Stal S. W. – Puszcza 1:0 (koniec) | Rozwój – Radomiak 1:1 (koniec) | Błękitni – Siarka T. 3:1 (koniec)
Raków – Gryf 4:1 (koniec) | Odra O. – Warta 4:1 (koniec) | Kotwica – Legionovia 2:0 (koniec)
Rozwój Katowice
1:1 (1:1)
Radomiak Radom
Sobota 20.08.2016, 17:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 4. kolejka

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały na bramkę: 4:5. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 3:3. Faule: 8:10. (19:00:24)

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Obydwie bramki wpadły w pierwszym kwadransie gry. Najpierw pewnym strzałem z ok. 10 metrów bramkarza gości pokonał Domański. Pięć minut później po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłkę w bramce umieścił Kucharski, który pokonał Golika strzałem głową. Po wyrównującej bramce inicjatywa przeszła na stronę gości, którzy uzyskali dużą przewagę w posiadaniu piłki. Po kontuzjach Agu oraz Stanisławskiego wydawało się, że gościom będzie nieco ciężej, jednak nic bardziej mylnego i przyjezdni dalej przeważali. Po stracie kapitana – Tomasza Wróbla, który otrzymał czerwoną kartkę inicjatywa przeszła całkowicie na stronę gości, którzy niemal przez cały czas rozgrywali piłkę na połowie rywali. Goście byli wyraźnie lepsi, przeważali, ale za styl punktów się nie dostaje, więc radomianie muszą zadowolić się zdobyczą jednego punktu.

90+3

90+1
    Katowiczanie rozbijają akcję rywali. Będzie aut dla gości na połowie Rozwoju.

90
    Mieliśmy jeszcze rzut rożny dla Rozwoju, ale zabrakło dokładności w wykonaniu tego stałego fragmentu gry.

89
    Sędzia dolicza 3. minuty.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Stąporski (Radomiak Radom).

87
    Po rzucie rożnym gospodarze wybijają piłkę na aut. Chwilę później po wrzucie piłki w pole karne z autu fauluje któryś z piłkarzy gości.

87
    Stąporski nabił rywala i wywalczył rzut rożny.

85
    Kontra gospodarzy. Długie podanie w kierunku napastnika. Żak uciekł defensorom gości i uderzył bez przyjęcia. Uderzenie to było dalekie od udanych, ale brawo za próbę.

83
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Wrzesień, na boisku pojawia się Żak.

82
    Skrzydłowy Rozwoju jest już gotowy do gry. Gramy dalej.

81
    Wrzesień ucierpiał w starciu z rywalem. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

80
    Kolejny raz niedokładnie zagrywają piłkarze Radomiaka. Z piątego metra zacznie Golik.

78
    Rozwój próbuje złapać trochę oddechu i przerzucić ciężar gry na połowę rywala. Teraz będziemy mieli rzut z autu na wysokości pola karnego Radomiaka.

77
    Z okolic linii pola karnego na bramkę gospodarzy uderzał Kwiek. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od głowy Stąporskiego i wyszła na bramkarski aut.

75
    Na kwadrans przed końcem meczu sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

75
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Tabiś.

73
    Duda wykorzystał błąd rywala i przechwycił piłkę na środku boiska. Napastnik gospodarzy ruszył w stronę bramki rywala, ale przegrał rywalizację z powracającymi obrońcami Radomiaka.

Damian Apostolski

Gole: 9. Domański – 14. Kucharski

Kartki:   57. Kościelny (RAM), 89. Stąporski (RAM)   38. Wróbel (ROZ)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 3:3. Foule: 8:10.
    Rozwój Katowice: Golik – Mielnik, Domański, Jaroszek, Kowalski, Marszalik, Kapias, Wrzesień (83. Żak), Wróbel, Szatan (64. Kaszok), Dudav (75. Tabiś).

Zmiany: Gocyk – Kopczyk, Żak, Tabiś, Barwiński, Sobotka, Kaszok.

Radomiak Radom: Szady – Kucharski, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Agu (19. Stąporski), Kościelny, Kwiek, Filipowicz (62. Puton), Brągiel, Stanisławski (34. Śliwiński).

Zmiany: Banasiak – Gawron, Janik, Puton, Śliwiński, Stąporski, Stróżka.

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz – Maciej Majewski, Bartłomiej Nowicki