Real Madryt – Eibar 3:0 (koniec) | Malaga – Atletico 2:2 (koniec) | Sevilla – FC Barcelona 2:2 (koniec)
Almeria – Granada 3:0 (koniec) | Celta Vigo – Rayo Vallecano 6:1 (koniec)
Celta de Vigo
6:1 (4:1)
Rayo Vallecano
Sobota 11.04.2015, 22:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Spotkanie w Vigo pozwoli na rozstrzygnięcie, który zespół środa ligowej tabeli będzie miał jeszcze szanse na walkę o miejsca w pierwszej dziesiątce. W lepszym położeniu są goście, którzy mają dwa punkty przewagi nad gospodarzami.

Celta nie ma ostatnio dobrej passy. Gospodarze zremisowali z Granadą i przegrali z Barceloną. Ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli dwa tygodnie temu, kiedy wygrali Levante na wyjeździe.

Goście zanotowali w marcu serię trzech kolejnych zwycięstw, aż do chwili, gdy przyszło im rywalizować w derbach z Realem Madryt. Niespodzianki nie było i Rayo przegrało na własnym stadionie z Królewskimi 0:2. Forma gości najprawdopodobniej nie jest jednak aż w takim regresie i w sobotnim spotkaniu będą faworytami.

Sobotnie spotkanie obu drużyn może być jednym z ciekawszych, bo trzeba pamiętać, że goście mają wielką skłonność do gry ofensywnej, a czego konsekwencją pozostaje utrata 53 bramek w 30. kolejkach Premiera Division.
    Celta pozostaje drużyną lepiej zorganizowaną w blokach defensywnych, ale też nie przekłada się to na większą ilość zdobytych bramek czy punktów.

Smaczkiem rywalizacji obu drużyn pozostaje dosyć niewdzięczna dla gospodarzy statystyka. Otóż Celta nie potrafi wygrać z drużyną z Madrytu od pięciu spotkań, ale najgorszy w tym wszystkim pozostaje fakt, że wskazane pięć spotkań gospodarze przegrali. Rayo regularnie punktuje Celtę, co wyraźnie nie świadczy na korzyść gospodarzy sobotniego spotkania.

Zapraszamy Państwa na naszą relację, która rozpocznie się kilka minut po godzinie 21:20. Składy obu drużyn będą znane kilka minut po rozpoczęciu relacji. Serdecznie zapraszamy na widowisko, bo zapowiada się ciekawie!

Dobry wieczór Państwu!

Real Club Celta de Vigo: Sergio – Hugo Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny – Augusto, Krohn-Dehli, Orellana, Santi Mina, Nolito – Larrivey.

Rezerwowi: Rubén, Álex López, Charles, Madinda, Bongonda, Sergi Gómez, Borja Fernández.

Rayo Vallecano de Madrid: Toño – Amaya, Zé Castro – Trashorras, Kakuta, Abdoulaye, Jozabed, Licá – Bueno, Embarba, Manucho.

Rezerwowi: Cobeño, Tito, Nacho, Fatau, Miku, Insua, Aquino..

Za dwie minuty rozpoczynamy relację.

1

1
    Gol dla Rayo!
    Bramkę zdobył MANUCHO. Jeszcze kibice nie zdążyli usiąść, a już Celta przegrywa! Embarba zagrywa do Manucho, który kapitalnie uderza i mamy pierwszą bramkę!
    MANUCHO - 0:1
    Kapitalne dośrodkowanie Embarda z lewego skrzydła i na dzień dobry wieczór Celta przegrywa.

3
    Początek to kapitalne akcje gości. Embarba uderza, ale nieznacznie obok bramki gospodarzy.

3
    Korner dla Rayo.

5
    Gol dla Celty Vigo!
    Bramkę zdobył JOAQUIM LARRIVEY. Nolito zakręcił obrońcami Rayo przy linii końcowej boiska, minął dwóch i dograł do Larriveya, który z ósmego metra precyzyjnym strzałem zdobywa bramkę.
    Joaquín LARRIVEY - 1:1
    Nolito objawił się przy linii. Zagrał do Larriveya i mamy remis!

