po tym kornerze, z nieudaną kontrą wyszła drużyna Rennes.

35
    Zablokowana próba dośrodkowania Krasicia, będzie rzut rożny.

34
    Kolejna akcja z udziałem Nélsona Oliveiry, Portugalczyk tak długo opanowywał piłkę w polu karnym Bastii, że ją stracił.

32
    Zaskoczony decyzją arbitra Nélson Oliveira, który liczył na korner, a tym czasem gospodarze rozpoczną od bramki.

31
    Żółtą kartkę ujrzał Bruno.

30
    Nie można odmówić chęci zawodnikom Rennes, ale brakuje umiejętności.

28
    Po centrze Krasica, defensorzy Rennes wybili piłkę poza boisko.

26
    Zbyt głębokie to zagranie z naroznika boiska, pewnie piłkę chwyta Landreau.

26
    Przysnęli goście, kolejny rzut rożny dla Rennes.

24
    Zablokowany strzał Bakayoko.

22
    Jak na razie Bastia ma to spotkanie pod pełną kontrolą.

20
    Alessandrini zdołał oddać strzał z bardzo niewygodnej pozycji, miał ma problemy ze schwytaniem kozłującej futbolówki Landreau.

20
    Krasić zdecydował się na przebojową akcję, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i pewnie schwytał ją Costil.

19
    Bastia ma przewagę w posiadaniu piłki, 57% do 43%.

18
    Arbiter wznowił spotkanie.

17
    Tym zawodnikiem jest Bakayoko.

16
    Przerwa w grze, leży na murawie jeden z zawodników Rennes.

15
    Kadir w stuprocentowej sytuacji strzelił prosto w Landreau!

14
    Kadir ze stojącej piłki zagrał bardzo niedokładnie, od bramki grę wznowi Landreaud.

14
    Kolejny rzut wolny dla przyjezdnych, do bramki dobre 35 metrów.

12
    Piłka zagrana prosto w ręce Landreau.

12
    Rzut wolny dla Rennes.

11
    Krasić z ostrego kąta uderzył ponad bramką!

10
    Khazri dopuścił się faulu w ataku, a mógł być w stuprocentowej sytuacji!

8
    Gol dla Bastii!
    Bramkę zdobył GIANNI BRUNO. Po idealnym krosie z połowy boiska Boudebouza, w polu karnym Rennes Bruno wygrał walkę o pozycje z Armandem i mocnym strzałem w okienko bramki Costila wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

6
    Zablokowany strzał Romarica.

5
    Ciekawą akcję stworzyła Bastia, jednak po zagraniu Khazriego w ostatniej chwili jeden z defensorów Rennes ubiegł Bruno.

3
    Gospodarze rozegrali korner na krótko i skończyło się stratą piłki.

3
    Zablokowane dośrodkowanie Boudebouza, będzie korner.

1
    Bastia w niebieskich strojach, Rennes na biało.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

SC Bastia: Landreau – Diakité, Modesto, Squillaci, Palmieri – Romaric, Cahuzac – Krasić, Boudebouz, Khazri – Bruno
    Rezerwowi: Keserü, Leca, Raspentino, Adama Ba, Sablé, Ilan, Cioni

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Armand, M'Bengue, Kana-Biyik – Makoun, Kadir, Bakayoko – Alessandrini, Pitroipa, Nélson Oliveira
    Rezerwowi: Romero, Konradsen, Hountondji, Emerson, N'Diaye, Moreira, Hunou

Sędziowie: Kalt – Denis, Lang.

Spotkanie zostanie rozegrane na Stade Armand Cesari, obiekt ten może pomieścić 16 480 widzów.

Drogi tych drużyn krzyżowały się 24-krotnie. Aż połowa spotkań zakończyła się zwycięstwami Rennes, Bastia zdobyła 7 kompletów punktów, oraz padło 5 remisów.

Natomiast Rennes w ubiegłej kolejce utarli nosa faworytowi i zremisowali w Olympique Marsylia. Dwa tygodnie temu ekipa Rennes rozbiła w delegacji Toulouse, aż 5:0, jednak było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Przed tygodniem zespół z Bastii uległ ekipie Reims i to aż 2:4. Jednak ten zespół na własnym obiekcie jest niepowstrzymany, w tym sezonie 13 punktów w 15 grach! Ostatnim zespołem, który wywiózł komplet punktów z Bastii jest Lille, 7 miesięcy temu!

Bastia znajduje się na miejscu 13, ma na swoim koncie 15 oczek. Rennes z dorobkiem 17 punktów, plasuje się na 8 pozycji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.