AS Roma – Udinese 4:0 (koniec) | Juventus – Fiorentina 2:1 (koniec)
Juventus FC
2:1 (1:0)
ACF Fiorentina
Sobota 20.08.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A • Runda 1

Juventus po ciekawym widowisku pokonuję u siebie Fiorentinę 2:1. Gola na wagę trzech punktów dla Bianconerich strzelił Gonzalo Higuain, o którym było bardzo głośno w okienku transferowym. Goście w drugiej połowie grali dużo lepiej, jednak mimo to nie byli w stanie zagrozić dominacji Starej Damy. Viola miała okazję wywieść z Turynu jeden punkt po trafieniu Kalinicia, ale nie zdążyli dobrze ustawić się w obronie i stracili gola na kwadrans przed końcem. Emocje towarzyszyły nam praktycznie do ostatniego gwizdka. To na tyle z Juventus Stadium, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (22:48:47)

90+5

90+5
    Techniczny strzał Leminy w prawy róg obroniony przez Tatarusanu. Nie będzie jednak rzutu rożnego dla Starej Damy. Sędzia kończy rywalizacje.

90+5
    Juventus pressingiem atakuje Fiorentinę na połowie gości. CI popełniają błąd i wybijają piłkę na aut.

90+3
    Rossi faulowany przez Asamoaha na 40. metrze. Fiorentina ośmioma zawodnikami w polu karnym Buffona. Alonso dał uprzedzić się Barzagliemu.

90+1
    Spotkanie zostaje przedłużone o 5 minut.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Nenad Tomović (ACF Fiorentina).

90
    Hernanes faulował Bernardeschiego na połowie Juventusu. Fiorentina nie ma nic do stracenia i atakuje praktycznie wszystkimi zawodnikami z wyjątkiem bramkarza.

88
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Sami Khedira, na boisku pojawia się Hernanes.

87
    Evra znakomicie zatrzymał na skrzydle Tello i zagrał do środka w kierunku Asamoaha. Trwa akcja Juventusu. Ghańczyk nieprzepisowo zatrzymał Vecino w polu karnym Tatarusanu.

86
    Goście rzucają się do ataku. Czasu jest coraz mniej. Kolejny błąd Sandro i do piłki dopadł Tello. Hiszpan zgrywał do Astoriego, który oddał niecelny strzał.

85
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Patrice Evra.

84
    Zawodnicy z Florencji budują atak pozycyjny. Alves zdaniem sędziego za bardzo atakował pressingiem i faulował Astoriego.

82
    Znakomicie z woleja zza pola karnego kropnął Lemina! Futbolówkę po uderzeniu Gabończyka sparował Tatarusanu!

81
    Znów Stara Dama rozgrywa akcją na prawej stronie. Dobrze wygląda współpraca Alvesa z Dybalą. Centra Brazylijczyka za mocna.

80
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Josip Iličić, na boisku pojawia się Giuseppe Rossi.

79
    Higuain minimalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu z lewej strony. Argentyńczyk naciskany przez Rodrigueza nie zdołał dostawić nogi.

77
    Ilicić faulowany przez Leminę na połowie boiska. Ponownie trwa pogoń Fiorentiny za wynikiem. Juventus dobrze ustawiony przed szesnastką Buffona.

76
    Strzały na bramkę: 12-2

Radosław Łączkowski

Gole: 37. S. Khedira, 74. Higuaín – 70. N. Kalinić

Kartki:   54. Barzagli (JUV) – 39. N. Kalinić (FIO), 44. Vecino (FIO), 90+1. Tomović (FIO)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 13:3. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 0:2. Foule: 15:12.
    Juventus FC: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, S. Khedira (88. Hernanes), Lemina, Asamoah, Aléx Sandro – Mandžukić (66. Higuaín), Dybala (85. Evra).
    Zmiany: Neto, Audero Mulyadi – Benatia, Pjanić, Zaza, Higuaín, Hernanes, Pjaca, Rugani, Lichtsteiner, Evra, Marrone.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori – Bernardeschi, Vecino, Badelj (65. Sánchez), Alonso, Chiesa (46. Tello) – N. Kalinić, Iličić (80. Rossi).
    Zmiany: Lezzerini, Drągowski – Sánchez, Zárate, Hagi, Diks, Rossi, Khouma, De Maio, Tello, Milić.

Sędziowie: Davide Massa – Gianluca Cariolato, Andrea Crispo – Mauro Tonolini