6
    Prosimy nie regulować odbiorników. Po 5 minutach mamy remis. I zapowiada się na niezłe strzelanie!

8
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Głową piłkę uderza Manucho, ale trafia obok bramki.

10
    Korner dla Celty.

11
    Przerwa w grze. Dwóch zawodników ciężko będzie wspominało ostatni korner. Cabral i Johnny leżeli przez chwilę na murawie. Obaj powstali przy pomocy lekarzy. Obaj wyglądają na zamroczonych i pewnie niekoniecznie mogliby powiedzieć, jaki jest wynik. Niewykluczone są zmiany.

13
    Gramy. Cabral powrócił na murawę. Johnny również.

14
    Celta w ataku pozycyjnym.

16
    Nolito próbował zrobić sobie slalom między obrońcami gości. Skończyło się na kornerze dla Celty.

18
    Co też się dzieje w polu karnym Rayo! Celta rozkręciła się w ostatnich minutach. Nolito unosi się dwadzieścia centymetrów nad murawą. Obrońcy Rayo właściwie to nie potrafią nic zrobić z pomocnikiem gospodarzy.

19
    Cudowna akcja Nolito lewym skrzydłem. Zawodnik Celty przemknął obok obrońców niczym Valentino Rossi. Zagrał do Larriveya, ale ten minął się z piłką.

21
    Bramkę zdobył SANTI MINA. Nolito, Nolito i jeszcze raz Nolito. Co ten facet wyprawia! Pomocnik Celty ograł, ośmieszył obrońców Rayo i posłał pomiędzy nimi piłkę, którą w polu karnym przejął Santi Mina i bez kłopotu zdobył bramkę!
    Santiago MINA - 2:1
    Błyskotliwa asysta Nolito. Drugi gol dla gospodarzy!

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Augusto (Real Club Celta de Vigo).

25
    Nolito raz jeszcze. Pomocnik Celty uznał, że nie będzie podawał tylko sprawdzi ilu zawodników Rayo minie. Bez większego wysiłku czterech. Uderzenie broni nie bez kłopotu bramkarz gości!

26
    Trener gości szykuje podwójną zmianę.

27
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Lica, na boisku pojawia się Tito.

28
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Abdoulaye, na boisku pojawia się Nacho.

29
    Nolito kolejny raz postanowił pobiegać w polu karnym Rayo. Z akcji niewiele wyszło, ale ponownie słowa uznania dla gracza Celty.

31
    Pierwsze w tym spotkaniu złe zagranie Nolito. Zawodnik Celty tak bardzo chciał asystować, że zamiast strzelać w polu karnym zagrywał w kierunku kolegów.

33
    Celta najprawdopodobniej dostała "magiczny napój" przed spotkaniem, bo dynamika zawodników gospodarzy właściwie skłania do wniosku, że zaginają oni czasoprzestrzeń. Start do piłki zawodników Rayo wygląda, jak bieg oldboyów po bidon z wodą.

35
    Ostatnie 10 minut pierwszej połowy spotkania.

36
    Celta pograła w dziada z Rayo w polu karnym. Orellana zagrywa do Nolito, a ten zrobił trzy szybkie kroki i wycofał piłkę do Augusto, który uderzał z dystansu. Strzał kąśliwy, ale niecelny.

37
    Bramkę zdobył JOAQUIM LARRIVEY. Błyskawiczna akcja gospodarzy. Piłka trafia do Nolito, który w polu karnym uderza z ostrego kąta. Bramkarz Rayo zatrzymuje piłkę, ale tę z najbliższej odległości do bramki kieruje Larrivey!
    Joaquín LARRIVEY - 3:1
    Larrivey dostawia nogę i mamy trzecią bramkę dla gospodarzy.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Amaya (Rayo Vallecano de Madrid).

39
    Bramkę zdobył SANTI MINA. Przepiękna akcja Celty. Nolito, a któż inny (?) zagrywa do Larriveya, który w polu karnym odgrywa do Augusto, a ten ściąga na siebie dwóch obrońców, a następnie delikatnie posyła futbolówkę do niepilnowanego Santi Miny. Zawodnik Celty podcina piłkę i zdobywa swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu!
    Santiago MINA - 4:1
    Akcja a'la Jacek Gmoch. On do niego, a następnie strzałeczka prowadzi do innego, a ten inny do kolejnego i bramka. Takie to proste.

39
    Powoli, bo nie zdążymy opisać tych bramek! Celta odleciała, a razem z nią cały stadion.

41
    Celta wcale nie straciła ochoty do gry. Rayo właściwie z trudem przekracza linię środkową boiska.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Trashorras (Rayo Vallecano de Madrid).

44
    Pierwsza od 20 minut akcja gości kończy się kornerem.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

45+2

Czy leciał z nami pilot? Tak, nazywa się Nolito! Proszę zapamiętać to nazwisko, bo facet ma tak olbrzymi talent, jak depozyty złota w bankach w Szwajcarii. Rayo wyraźnie pogubiło się w pierwszej połowie, ale też nikt nie mówił, że to będzie spacerek. Celta pokazała, że dzisiaj ma zamiar w końcu wybrać po pięciu kolejnych porażkach z drużyną z Madrytu.

Za kilka minut wrócimy do Vigo, a tymczasem proszę przygotować się na drugie 45 minut! Będzie się działo, chyba że w przerwie zawodnicy Celty dostaną jakieś środki uspokajające.

46

47
    Druga połowa rozpoczęta. Celta właśnie sprawdza, ile podań wymieni zanim gracze Rayo dotkną piłki. Po dwudziestu paru przestaliśmy liczyć...

49
    Proszę się trzymać mocno. Zaczyna się!

50
    Bramkę zdobył SANTI MINA. Orellana podkręcił nieco tempo na lewym skrzydle. Zostawił obrońcę Rayo i dograł piłkę w pole karne. Santi Mina tyłem głowy trafia do siatki.
    Santiago MINA - 5:1
    Hattrick na koncie Santi Miny. Zawodnik gospodarzy uderzył trzykrotnie i trzykrotnie trafił do siatki Rayo!

51
    Larrivey sam na sam z bramkarzem Rayo! Uderzenie napastnika Celty broni golkiper gości!

53
    Gdyby w piłce nożnej dozwolone były narady z trenerem szkoleniowiec Rayo już dawno wykorzystałby wszystkie możliwe szanse. Gracze gości chyba niekoniecznie rozumieją, co się dzieje na murawie.

56
    Bramkę zdobył SANTI MINA. Nolito, Nolito i jeszcze raz Nolito! Gracz Celty pobawił się chwilę z obrońcami, ale w końcu uznał, że zagra prostopadłą piłkę do wychodzącego Santi Miny, który delikatnie trącił futbolówkę, minął bramkarza Rayo i zdobył szóstą bramkę dla swojego zespołu!
    Santiago MINA - 6:1
    Czwarta bramka na koncie Santi Miny.

56
    Komentatorzy hiszpańskiej telewizji po szóstym golu dla Celty niemal udusili się ze śmiechu.

58
    Stadion w Vigo odlatuje. Jutro nikt nie obudzi się trzeźwy.

58
    Santi Mina raz jeszcze pokazuje, że jest wszędzie. Jozabed próbował uderzyć, ale Santi Mina zablokował jego strzał.

60
    Ponownie Nolito, ale tym razem z akcji nic nie wyszło.

61
    Larrivey uderza głową na bramkę gości. Tono kapitalnie broni! Korner dla Celty.

62
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Augusto, na boisku pojawia się Alex Lopez.

63
    Szybka kontra Rayo. Bueno uderza głową w polu karnym Celty. Piłka trafia obok bramki.

65
    Celta nie myśli zwalniać tempa. Gracze gospodarzy nadal atakują. Nolito właściwie to mógłby jednocześnie biec, czytać książkę i pić wino. Pomocnik Celty jest poza zasięgiem obrońców Rayo!

69
    Na boisku mamy okres siesty, ale proszę poczekać, bo pewnie jeszcze "coś" wpadnie.

71
    Nolito uderzył i trafił w poprzeczkę!

72
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Santi Mina, na boisku pojawia się Bongonda.

72
    Santi Mina schodzi z boiska. Zapewne jeszcze dzisiaj zawodnik Celty otrzyma sporo propozycji matrymonialnych od fanek! Rozgorączkowane Hiszpanki znane są ze swojego uwielbienia dla utalentowanych piłkarzy.

72
    Bueno raz jeszcze uderza na bramkę Celty. Korner dla gości.

74
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Kakuta, na boisku pojawia się Miku.

75
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Larrivey, na boisku pojawia się Charles.

77

79
    Dwie sytuacje dla Rayo, ale nic z nich nie wyszło. Manucho starał się pokonać bramkarza Celty, a chwilę wcześniej Jozabed.

80
    Ostatnie 10 minut spotkania. W przypadku takich meczów powinna być przewidziana dogrywka, aż do czasu, gdy padnie "dycha".

82
    Kapitalna akcja Celty. Charles źle się zrozumiał z kolegami i zamiast uderzać dogrywał. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi obrońców Rayo.

83
    Miku na spalonym.

85
    Kolejny minimalny spalony po stronie Celty.

87
    Kolejna akcja Nolito. Pomocnik Celty ponownie zrobił kilka szybkich kroków, a gracze Rayo właściwie kompletnie nie wiedzieli, co mogą począć. Nic nie mogli, bo Nolito kapitalnie podał do Orellany, który w polu karnym był sam na sam z Tono, ale bramkarz Rayo ratuje po raz kolejny swój zespół przed "siódemką".

88
    Celta nadal walczy o kolejne trafienie.

90
    Dwie minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90+2
    Koniec coraz bliżej. Proszę się przygotować, bo pewnie na kolejny taki mecz poczekamy kilka ładnych tygodni.

90+2

Dzisiaj wieczorem Celta zrobiła marmoladę z Rayo. W skali przewodnika Michelin otrzymuje trzy gwiazdki.

Bohaterem spotkania Santi Mina, który strzelił cztery bramki, ale inny zawodnik Celty zasłużył na oklaski i uznanie! NOLITO, NOLITO I JESZCZE RAZ NOLITO! To co wyprawiał w dzisiejszym dniu pomocnik Celty było wyjątkowo piękne dla oka fanów futbolu.

Dziękujemy za Państwa uwagę. Przed snem gracze Celty zaserwowali nam sporo wyjątkowych emocji. Miejmy nadzieje, że to spotkanie na długo zapisze się w historii światowego futbolu. (00:01:11)

MZ

Gole: 5. Larrivey, 21. Santi Mina, 37. Larrivey, 39. Santi Mina, 50. Santi Mina, 56. Santi Mina – 1. Manucho

Kartki:   23. Augusto (CVG) – 38. Amaya (VLL), 43. Trashorras (VLL)

Celta de Vigo: Sergio – Hugo Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny – Augusto (62. Alex Lopez), Krohn-Dehli, Orellana, Santi Mina (72. Bongonda), Nolito – Larrivey (75. Charles).

Zmiany: Rubén, Álex López, Charles, Madinda, Bongonda, Sergi Gómez, Borja Fernández.

Rayo Vallecano: Toño – Amaya, Zé Castro – Trashorras, Kakuta (74. Miku), Abdoulaye (28. Nacho), Jozabed, Licá (27. Tito) – Bueno, Embarba, Manucho.

Zmiany: Cobeño, Tito, Nacho, Fatau, Miku, Insua, Aquino.